Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

How to create a Nano?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Існує безліч способів отримати наноструктури. Нанотехнологія типу «знизу-вгору» (англ. «bottom-up» nanotechnology) – технологія отримання наноструктурованих матеріалів, в якій реалізується отримання наночастинок з атомів і молекул, тобто досягається укрупнення вихідних елементів структури до частинок нанометрового розміру.

 

                Нанотехнологія типу «зверху-вниз» (англ. «top-down» nanotechnology) — технологія отримання наноструктурованих матеріалів, в якій нанометровий розмір часток досягається за допомогою подрібнення більших частинок, порошків або зерен твердого тіла.

 

Особисто ми використовуємо технологію електрохімічного травлення. Ця технологія дуже цікава тим, що вона є простою, дешевою та не потребує високотехнологічного обладнання.

 

Суть теж досить проста: напівпровідник з абсолютно гладкою поверхнею поміщають у розчин кислоти, через який пропускають електричний струм. Ще зі школи ця технологія відома всім як електроліз з тією відмінністю, що для формування наноструктур у якості електродів використовують пластини платини та напівпровідника.

 

В результаті на поверхні формуються різні типи наноструктур: пори, кристаліти, віскери, дроти, плівки тощо. Змінюючи умови травлення та склад електроліту, можна домогтися величезного розмаїття одержуваних наноструктур.

 

Межі застосувань нанотехнологій дуже широкі і охоплюють майже всі сучасні галузі. Згідно сайту StatNano виділено 43 типи наноматеріалів, на основі яких офіційно створено та зареєстровано більш ніж 9000 продуктів.