Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.
Шановна Тетяно Ігорівно!
Від усього колективу кафедри щиро вітаємо Вас з Днем народження!
У ці непрості для всіх часи Ви вдало поєднуєте не тільки викладацьку діяльність, а й займаєтеся благородною справою, підтримуючи всіх, хто цього потребує.
Ваша допомога – це неоціненний внесок і відчутна підтримка освітянської родини м. Бердянська. Нехай Ваша доброта повернеться до Вас сторицею, процвітання і побільше тепла на Вашому життєвому шляху.
Нехай кожен новий день буде наповнений енергією, професійною мотивацією, креативними ідеями, кожен вечір – спокоєм і душевністю поряд з близькими.
Зичимо міцного здоров’я, щирої посмішки, бойового настрою в душі, мирного неба над головою, здійснення мрій і перемоги!
З повагою колектив кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін
Поповнення в науково-педагогічному складі спеціальності «Хореографія»
З 2022 року на посаді викладача кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін спеціальності «Хореографія» працює Дмитро Вікторович Ільїн.
У 2021 році закінчив магістратуру Бердянського державного педагогічного університету, отримавши диплом магістра з присвоєнням кваліфікації викладача народно-сценічного танцю, вчителя хореографії. Працював артистом балету в Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. П.К. Саксаганського. У 2016 році був запрошений на посаду артиста балету у китайський театр, де пропрацював до 2019 року. У цьому ж році почав працювати артистом балету та балетмейстером в Донецькому академічному обласному драматичному театрі в місті Маріуполь. Також Дмитро Ільїн є артистом балету ТанцТеатру «Життя», який є учасником Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів, міських та обласних концертних заходів.
Дмитро Вікторович викладає наступні дисципліни хореографічного циклу: «Теорія і методика викладання українського народно-сценічного танцю», «Мистецтво балетмейстера», «Теорія і методика навчання класичного танцю» та ін.
Колектив кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Вітає Дмитра Вікторовича з новими починаннями і успіхами!
Бажаємо вдалої злітної смуги, позитивних результатів і високих досягнень у професійній діяльності, креативних ідей і блискучих думок, постійного натхнення і незгасного ентузіазму!
За матеріалами
кафедри ТМНМД
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ
«ДІТИ І ОСВІТЯНСЬКИЙ ФРОНТ ПОЗАШКІЛЛЯ»
ДО ДНЯ ПОЗАШКІЛЛЯ
25 вересня було відзначено професійне свято «День позашкілля». 27 вересня Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, НПУ імені М.П.Драгоманова спільно з Міжнародною асоціацією позашкільної освіти та іншими парнерами було проведено Всеукраїнський форум «Діти і освітянський фронт позашкілля» (лист МОН України №4/2517-22 від 15.09.2022 р.).
До форуму долучилися і студенти 3 курсу спеціальностей 024 «Хореографія» та 014 «Середня освіта (Хореографія)» в рамках вивчення дисципліни «Теорія та методика роботи з хореографічним колективом» (викладачка Олена МАРТИНЕНКО). Саме ця дисципліна формує навички фахівця здатного працювати в закладах позашкільної освіти, виконуючи професійні обов’язки керівника танцювального гуртка.
Майбутні хореографи мали змогу послухати виступи народних депутатів України, представників Міністерства освіти і науки України, органів державної виконавчої влади, керівників органів управління освітою, вчених, членів Міжнародної асоціації позашкільної освіти, громадськості з питань обговорення і визначення стратегічних напрямів позашкільної освіти, діяльності закладів позашкільної освіти України у період воєнного стану. В рамках форуму було здійснено нагородження найкращих представників позашкілля різними нагородами, що говорить про якісну роботу освітянського фронту. Грамотою Міжнародної асоціації позашкільної освіти було нагороджено директора ЦДЮТ м. Бердянська, який є стейкхолдером ОПП «Хореографія» і керівником установи, яка плідно співпрацює з кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, надаючи базу практики, приймаючи участь в гостьових лекціях тощо.
Цікавими були виступи керівників позашкільної освіти з різних регіонів України, які ділилися досвідом роботи і розкривали проблеми позашкільної освіти в даний період.
За результатами прослуханої інформації студенти мали визначити основні завдання роботи позашкільних установ в умовах воєнного стану, цікаві форми та методи роботи, які можна застосовувати в роботі керівника танцювального гуртка.
Віримо, що майбутні фахівці, освітяни-позашкільники будуть якісно виконувати свої професійні обов’язки і підтримувати кожну дитину на її право якісно отримувати позашкільну освіту.
Статтю підготувала
доцентка кафедри ТМНМД
Олена МАРТИНЕНКО
Благодійна онлайн лекція
«Цікава історія сучасного танцю»
від фахівця-практика Юлії Грішиної
Юлія Грішина – директорка школи сучасного танцю та перформансу Holy dance school м.Харків, викладачка, практик танцю, спеціаліст сучасної хореографії (ХДАК), танцівниця, перформерка, хореографиня.
Пані Юлія провела онлайн лекцію, організувавши благодійний збір коштів на броньовану машину швидкої допомоги для м.Харкова, яку відвідали викладачі і студенти-хореографи Бердянського державного педагогічного університету.
Здобувачі вищої освіти мали змогу дізнатися про основні напрямки розвитку танцю, відомих спеціалістів сучасного танцю, розглянули на прикладі роботи школу Марти Грехем, отримали корисні посилання на досвід закордонних діячів.
Лекція була змістовна, цікава та мала благодійні наміри, які підтримала хореографічна родина Бердянського державного педагогічного університету.
Дякуємо Збройним силам України за можливість навчати і навчатися!
Слава Україні!
Героям Слава!
Статтю підготувала
доцентка кафедри ТМНМД
Юлія ТАРАНЕНКО
Тренінг із грантрайтингу від Фонду Східна Європа як шлях до самовдосконалення викладачів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін
З 20 по 22 вересня 2022 року відбувся тренінг із грантрайтингу від Фонду Східна Європа в форматі онлайн на освітній платформі ZOOM. Тренінг пройшли доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету Віра Бурназова і Юлія Тараненко.
Програма тренінгу з підготовки грантових заявок включала 5 сесій: Грантові заявки: дизайн проєктів та особливості аплікаційних форм Фонду; Базові інструменти оцінки результатів проєкту; Комунікації у грантових проєктах; Програмна звітність за результатами проєкту; Питання-відповіді.
Викладачі кафедри мали можливість поспілкуватися з провідними фахівцями Фонду Східна Європа, такими як Любов Марголіна, менеджерка з розвитку програм, експертка з оцінювання організаційної спроможності (OCA), Ольга Мілянович, комунікаційна координаторка, Марина Гопко, програмна координаторка, фахівчиня з грантів та ін.
«Незважаючи на певний досвід з подання грантових заявок, участь у тренінгу дозволила отримати для себе нову й цікаву інформацію. Корисними були поради зі звітування, які спирались на логічну модель та включали описову, табличну частини і додатки. Також ми зацікавилися питанням конкурсу грантів від Фонду Східна Європа в межах Програми «Стійкість»» – поділилася своїми враженнями від тренінгу Віра Бурназова.
Юлія Тараненко, до цього часу не маючи досвіду у сфері грантової проєктної діяльності, відзначила ґрунтовність і змістовність тренінгу. Під час сесії «Питання-відповіді» отримала пораду від Любов Марголіної щодо участі в написанні і подачі заявок із грантових проєктів, адже викладачі кафедри зацікавлені в участі у грантовій діяльності у сфері освіти та культури і раді отримати підтримку як від Фонду Східна Європа, так і від інших організацій.
Статтю підготувала
доцентка кафедри ТМНМД
Юлія Тараненко
Майстер-клас з сучасного клубного стилю танцю Jazz-fank
у рамках обміну досвідом між студентами-хореографами
На цьому тижні відбулася цікава зустріч студентів-магістрантів спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) із здобувачами першого рівня вищої освіти спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія). Зустріч проходила в рамках тематичного модулю з дисципліни за вибором «Вуличні напрями хореографії», викладачка – доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлія ТАРАНЕНКО.
Чудова атмосфера, запальні танцювальні комбінації під час майстер-класу, професійне спілкування – усе це було присутнє навіть у такому форматі проведення, як онлайн конференція в ZOOM.
Здобувачка другого рівня вищої освіти – Світлана ТАРАСЕВИЧ – керівниця танцювальної студії танцю «Udance» (м. Дніпро), переможниця всеукраїнських і міжнародних фестивалів у категорії «Професіонали», яка працювала в складі балету Кузьми Скрябіна та Дмитра Монатіка, провела майстер-клас для молодших курсів з сучасного клубного стилю танцю Jazz-fank. Студенти-хореографи ознайомилися з теоретичним аспектом та засвоїли техніку одного з комерційно успішних студійних танцювальних стилів на планеті.
Такий формат не тільки допомагає засвоїти нові стилі та покращити свою танцювальну техніку, а й поспілкуватися, знайти відповіді на цікаві для себе питання і креативно провести свій час. Зустріч пройшла дуже яскраво, бо хореографічна родина БДПУ – це завжди професійність, душевність і креативність!
Статтю підготувала доц.кафедри ТМНМД
Юлія ТАРАНЕНКО
Професійний розвиток викладачів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін
Викладачі кафедри Віра БУРНАЗОВА, Юлія ТАРАНЕНКО і Наталя КРИВУНЬ пройшли підвищення кваліфікації «Ars Docendi». Наприкінці липня Центром викладацької майстерності БДПУ були відновлені і реалізовані ще 4 модулі програми: «Професійні ролі сучасного викладача ЗВО», «Педагогічна майстерність викладача», «Лідерство в освіті» та «Сучасні інтерактивні методи викладання». Навчання проходило у формі тренінгів з використанням технологій дистанційного навчання. Висловлюємо подяку ректору університету Ігорю БОГДАНОВУ, першій проректорці Ользі ГУРЕНКО і досвідченим спікерам Центру викладацької майстерності за організацію, цікаво й актуально підібрані тематичні модулі, професійну співпрацю задля сприяння професійному розвитку викладачів.
Вітаємо науково-педагогічний склад кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін і зичимо подальших успіхів в інтеграції набутих знань і компетентностей у професійній діяльності в Бердянському державному педагогічному університеті.
Достойно тримаємо свій освітньо-науковий фронт!
За матеріалами
кафедри ТМНМД
Знання – наша сила, мистецтво – наша зброя
Мистецтво може намагатися бути поза політикою, але поза соціумом бути не може. Від Шекспіра до Ремарка, від іконописців до Далі митці висвітлюють соціально-гострі, важливі думки свого часу. Сьогодні герб України – це не просто державний символ, це ідея!!!
Студенткою першого курсу другого рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія), випускницею першого рівня вищої освіти спеціальності 024 «Хореографія» (2021 рік) Анною Швидкою було розроблено авторський логотип мистецького гербу нашої країни. На ньому Анна представила символи видів мистецтв на тлі державного гербу України. Усі види мистецтва взаємо інтегровані та пов’язані між собою. Таким чином, окрім кожного окремого виду, верхня бокова група, що представлена ногою, нотою, колоною і маскою – це метафора театру, опери і балету. Кінострічка поруч з палітрою надає уявлення про мультиплікацію і фотографію.
Кобза, перо, пензлик і книга, які символізують музику, літературу і живопис, то згадка про Тараса Шевченка і його «Кобзаря». Центральним елементом логотипа є меч, ефесом якого виступає книга. А кульмінаційний штрих логотипу – ВОЛЯ, воля обирати творчий шлях.
Сьогодні ми впевнені, як ніколи раніше, що краса врятує світ. І наша красива країна розквітне з новою силою, а ми – фахівці мистецького напряму – будемо прискорювати цю довгоочікувану подію!
Олена МАРТИНЕНКО,
доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін
.
Хореографи Бердянського державного педагогічного університету – справжні патріоти України
2022 рік став для незалежної України складним випробуванням. Повномасштабне вторгнення країни-агресора на територію нашої держави стало поштовхом для згуртованості, прояву національного духу всіх справжніх українців. Багато українців залишили своє місце проживання, власні домівки, дехто змушений був виїхати за кордон. Але не дивлячись на всі ці труднощі, український народ кожного дня доводить усьому світові, що Українці – нація незламна!
Наші свята – День Державного прапора та День Незалежності України – стали особливо знаковими для самих українців та людей майже всього світу! Під час таких важливих для нашої країни днів у кожному куточку України та за її межами майоріли синьо-жовті прапори та лунали привітання на честь незалежної країни – України.
Не виключенням серед справжніх патріотів України стали і студенти-хореографи Бердянського державного педагогічного університету. Знаходячись у різних куточках країни та за її межами, здобувачі першого рівня вищої освіти, які навчаються за ООП Хореографія, привітали рідну неньку Україну зі святами. У відео челенджі «Прапор моєї Батьківщини» студенти передавали свої щирі почуття та висловлювали побажання Україні на фоні Державного прапору. Бережно пригортаючи до себе символ нашої єдності, здобувачі освіти стверджували: «…синьо-жовтий прапор України – це символ патріотизму та світлого майбуття» https://www.youtube.com/watch?v=OaPfrY1Wa9k .
Здобувачі другого курсу спеціальності 024 Хореографія підготували хореографічне вітання «Моя незалежна Україна»! У своєму привітанні студенти-хореографи підтримали нашу Батьківщину, показали мальовничі міста України та затанцювали на її просторах https://www.youtube.com/watch?v=sAxhcAG4jNk.
Проведення онлайн-змагання «СИЛЬНА, НЕЗАЛЕЖНА, НЕЗЛАМНА країна – моя Україна!», у якому брали участь здобувачі вищої освіти усіх курсів, стало кульмінацією серед запланованих заходів. Робота у зум-кімнатах над формуванням команд, відповіді на питання онлайн-вікторини, виконання творчих завдань викликало живий інтерес у здобувачів та педагогів, які були організаторами заходу (Юлія ТАРАНЕНКО, Наталя КРИВУНЬ, Юлія ПАВЛЕНКО) та оцінювали результати змагання (Тетяна ФУРМАНОВА, Руслан ПАВЛЕНКО). Особливо чуйними та патріотичними виявилися історії про Україну, які були створені студентами та за умовами змагання перенесені на уявну сцену за законами драматургії. Головували там і дівчина-Україна зі своєю розповіддю про відстоювання незалежності, і історія кохання парубка на ім’я Київ та дівчини Вінниці, і зворушлива історія життя воїна-визволителя та його родини.
Зустріч здобувачів вищої освіти та викладачів стала своєрідною підтримкою, надихнула та довела, що ми незламна, незалежна нація, яка обожнює свою країну – Україну!
За матеріалами кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін
ВАША СИЛА – НАШІ КРИЛА
19 серпня за участю викладачів, випускників, студентів Бердянського державного педагогічного університету та солістки Запорізької обласної філармонії, лауреата Міжнародних конкурсів Юлії Якси у місті Запоріжжя відбувся благодійний концерт на підтримку Збройних Сил України «Ваша сила – наші крила». Концерт пройшов у дружній атмосфері. Виступи виконавців супроводжувалися голосами підтримки «браво». У програмі прозвучали твори зарубіжної класики, музика українських композиторів, джазові та хореографічні композиції. Наші випускники та студенти продемонстрували професійний рівень виконання музичних та хореографічних творів. Завершився концерт композицією «Ой, у лузі червона калина» у виконанні Ігоря Кірілюса та всіх учасників концерту. Виконавці отримали запрошення на участь у фестивалі мистецтв, який буде проводитися у м. Запоріжжя.
У заході брали участь викладачі, випускники, студенти кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ: Тетяна Фурманова, Юлія Тараненко, Наталя Кривунь, Галина Гайнетдінова, Ігор Кірілюс, Ігор Денега, Катерина Фурманова, Олександр Ткаченко, Аліна Звенячкіна, Яна Левченко.
Шануємо культуру, віримо в наших захисників, крокуємо разом до Перемоги! Наближаємо Перемогу – кожен на своєму фронті!
Концертмейстер кафедри ТМНМД
Галина Гайнетдінова
Виховна година «Ми сильні, вільні, незалежні!»
15 серпня 2022 року Бердянський державний педагогічний університет розпочав новий навчальний рік для 2, 3, 4 курсу бакалаврату та 2 курсу магістратури.
Так, на першій пари куратори академгруп спеціальності «Хореографія» провели виховні години «Ми сильні, вільні, незалежні!». У рамках виховної години здобувачі переглянули вітання ректора БДПУ Ігоря Богданова: «Шановне студентство! У цей час важких випробувань для країни вам надано можливість навчатися, тож сумлінно та відповідально ставтесь до своєї основної справи – здобуття відповідного фаху. Пам’ятайте, що ви – майбутнє України».
Куратори побажали здобувачам удосконалювати свої знання і втілювати мрії у життя!
За матеріалами кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін
ВОЛОНТЕРСТВО ЗА ПОКЛИКОМ ДУШІ!
Робимо добро – наближаємо ПЕРЕМОГУ!
Студенти спеціальності «Хореографія» Бердянського державного педагогічного університету та їх викладачі не припиняють здійснювати волонтерську діяльність на підтримку українців на території України та за її межами. Активну роботу в Бердянському інформаційно-гуманітарному центрі, який розташовано в м. Запоріжжі, проводять старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Тетяна ФУРМАНОВА, доцентка Юлія ТАРАНЕНКО та викладачка Наталя КРИВУНЬ. Вони надають консультативну допомогу переселенцям, проводять для дітей тематичні квести, заняття із застосуванням вправ танцювальної терапії та інших видів естетотерапії, беруть участь в організації свят і флешмобів, допомагають студентам та їх родинам, які зараз знаходяться на непідконтрольних Україні територіях. До цієї діяльності викладачі запрошують студентів, які тимчасово переміщені в місто Запоріжжя. Здобувачка спеціальності «Хореографія» Аліна Звенячкіна наголосила: «З першого курсу я маю величезний досвід набуття професійної компетентності, виконую функції хореографа, організатора, волонтера, іноді маю приймати самостійні професійні рішення. Я вчуся працювати в реальних умовах і беру приклад зі своїх викладачів, які можуть не лише викладати дисципліни, а й бути справжніми ЛЮДЬМИ!»
У Запорізькій бібліотеці №1 ім. К.Великого на волонтерській основі працює здобувачка 3 курсу Яна ЛЕВЧЕНКО. Вона проводить для дітей переселенців з різних міст України хореографічні заняття із вивченням англійської мови, тематичні заняття національно-патріотичного спрямування, долучається до організації свят та розваг. Допомагає і підтримує її доцентка Юлія ТАРАНЕНКО.
Із самого початку війни здобувачі вищої освіти та випускники спеціальності «Хореографія», які працюють у Дніпровському національномуьтеатрі ім. Тараса Шевченка, не лише дають благодійні концерти для військових та вистави казок для дітей, батьків-переселенців і біженців, а й щодня плетуть сітки і кікімори, допомогають у пошиві бронежилетів, піжами для шпиталю, займаються розвантаженням гуманітарної допомоги.
Цікаву форму волонтерської діяльності обрали здобувачка ІІ рівня вищої освіти Світлана ТАРАСЕВИЧ та студентка 3 курсу Катерина ЯРЕМКО. Вони періодично організовують і проводять благодійні майстер-класи для хореографів на допомогу ЗСУ, мотивують учнів свого колективу та їх батьків до участі в різноманітних конкурсах та фестивалях, де частина їх внесків надходить на допомогу українській армії.У вільний від творчого та освітнього процесу час вони, як і всі інші, надають допомогу у плетінні сіток.
Професійну допомогу надають і студенти, які виїхали за кордон. Так, здобувачка 3 курсу спеціальності «Середня освіта (Хореографія)» Ізабелла КРИЧУН на добровільних началах займається хореографією з українськими дітьми в польському місті Mikołow. Третього червня на міській сцені вона представила блок виступу українських дітей та їх батьків.
Загалом хореографи Бердянського державного педагогічного університету займають активну громадську позицію, допомагають і підтримують один одного, продовжують свою професійну діяльність.
Викладацький склад кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін пишається тим, що в складний для України час випускники і здобувачі вищої освіти хореографічного профілю демонструють не лише професіоналізм, а й справжні людські якості. Є в «хореографічній родині» БДПУ вислів: «Роби ДОБРО – наближай ПЕРЕМОГУ!»
За матеріалами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін
Я УКРАЇНЕЦЬ!!! І цим я ГОРДИЙ!!!!
28 липня 2022 року до Дня Державності України за ініціативою студентів спеціальності «Хореографія» на платформі Zoom було проведено онлайн захід «Я УКРАЇНЕЦЬ!!! І цим я ГОРДИЙ!!!!». На зустріч було запрошено здобувачів вищої освіти і викладачів.
Після привітального слова завідувачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олени МАРТИНЕНКО здобувачкою вищої освіти 4-го курсу Ксенією МАРФІЯН було проведено інтерактив, мета якого полягала за допомогою малюнку учасникам заходу відтворити свій емоційний стан під відому естрадну українську пісню «Мамині слова».
Малюнки були публічно розглянуті і за бажанням авторів прокоментовані. Цікавинкою була розповідь старшої викладачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, завідувачки відділом освіти міста Бердянська Тетяни ФУРМАНОВОЇ, яка прокоментувала наданий нею малюнок: «Це не мій малюнок. Його автором є 10-ти річний хлопчик з міста Бердянська, який має розлади аутичного спектру. За словами його мами, він завжди малював космос, але приблизно за рік до початку війни почав малювати жахливі «криваві» картини… Зараз зміст його картин змінився і він зображує українських воїнів, які борються зі злом і перемагають. На запитання мами, що він бачить зараз, він відповів: «Небо стало прозорішим».
Далі здобувачка вищої освіти 3-го курсу Вікторія БИЧКОВА запропонувала прослухати звернення президента України до свого народу з нагоди Дня Державності України, розповіла про історію виникнення цього свята із застосуванням відео презентації та провела підсумкову вікторину.
Здобувачі вищої освіти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету наголосили, що ми маємо пишатися своєю нацією, знати свої історію, пам’ятати і досліджувати вагомі історичні події, які пережив наш народ, знати видатних представників українського народу, шанувати творчість, любов до землі, прагнення до свободи. І, як майбутні та діючі працівники культурного та педагогічного фронту, наближати своєю працею ПЕРЕМОГУ.
Підготувала: здобувачка вищої освіти 3-го курсу Бичкова Вікторія
Опанування сучасних хореографічних технік у Німеччині
З 18 по 24 липня в місті Кельн, Німеччина відбулася танцювальна резиденція «Dance and Movement». Протягом тижня 10 хореографів з України досліджували танець і рух, ділилися досвідом, проводили курси і майстер-класи. Теми були різноманітними та цікавими. Доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена МАРТИНЕНКО долучилася до даного проєкту, у рамках якого провела два майстер-класи: «Трансформація українських народних рухів в просторі», «Методи стилізації українського танцювального фольклору». Разом з тим вона відвідала майстер-класи молодих українських танцівників, які демонстрували свої напрацювання в галузі сучасної хореографії: Vladyslava Tovber «Ukrainian folk-modern dance, Daria Hordichuk «Floorwork,Following», Anna Lutsenko «Move & Trust», Natalie Zhdan «Acrobatics flow», Oleksandra Mahera «Contemporary Choreography & Improvisation», Angelina Andryushyna «Musicality & Rhytm», Nataliia Bulatova «Stretching Techniques for Dancers», Evgeniya Dehtyarenko «Structure and Freedon». Усі майстер-класи були відкритими і проводилися безкоштовно для всіх бажаючих, у тому числі й дітей, які нещодавно приїхали з України в Німеччину.
Цікавим був досвід застосування сучасних танцювальних технік від німецьких хореографів Elsa Artmann та Alёna Shornikova, яка з 2013 року працює в Німеччині. До речі, частина майстер-класів проходила у відомому мистецькому центрі міста Кельн «TanzFactur», що створювало атмосферу співпраці з німецькими хореографами, які паралельно в інших класах проводили заняття та ставили спектаклі.
Особливу підтримку українські танцівники відчули від організатора проєкту американки за походженням Heather O’Donnell, яка є директором Центру мистецько-орієнтованої підтримки психосоціального та соматичного здоров’я виконавців «Green Room», організатором багатьох мистецьких проєктів: https://www.facebook.com/thegreenroomforartists.
Можливість відчути танцювальний простір, отримати нову інформацію, новий досвід – це один із важливих факторів підвищення професіоналізму хореографа. І як висновок, сучасний хореограф має вільно володіти англійською мовою. Є над чим працювати!
Завідувачка кафедри ТМНМД
Олена МАРТИНЕНКО
Навчання за програмою підвищення кваліфікації
науково-педагогічних працівників «ARS DOСENDI»
Після тривалої перерви викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Віра Бурназова і Наталя Кривунь відновили навчання за програмою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників «ARS DOСENDI» Бердянського державного педагогічного університету.
Метою програми є сприяння вдосконаленню раніше набутих або набуття нових компетентностей науково-педагогічними працівниками в межах викладацької діяльності задля вдосконалення викладання та навчання у вищій школі.
Навчання було розпочато в січні 2022 року і пройдено такі модулі:
- Наукометрія. перші кроки / 1 кредит ЄКТС / січень 2022.
- Дизайн навчального курсу / 1 кредит ЄКТС / січень 2022.
- Діджиталізація викладання та навчання у вищій школі / 1 кредит ЄКТС / лютий 2022.
Наразі Віра Бурназова та Наталя Кривунь продовжили навчання за модулем “Діджиталізація викладання та навчання у вищій школі” над темою “Сучасні онлайн сервіси та цифрові інструменти для створення відеоматеріалів”.
Модераторами зустрічі стали викладачі Бердянського державного педагогічного університету Ганна АЛЕКСЄЄВА та Наталя КРАВЧЕНКО.
За матеріалами кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін
У майбутніх хореографів відбулися творчі конкурси
Мистецтво врятує світ – підтвердженням цього стала талановитість і завзятість майбутніх хореографів нашого університету, які склали традиційне професійне випробування.
З 2 по 17 липня 2022 року в Бердянському державному педагогічному університеті на кафедрі теорії та методики навчання мистецьких дисциплін відбулися творчі конкурси для вступників за освітнім ступенем бакалавр на основі повної загальної середньої освіти, ОС «молодший бакалавр» (ОКР «молодший спеціаліст») на спеціальність 024 Хореографія. У складі екзаменаційної комісії працювали доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Марина Погребняк (голова екзаменаційної комісії), викладачки фахових дисциплін спеціальності 024 Хореографія Тетяна Фурманова та Наталя Кривунь.
Згідно з програмою творчий конкурс передбачав одну сесію та складався з двох напрямків роботи. По-перше, виконання базових рухів класичного екзерсису з метою перевірки анатомо-фізіологічних даних абітурієнтів, їх музичності та загальної обізнаності з основ класичного танцю; по-друге, показ танцювального етюду задля виявлення рівня виконавчої майстерності, творчих та артистичних здібностей вступників.
Творчі конкурси проходили в дистанційному форматі на платформі ZOOM. Легка, сприятлива для роботи атмосфера, яку створили екзаменатори, у повній мірі дозволила абітурієнтам продемонструвати свою професійну підготовку. Кожен з абітурієнтів продемонстрував відповідні навички виконання вправ класичного екзерсису. На особливу увагу заслуговує вправність Омельченко Христини, вихованки ансамблю естрадного танцю «Міріданс» (м.Бердянськ); професійність Кулік Інни та Кулік Олександра – випускників Дніпропетровського обласного театрально-художнього коледжу. Представлені танцювальні етюди охоплювали різні види хореографічного мистецтва, однак кожен із вступників мовою рухів наголошував на власному світосприйнятті, розкривав відношення до подій сьогодення, проблем становлення особистості тощо.
У ході випробування вступники демонстрували загальну ерудицію, доводячи свідомість вибору майбутньої професії, розповідаючи, чому обрали для здобуття освіти саме Бердянський державний педагогічний університет. Як виявилось, вступ до нашого вишу для більшості став утіленням давнішніх мрій!
Усі 11 абітурієнтів достойно пройшли випробування та отримали позитивні оцінки, які дозволять їм приєднатися до складу хореографів Бердянського державного педагогічного університету, але головним було відчуття особливості моменту! Бажання молоді навчатися хореографії, не зважаючи на такий не простий час, їх віра у втілення мрій – усе це надихає та додає впевненості у те, що мистецтво дійсно врятує світ!
За матеріалами кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін
Культурний фронт України
Волонтерська діяльність. Кожен наразі намагається допомагати один одному, український народ об’єднався і потужно тримає оборону не тільки на передовій, а й у тилу. Багато людей спрямовують свою діяльність на допомогу країні!
Працюють на культурному фронті й наші викладачі Бердянського державного педагогічного університету. Так, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ Юлія Тараненко і здобувачка І рівня вищої освіти спеціальності 024 Хореографія Аліна Звенячкіна у місті Запоріжжя провели для дітей-переселенців із міста Бердянська тематичний квест «Бердянськ- це Україна».
Діти виконували різні завдання за певними локаціями. Так, було запропоновано намалювати державні символи України та заспівати гімн нашої держави, пограти в цікаві естафети і проявити командний дух, зануритися в цікаві факти про Бердянськ, відчути себе архітекторами під час створення пам’ятників міста завдяки тілесним рухам, потанцювати та пройти шлях перешкод, вивчити українські народні ігри, узяти участь у танцювальному флешмобі. Після кожного завдання діти отримували пазл і у кінці вийшла яскрава картинка з бердянським краєвидом.
Діти відчули радість дитинства, очі світилися від щастя, а у кінці всі гучно вигукували: «Бердянськ – це Україна!».
Крім даного заходу, доцентка Юлія Тараненко планує провести найближчим часом серію заходів для дітей-переселенців та всіх бажаючих у бібліотеці ім. К. Великого №1 м. Запоріжжя, де вже другий тиждень волонтерить здобувачка І рівня вищої освіти спеціальності 024 Хореографія Яна Левченко і проводить інтегровані заняття «Хореографія +англійська мова». За словами студентки, «за натхнення та вміння я дуже вдячна завідувачці кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олені Мартиненко. Дуже класно на практиці закріплювати знання, які отримано під час освітнього процесу в БДПУ».
Дані заходи допомагають дітям впоратися зі складною життєвою ситуацією, соціалізуватися та позитивно провести час із користю.
Діти – майбутнє України!
Посилання для перегляду: https://youtu.be/94eanTYqWDA
Статтю підготувала доцентка кафедри ТМНМД
Юлія Тараненко
Лайфхаки профорієнтаційної роботи
Профорієнтація – запорука успішного набору будь-якого закладу вищої освіти.
14 липня 2022 року викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін – Юлія ТАРАНЕНКО, Наталя КРИВУНЬ, Юлія ПАВЛЕНКО, Віра БУРНАЗОВА відвідали ZOOM-захід від Прогресивних «Небанальна вступна компанія!». На онлайн конференції було обговорено комунікації закладів освіти із абітурієнтами: які обрати канали комунікації, як розробити креативний дизайн та промо ролик, реальні кейси від фахівців, які цим займаються.
Спікерами на заході були Роман Ужва – засновник діджитал агентства IMREV, Олена Третяк – начальниця відділу іміджу Луцького національного технічного університету, Анастасія Сухомлинова – секретарка приймальної комісії МДПУ імені Богдана Хмельницького, Тетяна Далявська – головна менеджера інформаційних медіа університету «КРОК».
Захід був дуже цікавим, змістовним і продуктивним. Усі присутні, а це більшість представників приймальних комісій різних закладів освіти України, мали змогу почути, як реалізувати ідеї в дизайні так, щоб все більше абітурієнтів хотіли вступати до університету, правила ведення реклами, роботи в соцмережах. Цікавим досвідом стала робота прес-служби університету (ЛНТУ), діяльність команди по рекламі університету «КРОК» та патріотика в постах закладу.
Для внутрішньо переміщених ЗВО на заході пролунали поради щодо співпраці з закладом, який прихистив, організація спільних заходів та пошуків ресурсу серед студентів щодо вступної компанії.
У кінці зустрічі учасники зустрічі мали можливість поспілкуватися зі спікерами та, за бажанням, поділитися власним досвідом профорієнтаційної роботи в своєму ЗВО.
Хочемо зазначити, що викладачі спеціальності «Хореографія» Бердянського державного педагогічного університету також активно займаються профорієнтаційною роботою, створюючи рекламу, ведучи сторінки в соцмережах, особливо Instagram, та співпрацюючи з випускниками-хореографами, дуже вражені заходом, із зацікавленням переймали досвід спікерів. По закінченні заходу із новими ідеями натхненно продовжили діяльність викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін над профорієнтаційною роботою в БДПУ.
Юлія ТАРАНЕНКО,
доцентка кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін
День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів спеціальності «Хореографія» в БДПУ
Кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв проведено день відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів спеціальностей 014 Середня освіта (Хореографія) та 024 Хореографія. Зустріч відбувалася в дистанційному режимі за допомогою онлайн платформи Zoom.
Під час зустрічі майбутні вступники мали змогу поспілкуватися з представниками педагогічного складу кафедри, отримати відповіді на питання різного характеру та послухати цікаву інформацію про спеціальності від здобувачів першого рівня вищої освіти денної форми навчання.
Так, старші викладачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлія ТАРАНЕНКО та Тетяна ФУРМАНОВА розповіли про специфіку та відмінності навчання на спеціальностях 014 Середня освіта (Хореографія) та 024 Хореографія. Відповідальний секретар приймальної комісії Марія СКУРСЬКА наголосила на нововведеннях вступної кампанії та надала відповіді на питання, які цікавили і турбували абітурієнтів. Здобувачки першого рівня вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Хореографія) Катерина ПЕЛЕПІШИНА та 024 Хореографія Бичкова ВІКТОРІЯ розповіли цікаві факти, свої враження та можливості щодо освітнього процесу в БДПУ.
Увесь педагогічний склад хореографів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін вірить, що, не дивлячись на складні часи, які переживає зараз наша країна, студентська хореографічна родина БДПУ поповниться новими, дружніми, молодими, талановитими та креативними вступниками в 2022-2023 навчальному році.
За матеріалами кафедри теорії
та методики навчання мистецьких дисциплін
Перемога народного художнього ансамблю естрадного танцю «МарЛен» БДПУ
З 10 по 20 червня проходив Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс «Жар-птиця», організований Асоціацією незалежних українських митців і благодійним фондом «Допоможемо».
Приємною новиною стала перемога танцювального колективу «МарЛен» Бердянського державного педагогічного університету, який отримав Гран-прі фестивалю-конкурсу в номінації «Хореографія» з хореографічною композицією «Подих весни».
Вибір конкурсної постановки був не випадковим. Саме прем’єру цього танцю було показано учасниками колективу під час святкування Дня Вишиванки біля орнаменту національної вишивки Запорізького краю на будівлі навчального корпусу №5 БДПУ. Саме цим керівник колективу заслужена працівниця культури України, завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена Мартиненко хотіла підкреслити, що Бердянськ – це Україна, а Бердянський державний педагогічний університет – один з найкращих педагогічних ЗВО України!
«Ми віримо, – підкреслила Олена Мартиненко, – що попереду на творчі колективи нашого університету чекає багато прем’єр, концертних виступів і творчих перемог. І, не зважаючи на те, що зараз оцінка нашого мистецького продукту відбулася в онлайн форматі, ми підтвердили високий рівень підготовки наших студентів-хореографів. Ми будемо продовжувати й надалі нести високе звання народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен» БДПУ і поповнювати репертуар цікавими високохудожніми хореографічними творами.
За матеріалами кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін