Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55А

Заходи

Опитування «Перезавантаження науково-дослідницької роботи викладачів БДПУ»

 

В липні 2022 р. з метою виявлення основних потреб науковців БДПУ та викликів, які постали перед ними під час війни було проведено опитування. В ньому взяли участь 172 респондентів з числа науковців Бердянського державного педагогічного університету. Автори проєкту (Яна Сичікова, Наталя Цибуляк, Ганна Лопатіна, Сергій Ковачов) пропонують ознайомитись з результатами опитування за посиланням (https://figshare.com/articles/journal_contribution/Science_under_occupation/20502669).

 


 

Просування наукової діяльності

 

Для популяризації наукової діяльності в університеті, інформування про грантові можливості, допомоги у пошуку безплатних журналів, супроводу з підготовки заявок на конкурси фінансування і багато чого актуального, наукового, цікавого було створено Фейсбук-сторінку «Наукова робота БДПУ» (https://www.facebook.com/bdpu.nauka) та телеграм-канал «Перезавантаження наукової роботи» (https://t.me/ScienceBDPU).

 


 

OpenDoors «Запитай у проректора Pro Scopus»

 

11 листопада 2022 р. за технічної та організаційної підтримки Центру викладацької майстерності ArsDoсendi у форматі OpenDoors відбувся захід «Запитай у проректора Pro Scopus» (модератор – проректор з наукової роботи БДПУ, професор Яна Сичікова). Під час заходу було обговорено питання учасників щодо Scopus: Як знайти журнал? Як перевірити журнал? Чи є журнали з моєї тематики у Scopus? Як дізнатися, чи безкоштовний цей журнал? На що звернути увагу при виборі журналу? І багато інших…

 


 

Тренінг «Як отримати державне фінансування?»

 

23 листопада 2022 р. проректором з наукової роботи Яною Сичіковою проведено тренінг «Як отримати державне фінансування?». Під час теоретичної частини тренінгу були розглянуті особливості подання заявок на конкурс держбюджетних проєктів, а також проректор поділилась лайфхаками формування конкурентної команди, на які показники слід звертати увагу, як підготувати якісну заявку, які критерії оцінювання проєктів. Практична частина тренінгу передбачала активну роботу з підготовки заявок з командами, які мають ідеї та вирішили подавати проєкти на конкурс держбюджетних проєктів.

 


 

Тренінг для викладачів та здобувачів вищої освіти
«Програми та можливості ERASMUS+ у 2023 р.»

 

9 грудня 2022 р. для викладачів та здобувачів вищої освіти відбулась теоретична частина тренінгу «Програми та можливості ERASMUS+ у 2023 р.» з циклу тренінгів «Pro ERASMUS+». Тренери: Анастасія Попова та Наталя Цибуляк.
Теоретична частина передбачала огляд програм і можливостей ERASMUS+, а також висвітлення інших важливих питань, зокрема хто може брати участь у програмах ERASMUS+, як обрати програму, як брати участь тощо. Практична частина тренінгу передбачала безпосередню кількамісячну роботу тренерів з підготовки заявок тими командами, які мали ідеї та вирішили подавати свої проєкти на конкурс.

 


 

OpenDoors «Pro бюджет Жана Моне»

 

2 лютого 2023 р. всі, хто залучились до складання заявки на конкурс Еразмус+ за напрямом Жан Моне дізнавались, як правильно спланувати бюджет. Консультанти-мотиватори цієї зустрічі – голова Ради молодих учених БДПУ, доцент Анастасія Попова та керівник Центру викладацької майстерності “Ars Docendi”, доцент Наталя Цибуляк. Формат зустрічі передбачав «питання-відповіді».

 


 

OpenDoors «Scopus VS Web of Science»

 

2 березня 2023 р. всі зацікавлені мали можливість відвідати традиційний науковий OpenDoors. Цього разу на тему «Scopus VS Web of Science». Разом з проректором з наукової роботи БДПУ, професором Яною Сичіковою говорили про те, як перевірити, чи індексується журнал у Scopus/Web of Science; разом визначали імпакт, квартиль, процентиль журналів у Scopus/Web of Science; знаходили статті у Scopus/Web of Science. На всі запитання учасники отримали відповіді з покроковою демонстрацією дій, і навіть під час зустрічі покращили свої показники з наукової діяльності.

 


 

Pro COST. Можливості для українських науковців

 

7 березня 2023 р. професор Ігор Лиман – координатор з міжнародної діяльності БДПУ, член керівного комітету COST «Women on the Move» ознайомив всіх охочих з можливостями програми COST для українських науковців. COST (European Cooperation in Science and Technology) – організація, що фінансує науково-дослідні та інноваційні мережі та допомагає об’єднати дослідницькі ініціативи по всій Європі та за її межами, а також дає змогу дослідникам та новаторам розвивати свої ідеї в будь-якій галузі науки та технологій. Зустріч викликала жвавий інтерес і чисельні запитання слухачів.

 


 

Псевдонаука: як уникнути формалізму в роботі вчених?

 

9 березня 2023 року членкині Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету, Марина Нестеренко та Крістіна Петрик провели нетворкінг «Псевдонаука: як уникнути формалізму в роботі вчених?». Під час заходу було розкрито роль науковців різних галузей у відбудові України в післявоєнний період, проаналізовано мотивацію молодих учених БДПУ стосовно наукової діяльності. Учасники нетворкінгу визначились із сутністю стратегічних напрямків наукової діяльності та дискутували щодо наявних перешкод і стимулів посилення наукової активності співробітників університету.

 


 

Вебінар «Використання ШІ в науці та освіті. Pro ChatGPT і не тільки»

 

15 березня за ініціативи наукового відділу БДПУ, Ради молодих учених БДПУ та Центру викладацької майстерності «Ars Docendi» БДПУ було організовано та проведено вебінар «Pro ChatGPT і не тільки. Використання ШІ в науці та освіті» (спікери – Яна Сичікова, Наталя Цибуляк, Анастасія Попова; модератор – Ганна Лопатіна; дизайн та технічне забезпеченняСергій Ковачов).
Зміст стріму було спрямовано на ознайомлення слухачів із певними інструментами ШІ для підвищення наукової та викладацької ефективності. Продемонстрували сфери застосування ChatGPT, можливості інтеграції асистента GPT в Google Docs та інші інструменти, які допомагають вченим і студентам підвищувати ефективність своєї роботи, зокрема Perplexity AI, Elicit, Writefull, Semantic Scholar, Fireflies та D-ID. Дискутували про те, як може змінити освіту і науку бурхливий розвиток штучного інтелекту, про етику, загрози, розумне використання ШІ й те, як реагувати на сміливі виклики часу.

 

 

 


 

Результати рейтингового оцінювання наукової діяльності науково-педагогічних працівників і кафедр бдпу в 2022 році

 

30 березня 2023 р. на Вченій раді БДПУ проректоркою з наукової роботи, професоркою Яною Сичіковою було представлено підсумки науково-дослідницької діяльності університету в 2022 році, а також результати рейтингового оцінювання наукової діяльності науково-педагогічних працівників і кафедр Бердянського державного педагогічного університету.

Згідно Положення, рейтингування здійснювалось за п’ятьма показниками: кількісні показники, якісні показники, показники грантової та фінансової ефективності, показники престижу викладача, студентська наука. Тож, презентуємо його результати.

 

В п’ятірці лідерів-науковців персонального рейтингу:

 

 

У трійках лідерів за факультетськими рейтингами наукової діяльності:

ГЕФ  Ігор Лиман, Тетяна Несторенко, Дмитро Каменський;

ФДССО  Ганна Лопатіна, Анастасія Попова, Наталя Цибуляк;

ФППОМ  Алла Крамаренко, Лариса Лісіна, Ольга Попова;

ФФКСЗЛ  Світлана Хатунцева, Наталя Пшенична, Світлана Кара;

ФФМКТО  Віталій Ачкан, Ганна Алєксєєва, Наталія Кравченко;

ФФСК  Ганна Вусик, Ірина Шиманович, Софія Філоненко.

 

 

В рейтингу кафедр БДПУ:

 

 

В рейтингу завідувачів кафедр БДПУ попереду всіх Ігор Лиман, Дмитро Каменський, Алла Крамаренко.

 

Внутрішні сумісники кафедр БДПУ, які мають високі показники у рейтингу наукової діяльності – Людмила Коваль, Ольга Гуренко, Євгенія Линдіна.

 

 

Найкращими серед найкращих молодих науковців, які мають високі показники у рейтингу наукової діяльності БДПУ за результатами рейтингування є Сергій Ковачов, Анастасія Попова, Ганна Мицик, Анастасія Тургенєва, Юлія Тараненко.

 

 

За показниками БД Scopus в трійці лідерів – Яна Сичікова, Ігор Богданов, Сергій Ковачов.

 

 

За показниками Google Scholar в трійці лідерів – Яна Сичікова, Ганна Алєксєєва, Микола Єфименко.

 

Щиро вітаємо всіх наших колег зі значними науковими здобутками, пишаємось спільними здобутками, бажаємо наснаги на подальші звершення!

 

Серед перспективних завдань щодо підвищення ефективності науково-дослідницької діяльності викладачів БДПУ – активізація участі у наукових проєктах міжнародного співробітництва, наукових грантах та конкурсах науково-дослідних робіт і розробок; розширення спектру платних наукових послуг, робіт за госпдоговорами, наукових грантів; підвищення публікаційної активності викладачів у виданнях, які індексуються наукометричними базами “Scopus” та/або “Web of Science”; забезпечення наукового співробітництва з дослідниками інших країн для публікації статей та виконання спільних наукових проєктів; активне залучення аспірантів, молодих учених БДПУ до співавторства в наукових працях, опублікованих у виданнях, які індексуються наукометричними базами “Scopus” та/або “Web of Science”; розробка стратегічного плану підвищення позицій БДПУ в рейтингах, зокрема «ТОП-200 Україна», Консолідованому рейтингу ЗВО України, Рейтингу за показниками Scopus, Webometrics тощо.

 

Тож, багато планів і також спільної роботи попереду – заради спільної Перемоги, для подальшого розвитку та повоєнного відновлення рідного Бердянського державного педагогічного університету, міста Бердянська, нашої України! БДПУ – це Україна!

 

За матеріалами наукового відділу БДПУ

 


 

PRO наукові послуги та комерціалізацію наукової діяльності: від ідеї до реалізації

 

4 травня за ініціативи наукового відділу БДПУ та Центру викладацької майстерності «Ars Docendi» БДПУ було організовано та проведено вебінар “Pro наукові послуги та комерціалізацію наукової діяльності: від ідеї до реалізації” (спікери – Яна Сичікова, Катерина Свентицька, Ганна Лопатіна).
На заході говорили про можливості підтримки наукової діяльності через надання послуг наукового характеру; про ефективну комерціалізацію наукових проєктів та перетворення наукових розробок у комерційно успішні продукти або послуги; про те, як правильно оформити всі супровідні документи; відповідали на запитання учасників.

 

Презентація: https://drive.google.com/file/d/1xPLr3WZILgE0HSCehfFrm-uh1TgC_tXN/view?usp=share_link
Відео: https://drive.google.com/file/d/1rQXZA9-DqSrjyl3hMZXTJnnRYHdqbj3Y/view?usp=share_link

 


 

Післясмак від хакатону в БДПУ «Наука. Перезавантаження»