Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Заходи

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Опитування «Перезавантаження науково-дослідницької роботи викладачів БДПУ»

 

В липні 2022 р. з метою виявлення основних потреб науковців БДПУ та викликів, які постали перед ними під час війни було проведено опитування. В ньому взяли участь 172 респондентів з числа науковців Бердянського державного педагогічного університету. Автори проєкту (Яна Сичікова, Наталя Цибуляк, Ганна Лопатіна, Сергій Ковачов) пропонують ознайомитись з результатами опитування за посиланням (https://figshare.com/articles/journal_contribution/Science_under_occupation/20502669).

 


 

Просування наукової діяльності

 

Для популяризації наукової діяльності в університеті, інформування про грантові можливості, допомоги у пошуку безплатних журналів, супроводу з підготовки заявок на конкурси фінансування і багато чого актуального, наукового, цікавого було створено Фейсбук-сторінку «Наукова робота БДПУ» (https://www.facebook.com/bdpu.nauka) та телеграм-канал «Перезавантаження наукової роботи» (https://t.me/ScienceBDPU).

 


 

OpenDoors «Запитай у проректора Pro Scopus»

 

11 листопада 2022 р. за технічної та організаційної підтримки Центру викладацької майстерності ArsDoсendi у форматі OpenDoors відбувся захід «Запитай у проректора Pro Scopus» (модератор – проректор з наукової роботи БДПУ, професор Яна Сичікова). Під час заходу було обговорено питання учасників щодо Scopus: Як знайти журнал? Як перевірити журнал? Чи є журнали з моєї тематики у Scopus? Як дізнатися, чи безкоштовний цей журнал? На що звернути увагу при виборі журналу? І багато інших…

 


 

Тренінг «Як отримати державне фінансування?»

 

23 листопада 2022 р. проректором з наукової роботи Яною Сичіковою проведено тренінг «Як отримати державне фінансування?». Під час теоретичної частини тренінгу були розглянуті особливості подання заявок на конкурс держбюджетних проєктів, а також проректор поділилась лайфхаками формування конкурентної команди, на які показники слід звертати увагу, як підготувати якісну заявку, які критерії оцінювання проєктів. Практична частина тренінгу передбачала активну роботу з підготовки заявок з командами, які мають ідеї та вирішили подавати проєкти на конкурс держбюджетних проєктів.

 


 

Тренінг для викладачів та здобувачів вищої освіти
«Програми та можливості ERASMUS+ у 2023 р.»

 

9 грудня 2022 р. для викладачів та здобувачів вищої освіти відбулась теоретична частина тренінгу «Програми та можливості ERASMUS+ у 2023 р.» з циклу тренінгів «Pro ERASMUS+». Тренери: Анастасія Попова та Наталя Цибуляк.
Теоретична частина передбачала огляд програм і можливостей ERASMUS+, а також висвітлення інших важливих питань, зокрема хто може брати участь у програмах ERASMUS+, як обрати програму, як брати участь тощо. Практична частина тренінгу передбачала безпосередню кількамісячну роботу тренерів з підготовки заявок тими командами, які мали ідеї та вирішили подавати свої проєкти на конкурс.

 


 

OpenDoors «Pro бюджет Жана Моне»

 

2 лютого 2023 р. всі, хто залучились до складання заявки на конкурс Еразмус+ за напрямом Жан Моне дізнавались, як правильно спланувати бюджет. Консультанти-мотиватори цієї зустрічі – голова Ради молодих учених БДПУ, доцент Анастасія Попова та керівник Центру викладацької майстерності “Ars Docendi”, доцент Наталя Цибуляк. Формат зустрічі передбачав «питання-відповіді».

 


 

OpenDoors «Scopus VS Web of Science»

 

2 березня 2023 р. всі зацікавлені мали можливість відвідати традиційний науковий OpenDoors. Цього разу на тему «Scopus VS Web of Science». Разом з проректором з наукової роботи БДПУ, професором Яною Сичіковою говорили про те, як перевірити, чи індексується журнал у Scopus/Web of Science; разом визначали імпакт, квартиль, процентиль журналів у Scopus/Web of Science; знаходили статті у Scopus/Web of Science. На всі запитання учасники отримали відповіді з покроковою демонстрацією дій, і навіть під час зустрічі покращили свої показники з наукової діяльності.

 


 

Pro COST. Можливості для українських науковців

 

7 березня 2023 р. професор Ігор Лиман – координатор з міжнародної діяльності БДПУ, член керівного комітету COST «Women on the Move» ознайомив всіх охочих з можливостями програми COST для українських науковців. COST (European Cooperation in Science and Technology) – організація, що фінансує науково-дослідні та інноваційні мережі та допомагає об’єднати дослідницькі ініціативи по всій Європі та за її межами, а також дає змогу дослідникам та новаторам розвивати свої ідеї в будь-якій галузі науки та технологій. Зустріч викликала жвавий інтерес і чисельні запитання слухачів.

 


 

Псевдонаука: як уникнути формалізму в роботі вчених?

 

9 березня 2023 року членкині Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету, Марина Нестеренко та Крістіна Петрик провели нетворкінг «Псевдонаука: як уникнути формалізму в роботі вчених?». Під час заходу було розкрито роль науковців різних галузей у відбудові України в післявоєнний період, проаналізовано мотивацію молодих учених БДПУ стосовно наукової діяльності. Учасники нетворкінгу визначились із сутністю стратегічних напрямків наукової діяльності та дискутували щодо наявних перешкод і стимулів посилення наукової активності співробітників університету.

 


 

Вебінар «Використання ШІ в науці та освіті. Pro ChatGPT і не тільки»

 

15 березня за ініціативи наукового відділу БДПУ, Ради молодих учених БДПУ та Центру викладацької майстерності «Ars Docendi» БДПУ було організовано та проведено вебінар «Pro ChatGPT і не тільки. Використання ШІ в науці та освіті» (спікери – Яна Сичікова, Наталя Цибуляк, Анастасія Попова; модератор – Ганна Лопатіна; дизайн та технічне забезпеченняСергій Ковачов).
Зміст стріму було спрямовано на ознайомлення слухачів із певними інструментами ШІ для підвищення наукової та викладацької ефективності. Продемонстрували сфери застосування ChatGPT, можливості інтеграції асистента GPT в Google Docs та інші інструменти, які допомагають вченим і студентам підвищувати ефективність своєї роботи, зокрема Perplexity AI, Elicit, Writefull, Semantic Scholar, Fireflies та D-ID. Дискутували про те, як може змінити освіту і науку бурхливий розвиток штучного інтелекту, про етику, загрози, розумне використання ШІ й те, як реагувати на сміливі виклики часу.

 

 

 


 

Результати рейтингового оцінювання наукової діяльності науково-педагогічних працівників і кафедр бдпу в 2022 році

 

30 березня 2023 р. на Вченій раді БДПУ проректоркою з наукової роботи, професоркою Яною Сичіковою було представлено підсумки науково-дослідницької діяльності університету в 2022 році, а також результати рейтингового оцінювання наукової діяльності науково-педагогічних працівників і кафедр Бердянського державного педагогічного університету.

Згідно Положення, рейтингування здійснювалось за п’ятьма показниками: кількісні показники, якісні показники, показники грантової та фінансової ефективності, показники престижу викладача, студентська наука. Тож, презентуємо його результати.

 

В п’ятірці лідерів-науковців персонального рейтингу:

 

 

У трійках лідерів за факультетськими рейтингами наукової діяльності:

ГЕФ  Ігор Лиман, Тетяна Несторенко, Дмитро Каменський;

ФДССО  Ганна Лопатіна, Анастасія Попова, Наталя Цибуляк;

ФППОМ  Алла Крамаренко, Лариса Лісіна, Ольга Попова;

ФФКСЗЛ  Світлана Хатунцева, Наталя Пшенична, Світлана Кара;

ФФМКТО  Віталій Ачкан, Ганна Алєксєєва, Наталія Кравченко;

ФФСК  Ганна Вусик, Ірина Шиманович, Софія Філоненко.

 

 

В рейтингу кафедр БДПУ:

 

 

В рейтингу завідувачів кафедр БДПУ попереду всіх Ігор Лиман, Дмитро Каменський, Алла Крамаренко.

 

Внутрішні сумісники кафедр БДПУ, які мають високі показники у рейтингу наукової діяльності – Людмила Коваль, Ольга Гуренко, Євгенія Линдіна.

 

 

Найкращими серед найкращих молодих науковців, які мають високі показники у рейтингу наукової діяльності БДПУ за результатами рейтингування є Сергій Ковачов, Анастасія Попова, Ганна Мицик, Анастасія Тургенєва, Юлія Тараненко.

 

 

За показниками БД Scopus в трійці лідерів – Яна Сичікова, Ігор Богданов, Сергій Ковачов.

 

 

За показниками Google Scholar в трійці лідерів – Яна Сичікова, Ганна Алєксєєва, Микола Єфименко.

 

Щиро вітаємо всіх наших колег зі значними науковими здобутками, пишаємось спільними здобутками, бажаємо наснаги на подальші звершення!

 

Серед перспективних завдань щодо підвищення ефективності науково-дослідницької діяльності викладачів БДПУ – активізація участі у наукових проєктах міжнародного співробітництва, наукових грантах та конкурсах науково-дослідних робіт і розробок; розширення спектру платних наукових послуг, робіт за госпдоговорами, наукових грантів; підвищення публікаційної активності викладачів у виданнях, які індексуються наукометричними базами “Scopus” та/або “Web of Science”; забезпечення наукового співробітництва з дослідниками інших країн для публікації статей та виконання спільних наукових проєктів; активне залучення аспірантів, молодих учених БДПУ до співавторства в наукових працях, опублікованих у виданнях, які індексуються наукометричними базами “Scopus” та/або “Web of Science”; розробка стратегічного плану підвищення позицій БДПУ в рейтингах, зокрема «ТОП-200 Україна», Консолідованому рейтингу ЗВО України, Рейтингу за показниками Scopus, Webometrics тощо.

 

Тож, багато планів і також спільної роботи попереду – заради спільної Перемоги, для подальшого розвитку та повоєнного відновлення рідного Бердянського державного педагогічного університету, міста Бердянська, нашої України! БДПУ – це Україна!

 

За матеріалами наукового відділу БДПУ

 


 

PRO наукові послуги та комерціалізацію наукової діяльності: від ідеї до реалізації

 

4 травня за ініціативи наукового відділу БДПУ та Центру викладацької майстерності «Ars Docendi» БДПУ було організовано та проведено вебінар “Pro наукові послуги та комерціалізацію наукової діяльності: від ідеї до реалізації” (спікери – Яна Сичікова, Катерина Свентицька, Ганна Лопатіна).
На заході говорили про можливості підтримки наукової діяльності через надання послуг наукового характеру; про ефективну комерціалізацію наукових проєктів та перетворення наукових розробок у комерційно успішні продукти або послуги; про те, як правильно оформити всі супровідні документи; відповідали на запитання учасників.

 

Презентація: https://drive.google.com/file/d/1xPLr3WZILgE0HSCehfFrm-uh1TgC_tXN/view?usp=share_link
Відео: https://drive.google.com/file/d/1rQXZA9-DqSrjyl3hMZXTJnnRYHdqbj3Y/view?usp=share_link

 


 

Післясмак від хакатону в БДПУ «Наука. Перезавантаження»