Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Новини

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Основи академічної доброчесності: права, правила, ресурси


 

«WebПерегони» майбутніх фахівців фізичної культури і спорту


 

Академічна доброчесність у спортивній науці


 

Скелелазіння, боулдерінг і альпінізм: студенти БДПУ підкорюють вершини


 

Сила духу та золота перемога


 

Віртуальна екскурсія «бібліотека без стін»


 

Спорт і наука: Фестиваль наукової діяльності на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини


 

Перспективи та події: наші здобувачі – учасники Міжнародної науково-практичної конференції

 

24-25 квітня 2024 р. у Бердянському державному педагогічному університеті відбулась VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку», організаторами якої є Рада молодих учених БДПУ, а також наші партнери, серед яких Європейська асоціація науки і освіти (Німеччина), Державний університет фізичного виховання і спорту (Молдова), Міжнародна академія екології і здоров’я (Литва), Афінський національний університет імені Каподистрії (Греція), Інститут славістики Польської академії наук (Польща), Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Інститут проблем виховання НАПН України, Національний авіаційний університет.

У роботі секції «Педагогіка та психологія» з доповіддю на тему: «Сучасний стан підготовки майбутніх учителів фізичної культури до впровадження технологій дистанційного навчання» взяв участь здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт Кирило Буділов (керівник доцент Наталя Самсутіна); у секції «Основи здоров’я. Фізична культура і спорт» з доповіддю на тему: «Легка атлетика в дистанційній освіті: інтеграція новітніх технологій в освітнє середовище» виступила здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура) Єлизавета Балуєва (керівник ст. викладач Вадим Самойленко), а також здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт Артем Горбачов (керівник ст. викладач Вадим Самойленко) з доповіддю на тему: «Зв'язок між психологічними факторами та успіхом у футболі: аналіз впливу психічної стійкості, мотивації та емоційного контролю на результативність гравців».

Результати наукових досліджень наших молодих учених опубліковано у збірнику тез за матеріалами VІI Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку».

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

Професійна перспектива: залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу на факультеті ФКСЗЛ


 

Успішний старт: І-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичного культури


 

Навчальна практика: знайомство з професією майбутніх фахівців фізичної культури і спорту


 

Випуск магістрів фізичної культури і спорту: новий етап у житті


 

Підсумкова атестація на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини


 

Новорічна зустріч із зірковими випускниками ФФКСЗЛ


 

Баскетбольна спокуса Світу: Арена міжнародних ветеранських змагань


 

«Штучний інтелект – майбутнє освіти»: підвищення кваліфікації у новому вимірі


 

ДНІ НАУКИ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

 

На факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини традиційною є активна участь здобувачів вищої освіти та викладачів у заходах Всеукраїнського фестивалю науки.
Так, 16 травня майбутні фахівці сфери фізичної культури і спорту взяли участь у роботі секції «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту» в рамках Студентської наукової конференції. Цікавими були доповіді здобувачів вищої освіти Аліни Гуз (ФФКСЗЛ), Анастасії Рожкової (ФППОМ), Вікторії Лепехи (ФФКСЗЛ). Найкращою була визнана наукова доповідь здобувача 3 курсу першого рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура) Дмитра Кравченка за темою: «Корфбол на уроках фізичної культури для учнів 5 класу в умовах НУШ» (керівник – Наталя Самсутіна).
Традиційним на факультеті стало проведення наукового брейн-рингу «Гра інтелектів». На цьому заході майбутні учителі фізичної культури та тренери мали нагоду продемонструвати свої знання з фізичної культури та спорту (керівники – Юлія Митяненко та Вадим Самойленко). Перемогу у процесі розв’язання цікавих завдань виборов здобувач 4 курсу першого рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт Кирило Буділов.
Робота круглого столу викладачів була присвячена темі «Сучасні технології у фізичній культурі та спорті». Основну увагу було приділено сучасним аспектам підготовки майбутніх учителів фізичної культури до роботи у Новій українській школі та особливостям організації фізкультурно-оздоровчої діяльності у Новій українській школі.
Щиро вітаємо здобувачів вищої освіти та викладачів з Днями науки! Бажаємо усім здоров’я, сил і наснаги, професійного зростання та нових відкриттів!

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

Плідна взаємодія зі стейкхолдерами Освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт»

 

З метою модернізації Освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти . 15 березня 2023 року на кафедрі теорії та методики фізичного виховання відбулася зустріч із зовнішніми стейкхолдерами, у якій взяли участь представники академічної спільноти Бердянського державного педагогічного університету, керівники Дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста Бердянська, викладачі фізичного виховання Державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти» та Бердянського економіко-гуманітарного коледжу.
Під час дискусії основну увагу було приділено оновленню змісту Освітньо-професійної програми та оцінці якості підготовки магістрів фізичної культури і спорту за відгуками роботодавців.
У результаті плідної взаємодії зі стейкхолдерами були отримані пропозиції та зауваження щодо удосконалення освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» для здобувачів другого рівня вищої освіти.

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

Сучасні технології у практичній підготовці майбутніх фахівців фізичної культури і спорту

 

Виробнича практика здобувачів вищої освіти є одним з найважливіших компонентів професійної підготовки, тому викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання особливу увагу приділяють практичній підготовці майбутніх фахівців фізичної культури та спорту і постійно працюють над пошуком нових технологій навчання.
Так, 15 листопада 2022 року старша викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання Юлія Митяненко в онлайн режимі провела майстер-клас для студентів-практикантів спеціальностей 014 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт.
Юлія Володимирівна в режимі реального часу провела фрагмент "спліт" тренування з використанням "вільної" ваги та тренажерних пристроїв. Під час майстер-класу було розібрано детальну техніку вправ, що спрямовані на розвиток силових показників м'язів спини та двоголового м'яза плеча; зазначено особливості та методичні рекомендації щодо виконання вправ, добору ваги обтяження, корегування об'єму та інтенсивності під час побудови заняття у тренажерному залі. Крім того, здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитися з тренажерними пристроями, їх видами та принципами дії.

 

 

За матеріалами кафедри теорії

та методики фізичного виховання

 


 

Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до роботи у Новій українській школі

 

20 вересня 2022 року викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) стали учасниками Всеукраїнського вебінару, який був присвячений проблемі підвищення ефективності фізкультурно-оздоровчої роботи закладу освіти НУШ в умовах воєнного стану.
Організаторами заходу виступили громадська організація Ukraine Active, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Всеукраїнський центр здоров’я населення «Спорт для всіх», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України.
У ході вебінару вчителі фізичної культури та експерти UkraineActive спілкувалися і вирішували питання ефективного залучення учнів закладів освіти НУШ до шкільного спорту та збільшення фізичної активності молодого покоління.
Такий захід є надзвичайно корисним для майбутніх учителів фізичної культури, адже сприяє формуванню знань про реалізацію фізкультурно-оздоровчих заходів за наступними напрямками: фізкультхвилинки на уроках; активні перерви; нові модулі на уроках фізичної культури; гурткова робота спортивного спрямування в умовах Нової української школи.

 

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

Підвищення кваліфікації викладачів факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини

 

9 вересня 2022 року в режимі онлайн відбувся Міжнародний семінар для працівників сфери фізичної культури і спорту «Фітнес на захисті фізичного і психічного здоров’я під час війни». Організаторами заходу стали Спортивний комітет України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Всеукраїнський центр здоров’я населення «Спорт для всіх», Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, UkraineActive.
В якості спікерів у семінарі взяли участь представники Європейської асоціації здоров’я та фітнесу EuropeActive, європейського реєстру фітнес інструкторів EREPS, опініон лідери, провідні українські та європейські вчені, відомі фахівці оздоровчої сфери країни.
До участі у семінарі активно долучилися викладачі факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Бердянського державного педагогічного університету.
Під час семінару було піднято проблеми фізичної бездіяльності та її вплив на жінок і дівчат; створення програм фізичної активності та мотиваційних стратегій для жінок і дівчат у період війни; відкриття європейського реєстру фахівців з фітнесу EREPS для України та стандартів професійної підготовки фахівців оздоровчої сфери EuropeActive.
У рамках проведення Міжнародного семінару «Фітнес на захисті фізичного і психічного здоров’я під час війни» викладачі факультету мали змогу підвищити кваліфікацію, а саме: удосконалити професійні компетентності та набути теоретико-практичні знання та навички викладачів фізичного виховання закладів вищої освіти.

 

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

Захист курсових робіт на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини, Бердянського державного педагогічного університету

 

23 грудня 2021 року на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини, Бердянського державного педагогічного університету в  групі 3 ФКС спеціальності  017 Фізична культура і спорт відбувся захист курсової роботи з дисципліни «Теорія та методика фізичного виховання». Під час проведення захисту здобувачі першого рівня вищої освіти  показали свої професійні знання з особливостей технологій фізичного виховання дітей шкільного віку. Дана курсова робота є одним з найважливіших видів самостійної навчально-наукової роботи з елементами дослідження, що виконується здобувачами вищої освіти протягом семестру з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних за час навчання та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання. Усі студенти групи захистили свої роботи успішно. Проблеми наукового пошуку, які було відображено в курсових роботах здобувачів, можуть знайти своє продовження в кваліфікаційних роботах. Цим забезпечується послідовність науково-дослідницької діяльності здобувачів першого рівня вищої освіти від попередніх курсів до наступних, відповідно до логіки освітнього процесу зазначеної спеціальності.

 

 


 

ОЦІНЮВАННЯ СТУДЕНТІВ: ЗАОХОТИТИ, А НЕ ЗНЕОХОТИТИ

 

8 грудня 2021 року викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання Єлизавета Мацухова прийняла участь у вебінарі в Zoom «Оцінювання студентів: заохотити, а не знеохотити», під час якого спікери-викладачі університетів поділилися власним досвідом та інструментами оцінювання студентів.
Наскільки ваші методи оцінювання студентів мотивують до навчання та сприяють глибшому розумінню теми? Як ефективно оцінювати навчальні досягнення в дистанційному форматі?
Під час вебінару українські та британські спікери ділилися власними успішними прикладами роботи зі студентами різних дисциплін та познайомили з освітніми кейсами використання сучасних підходів до викладання.

 

 


 

08 грудня 2021 року  із застосуванням дистанційних технологій навчання було проведено  заняття для здобувачів вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт з дисципліни «Організація та проведення занять на воді». Заняття проводилось із залученням до співпраці професіонала-практика, тренера з плавання Міського палацу спорту  Ірини ПИСАНЕЦЬ.
Ірина Вячеславівна ознайомила здобувачів вищої освіти з особливостями методики проведення навчально-тренувальних занять з плавання для дітей у  басейні. Особливу увагу було приділено правилам техніки безпеки на воді та способам організації діяльності юних плавців.
Такі заняття сприяють набуттю фахових компетентностей майбутніх фахівців з фізичної культури і спорту та формуванню навичок проведення занять з різних видів рухової активності оздоровчої спрямованості.

 

 


 

Карантинні обмеження під час виробничої практики не стали на заваді здобувачам вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) ознайомитися з особливостями освітнього процесу з фізичного виховання у закладах загальної середньої освіти.
Так, 08 грудня 2021 року студенти-практиканти за допомогою дистанційних технологій мали змогу відвідати відкритий урок з фізичної культури, який проводив учитель Бердянської загальноосвітньої школи № 9 Микола Миколайович Ткаченко.
Урок було присвячено темі «Гімнастика». Микола Миколайович на високому рівні продемонстрував методику навчання техніці виконання опорних стрибків. Студенти-практиканти ознайомилися з різними способами організації учнів на уроці. Вчитель органічно поєднував теоретичний матеріал з гімнастики з виконанням учнями фізичних вправ. Під час уроку продемонстрував методи залучення учнів до самостійної роботи, вчасно виправляв їх помилки, особливу увагу приділяв страховці та техніці безпеки під час виконання опорних стрибків. Позитивним було проведення в ході уроку вікторини, що сприяло інтелектуальному розвитку учнів та підвищенню їх зацікавленості до занять фізичною культурою.
Досвід, отриманий здобувачами вищої освіти у результаті таких заходів, є дуже цінним, адже знайомить їх з професійними тонкощами майбутньої професії учителя фізичної культури.

 

 


 

29 листопада 2021 року для здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) в рамках проходження виробничої практики викладачами кафедри теорії та методики фізичного виховання було проведено зустріч з учителем фізичної культури вищої категорії  Запорізької спеціалізованої школи I-III ступенів №100 Анжелікою БИКОВОЮ.
Зустріч було присвячено проблемам проведення уроків фізичної культури із застосуванням дистанційних технологій навчання.
Студенти-практиканти були ознайомлені з особливостями застосування веб-сервісу Google-клас, а також електронного ведення контролю та обліку навчальних досягнень учнів з предмету фізичної культури.

 

 


 

26 листопада 2021 року за ініціативи викладачів кафедри теорії та методики фізичного виховання в рамках виробничої практики для здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) відбулася зустріч з учителем фізичної культури загальноосвітньої школи № 11  м. Бердянська Сергієм ЄФІМОВИМ.
У ході зустрічі студенти-практиканти могли почути вичерпні відповіді на проблемні питання, які стосуються викладання фізичної культури в закладах загальної середньої освіти. Особливу увагу було приділено методичним особливостям проведення уроків фізичної культури в умовах Нової української школи (НУШ), крім того були розглянуті питання щодо проведення уроків фізичної культури для учнів, віднесених за станом здоров’я до спеціальної медичної групи, а також організації уроків фізичної культури в інклюзивних класах.
Такі зустрічі з професіоналами-практиками є дуже важливими та корисними, адже збагачують майбутніх учителів фізичної культури новими знаннями та підвищують їх обізнаність за фахом професійної діяльності.

 

 


 

23.11.2021 р. у межах тематичних зустрічей із професіоналами-практики, що організовуються для здобувачів вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт, з метою забезпечення високої якості підготовки фахівців, зміцнення та удосконалення практичної складової освітнього процесу, підвищення якості підготовки фахівців відповідно до реальних вимог ринку праці та підвищення мотивації здобувачів першого рівня вищої освіти до навчання, проводиться тематичний семінар.
До проведення семінару залучено професіонала-практика випускницю факультету фізичної культури, спорту та здоров'я людини, а наразі співробітницю фітнес-центру "KotenGym" персонального фітнес-тренера групових занять Ганну Парфенову.

 

  

 


 

Практика залучення до навчального процесу фахівців з виробництва з багатим професійним досвідом для БДПУ та кафедри теорії та методики фізичного виховання вже добра традиція та невід’ємний елемент освітнього процесу. Адже, така співпраця сприяє формуванню професійних компетентностей у здобувачів першого рівня вищої освіти та розумінню головних тенденцій у професійній галузі майбутніми фахівцями спеціальності 017 Фізична культура і спорт.
19.11. 2021 до проведення вебінару було залучено випускника факультету фізичної культури, спорту та здоров'я людини наразі співробітника фітнес-центру "KOTENGYM" персонального фітнес-тренера, тренера групових занять Богдана Примака.

 

 


 

З метою забезпечення високої якості підготовки фахівців у галузі фізичної культури та спорту, зміцнення та удосконалення практичної складової освітнього процесу, підвищення якості підготовки фахівців відповідно до реальних вимог ринку праці та підвищення мотивації здобувачів вищої освіти до навчання в рамках освітнього процесу організовуються певні тематичні заходи, що передбачають залучення професіоналів-практиків.
13 листопада 2021 року власним досвідом та особливостями роботи поділився зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти провідний фахівець фітнес-центру "Tsarsky" інструктор класичної аеробіки, степ-аеробіки, силових напрямків, функціонального тренінгу Спартак Мащенков.

 

 


 

15 листопада 2021 року в рамках проходження виробничої практики студентами третього та четвертого курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, організовано та проведено зустріч з професіоналом практиком. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти мали змогу переглянути індивідуальне он-лайн тренування на платформі ZOOM. Заняття провела Парфьонова Анна персональний тренер тренажерного залу, групових напрямків та інструктор з функціонального тренінгу HIIT, TRX фітнес центру KotenGуm.

 

 


 

ЗАЛУЧЕННЯ ПРАКТИКУЮЧИХ ФАХІВЦІВ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ОПП «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ. ФІТНЕС ТА РЕКРЕАЦІЯ».

 

Сучасні умови вимагають якісно нового рівня освіти, зокрема використання активних методів навчання у ЗВО. Одним з таких методів є практичне заняття з професіоналом-практиком, яке спонукає студентів до творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу.

09 листопада 2021 року в рамках дисципліни «Секційні заняття за вибором (Спортивна аеробіка)» була запрошена на практичне заняття Самойленко Юлія – майстер спорту зі спортивної аеробіки, тренер-викладач ДЮСШ ім.Є.І.Назарова.

Студенти мали унікальну можливість поспілкуватися з практикуючим фахівцем, а також спробувати на собі особливості загальної та спеціальної фізичної підготовки в даному виді спорту.

 

 


 

ЗАЛУЧЕННЯ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ПРОФЕСІОНАЛІВ-ПРАКТИКІВ

 

Підготовка здобувачів вищої освіти до організації навчально-тренувальної, організаційно-управлінської та аналітичної діяльності з акцентом на практичне застосування знань, умінь та навичок у сфері фізичної культури і спорту є важливим завдання сьогодення.

4 листопада 2021 року викладачем кафедри теорії та методики фізичного виховання Єлизаветою Мацуховою були проведені практичні заняття в рамках освітніх компонент «Основи персонального тренінгу» та «Функціональний тренінг».

На практичне заняття була запрошена провідний фітнес-тренер спортивної мережі «KotenGym» Ганна Парфенова. Здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт. Фітнес та рекреація» мали змогу отримати відповіді на питання, а також побувати на майстер-класі з проведення функціональних тренувань.

Залучення професіоналів-практиків сприяє покращенню якості освітнього процесу. Такі заняття підвищують мотивацію здобувачів вищої освіти, рівень знань, практичних вмінь та навичок, а також популяризують професію фітнес-тренера.

 

 


 

ТУРИСТИЧНИЙ ПОХІД НА ФАКУЛЬТЕТІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

 

Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури та спорту.  З нагоди цього свята 11 вересня 2021 року група студентів-першокурсників факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини  на чолі з викладачами відправилась у туристичний похід вихідного дня узбережжям Азовського моря.

Кафедрою фізичного виховання було проведено цікаві спортивні змагання у формі естафет. З неймовірними враженнями та чудовим настроєм здобувачі вищої освіти взяли участь у змаганнях. Весело, цікаво та активно провели час всі учасники змагань.

З метою поглиблення знань та набуття нових практичних умінь щодо особливостей організації спортивно-масових заходів було залучено студентів І  та ІІ рівнів вищої освіти для організації та проведення змагань, що дало змогу удосконалити їх професійні знання і практичні уміння.

Переможці змагань були нагороджені грамотами Бердянського державного педагогічного університету.

Такий захід є одним з найбільш масових і доступних форм організації активного відпочинку студентів разом з викладачами факультету та знайомства з кураторами груп.

 

 

 


 

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – ПОВАГА ДО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

 

Якісна зміна системи вищої освіти вимагає розроблення нових підходів до навчання та викладання, утвердження чесності та етичних цінностей в освітньому процесі і науковій діяльності, створення нових механізмів побудови комунікації в закладах вищої освіти, що сприятиме формуванню високої академічної культури, носіями якої будуть науково-педагогічні і наукові працівники та здобувачі освіти.
З цією метою 18 травня  цього року  відбулася зустріч здобувачів першого рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та спеціальності 017 Фізична культура і спорт. Також до зустрічі долучилися здобувачі заочної форми навчання  за допомогою  платформи Zoom.
У процесі зустрічі викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання Єлизавета МАЦУХОВА повідомила про важливість академічної доброчесності та про те, яким чином здобувачі вищої освіти БДПУ можуть бути притягнені до відповідальності згідно  положення «Про академічну доброчесність у Бердянському державному педагогічному університеті».
Доцентка кафедри теорії та методики фізичного виховання Людмила КОНОВАЛЬСЬКА ознайомила здобувачів з особливостями запобігання академічному плагіату в курсових роботах, а також розповіла про сервіс «StrikePlagiarism», який дозволяє перевіряти текст на плагіат та отримати детальний звіт подібності.
Кафедра теорії та методики фізичного виховання систематично спрямовує здобувачів на дотримання академічної доброчесності під час написання наукових, курсових та кваліфікаційних робіт, що сприяє підвищенню рівня їх академічної культури у освітньому процесі.

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


Вітаємо!

Щорічне підбиття підсумків в результаті наукової роботи в рамках Всеукраїнського фестивалю науки відзначено приємною подією для факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Бердянського державного педагогічного університету.
Нашу здобувачку другого (магістерського) рівня вищої освіти Ганну Парфенову за активну участь у популяризації студентської науки.

 

 


 

Спільна наукова робота в рамках Всеукраїнського фестивалю науки на кафедрі теорії та методики фізичного виховання

11 травня 2021 року на базі кафедри теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету в рамках Всеукраїнського фестивалю науки було проведено круглий стіл на тему: «Сучасні технології у фізичній культурі та спорті», до роботи якого були залучені науково-педагогічні працівники кафедри та професіонали-практики в галузі фізичної культури та спорту.
Під час роботи круглого столу було розглянуто питання присвячені застосуванню сучасних технологій навчання у фізичній культурі та у процесі тренувальних занять в спорті і фітнесі.
Роботу круглого столу було побудовано за трьома напрямками:
· інноваційні технології навчання у фізичній культурі школярів;
· актуальні проблеми організації навчально-тренувальних занять у дитячому спорті.
· особливості побудови та проведення  тренувальних занять у фітнесі;
З доповідями виступили старший викладач Світлана Данило, викладач Єлизавета Мацухова, старший викладач Світлана Писаренко, к.пед.н., доцент Наталія Самсутіна, старший викладач Юлія Митяненко, вчитель фізичної культури загальноосвітньої школи I-III ст. № 2  (м. Бердянськ) Олексій Митяненко, вчитель фізичної культури загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4 (м. Бердянськ) Людмила Баєвська, вчитель фізичної культури загальноосвітньої школи I-III ступенів №11 (м. Бердянськ) Сергій Єфімов, вчитель фізичної культури спеціалізованої школи I-III ступенів №100 (м. Запоріжжя) Анжеліка Бикова, вчитель фізичної культури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (м. Бердянськ) Вікторія Ботвинко, вчитель фізичної культури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (м. Бердянськ) Павло Шмигов, тренер фітнес центру «KotenGym» (м. Бердянськ) Богдан Примак, тренер-викладач зі стрибків на батуті (стрибки на акробатичній доріжці) спортивної школи акробатики «Авангард» (м. Бердянськ) Світлана Чемширова, тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи ім. Є. Назарова (м. Бердянськ) Юлія Глива, заступник директора з навчально-тренувальної роботи ДЮСШ (м. Бердянськ) Руслан Літус.
Залучення професіоналів-практиків до наукової роботи сприяє вдосконаленню освітнього процесу та фахової підготовки майбутніх спеціалістів у  сфері фізичної культури та спорту.

 

За матеріалами  кафедри теорії
та методики фізичного виховання

 


Всеукраїнський фестиваль науки: студентські здобутки у секції «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту»

В рамках Всеукраїнського фестивалю науки традиційним стало проведення на базі кафедри теорії та методики фізичного виховання студентської наукової конференції, яка цього року зібрала понад 50 слухачів. Так, 11 травня 2021 року на платформі ZOOM було заслухано наукові доповіді здобувачів вищої освіти спеціальностей 017 Фізична культура і спорт та  014.11 Середня освіта (Фізична культура).
Найкращими були визнані такі доповіді молодих науковців:

  • «Оздоровча аеробіка як елемент уроку фізичної культури молодших школярів». Доповідач ––здобувач 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури спорту та здоров’я людини Данило МАЦУХОВ. Науковий керівник –– ст. викл. Світлана ПИСАРЕНКО.
  • «Особливості впливу функціонального тренінгу на розвиток силової витривалості у жінок першого періоду зрілого віку». Доповідач –– здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 4 курсу  факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Ганна ШВИДКА. Науковий керівник –– ст. викл. Світлана ДАНИЛО.
  • «Особливості впливу занять бодібілдингом на корекцію тілобудови студентів спеціальності: Фізичгна культура і спорт». Доповідач –– здобувач 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури спорту та здоров’я людини Володимир ШАРАПОВ. Науковий керівник –– ст. викл .Юлія МИТЯНЕНКО.
  • «Пiлатес як ефективний засіб розвитку гнучкості студентів у процесі занять ментальним фітнесом». Доповідач –– здобувачка 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури спорту та здоров’я людини Ксенія СЕВОСТЬЯНОВА. Науковий керівник –– викл. Єлизавета МАЦУХОВА.
  • «Особливості застосування колового методу тренування на секційних заняттях з волейболу з дітьми 11-12 років». Доповідач –– здобувач 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури спорту та здоров’я людини Владислав БАЩУК. Науковий керівник –– ст. викл. Вадим САМОЙЛЕНКО.

Переможцем за змістовний виступ визнано здобувачку вищої освіти Ксенію СЕВОСТЬЯНОВУ, яка отримала подяку за найкращу студентську наукову доповідь у секції «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту».
Бажаємо  всім учасникам творчої наснаги, нових ідей, успіху та нових наукових здобутків!

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання.

 


 

З 18 по 20 березня 2021 року у місті Київ проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед юніорів та дорослих. На цих змаганнях у своїй майстерності змагалися найкращі спортсмени країни.

У змаганнях взяла участь студентка 3 курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, спеціальності 017 Фізична культура і спорт Юлія Самойленко (на фото зліва).

У програмі з аеробної гімнастики (групи) Юлія завоювала золоту медаль, а в індивідуальній програмі посіла IV місце.

Ми пишаємося нашою студенткою та бажаємо Юлії успіхів у виступах на Чемпіонаті світу в Баку.

 

 


 

Неформальна освіта – можливість для саморозвитку майбутніх фахівців сфери фізичної культури і спорту

 

Сучасні умови життя спрямовують майбутнього спеціаліста до активної та неперервної участі в освітній діяльності.Кафедрою теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету за ініціативою гаранта освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт. Тренерська діяльність з обраного виду спорту», доцентки Людмили Коновальської було проведено навчально-методичний захід з ознайомлення студентів з етапами визнання результатів навчання у неформальній освіті.

Захід для студентів спеціальностей 014 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт відбувся 31 березня у формі лекції-бесіди. Доповідь і презентацію підготувала викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання Єлизавета Мацухова.

Під час лекції-бесіди було визначено види неформальної освіти, її різновиди та форми набуття, порядок визнання результатів навчання.

Здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини з’ясували, що неформальна освіта – це можливості для саморозвитку, самореалізації, здобуття нових знань та практичного досвіду, пошуку мотивації та натхнення. Якщо можливості є, їх треба використовувати!

 

 


 

Неформальна освіта майбутніх тренерів

 

Однією з форм додаткового альтернативного доповнення до формальної освіти на факультеті  фізичної культури, спорту та здоров’я людини у процесі навчання є неформальна освіта. Неформальна освіта охоплює програми, що сприяють підвищенню професійної підготовки майбутніх тренерів в обраному виді спорту.
З метою різнобічної освіти у березні 2021 року  студентка 3 курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, спеціальності 017 Фізична культура і спорт Юлія САМОЙЛЕНКО проходила навчання на Глобальній платформі антидопінгової освіти та навчання «ADEL» (ANTI-DOPING EDUCACATION & LEARNING) під патронатом Всесвітньої антидопінгової агенції «WADA».
Під час навчання Юлія успішно завершила програму підвищення кваліфікації для спортсменів міжнародного рівня та отримала сертифікат міжнародного зразка.

 

 


 

ЗУСТРІЧ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З ПРОФЕСІОНАЛАМИ-ПРАКТИКАМИ

 

Однією з умов успішної реалізації освітньо-професійної програми є залучення до процесу фахової підготовки здобувачів вищої освіти професіоналів-практиків, експертів галузі та представників роботодавців.
    04 березня 2021 року кафедрою теорії та методики фізичного виховання була організована зустріч з професіоналами-практиками Оленою СОЛОПАН, Сергієм ЄФІМОВИМ та Анжелікою БИКОВОЮ, які є досвідченими вчителями фізичної культури закладів загальної середньої освіти.
    Олена СОЛОПАН – вчитель фізичної культури вищої категорії  гімназії
№ 3 «Сузір’я»,  регіональний тренер НУШ; Сергій ЄФІМОВ  –  вчитель фізичної культури Бердянської загальноосвітньої школи I-III ступенів №11; Анжеліка БИКОВА – вчитель фізичної культури вищої категорії Запорізької спеціалізованої школи №100,   вчитель-відмінник.
Учасниками зустрічі стали здобувачі вищої освіти спеціальності
    014 Середня освіта (Фізична культура), які ознайомилися з інноваціями в організації уроку фізичної культури та обговорили актуальні питання модернізації освітнього процесу з фізичної культури в умовах нової української школи, а саме: планування уроків фізичної культури відповідно до зеленої парадигми розвитку, методики застосування компетентнісно-орієнтованих рухових завдань тощо.
Висловлюємо вдячність професіоналам-практикам та маємо надію на подальшу співпрацю, яка допоможе підготувати вчителя фізичної культури, здатного до плідної праці в сучасному освітньому середовищі.

 

 


 

Олімпіада відкриває нові перспективи професійного розвитку майбутніх фахівців фізичної культури та спорту

 

26 лютого 2021 року на базі кафедри теорії та методики фізичного виховання БДПУ було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури серед здобувачів вищої освіти.
До складу журі ввійшли:  голова журі – завідувачка кафедри теорії та методики фізичного виховання доцент Наталія САМСУТІНА, голова оргкомітету – старший викладач Світлана ДАНИЛО, члени журі – старший викладач Анастасія ЄФІМОВА, апеляційна комісія – доцент Олена МАЙВАЛДОВА, секретар – Євгенія ПРИМАК.
Перший етап Олімпіади включав: завдання з творчим підходом (презентація комплексу вправ за змістовою лінією «Базова рухова активність») , тестові завдання з загальних основ фізичної культури, бліцопитування, інтерактивні форми (проблемне завдання «ТМФВ – очима дитини»).
За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури переможцем став здобувач вищої освіти 4 курсу групи 4ФКС факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Володимир ШАРАПОВ;  ІІ місце посів Данило МАЦУХОВ, здобувач другого рівня вищої освіти М11ФКС групи факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини; ІІІ місце зайняла  Олена ГАЙВОРОНСЬКА, здобувачка  першого рівня вищої освіти 306-СОХ  групи факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв .
Призери та переможці у номінаціях та за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з фізичної культури були нагороджені пам’ятними подарунками, грамотами та солодкими призами.

 

 


 

Залучення майбутніх фітнес-тренерів до науково-дослідної роботи

 

Важливим елементом у підготовці майбутніх спеціалістів у галузі фітнесу є науково-дослідна діяльність.
Здобувачка вищої  освіти освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» СЕВОСТЬЯНОВА Ксенія під керівництвом викладачки кафедри теорії та методики фізичного виховання МАЦУХОВОЇ Єлизавети взяла участь у ІV Всеукраїнській інтернет-конференції COLOR OF SCIENCE «Перспективи, проблеми та наявні здобутки розвитку фізичної культури і спорту в Україні», яка проходила 29 січня 2021 року на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.
Метою проведення конференції було обговорення проблемних питань функціонування та розвитку галузі фізичної культури та спорту, підвищення наукового рівня студентів, аспірантів, молодих вчених, пошук обдарованої молоді і стимулювання її творчого зростання.
Темою наукової доповіді став популярний напрям сучасних фітнес технологій «Пілатес як ефективний засіб підвищення рівня  гнучкості студенток».
Матеріали конференції розміщено на сайті Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.

 

 


 

Членство в Центрі українсько-європейського наукового співробітництва

 

Центр українсько-європейського наукового співробітництва – громадська організація, створена в 2010 році в м. Одесі.

Пріоритетними напрямами діяльності Центру українсько-європейського наукового співробітництва є допомога вченим України в участі в міжнародних наукових конференціях і в науково-педагогічних стажуваннях, які відбуваються на території країн Європейського Союзу, вивчення досвіду діяльності вищих навчальних закладів та суб’єктів публічного адміністрування у сфері освіти й науки держав ЄС щодо організації навчального процесу у вищих школах і наукової діяльності. Важливим напрямом діяльності Центру українсько-європейського наукового співробітництва є також організація інституціональних візитів для вітчизняних студентів, аспірантів, молодих науковців із метою вивчення ними найкращих досягнень країн Європейського Союзу як у сфері освіти й науки, так і в галузі державного будівництва загалом.

Центр нараховує шість відділень на території України, одне з яких, а саме «Запорізьке обласне відділення  ЦУЄНС», очолює Коломоєць Тетяна Олександрівна, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету.

Директором ЦУЄНС є Віхляєв Михайло Юрійович, доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Ужгородського національного університету.

Новим членам ЦУЄНС надсилається вітальний пакет, до складу якого входять «Свідоцтво про членство в ЦУЄНС», що підтверджує членство власника, та брендований блокнот з логотипом Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Так, у цьому році новими членами  ЦУЄНС стали кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання Коновальська Людмила Олександрівна та кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Гнатюк Віталій Васильович.

Завдяки участі у професійному об’єднані ЦУЄНС науковці кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ взяли участь у науково-педагогічному стажуванні в Університеті природничих наук у Любліні, (м.Люблін, Республіка Польща), основною темою якого стала «Педагогічна майстерність викладачів у галузі біології, екології, географії, геології, хімії та фізики», та отримали сертифікат про проходження стажування у науковій установі країни Європейського союзу, який враховується при отриманні звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно до п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7 Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам, а також під час ліцензування та акредитації освітніх послуг.

Також науковцями кафедри теорії та методики фізичного виховання факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини планується взяти участь у науково-педагогічному стажуванні в галузі фізичного виховання (м. Влоцлавек, Республіка Польща,) провідною темою якого стане «Траєкторія модернізації у системі підготовки педагогічних кадрів із фізичної культури».

 

 

За матеріалами та світлинами

кафедри теорії та методики фізичного виховання

та кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації

 


 

Чемпіонат України з пауерліфтингу.

З 24 по 27 липня в селище Магуш Донецької області проходить ХХХI чемпіонат України з пауерліфтингу. Від Запорізької області вчора виступила студентка III курсу факультету ФФКСЗЛ Декерменджи Ганна. У вагові категорії до 57 кілограми вона стала срібною призеркою з сумою 435 кг у сумі триборства. Лише 2,5 кілограми Ганна програла чемпіонці. Крім того в неї дві золоті медалі: У присіданнях зі штангою-175 кг та у жимі лежачи -110 кг. Та срібло у тязі- 150 кг.

 

  За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

28 лютого 2020 року був проведений І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури для студентів ІІ –ІV курсів  спеціальностей:, 014, 017, 024 та магістрантів спеціальності 017

Підсумків олімпіади: в першому конкурсному завданні практичне завдання: «Виконання комплексу вправ силового батлу» І місце здобув студент 3 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Володимир Шарапов.  В номінації виконання тестових завдань: «Оздоровчі технології в системі фізичного виховання» І місце здобув студент 1М групи факультету ФКСтаЗЛ Ігор Іванов. В номінації письмове завдання: «Динамічна анатомія» І місце здобув студент 3 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Роман Худолєєв. В номінації творче завдання: «Педагогічний аналіз уроку фізичної культури»    І місце здобув  студент 4 СФК групи факультету ФКСтаЗЛ Стас Комаристов.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури студентка 3 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Ксенія Сєвастьянова зайняла ІІІ місце; ІІ місце здобув Олег Мартинович студент 3 ФКС  групи факультету ФКСтаЗЛ; переможцем стала студентка 4 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Ганна Парфенова.

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з фізичної культури були нагороджені пам’ятними подарунками, грамотами та солодкими призами.

Абсолютний переможець І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з  фізичної культури  студентка факультету ФКСтаЗЛ  3 ФКС  групи Ганна  Парфенова  рекомендується  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури.

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


4 лютого 2020 року викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету доцент Наталя САМСУТІНА та старший викладач Юлія МИТЯНЕНКО взяли участь у роботі педагогічної ради тренерів – викладачів дитячо-юнацької спортивної школи імені заслуженого вчителя України Євгенія Івановича Назарова  та провели семінари на теми: «Мотивація до навчально-тренувальних занять  спортсменів високого класу.» та «Засоби стимулювання  позитивного ставлення спортсменів  до навчально-тренувальних занять.»

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


 

На факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини для науки і карантин не завада.

 

Уже стало доброю університетською традицією у травні з нагоди всеукраїнського фестивалю науки, підбивати підсумки наукової діяльності викладачів та студентів, і традиційно в стінах університету проходять Дні Науки. Урочисті наукові засідання цього року розпочалися з 12 травня із студентських секцій та продовжились іншими заходи впродовж тижня, не став винятком і факультет фізичної культури, спорту та здоров’я людини.

В умовах карантину, викладачами та здобувачами вищої освіти факультету було вкладено максимум зусиль на проведення наукових заходів за допомогою усіх наявних дистанційних форм та платформ інтернет простору.

Кафедра теорії та методики фізичного виховання проводила засідання студентської наукової секції: «Фізичне виховання різних груп населення». Представлення своїх досліджень студенти проводили у формі презентаційних робіт. Під час обговорення обраним журі, найкращою виявилась робота на тему «Вплив занять функціональним тренінгом «TRX» на розвиток силової витривалості жінок першого зрілого віку» студентки 4 курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Ганни ПАРФЕНОВОЇ (науковий керівник – ст. викл. Юлія МИТЯНЕНКО) ІІ місце посіла наукова робота на тему: Особливості впливу занять Body sculpt з метою корекції тілобудови жінок жінок ІІ періоду зрілого віку, студентки факультету ППОМ (Хореографія) Вікторія СВЕЖЕНЕЦЬ (науковий керівник –  ст. викл. Світлана ДАНИЛО) ІІІ місце здобула наукова робота на тему: Особливості методики розвитку гнучкості у дітей 11-12 років засобами спеціальних вправ на уроках фізичної культури  з гімнастики, студентки 4 курсу ФФКСЗЛ Тетяни ЗАРИЦЬКОЇ  (науковий керівник –  ст. викл. Світлана ДАНИЛО).

Свято Днів науки університету на факультеті фізичної культури, спорту та здоров`я людини продовжились 13 травня заходом у формі інтелектуального брейн-рингу під назвою «Гра інтелектів» де студенти мали змогу продемонструвати свої знання з різноманітних дисциплін, які вони вже опанували та мали змогу показати свої навики у формі конкурсних завдань. Участь в інтелектуальній грі брали збірні команди 1-4 курсів двох факультетів фізичної культури, спорту та здоров`я людини і психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Суддівська колегія підвела підсумки гри та оголосила переможців: І місце – збірна команда студентів 2-го курсу ФФКСЗЛ (54 бали), ІІ місце – збірна команда студентів 1-го курсу ФФКСЗЛ (53 бали), ІІІ місце – команда студентів 4-го курсу ФППОМ (Хореографія 44 бали). Збірна команда студентів 2-го курсу ФФКСЗЛ була нагороджена електронною грамотою декана факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини.

Також на факультеті було проведено засідання наукових круглих столів викладачів. По кафедрі теорії та методики фізичного виховання було проведено круглий стіл на тему «Сучасні педагогічні технології у фізичному вихованні» на якому були присутні не тільки співробітники кафедри а й вчитель фізичної культури вищої категорії Запорізької спеціалізованої школи №100 ЗМРЗО Анжеліка БИКОВА. Керівник заходу: к.н. з фіз. вих. і спорту, проф. Сергій КУШНІРЮК.

Усі учасники секційних студентських засідань отримали електронні подяки та грамоти за найкращі доповіді. Учасники усіх заходів також отримали словесну подяку від завідуючих кафедр, зам деканів та декана факультету фізичної культури, спорту та здоров`я людини,  кандидата наук з фізичного виховання і спорту, професора, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Кушнірюка Сергія Георгійовича.

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


EducationUA 2019-2020