Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55А

Новини

Катастрофа, яка залишила відбиток на історії людства


 

Внутрішнє забезпечення якості освіти & готуємося до акредитації


 

Чорнобиль: біль серця


 

День пам’яток історії та культури


 

Влада і конфлікт


 

Навігатор у майбутнє


 

Участь професора БДПУ в заходах проєкту WEMov у Брюсселі


 

Студентське дозвілля


 

Меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Локатор-Медіа»


 

Перші Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Є. М. Хрикова


 

History Week на гуманітарно-історичному факультеті


 

Протимінна безпека: знання, що на часі


 

Від протистояння до порозуміння: в БДПУ пройшов форум «Молодь Бердянщини»


 

Найкращі серед кращих: рейтинг наукової діяльності викладачів і кафедр БДПУ


 

Відеощоденник міста в облозі: фільм, якого краще б не було


 

Круглий стіл «Соцмережі та маніпуляція свідомістю людини. Як запобігти?» на ГЕФ

 

12 травня 2021 року в рамках Днів Науки на гуманітарно-економічному факультеті викладачами кафедри історії та філософії, працівниками бібліотеки БДПУ та здобувачами вищої освіти гуманітарного відділення було проведено Круглий стіл, присвячений сучасним соціальним мережам та їхньому впливу на свідомість людини. Завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Ірина ФІЛОН підготувала огляд літератури на тему «Маніпуляція свідомістю в соцмережах» Ця проблема має декілька вимірів: криза експертного знання і джерел отримання знання в епоху постмодерну; презирство до правди і фейки інформаційних війн сучасності і, нарешті те, як створені і працюють соціальні мережі і якою є наша поведінка в них.

Серед запропонованих книг були такі:

Томас Ніколз «Диванні експерти. Як необмежений доступ до їнформації робить нас тупішими».

Книга є неупередженим аналізом кризової ситуації в царині розповсюдження знань, домінування агресивного дилетантства та імітації освітнього процесу за допомоги інтернету.

Книга британського психолога Р. Бразертона досліджує конспірологію в інтернеті, а також когнітивні помилки нашого мозку, які створюють умови для її розповсюдження. П.В. Сінгер, Е. Брукінг розповідають, як Інтернет підриває світ війни і політики, створює умови для нових форм агресії і домінування. Дейвід Патрикаракос пише про війну слів та сенсів, яка може перемогти будь яку зброю. Фабрики тролів і малазійський боїнг, збитий над Україною. Київські волонтери і палестинські блогери -  Homo digitalis по новому визначає конфлікт нашої епохи.

 Пітер Померанцев. «Це не пропаганда. Хроніки війни з реальністю».

Ця книжка  про величезну індустрію маніпулювання нашимм думками, рішеннямм, бажаннями, про старі та нові інструменти залякування і брехні, які використовують політики і наркомафія, релігійні фанатики і популісти, і що можна їм протиставити.

У заході активну участь брали студенти 1-4 курсів. Учасники заходу мали можливість висловитися з цікавих для них аспектів зазначеної проблеми. Прозвучали виступи за такими темами: «Facebook – як інструмент маніпуляції свідомістю людей», «10 причин видалити всі аккаунти в соцмережах», «Вплив соцмереж на свідомість дітей та підлітків», «Твіттер як платформа маніпуляцій» і «Віртуальні пастки: факти про сексуальне насильство і експлуатацію дітей в Інтернеті». Свої повідомлення учасники заходу ілюстрували власне підготовленими презентаціями, що викликало жваве обговорення аудиторії та позитивні емоції. Проблеми, які висвітлювали студенти, на сьогодні є досить злободенними. Тож залишається побажати зібратися ще не один раз для обговорення актуальних проблем, що торкаються кожного з нас, й українського суспільства в цілому.

 

 

Аліна НЕСТЕРЕНКО

Владислава ПРОЦЕНКО

Студентки 4 курсу

Гуманітарно-економічного факультету

 


Ти можеш»: методичний семінар для майбутніх вчителів історії

 

 

23 березня у стінах головного корпусу БДПУ студентами 4 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) під керівництвом д.п.н., професора Костянтина Баханова було проведено методичний семінар для студентів 1-го та 3-го курсів.

 

Продовжити читання

 


 

Педагогічна практика майбутніх вчителів історії

 

 

Педагогічна практика – важливий етап професійної підготовки студентів. Вона тісно пов’язана з освітнім процесом, оскільки дає можливість студентам використати здобуті теоретичні знання під час самостійного проведення навчальних занять з учнями, а також усвідомити багатогранність роботи вчителя. Студенти починають працювати в умовах учительського та учнівського колективу і приносять в цей колектив нові ідеї з університетського середовища.

 

Продовжити читання

 


 

 

9 березня 2021 року на гуманітарно-економічному факультеті БДПУ відбувся захід – «Вечір поезії», організований науковим сектором студентської ради факультету. Ведучими вечора були Даниїл Піпєрков та Анна Каіра.

Продовжити читання

 


Реквієм пам’яті

 

19 лютого студенти гуманітарно-економічного факультету долучилися до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні – трагічної і великої події української історії. Ніхто не вправі забувати морозні дні 2013–2014 років, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

 

 

Продовжити читання

 


«Експедиція» в сучасну українську історіографію

 

 

Карантин – гарний час для того, щоб взятися до прочитання важливих та цікавих книжок. Надихаючись прикладом читацького клубу кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавстваРада молодих учених гуманітарно-економічного факультету та студенти історики провели «експедицію» в сучасну українську історіографію.

 

Продовжити читання

 


Команда БДПУ взяла участь у моніторингу проєкту QUAERE

 

 

24 грудня 2020 р. під ялинку команда БДПУ проєкту «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій”» (QUAERE) отримала подарунки від Національного Еразмус+ офісу в Україні. Напередодні перша проректорка Ольга Гуренко, координатор міжнародної діяльності Ігор Лиман і керівниця навчального відділу БДПУ Ольга Шубіна разом зі всіма іншими членами консорціуму QUAERE брали участь у моніторингу впливу та сталості цього проєкту, що проводився тим самим Національним Еразмус+ офісом. Попередньо була підготовлена презентація БДПУ.

 

Продовжити читання

 


 

До Дня Збройних сил України

 

 

День Збройних сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня – в день ухвалення в 19991 році Закону України «Про Збройні сили України».

Напередодні свята у гості до студентів гуманітарно-економічного факультету завітали наші давні друзі – Сергій та Олександр, бійці військових частин. Представники студради факультету, деканат щиро вітали воїнів зі святом, висловлюючи слова поваги та шани, побажання здоров’я, сили духу і найскорішого миру. А також були передані святкові кошики зі смаколиками та засобами гігієни.

 

Продовжити читання

 


Студент року – 2020

 

 

Жовтень для всієї родини Бердянського державного педагогічного університету – особливий місяць, адже кожного року ми обираємо претендентів на звання «Студент року БДПУ» і 2020 рік не став виключенням.

Переможцем у номінації «Студент – лідер студентського самоврядування року» став Ярослав Горбаль, голова студентської ради гуманітарно-економічного факультету, заступник голови студентської ради університету.

«Студент – патріот року» студентка гуманітарно-економічного факультету Владислава Проценко.

«Студентська сім’я року». Історія їхніх знайомств розпочалася у стінах Бердянського державного педагогічного університету. Перемогу в цій номінації отримали студенти гуманітарно-економічного факультету Андрій та Владислава Карпенки.

 

Продовжити читання

 


День української писемності та мови на гуманітарно-економічному факультеті

 

 

За ініціативою студентської ради гуманітарно-економічного факультету наші студенти приєдналися до акції «20-й Всеукраїнський радіодиктант єдності» та перевірили свій рівень володіння державною мовою.

 

Продовжити читання

 


У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську

 

 

5 листопада відбулась презентація книги

Лиман Ігор, Константінова Вікторія. Грецька громада та консули Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття. Мелітополь: Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2020. – 494 с., іл. Текст укр., грецькою.

Презентація пройшла у поєднанні форматів офлайн і онлайн. Як і планувалось, виступили автори книги, а також Генеральний Консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос, заступниця голови Федерації грецьких товариств України Олена Добра, голова «Асоціації національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані, голова Бердянського міського грецького товариства Ірина Нагай, доктор Едвард Уотерс (Університет Нотр-Дам Австралії).

 

Продовжити читання

 


«Яка твоя історія?»: підбиваючи підсумки

 

 

Разом із жовтнем завершився захоплюючий проєкт «Яка твоя історія?», що реалізовувався впродовж шести місяців Запорізьким науковим товариством ім. Якова Новицького за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт сфокусований на популяризації історії трьох міст (Запоріжжя, Бердянськ і Мелітополь).

 

Продовжити читання

 


Майстер-клас з педагогічної риторики

 

 

11 листопада 2020 року в рамках «Тижня педагогіки» здобувачами вищої освіти гуманітарно-економічного факультету групи 3СІ спеціальності 014 Середня освіта (Історія) проведено майстер-клас з педагогічної риторики у контексті вивчення дисципліни «Педагогічна майстерність» (керівник – доцент кафедри педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Олександр Голік) з використанням дистанційних технологій навчання (платформа «Zoom»). Було представлено літературну композицію за мотивами сатирично-фантастичної повісті Григорія Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма».

 

Продовжити читання

 


НДІ Історичної урбаністики – серед співорганізаторів «Одинадцятих Новицьких читань»

 

 

22 жовтня 2020 р. відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Одинадцяті Новицькі читання», співорганізаторами якої стали Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький національний університет, Науково-дослідний інститут історичної урбаністики, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень, Науково-дослідний інститут козацтва при Інституті історії України НАН України, Центр пам’яткознавства НАН України УТОПІК, Інститут української археографії та джерелознавства НАН України ім. М.С. Грушевського.

Модератором Бердянської секції читань, яка була сформована з викладачів і здобувачів БДПУ, виступив професор Ігор Лиман.

 

Продовжити читання

 


Академічна доброчесність – принципова чеснота науковця

 

 

Карантин не завадив плідному діалогу студентів – першокурсників факультету ГЕФ і бібліотеці БДПУ. 16 жовтня відбулась онлайн – конференція «Бібліогід: академічна доброчесність та пошук інформації». Провідні фахівці бібліотеки Ірина Філон, Людмила Золотар, Мирослава Харитонова провели повноцінну екскурсію по її підрозділам, розповіли про «родзинки» фондів та особливості обслуговування.

 

Продовжити читання

 


 

Викладачі кафедри історії та філософії долучилися до Еразмус + марафону

 

 

15 жовтня 2020 р. БДПУ приєднався до Всесвітніх Еразмус+ днів і Всеукраїнського марафону Програми ЄС Еразмус+ проведенням круглого столу «Quality Assurance: Implementation of Erasmus+ QUAERE Project Results».

Модератором круглого столу (який, щоправда, через карантинні перестороги був проведений не в «круглому форматі» конференц-зали) виступив координатор команди QUAERE від БДПУ Ігор Лиман, а серед його спікерів були учасниці цієї команди Ольга ГуренкоОльга Шубіна та Олена Авдєєва.

 

Продовжити читання

 


Нехай в житті буде багато цікавих історій

 

 

13 жовтня відбувся містичний ритуал посвяти в історики, який провели п’ять головних хранителів історичних знань гуманітарно-економічного факультету – шановні Макаренко Тамара Петрівна, Авдєєва Олена Сергіївна, Лиман Ігор Ігорович, Федорик Юрій Володимирович та Константінова Вікторія Миколаївна.

 

Продовжити читання

 


Історичні змагання на гуманітарно-економічному факультеті

 

 

Рада молодих учених гуманітарно-економічного факультету відроджує традицію проведення історичних змагань. Починаючи з 2015 р. студенти факультету беруть участь у Всеукраїнських турнірах з історії та філософії, де вже неодноразово займали призові місця. Однак досягнення таких результатів було б неможливим без тренування своїх інтелектуальних здібностей на факультетському рівні.

 

Продовжити читання

 


Ми – команда !

 

 

Важливим з самого початку є налагодження комфортної атмосфери в колективі одногрупників. Так, у середу, 29 вересня, студенти-історики двох спеціальностей: 014 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія під керівництвом свого куратора, доцента кафедри історії та філософії Юрія Федорика брали участь у психологічному тренінгу із командоутворення, який був організований навчальною психолого-консультативною лабораторією БДПУ.

 

Продовжити читання

 


Для першокурсників – 24 екскурсії в Музеї історії БДПУ

 

 

Студентки-історики Владислава Проценко, Аліна Нестеренко, Ілона Ягодкіна та Анна Каіра у п’ятницю, 25 вересня завершують свій марафон проведення 24 екскурсій в Музеї історії БДПУ, організованих для всіх першокурсників університету.

Екскурсії складені на основі п’ятитомника «Матеріали з історії Бердянського державного педагогічного університету» і спецкурсу «Історія БДПУ».

 

Продовжити читання

 


Історичний фестиваль проєкту

«Яка твоя історія?» у Бердянську

 

 

17 вересня, на День міста, в Бердянську пройшов великий історичний фестиваль, організований проєктом «Яка твоя історія?» спільно з НДІ Історичної урбаністики, ГО «Урбаністичні ініціативи», гуманітарно-економічним факультетом і кафедрою історії та філософії Бердянського державного педагогічного університету.

 

Продовжити читання

 


Гуманітарно-економічний зустрічає першокурсників

 

 

15 вересня 2020 року розпочався освітній процес для студентів першого курсу. Дружню, талановиту та креативну сім’ю студентства гуманітарно-економічного факультету цьогоріч поповнили майже дев’ять десятків першокурсників.

Студентів вітали завідувачі кафедр професори Ігор Лиман, Василь Крижко, Павло Захарченко, доцент Дмитро Каменський.

 

Продовжити читання

 


 

Бердянський слід «Червоної рути»

Наша країна здавна славиться своїми культурними здобутками. Скільки надзвичайно мелодійних пісень, що гріють душу віршів, запальних танців та надзвичайно чарівного живопису «народилося» завдяки талановитим українцям. Важко переоцінити внесок композиторів та виконавців пісень у скарбницю нашої неньки України. Саме тому, 15 вересня у актовій залі головного корпусу БДПУ відбулась виставка, присвячена 50-річчю пісні Володимира Івасюка «Червона рута». Цей захід було проведено у рамках проєкту «Яка твоя історія», організаторами якої є Чернівецький музей Володимира Івасюка, музей історії Бердянського порту та Бердянський державний педагогічний університет.

Захід розпочався з прослуховування пісні-іменинниці. Директор музею Бердянського морського порту Євген Денисов розказав про родину відомого композитора Володимира Івасюка, а також наголосив на тому, що заспівавши «Червону руту» за кордоном ти обов’язково відчуєш фідбек, адже цю пісню знають далеко за межами нашої країни.

Філологи, журналісти та історики з неабиякою цікавістю слухали історію життя та тернистого шляху Івасюка, адже деякі члени його родини проживали у Бердянську, а мати і взагалі навчалась у нашому університеті.

Професорка Ольга Харлан, завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ поділилася спогадами про батька композитора Михайла Григоровича, який викладав у Чернівецькому державному університеті. Ольга Дмитрівна розказала, що Михайло Івасюк був енциклопедично освіченою людиною, майстерно проводив лекції з літератури, з легкістю вписуючи постаті українських митців у світовий контекст. Напевно, Володимир саме від батька успадкував тонкий талант до написання своїх творів.

Професор Ігор Лиман, завідувач кафедри історії та філософії БДПУ, звертаючись до одного з томів виданої Історії БДПУ («Бердянський інститут соціального виховання. Педагогічний інститут. Учительський інститут (1932 – 1953 роки). Упорядники: В.М. Константінова, І.І. Лиман. Матеріали з історії Бердянського державного педагогічного університету. Том ІV. К.: «Освіта України», 2009. 782 с.), підтвердив, що мати Володимира Івасюка, Софія Корякіна навчалася і закінчила з відзнакою Осипенківський учительський інститут.

У свою чергу, музей Бердянського морського порту дав можливість студентам та викладачам ФФСК і ГЕФ доторкнутися до історії написання пісні – у актовій залі були розміщені стенди з сімейними фотографіями Василя Івасюка, його листами. Ймовірно, враження, отримані талановитим композитором, під час численних відвідин нашого міста, стали поштовхом до створення «Червоної рути», стала неофіційним спортивним гімном України, який залюбки слухають люди різних поколінь та поглядів. Наразі кожен, хто прагне дізнатися про тернистий шлях автора цього шедевру, може відвідати Музей історії БДПУ.

 

 

 

Дарина Тестова, студентка 2Ж групи

Фотографії: Світлана Литовченко,

завідувачка навчальної лабораторії телерадіожурналістики

Ніч у головному

Презентація монографії "Махновські повстанці Північного Приазов'я (1918-1921р.р.)

Успішна робота секцій 

«Почни і ти не зможеш зупинитися!»

Панельна дискусія на ГЕФ

Фініш зворушливого тижня

ITA VIVAM! Або наймістичніше таїнство на гуманітарно-економічному факультеті!

Учорашній третій день «History week»…  

Другий день «History week» 

Майстер-клас для усіх нас

Делегація високопосадовців Європейського Союзу відвідала БДПУ

У День соборності України

З допомогою Британської Ради

Volunteer Management Camp

Генеральне консульство Німеччини презентувало у Маріуполі монографію істориків БДПУ

В БДПУ буде реалізовуватись проект «Модернізація взаємин університету зі школою в організації наукової діяльності: імплементація польського досвіду»

Дмитро – Містер – на всі 200!!!

Найбільш жартівливий – «Сироп»!

Наш Микола Оверченко – переможець обласного конкурсу «Студент року»!

Ще й профспілкова відзнака!

Генеральне консульство ФРН організувало презентацію в БДПУ книги “Німецькі консули в Північному Приазов’ї

Симпозіум у Мексиці “Gender and (dis)memory”

Щоб реалізовуватись не тільки в політиці, а й у звичному житті

Урочистий консульський прийом

ІІІ Міжнародний конгрес антропології солі в Іспанії

Успішна участь у квесті «Стежками рідного міста»

Наші – співорганізатори турніру

Ярослав Горбаль: «Всім раджу спробувати!»

Кубок – із «Сиропом», або жартівливі першоквітневі студентські витребеньки