Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Фестивалі, конкурси, семінари, конференції


 

  • Церемонію нагородження учасників V дистанційного фестивалю «Майбутнє України в долонях дитини!» можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/jnOpQK4M8Co

 

 

Кафедра ТМНМД БДПУ запрошує дітей та молодь від 6 до 16 років стати учасниками V  Дистанційного фестивалю “Майбутнє України в долонях дитини!”, який відбудеться 28 лютого 2024 року.                                                          

Мета фестивалю – сприяння самовизначенню, самореалізації, успішній адаптації дітей та молоді соціальних категорій, у тому числі з особливими освітніми потребами, в суспільстві.

Номінації Фестивалю:

«Вокальне мистецтво»
«Інструментальне мистецтво»
«Хореографічне мистецтво»
«Театральне мистецтво»
«Образотворче мистецтво»
«Декоративно-прикладне мистецтво».

Умови участі:

-Подача електронної заявки учасника до 21 лютого 2024 року за посиланням http://surl.li/qfnna
-Презентація твору мистецтва (вокального, інструментального, хоерографічного, декоративно-прикладного та ін.) української або європейської культури.

Положення фестивалю “Майбутнє України в долонях дитини!” http://surl.li/qfpwj

Телефон для довідок +38(050)-27-37-550

 

 


 

 


 

 


 

 

 


Положення про проведення ІV Регіонального дистанційного фестивалю

 

ІV Регіональний дистанційний фестиваль-конкурс для дітей з особливими освітніми потребами «Майбутнє України в долонях дитини!»

 

Щороку кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін проводить Регіональний дистанційний фестиваль-конкурс для дітей з особливими освітніми потребами «Майбутнє України в долонях дитини!». Мета фестивалю – сприяння самовизначенню і самореалізації, успішній адаптації та психологічній реабілітації дітей-сиріт, дітей переселенців із зони ООС, дітей та молоді з особливими освітніми потребами, інтеграції їх у суспільство через розвиток творчих здібностей та залучення до культурних цінностей українців, виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої держави. Фестиваль «Майбутнє України в долонях дитини!» має національно-патріотичну спрямованість і передбачає виконання творів, які популяризують українське мистецтво, пропагують національні культурні надбання.
Тож, 25 грудня 2022 року, у неймовірно складних умовах війни, відбувся гала-концерт ІV Регіонального дистанційного фестивалю-конкурсу для дітей з особливими освітніми потребами «Майбутнє України в долонях дитини!»
У цьому році фестиваль-конкурс також вийшов за межі регіонального, адже завдяки дистанційній формі в ньому змогли взяти участь діти з різних куточків України (м. Київ, м. Бердянськ, м. Запоріжжя, м. Марганець, м. Дніпро). Компетентне журі в складі декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, докторки педагогічних наук, професорки Людмили Коваль, завідувачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, кандидатки педагогічних наук, доцентки Віри Бурназової, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки Олександра Голіка, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлії Тараненко, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Вікторії Григор’євої, старшої викладачки кафедри початкової освіти Ольги Качерової оцінювало учасників за трьома категоріями: «Особливе дитинство» (діти з особливими освітніми потребами); «Назустріч мрії» (діти-сироти); «Таланти без кордонів» (діти переселенці із зони ООС) у трьох вікових групах (6-9, 10-13, 14-16). Учасники змагалися у наступних номінаціях: «Вокальне мистецтво», «Інструментальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво».

 

Усі учасники та їх керівники були нагороджені дипломами відповідних ступенів. Заключний концерт можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/6UWczdsQ9aM

 

Висловлюємо слова подяки всім членам журі, учасникам, їх керівникам і відповідальним за проведення фестивалю викладачкам кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Наталі Кривунь, Юлії Павленко, Юлії Тараненко.

 

 

 

За матеріалами кафедри ТМНМД

 


 

 

Положення про проведення Х відкритого дистанційного конкурсу хореографічної майстерності «Танець – це життя»

 

ОБИРАЮЧИ МАЙБУТНЄ – ОБЕРИ БДПУ:
РЕЗУЛЬТАТИ ТРАДИЦІЙНОГО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОГО КОНКУРСУ «ТАНЕЦЬ-ЦЕ ЖИТТЯ»

 

Традиційно вже 10 рік поспіль для здобувачів закладів загальної середньої та передвищої освіти кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету проводиться конкурс хореографічної майстерності «Танець – це життя».
Кожного року конкурс набуває популярності і відповідно розширює свою географію. Незважаючи на складні умови, воєнний стан у країні, у конкурсі взяло участь 23 учасники з різних міст України (Запоріжжя, Києва, Дніпра, Кропивницького та ін.). Не дивлячись на дистанційну форму проведення, конкурс мав відкритий характер. Усі учасники спілкувалися в телеграм-групі, де відбулася презентація хореографічних композицій, а члени журі надавали свої рекомендації відкрито в спільному чаті.
Традиційно оцінювали роботи конкурсантів керівництво ФППОМ, викладачі спеціальності «Хореографія» і представники ГО «Асоціація випускників-хореографів БДПУ». У цьому році склад журі було представлено в наступному складі: старший викладач кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, педагог народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен» ЦДЮТ ПАВЛЕНКО Руслан; здобувачка ІІ рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) БДПУ, багатократний призер Всеукраїнських змагань з бально-спортивних танців, суддя і тренер Української унії культури в сучасному танці, викладач сучасного танцю талант-студії «Фріда», керівник Sunrise dance show і New’s performance, артист балету, учасниця і лауреат багатьох Всеукраїнських конференцій ШВИДКА Анна; випускниця БДПУ спеціальності «Хореографія», кандидатка в майстера спорту з художньої гімнастики, призер багатьох чемпіонатів України та міжнародних турнірів, тренер-хореограф у м. Київ у спортивному клубі з гімнастики «Grand Rithmic» та школи гімнастики олімпійської чемпіонки Катерини Серебрянської ДЕРЮГА Людмила; випускниця спеціальності «Хореографія» Бердянського державного педагогічного університету, хореограф народного художнього колективу модельно-хореографічної студії «Індустрія моди» Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району міста Києва ІВАНОВА Олена. Головою журі виступила декан факультету психолого-педагогічні освіти та мистецтв, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена діячка України КОВАЛЬ Людмила.
Учасники конкурсу хореографічної майстерності «Танець – це життя» стали володарями призових місць у номінаціях: «Класичний танець», «Народна хореографія», «Естрадний танець» та «Сучасний танець».
Оголошення результатів відбулося 6 грудня 2022 року в прямій трансляції на YouTube каналі хореографії БДПУ. Ведучою цього заходу була голова студентського самоврядування факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, здобувачка І рівня вищої освіти 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія), у минулому конкурсантка «Танець-це життя», Катерина ПІЛІПІШИНА.
За результатами конкурсу п’ятеро учасниць отримали сертифікати, які надають право проходження частини творчого конкурсу під час вступної кампанії 2023 року в Бердянському державному педагогічному університеті!
Старший викладач кафедри Руслан ПАВЛЕНКО наголосив на можливості підготовки абітурієнтів до участі в творчому конкурсі для вступу в ЗВО на спеціальність 024 Хореографія. Заняття проходитимуть в онлайн-форматі на платформі ZOOM з народно-сценічного, класичного та сучасного танців від викладачів-хореографів на базі ансамблю «МарЛен» Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої Бердянської міської ради.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість творити, проводити конкурси, тримати культурний фронт України. Слава Україні! Героям слава!

 

   

 

За матеріалами кафедри ТМНМД

 


 

Інф лист конференції Бердянськ 2022

Програма конференції

 

 


 

Підсумки проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі»

 

17-18 листопада 2022 року на базі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі» з нагоди 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету. У цьому році конференція проходила в дистанційному форматі на платформі ZOOM.

 

Мета конференції – узагальнення та апробування результатів теоретичних пошуків та практичного досвіду фахівців у галузях мистецтва та мистецької освіти; активізація науково-дослідницької діяльності фахівців з музичного мистецтва та хореографії в умовах воєнної агресії. Модераторами конференції стали завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, доцентка Віра Бурназова і доцентка кафедри Анетта Омельченко. У роботі конференції взяли участь більше 100 учасників, 57 з них, попри складні умови, змогли підключитися онлайн, інші надіслали виступи, повідомлення, тези. Географія цьогорічної конференції представлена не тільки багатьма ЗВО України (Миколаїв, Київ, Харків, Бердянськ, Запоріжжя, Умань, Львів, Полтава, Вінниця, Дніпро, Одеса, Бахмут, Покровськ), серед яких і здобувачі освіти Китаю. Висловлюємо подяку співорганізаторам ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі», а саме Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Миколаївському національному університету імені В. О. Сухомлинського, Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв, Полтавському національному педагогічному університету імені В. Г. Короленка, Львівському національному університету імені Івана Франка, за плідну наукову співпрацю.

 

Із вітальними словами до учасників конференції звернулись проректорка з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету, докторка технічних наук, професорка Яна Січикова; проректор з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор Василь Фазан; декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, докторка педагогічних наук, професорка Людмила Коваль. Вони привітали присутніх із початком конференції, підкреслили важливість проведення таких зустрічей у сучасних умовах і побажали плідної праці під час проведення заходу.

 

У пленарному та секційних засіданнях узяли участь викладачі ЗВО, здобувачі вищої освіти, аспіранти, випускники, вчителі ЗЗСО, керівники гуртків, позашкільних закладів освіти, тренери та ін. Науковці розглядали теми, які є актуальними в сучасній мистецькій освіті, а саме: тенденції розвитку педагогічної освіти в Україні: сучасні виклики, національна освіта та культура в умовах сьогодення; фахова підготовка керівника танцювального гуртка в контексті сучасних освітніх потреб; професійна підготовка майбутніх учителів мистецьких дисциплін: новітні підходи та технології в умовах зміненої реальності та ін. Учителі-практики поділилися своїм досвідом, ознайомили з різними інноваційними методами і прийомами роботи, які використовують під час уроків. Позитивним є те, що цьогоріч у конференції взяли участь випускники спеціальностей «Музичне мистецтво» і «Хореографія», які вже працюють у закладах освіти нашої країни.

 

Другий день конференції мав практичний аспект і передбачав перегляд майстер-класів учасників науково-практичної конференції: «Циркотерапія як універсальний художньо-оздоровчий метод сьогодення» майстра спорту зі спортивної гімнастики, лауреата міжнародних циркових фестивалів, старшого викладача кафедри циркових жанрів факультету сценічного мистецтва Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, артиста цирку, режисера Орла Дмитра Володимировича; «Хореографічне оформлення моновистави артистки Полтавської обласної філармонії «Оскард Уальд – принц парадоксів» докторки мистецтвознавства, доцентки, завідувачки, професорки кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти; керівника народного ансамблю сучасного балету «Марія» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Погребняк Марини Миколаївни; «Методика робота з шаблею: український народно-сценічний танець» викладача кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету Ільїна Дмитра Вікторовича та ін.

 

Тримаємо освітній і науковий фронт!
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися і навчати!
Наближаємо перемогу разом!

 

                            

 

За матеріалами кафедри теорії та
методики навчання мистецьких дисциплін

 


 

Програма науково практичного семінару 2022

 

 


 

Хореографічне навчання в умовах воєнного стану в україні: наука і практика

 

21 жовтня 2022 року відбувся ІV відкритий науково-практичний семінар «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», який було приурочено до 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету. Семінар був організований кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін у співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості відділу освіти м. Бердянська. Основна мета семінару полягала у розкритті актуальних питань роботи керівника хореографічного колективу в умовах воєнного стану в Україні, наданні інформаційної та методичної підтримки навчання хореографії в онлайн форматі, обміні практичним досвідом роботи.
Уперше семінар було проведено в дистанційному режимі. Організатором і модератором виступила доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена Мартиненко.
До участі в семінарі зареєструвалися 75 учасників з різних регіонів України, з яких були присутні 43. Основний контингент становили керівники танцювальних колективів Запорізької та Дніпровської областей, які протягом попередніх трьох років кожної осені приїжджали до міста Бердянська з метою підвищення професійної майстерності й отримання нової інформації. Приємною була підтримка колег Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, які залишили позитивні відгуки про семінар.
З вітальним словом до учасників науково-практичного семінару звернулися: перша проректора БДПУ Ольга Гуренко; завідувачка Бердянського відділу освіти Тетяна Фурманова; директор ЦДЮТ ім. Є. Руднєвої м. Бердянська Олег Балабан; завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ Віра Бурназова.
Цікавинкою семінару став науковий батл здобувачів вищої освіти спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія) на тему «Актуальні питання навчання хореографії в умовах воєнного стану в Україні». Майбутні фахівці обговорювали актуальні питання: безпека навчання, психологічна підтримка, якість навчання, пошук, апробація та поширення ефективних хореографічних практик, національно-патріотичне виховання, мотивація до навчання, бренд танцювального колективу, маркетингова стратегія в хореографії. Наукова команда студентів під керівництвом Олени Мартиненко продемонструвала обізнаність в актуальних проблемах хореографічного навчання в умовах воєнного стану в Україні, готовність працювати в непередбачуваних умовах і якісно виконувати свої професійні обов’язки, уміння презентувати свої наукові дослідження і вести дискусію.
Змістовно насиченою була практична частина семінару. Команда спікерів розкривала актуальні теми сьогодення: «Сучасні інтерактивні методи навчання хореографії в онлайн форматі» (Наталя Кривунь, Юлія Тараненко); «Упровадження танцювальної терапії на початковому рівні навчання хореографії» (Надія Учкіна); «Інтерактивний бренд хореографічного колективу» (Ольга Безумова, Валерія Кривунь); «Народне танцювальне мистецтво Центральної України: робота з шаблею» (Руслан Павленко, Дмитро Ільїн); «Модернізація змісту хореографічної освіти в умовах воєнного стану: практичні поради» (Таїсія Тимофєєва); «Гейміфікація в навчанні здобувачів позашкільної освіти сучасному танцю» (Юлія Тараненко); «Методика навчання вихованців хореографічного колективу акробатичним вправам: практичний аспект» (Людмила Олійник). Спікери працювали як єдина команда, демонструючи обізнаність в обраних темах, надихаючи на навчання дітей у непередбачуваних умовах, презентуючи і відеозаписи застосування інноваційних методів онлайн навчання хореографії здобувачів позашкільної освіти різного віку. Усі доповіді були актуальними, цікавими та професійно-орієнтованими. Учасники не лише пасивно сприймали інформацію, а й активно опановували ті чи інші методи хореографічної роботи з дітьми під час виконання професійно-орієнтованих завдань, ігрових вправ, командної роботи тощо. Слід зазначити, що спікерами виступили викладачі, випускники та студенти спеціальностей 024 Хореографія» та 014 Середня освіта (Хореографія), кожен з яких пройшов хореографічну школу Бердянського державного педагогічного університету. Доповнила команду доповідачів БДПУ викладачка сучасного танцю НПУ імені М.П.Драгоманова Таїсія Тимофєєва, яка є уродженкою м. Запоріжжя.
Під час семінару хвилиною мовчання було вшановано загиблих під воєнних дій в Україні, а також продемонстровано творчий челендж від учасників танцювальних гуртків «Молимося за Україну», керівниками яких є студенти та випускники спеціальності «Хореографія» БДПУ.
Наприкінці семінару учасникам було надано психологічні поради та пропозиції щодо застосування психологічних вправ під час хореографічних занять від кадидатки психологічних наук, психолога ЦДЮТ м. Бердянська Людмили Кашкарьової.
Семінар вийшов актуальним, цілісним, змістовним. Окреслені студентами на початку теми були ґрунтовно розкриті спікерами. У рамках семінару також було презентовано навчально-методичний матеріал, розроблений викладачами кафедри ТМНМД: навчально-методичний посібник «Танцювальна скарбничка Запорізького краю» і зошит-посібник «Сучасний танець».
Наприкінці семінару-практикуму відбувся круглий стіл, під час якого були підведені підсумки, окреслені перспективи роботи та надані сертифікати за участь. Учасники висловлювали подяку, що свідчить про результативність даного заходу: «Дякуємо за цікавий матеріал! Дуже класна команда спікерів! Як завжди, ви всі молодці!», «Дякую, семінар був неймовірний. Доповідачі – відмінні оратори, ведуча талановита з потенціалом неординарності», «Викладачі та студенти факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини вітають учасників семінару! Дякуємо за таку креативну форму роботи заходу та цікаві доповіді! Вважаємо, що ваш захід є дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей в організації і наукової, і творчої роботи. Радіємо за колег! Вам є ким пишатися – відмінний рівень підготовки здобувачів! Бажаємо всім колегам і здобувачам успішного шляху до професійного зростання, завзяття у творчих пошуках, подальшої плідної роботи, успіхів у втіленні запланованого! Будьте здорові, живіть довго і радуйте нас своєю творчістю! Вітаємо університет з ювілеєм! Віримо, що дуже скоро він продовжить діяльність у Бердянську! Нехай творчі злети і досягнення ваших студентів і випускників стануть найдорожчою відзнакою за вашу працю! Нехай ще багато раз буде по 90! Разом до перемоги!».
Матеріал семінару буде надано всім бажаючим, хто не зміг з різних причин доєднатися до обговорення актуальних питань хореографічного навчання в позашкільній освіті. Ми раді ділитися інформацією, відкриті для спілкування, активно працюємо на освітянському фронті задля дітей та перемоги!

 

 

 

 

 

За матеріалами кафедри ТМНМД

 


 

Науковий студентський батл
«Актуальні питання навчання хореографії в умовах воєнного стану в Україні»

 

Цікавий формат участі студентів-хореографів БДПУ було представлено на ІV відкритому науково-практичному семінарі «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», який приурочено до 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету.
У науковій дискусії взяли участь здобувачі 1 і 2 рівнів вищої освіти спеціальностей 024 «Хореографія» та 014 «Середня освіта (Хореографія)» Ксенія Марфіян, Катерина Піліпішина, Вікторія Бичкова, Софія Самойлова, Ірина Янгулова, Анна Швидка, Валерія Зубова, Вероніка Кирпа. Майже всі учасники мають практичний досвід хореографічної роботи з дітьми або працюють професійними танцівниками. Хореографічну практику вони активно поєднують з науковою діяльністю, виступаючи на студентських наукових конференціях, публікуючи результати свого наукового та практичного пошуку в наукових виданнях. Географія їх місцезнаходження наразі дуже широка, що пов’язаного з умовами воєнного стану в Україні (Україна, ОАЕ, Литва, Корея, КНР, Італія), але кожен з них знайшов можливість донести свою думку про актуальну проблематику хореографічного навчання дітей в умовах воєнного стану.
Молода наукова команда студентів під керівництвом доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олени Мартиненко запропонувала окреслення актуальних проблем хореографічного навчання навколо українського вінка, у середині якого було блакитно-жовте серце з надписом «ДІТИ». Для участі в дискусії учасники обирали колір стрічки, який передавав розкриття одного з актуальних питань навчання хореографії в умовах воєнного стану в Україні: безпека навчання, психологічна підтримка, якість навчання, пошук, апробація та поширення ефективних хореографічних практик, національно-патріотичне виховання, мотивація до навчання, бренд танцювального колективу. Доповіді здобувачів вищої освіти були цікавими, неординарними, практично-орієнтованими. Учасники науково-практичного семінару задавали запитання студентам і отримували ґрунтовні відповіді. Відбулася жвава дискусія навколо окресленої проблематики.
Найбільш цікавою була тема застосування маркетингу в хореографії, запропонована здобувачкою ІІ рівня вищої освіти Анною Швидкою. Це нова проблематика, яка майже не розглядається в наукових дослідженнях і її актуальність окреслюється підвищенням інтересу суспільства до мистецьких заходiв і творчих проєктiв через розробку ефективної маркетингової стратегії. Анною також було представлено мистецький герб, який вона розробила і який став візитівкою науково-практичного семінару.
Наприкінці наукового батлу доцентка кафедри Юлія Тараненко презентувала робочий зошит з сучасного танцю, який було розроблено членами її наукового гуртка «Традиційні та нетрадиційні методи навчання сучасного танцю». Це перша практика в Україні розробки робочого зашиту для здобувача позашкільної освіти (вихованця танцювального гуртка) на допомогу навчання в онлайн форматі.
Пишаємося студентами-хореографами, які гідно представили Бердянський державний педагогічний університет на ІV відкритому науково-практичному семінарі «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика». Учасниками семінару, колегами Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Львівського національного університету імені Івана Франка, було відзначено високий рівень професійної підготовки студентів-хореографів.

 

 

Статтю підготувала

доцентка кафедри ТМНМД

Олена Мартиненко

 


Положення я І загальноміського конкурсу хореографічного креативу URBAN DANCE Fest 2022

Заявка на участь у І загальноміському конкурсі хореографічного креативу “Urban Dance-Fest”

 

 

Положення конкурсу Життя в танці

 


 

Інф. лист конференції Бердянськ 2022

 


 

 

Положення фестивалю Майбутнє України в долонях дитини 2022

 


 

Положення відкритого дистанційного конкурсу хореографічної майстерності _Танець-це життя_2021

 

Дистанційний конкурс хореографічної майстерності

«Танець – це життя!»

 

Конкурс хореографічної майстерності «Танець – це життя!»  в умовах карантинних обмежень проводився у дистанційному форматі, однак хвилювання та суперництво учасників були, як «наживо».

Хореографи Бердянського державного педагогічного університету відомі своїми творчими здобутками, різноманітними мистецькими проєктами, які стали візитівкою  університету та прикрасою Бердянська. Сучасний, креативний підхід до популяризації хореографічного мистецтва в роботі кафедрі теорії та методики навчання мистецьких дисциплін  виступає поряд з традиційними заходами, що проводяться на факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Одна з традицій – це проведення щорічного конкурсу хореографічної майстерності «Танець – це життя!».

Конкурс «Танець – це життя!» має на меті пошук обдарованої молоді, виявлення творчих потенціалів серед старшокласників, які добре знаються на мистецтві танцю та мріють про майбутнє хореографа-професіонала. Особливим у конкурсі є те, що учасники отримують не лише дипломи, а й сертифікати до вступу у БДПУ на спеціальності 024 Хореографія, 014  Середня освіта (Хореографія).

Підготовка та проведення дистанційного конкурсу включали прийом електронних заявок та відеовиступів, оцінювання конкурсних робіт, підведення підсумків та організацію  церемонії нагородження конкурсантів. Бажання організаторів тримати найвищу професійну планку та зацікавити майбутніх абітурієнтів БДПУ стало рушійною силою творчого процесу.

Церемонію нагородження учасників конкурсу було продемонстровано 1 грудня. Творча співпраця з кафедрою соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій дозволила зробити запис церемонії у телестудії медіацентру Бердянського державного педагогічного університету. У ролі ведучих виступили здобувачки 2 курсу – талановиті дівчата Катерина Піліпішина та Анастасія Назарова, які не тільки оголосили підсумки, а й поділилися враженнями про свої вступні випробування,  розповіли про переваги навчання саме в Бердянському державному педагогічному університеті.

До роботи у складі журі було запрошено директора МПК ім. Т.Шевченка м. Бердянська, стейкхолдера ОПП «Хореографія» Олександра СЕМЕНЕНКА; старшу викладачку кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, керівницю БК «Бердянський райагропромпрстач», депутатку Бердянської міської ради Тетяну ФУРМАНОВУ; кандидатку педагогічних наук, доцентку кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, педагога народного художнього колективу – ансамблю естрадного танцю «МарЛен», ЦДЮТ Юлію ТАРАНЕНКО; керівника народного ансамблю народного танцю «Калина» БДПУ, старшого викладача кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін  Руслана ПАВЛЕНКА; здобувачку другого рівня вищої освіти БДПУ, керівницю танцювальної студії сучасного танцю «You dance» (м. Дніпро), у минулому танцівницю балету Кузьми Скрябіна і Монатіка Світлану ТАРАСЕВИЧ. Почесну роль головувати під час підведення підсумків конкурсу було надано декану факультету психолого-педагогічної освіти  та мистецтв, докторці педагогічних наук, професорці, заслуженій працівниці освіти України Людмилі КОВАЛЬ.

У цьому році за звання найкращого танцівника змагалися учні шкіл старшої ланки із Маріуполя, Запоріжжя, Молочанська, Бердянська та Бердянського району. Конкурсанти виступали в наступних номінаціях: «Народний танець», «Класичний танець», «Естрадний танець», «Сучасний танець». За бажанням учасник міг надіслати другий номер – малу танцювальну форму, де він виконує сольну партію. Треба зазначити, що оцінювання конкурсантів, під час якого враховувалися базова хореографічна підготовка, музичність, утілення хореографічного образу, сценічна культура, показало достатній рівень виконавства.

За результатами конкурсу у номінації «Народна хореографія» дипломи ІІ-го ступеня отримали Д.Холорець та К.Савченко. Найкращими у номінації «Класична хореографія» стали П.Плетюк, К.Жукова та С.Войтовський. Призові місця у номінації «Естрадний танець» отримали В.Мордвінова, Х.Вознюк та Н.Середа (дипломи ІІІ-го ступеня), М.Кара та Д.Потьомкіна (дипломи ІІ-го ступеня), А.Кулеба (диплом І-го ступеня). Місця у номінації «Сучасний танець» розподілилися таким чином: диплом ІІІ-го ступеня отримала Д.Холорець, дипломами ІІ-го ступеня нагороджені Х.Вознюк, А.Присяжна, К.Савченко та Л.Рущук; дипломи І-го ступеня отримали Х.Омельченко, Д.Чаплян та В.Сергієнко. Кращими у «Street dsnce» стали  Ю.Ковтун та Д.Бугаєва, а в номінації «Вільна пластика» – М. Галицька. За спільним рішенням усіх членів журі учні 11-их класів отримали сертифікати до вступу в університет.

Наприкінці церемонії нагородження з вітальним словом до конкурсантів звернулася кандидатка педагогічних наук, доцента, завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, заслужена працівниця культури України Олена МАРТИНЕНКО. Від неї конкурсанти отримали цінні поради та запрошення приєднатися до справжньої родини хореографів БДПУ  – «хореографічного братерства», де всі, як здобувачі, так і викладачі, вважають ТАНЕЦЬ СВОЇМ ЖИТТЯМ!

 

 

 

   

 

Наталя КРИВУНЬ, викладачка кафедри теорії та

методики навчання мистецьких дисциплін

 


 

Інтегративний підхід у навчанні хореографії:

КРОКУЄМО В НОГУ З ЧАСОМ!

 

На минулому тижні (12-13 жовтня 2021 р.) відбувся ІІІ Обласний семінар-практикум «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», організований Бердянським державним педагогічним  університетом  у співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості відділу освіти м. Бердянськ, який мав на меті надати інформаційну та методичну підтримку педагогам-хореографам Запорізької області, які працюють в закладах позашкільної та загальної середньої освіти, ознайомити з новітніми технологіями хореографічного навчання через презентацію практично-орієнтованих форм роботи зі здобувачами вищої освіти спеціальності «Хореографія» БДПУ та авторських методик навчання хореографії в народному ансамблі естрадного танцю «МарЛен» ЦДЮТ.

Семінар відбувся на основі наказу Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (№ 02.2-16/1107 від 13.09.2021 р.) із збереженням усіх карантинних умов і наявністю у організаторів та учасників семінару сертифікатів про вакцинацію.

Статус семінару вийшов за рамки обласного, бо до Бердянська завітали більше 30 осіб з різних міст України: Дніпра, Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Гуляйпілля, Полог, Маріуполя, селищ Чернігівки, Осипенко, Степногірська, Добропілля Донецької та Запорізької областей. Дванадцять учасників заходу мають стаж роботи до 10 років, п’ять з них навчають хореографії 20 років, одинадцять зі стажем до 30 років та дві особи працюють керівниками колективів більше 30 років!

Мета семінару була спрямована на створення сприятливої атмосфери до конструктивної комунікації спікерів та учасників задля розгляду важливих питань, спрямованих на  підвищення якості навчання хореографії в різних закладах освіти.

  1. Актуалізація теми інтеграції навчання хореографії в сучасному освітньому просторі.
  2. Презентація бінарних форм навчання хореографії від учасників ансамблю «МарЛен» (танець+англійська мова, танець+фітнес, танець+вокалізація та гра на музичному інструменті).
  3. Наголос на регіональному аспекті через упровадження в зміст занять народно-сценічним танцем елементів бойового гопаку та ознайомленням з танцювальною культурою спільнот Північного Приазов’я (болгарський танець);
  4. Висвітлення та розкриття актуальних тем, спрямованих на підвищення професійної майстерності керівника хореографічного колективу: змішане навчання хореографії, тайм-менеджмент здобувача освіти,   компетентнісний підхід до навчання хореографії, ораторське мистецтво хореографа, безпечне середовище (попередження травматизму, перинна домедична допомога), робота з батьками.
  5. Профорієнтаційна робота через спілкування зі студентами (круглий стіл) і показ окремих форм роботи з майбутніми фахівцями-хореографами.
  6. Удосконалення змісту професійної підготовки майбутніх хореографів через обговорення ОПП «Хореографія», «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» за допомогою дискусії та анкетування.

Вітали учасників семінару перша проректорка БДПУ Ольга ГУРЕНКО, декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Людмила КОВАЛЬ, директор ЦДЮТ Олег БАЛАБАН, завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена МАРТИНЕНКО.

У рамках семінару відбулися панельні дискусії, майстер-класи, доповіді-презентації, тренінгові і практичні заняття. Тренерами та модераторами семінару виступили викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін : Олена Мартиненко, Юлія ТАРАНЕНКО, Руслан ПАВЛЕНКО, Наталя КРИВУНЬ, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА , концертмейстер Ольга СМОЛКА , хореограф з Республіки Болгарія Валентин ВАСИЛЄВ та працівники Центру дитячої та юнацької творчості: методист Марина МАСЮТІНА, психолог Тетяна КУЛІКОВА, медична сестра Світлана ЛИБАНЬ.

Лейтмотивом семінару було розкриття новітніх форм роботи хореографа, які засновуються на принципі інтеграції та застосуванні бінарних занять хореографії. Адже освітні перетворення вимагають підготовки високопрофесійних та конкурентоспроможних фахівців, здатних працювати по-новому. Саме такий досвід підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія) презентували під час семінару викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін  Бердянського державного педагогічного університету.

Підведення підсумків та результати анкетування показали, що учасники відзначили високий рівень проведення семінару, надали рекомендацій щодо удосконалення ОПП, за якими навчаються майбутні хореографи в БДПУ https://bdpu.org.ua/, окреслили найбільш цікаві теми і рекомендували питання для висвітлення на наступному семінарі.

Організатори семінару дякують усім учасникам за підтримку і активність, за те, що впродовж трьох років є надійними партнерами та однодумцями, за спільну працю над якістю хореографічної освіти в різних закладах освіти.

Програма семінару 2021

 

 

 

 

Олена МАРТИНЕНКО,

завідувачка кафедри теорії та

методики навчання мистецьких дисциплін

 


 

Підсумки проведення І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта

в сучасному соціокультурному просторі»

 

3-4 червня 2021 року кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін на базі факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету  було проведено І Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному соціокультурному просторі».

Співорганізаторами конференції стали Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (відділ змісту і технологій педагогічної освіти); Львівський національний університет імені Івана Франка (факультет культури і мистецтв).

Загальна кількість учасників склала110 осіб, з інших міст України – 75. У конференції взяли участь наукові працівники Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (відділ змісту і технологій педагогічної освіти); ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України (відділ екранно-сценічних мистецтв і культурології); науково-педагогічні працівники ЗВО: Львівського національного університету імені Івана Франка; Бердянського державного педагогічного університету; Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв; Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва; Луганського національного університету імені Тараса Шевченко; Київського національного університету культури і мистецтв; Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури ДОР; викладачі хореографічних і музичних дисциплін закладів початкової мистецької і позашкільної освіти міст Дніпра, Сміли, Миколаєва, Полтави, Маріуполя та ін.

Перший день передбачав відкриття конференції, пленарне засідання, секційні засідання і презентацію науково-методичних видань викладачів кафедри. Відкрила І Всеукраїнську конференцію проректорка з науково-педагогічної роботи Бердянського державного педагогічного університету, кандидатка філологічних наук, доцентка Вікторія ЛІПИЧ , яка побажала всім учасникам цікавих наукових доповідей, жвавої дискусії і плідної роботи в рамках секційних засідань.

Також до учасників конференції звернулася з вітальним словом завідувачка кафедри, кандидатка педагогічних наук, доцентка Олена МАРТИНЕНКО, яка зазначила, що метою конференції є узагальнення та апробування результатів теоретичних пошуків та практичного досвіду фахівців у галузях теорії, історії і практики мистецтв та мистецької освіти; активізація науково-дослідницької діяльності фахівців з різних видів мистецтв в умовах світових глобалізаційних процесів і інтеграції вітчизняної освіти до світового освітнього простору.

Конференція відбулася за напрямами роботи: теоретичні та історичні рефлексії міжкультурних зв’язків у контексті глобалізаційних процесів; концептуальні засади сучасної мистецької освіти; професійна підготовка майбутніх вчителів мистецьких дисциплін: новітні підходи та технології; формування художньо-творчої компетентності здобувачів освіти; історичні та порівняльно-педагогічні аспекти музичної та хореографічної освіти.

У рамках конференції було проведено майстер-класи: кандидатки мистецтвознавства, молодшої наукової співробітниці ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України, старшої викладачки Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого та Київського хореографічного коледжу, лауреатки хореографічних конкурсів Єви КОВАЛЕНКО «Класичний танець та методика його викладання у ЗВО»;

лауреатки міжнародних хореографічних конкурсів, викладачки хореографічних дисциплін Смілянської школи мистецтв Дарії КУЛИК «Contemporary dance в старших класах шкіл мистецтв: методика викладання»; заслуженої артистки України, доцентки кафедри мистецтва Навчально-наукового інституту «Академія мистецтв» імені С.С. Прокоф’єва Зої РОЖОК «Творча взаємодія викладача, концертмейстера та студента в класі академічного вокалу у процесі роботи над оперною арією та народною піснею».

Підсумовуючи результати проведення наукового заходу, слід підкреслити, що під час проведення конференції було заслухано та обговорено доповіді високого рівня підготовки. Крім того, гостями конференції було відзначено ґрунтовність та актуальність доповідей здобувачів вищої освіти різних ЗВО України.

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін

 


 

 

Інф. лист конференції Бердянськ 2021

Програма конференції Бердянськ 2021

 


 

Програма методсемінару 2021

 

 


 

Науково-методичний семінар-практикум для вчителів фізичної культури ЗЗСО «Сучасні орієнтири на проведення уроків фізичної культури в ЗЗСО: практичний аспект»

 

12-13 лютого 2021 року викладачі спеціальності «Хореографія» вперше проводили дистанційний науково-методичний семінар-практикум для вчителів фізичної культури ЗЗСО «Сучасні орієнтири на проведення уроків фізичної культури в ЗЗСО: практичний аспект». Метою семінару є співпраця педагогічної громади Бердянського державного педагогічного університету  з учителями фізичної культури ЗЗСО Запорізької області, об’єднання зусиль для вирішення сучасних освітніх завдань та формування інтересу учнів до фізичної культури.

 

Завданнями семінару є розкриття можливостей застосування національного та регіонального контенту на уроках фізичної культури в ЗЗСО, ознайомлення педагогічної громади з перспективним практичним досвідом інтеграції змісту уроків фізичної культури та елементів фітнесу й танцювальних вправ; формування готовності педагогічних працівників до засвоєння та впровадження новацій до змісту уроків фізичної культури відповідно до освітніх завдань Нової української школи та інтересів учнівської громади.

 

Спікерами науково-методичного семінару-практикуму були викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін спеціальності «Хореографія», кафедри теорії та методики фізичного виховання, а також випускники спеціальності «Хореографія»:

Світлана ДАНИЛО – старша викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання, Відмінниця освіти України;

Юлія ТАРАНЕНКО – кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ;

Наталя КРИВУНЬ – викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ;

Руслан ПАВЛЕНКО – викладач кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ;

Тетяна ГЛАЗКОВА – тренер багатьох спрямувань фітнесу спортивного клубу «Будівельник» м. Запоріжжя, персональний тренер, тренер по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, керівник хореографічного колективу естрадного танцю, випускниця БДПУ;

Дар’я КРАВЧЕНКО – інструктор групових  напрямів, персональний тренер Бердянського фітнес центру «KotenGym». випускниця 2008 року спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Хореографія»;

Микита СОЛОНСЬКИЙ – інструктор групових напрямів, персональний тренер, випускник БДПУ за кваліфікацією «Хореограф. Фітнес-тренер. Керівник хореографічного колективу».

 

У семінарі-практикумі взяли участь 45 вчителів фізичної культури з різних областей України. Упродовж двох днів учасники семінару мали можливість ознайомитися з такими питаннями:

  • «Осучаснення змісту уроків фізичної культури: виклики часу»;
  • «Руханки: теоретичний та методичний аспект»;
  • «Дитячий фітнес з фольклорним супроводом» (початкова ланка освіти);
  • Танцювальні напрями фітнесу в роботі зі здобувачами загальної середньої освіти на уроках фізичної культури;
  • Інноваційні підходи в проведенні естафет на уроках фізичної культури: закордонний досвід»;
  • «Ukrainian gams» на уроках фізичної культури;
  • Бойовий гопак – запорука формування сили волі, мужності та інтересу до національного коріння;
  • Танцювальні напрями фітнесу під українські естрадні мелодії: теорія і практика.

 

Кожен з учасників семінару мав можливість задати питання, висловити свою думку в реальному часі, поспілкуватися зі спікерами. По завершенні заходу присутні обмінялися враженнями та відзначили, що семінар пройшов змістовно, цікаво, на високому науково-методичному рівні. Дякуємо спікерам та учасникам семінару за їх роботу та сподіваємося на подальшу співпрацю!

 

 

За матеріалами кафедри теорії та

методики  навчання мистецьких дисциплін

 


 

 

Положення Майбутнє України в долонях дитини

 

 


 

ІІ Регіональний дистанційний фестиваль-конкурс для дітей з особливими освітніми потребами  «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ В ДОЛОНЯХ ДИТИНИ!»

 

14 лютого 2021 року відбувся гала-концерт ІІ Регіонального дистанційного фестивалю-конкурсу для дітей з особливими освітніми потребами  «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ В ДОЛОНЯХ ДИТИНИ!», організований кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-muz/ Бердянського державного педагогічного університету https://bdpu.org.ua/ .

У цьому році фестиваль-конкурс вийшов за межі регіонального, бо завдяки дистанційній формі в ньому змогли взяти участь діти з різних куточків України. Мета фестивалю полягала у сприянні самовизначенню і самореалізації, успішній адаптації та психологічній реабілітації дітей-сиріт, дітей переселенців із зони АТО, дітей та молоді з особливими освітніми потребами, інтеграції їх у суспільство через розвиток творчих здібностей та залучення до культурних цінностей.

Компетентне журі у складі викладачів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Павла Косенка, Світлани Сергієнко, Олени Бузової, Уляни Єгорової-Скобєлєвої, Тетяни Фурманової, Руслана Павленка https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-muz/composition-kaf-muz/ , доцентки кафедри початкової освіти Олени Малицької https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/graduates-fppom/malyts-ka-olena-volodymyrivna/ Оцінювали учасників за трьома категоріями: «Особливе дитинство» (діти з особливими освітніми потребами); «Назустріч мрії»» (діти-сироти); «Таланти без кордонів» (діти переселенці із зони АТО) у трьох вікових групах (6-10, 10-13, 14-16).

Учасники змагалися у наступних номінаціях: «вокальне мистецтво», «інструментальне мистецтво», «хореографічне мистецтво», «театральне мистецтво», «образотворче мистецтво», «декоративно-прикладне мистецтво».

Однією з родзинок фестивалю було виконання твору національної спрямованості з метою популяризації українського мистецтва, пропагування національних культурних надбань, виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

Освітня спільнота Бердянського державного педагогічного університету відповідно до вимог часу та соціальних потреб намагається поширювати та популяризувати нові перспективні методи мистецької роботи з людьми з особливими потребами як ефективного засобу їх соціальної адаптації та залучення до активного способу життя.

Усі учасники були нагороджені дипломами відповідних ступенів. Заключний концерт можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=SBkpfWOmCBw.

 

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики навчання

                                                                                                      мистецьких дисциплін

 


 

 

Положення Танець-це життя

 

 

 


 

02.2-16-736 керівникам Хореогафія

 


BerDance-2020 – Online

BERDANCE 2020 – ONLINE

 


Проблеми та перспективи розвитку хореографічного мистецтва


Художні практики та мистецька освіта у кроскультурному просторі сучасності

конференція інформаційний лист


Олімпійський день разом з факультетом фізичного виховання

Олімпійське свято спортивного Бердянська

І знову – Олімпійський День!


Танцювальний марафон “ТРИМАЙ ІМПУЛЬС “

Berdyansk Dance Project University


ПЛОГІНГ-ФІТНЕС

ПЛОГІНГ-ФІТНЕС У БДПУ

У гонитві за сміттям, або як наші студенти сьогодні втілювали в життя новий різновид фітнесу – плогінг


Науково-мистецький перформанс “Екологія Азовського моря”

 

Науково-мистецький перформанс “Екологія Азовського моря”


Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти

Програма-конференції-ФППОМ-2019-р.

Інформаційний лист_2019

Інформаційний лист_2018

Практичний семінар Арттерапія в сучасному освітньому просторі


«BER-DANCE»


Танець-це життя (2019)

 


 

Дистанційний конкурс хореографічної майстерності «Танець – це життя!»

За традицією кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін проводить конкурс хореографічної майстерності «Танець – це життя!». У цьому році в умовах карантинних обмежень – це дистанційний формат.

Конкурс «Танець – це життя!» проводиться з метою виявлення творчо обдарованої молоді, залучення випускників шкіл, які мають базову хореографічну підготовку, здобувати вищу освіту в Бердянському державному педагогічному університеті.

Програма конкурсу передбачала виконання кожним конкурсантом сольної композиції в конкурсній номінації. За бажанням учасник міг надіслати другий номер малої танцювальної форми з його головною участю, а також брати участь у двох і більше номінаціях.

Конкурс проходив у декілька етапів: перший – це подання електронних заявок та відео виступів; другий – це робота членів журі; третій – нагородження конкурсантів.

У цьому році оцінювали номери конкурсантів вельмишановне журі, а саме директор ЦДЮТ ім. Є.Рудневої м. Бердянськ, стейкхолдер ОПП Середня освіта (Хореографія). Фітнес – Олег Балабан, старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, депутат міської ради – Тетяна Фурманова; кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, педагог народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен» Юлія Тараненко, викладачка бальної хореографії кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, керівник Salsa Club «Corazon» Юлія Павленко, голова журі завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, доцентка, заслужений працівник культури України Олена Мартиненко.

У цьому році конкурс об´єднав  17 учасників із Маріуполя, Запоріжжя, Молочанська, Бердянська та Бердянського району. Конкурсанти змагалися в наступних номінаціях: народний танець, класичний танець, естрадний танець, бальний та сучасний танець.

У номінації «Бальний танець»: дипломи І-го ступеня отримали Дем’яненко Семен та Руденко Мирослава. У номінації «Класичний та народний танець» дипломом І-го ступеня нагороджено Феденюк Софію.

У номінації «Естрадний танець» дипломи ІІІ-го ступеня отримали Протасенко Єлизавета та Середа Ніка, дипломи ІІ-го ступеня – Галицька Марія та Синеок Вікторія, дипломи І-го ступеня – Мацак Дар’я та   Омельченко Христина.

У номінації «Сучасний танець» дипломи ІІІ-го ступеня одержали Вознюк Христина та Черновець Анастасія, дипломи ІІ-го ступеня – Шерньов Микита, Дзюба Олександра, Нефедова Ольга та Дубінець Вікторія, дипломи І-го ступеня – Чаплян Діана, Палагута Анна та Гончар Софія.

За спільним рішенням усіх членів журі учні 11-х класів отримали сертифікати: Сенеок Вікторія, Протасенко Єлизавета, Мацак Дар’я,  Дем’яненко Семен, Черновець Анастасія, Феденюк Софія, Нефедова Ольга, Палагута Анна, Гончар Софія та Омельченко Христина.

Ми щиро дякуємо всім учасникам дистанційного хореографічного конкурсу «Танець – це життя!» за вашу плідну працю, надзвичайні виступи і до нових зустрічей!!!

 

 

 


Обласний семінар-практикум


Танець-це життя (2018)