Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 55А, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

How to create NanoArt?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

Додавання цікавої кольорової гами викликає інтерес та приваблює своєю незвичністю, геометричною досконалістю і естетичним забарвленням. Сьогодні обробка мікроскопічних зображень наноматеріалів кольорами виділилася в цікавий напрям Наноарт, що є поєднанням науки та мистецтва. На цьому етапі повністю стираються межі між технологіями та творчістю.

 

Для того, щоб створити картину в стилі Наноарт, необхідно:

 

 

 

Таким чином, Наноарт відрізняється від усіх відомих напрямків мистецтва тим, що у ньому необхідною складовою є безпосередній науковий експеримент і дослід. Візуальне мистецтво є дієвим засобом для спрощення та розуміння складних фізичних процесів. У цьому контексті мікроскопічні зображення наноматеріалів можна вважати попередником появи нової форми мистецтва, а саме розвитку напрямку Наноарт. Нові форми є результатом спільних пошуків митців (графічних дизайнерів) та вчених (нанотехнологів). Симбіоз науки та мистецтва стимулює інтерес до пізнання і сприяє більш глибокому розумінню  картини світу.

 

Сам процес створення картини в стилі Наноарт можна переглянути за посиланням:

 

https://www.facebook.com/kafedra.fiziki/videos/1218932108564890

 

Об’єкти Наноарту

 

За останнє десятиліття графічний дизайн виокремився та міцно закріпився як окремий напрям мистецтва, який має свої тренди та моделі розвитку.

 

Увага дизайнерів сконцентрована на пошуку нових форм. Так, останнім часом набув популярності Digital-Art (цифрове мистецтво), актуальними залишаються абстракціонізм та стиль New-Geometry.

 

Майбутнє дизайну фахівці вбачають у поєднанні різних стилей, напрямків, форм, текстур тощо.

 

Водночас набуває популярності наукова фотографія, зокрема завдяки щорічним конкурсам від Вікіпедії, що проходять майже в усіх країнах світу.

 

 

 

З одного боку ми маємо справу із зображеннями наноструктур, які отримуємо на надсучасному мікроскопі та досліджуємо фізичну природу цього феномену науки, з іншого – ці зображення естетично досконалі, вони притягують увагу та змушують дивуватися всіх без винятку.

 

Наноарти часто використовуються як елементи дизайну інтер’єру, патерни, обкладинки книг тощо. Впевнені, що цей напрямок здатен вплинути й на інші мистецькі напрямки, зокрема є перспектива використання його як принтів тканин та шпалер, створювати реальні 3D моделі та скульптури тощо.

 

 

Наноарт у світі

 

В нашій країні цей напрямок майже не представлений, існує лише у досить невеликих масштабах. Зародком українського Наноарту можна вважати конкурси наукових фотографій, на яких вітчизняні дослідники представляють свої результати, у тому числі в категорії «Мікроскопія». Два роки поспіль (2015, 2016) такий конкурс проходив під егідою Міністерства освіти і науки України та Фонду фундаментальних досліджень. Зараз на регулярній основі такий конкурс проводить Вікіпедія, де теж можна побачити картини дослідників-митців.