Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 55А, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Новини

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

4 квітня – Всесвітній День Інтернету

Особисті дані в Інтернеті відіграють важливу роль у житті кожної людини, тому їх захист потребує належної уваги. У Бердянському державному педагогічному університеті відбувся семінар на тему “Захист інформації в Інтернет”. Спікером виступив Максим Павленко викладач кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні, факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ. Були розглянуті питання інформаційної безпеки які стоять перед користувачами Інтернету. Присутні обговорили методи та стратегії захисту особистої інформації в Інтернеті, особливості захисту електронної пошти, месенджерів. Спікер поділився досвідом та покроковою інструкцією щодо захисту своєї власної інформації.

 


 

 


 
Зроблено сайт з доступом до праць Катерини. Зацікавились іноземці-історики ІТ з Італії (з MEC Palermo Museum ), які вже зацікавили істориків СЩА (з музею Стэнфордского университету).
 
Скачують, запитують: аналізують підтвердження винаходу та Вказівників та Адресної мови програмування Катериною. Зацікавився історик ІТ та залучив програмістів. 🙂
 
Італієць написав, що вони дуже серьйзно відносяться до вагомих та невідомих світу досягнень Катерини та готові сприяти широкому поширенню досягнень Ющенко у всьому світі (мають можливості).
 
Дивно, що в Україні такої зацікавленості досі ні у кого не виникло. 🙁
 

Ганна АЛЄКСЄЄВА

 


 

 

Ганна АЛЄКСЄЄВА

 


 

У БДПУ відбувся перший ІТ-форум

 

23 лютого цього року у Бердянському державному педагогічному університеті відбувся перший ІТ-форум, який було організовано на базі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти.

Ця вагома подія стала своєрідною платформою для обміну найсучаснішими знаннями, ініціативами, а також результатами досліджень молодих та майбутніх науковців з метою вдосконалення, просування співробітництва, різноманітності, а також створення ІТ-спільноти БДПУ.

Місія форуму полягає в розробці загальних ідей, цінностей, критеріїв оцінки, стандартів і практики для підвищення якості освіти за допомогою обміну досвідом та співпраці педагогів та учнів, викладачів та студентів, стейкхолдерів та працівників освіти.

Людство стрімко розвивається, послуговуючись здобутками науки, новими знаннями і технологіями, основою яких є фізика, математика, інформатика, штучний інтелект, робототехніка, медицина. Тому на форум були запрошені всі охочі, щоб показати головні тренди шкільної та вищої освіти, продемонструвати регіональний зв’язок з виробництвом у нашому місті.

Привітали гостей та учасників форуму декан факультету ФМКТО, професор Вікторія Жигірь та завідувач кафедри КТУНІ Віталій Хоменко. Вони наголосили, що ми спроможні готувати високопрофесійних ІТ-фахівців, тому постійно проводимо різні заходи для школярів та студентів в сфері спортивного програмування, робототехніки, комп’ютерного дизайну та інформаційних технологій.

Відповідно до програми форуму відбулася низка заходів.

Зокрема, пройшов відбірковий етап першого туру олімпіади зі спортивного програмування за правилами ACM ICPC для школярів і студентів міста (керівники – Володимир Лаврик, Андрій Дубінін) та нагородження його переможців.

 

Місце

ПІБ

Школа

Клас

Бали

1

Воробйов Кирило

16

10

2517

2

Забудько Гліб

16

8

2088

3

Пелех Богдан

БМЛ

11

1883

4

Свячений Євген

16

9

1758

5

Подорожко Артем

16

10

1557

6

Антонюк Ілля

БДПУ

студент

1444

7

Щербіна Кирило

16

10

1401

8

Буркут Марк

БДПУ

студент

1386

9

Палієнко Анастасія

16

9

1278

10

Кувшинов Юрій

16

9

948

11

Захаров Ілля

16

6

927

12

Трембач Анна

16

10

768

13

Шеховцова Єлізавета

16

10

768

14

Барган Ганна

1

9

655

15

Остапова Вероніка

г.1

10

416

16

Кім Артур

БДПУ

студент

407

17

Малий Роман

БДПУ

студент

400

18

Заволока Євген

БДПУ

студент

400

19

Нікіфоренко Сергій

16

10

374

20

Буко Ілларіон

16

10

327

21

Савранський Михайло

16

10

317

22

Юхимцев Мирослав

1

11

307

23

Ольшанський Данило

16

11

285

24

Переверзєва Катерина

9

9

249

25

Запорожець Денис

9

9

230

26

Кізім Євген

9

11

230

27

Неплюєв Сергій

1

10

227

28

Дмитрук Єгор

г.2

9

200

29

Шестаковіч Іван

г.2

9

200

30

Ковальчук Марія

г.2

8

3

31

Вдовенко Олег

1

9

0

 

Також відбулося нагородження призерів України у другому дивізіоні ACM ICPC 2020 року – команди BDPU_Code_Junkies у складі Євгена Заволоки, Дмитра Венецького, Владислава Меснянкина, Владислава Межуєва. Вони є діючими призерами України зі спортивного програмування світової першості ACM ICPC з 2019 року (у другому дивізіоні).

У рамках форуму відбулася низка презентацій. Так, було презентовано новий Науково-технологічний центр факультету ФМКТО. Його створено як перший ІТ-кластер Бердянська, одним із підрозділів якого став новий, спільний з Інститутом проблем штучного інтелекту МОН та НАН України відділ Інтелектуальних безпілотників на базі БДПУ. Тож паралельно відбулася і презентація цього відділу. Треба зазначити, що у новоствореному структурному підрозділі працюють успішні студенти факультету (Роман Малий, Артур Кім, Олександр Радченко, Марк Буркут, Ілля Антонюк), а це дає нашому місту перспективу стати одним з інтелектуальних центрів України.

При Науково-технологічному центрі факультету працюють Школа професійного програмування та Школа нових інформаційних технологій для школярів, студентів і вчителів, а у рамках форуму також відбулася презентація нової Школи інтелектуалів для школярів і всіх бажаючих містян Бердянська.

Далі за програмою форуму відбулося нагородження учнів та вчителів закладів освіти міста за результатами першого туру олімпіади з «Комп’ютерного дизайну», метою якої було підвищення рівня оволодіння сучасними технологіями використання програмних засобів растрової та векторної графіки шкільної молоді.

 

Переможцями та призерами першого туру олімпіади серед учнів 7-8 класів стали:

  1. Вязмітінов Костянтин Павлович учень 8 класу ЗЗСО № 9 посів 1 призове місце.
  2. Павловська Карина Сергіївна учениця 8-А класу ЗЗСО № 1 посіла 2 місце.
  3. Обенцова Анастасія Валеріївна учениця 7-Б класу ЗЗСО № 1 посіла 3 місце.

Переможцями та призерами першого туру олімпіади серед учнів 9-11 класів стали:

  1. Кізім Євген Станіславович учень 11 класу ЗЗСО № 9 посів 1 призове місце.
  2. Орлова Дар’я Олексіївна зайняла учениця 11 клас ЗЗСО № 20 посіла 2 місце.
  3. Барган Анна Сергіївна учениця 9-А класу ЗЗСО № 1 посіла 3 місце.
  4. Зоріна Євгенія Анатоліївна учениця 11 класу ЗЗСО № 6 посіла 4 місце.

 

Почесними грамотами були нагороджені керівники учнівських робіт! Висловлюємо велику подяку вчителям: 

Антоніна Бібченко ЗЗСО № 20

Олена Котова ЗЗСО № 9

Марина Лазукіна ЗЗСО № 1

Віта Левашова ЗЗСО № 6

 

Важливою складовою форуму стала зустріч зі стейкхолдерами міста Бердянська, а саме: Іллєю Смирновим «WEBCASE», Олексієм Неробєєвим «WEB ORACLE», Катериною Затєєвою «Комп’ютерна Академія ШАГ (або IT STEP)»). Висловлюємо їм велику подяку, як постійним спонсорам, що нагороджували всіх учасників відбіркового етапу першого туру олімпіади зі спортивного програмування!

Дякуємо всім за участь та висловлюємо сподівання, що ІТ-форум БДПУ стане постійним науково-технічним заходом у нашому місті!

Сюжет про цю подію можна переглянути за посиланням

 

 

 

Ганна Алєксєєва,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри КТУНІ ФФМКТО

Світлини з архіву кафедри КТУНІ

 


 

 

 


 

Участь науковців БДПУ в Міжнародній конференції ICTERI-2020

Викладачі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти взяли участь у ХVІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках» (ICTERI – 2020, ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization, and Knowledge Transfer), яку у цьому році було проведено дистанційно.

Вже втретє Бердянський державний педагогічний університет представляють викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Наталя Кравченко, Ганна Алєксєєва, Лариса Горбатюк та студент-магістрант Дмитро Венецький. Підтвердженням їх участі є раніше опубліковані статті, індексовані в Scopus :

Kravchenko N., Alyeksyeyeva H., Gorbatyuk L. (2018). Curriculum Optimization by the Criteria of Maximizing Professional Value and the Connection Coefficient of Educational Elements. Using Software Tools: (ICTERI 2018: 14th International conference on ict in education, research, and industrial applications) (Kyiv, Ukraine, May 14–17, 2018). CEUR Workshop Proceedings – 2018. Vol.1. pp. 365-378. Access mode: http://ceur-ws.org/Vol-2105/ N.

Shchetynina O., Kravchenko N., Alyeksyeyeva H., Gorbatyuk L. (2019). Project Management Systems as Means of Development Students Time Management Skills, Using Software Tools: (ICTERI 2019: 15th International conference on ict in education, research, and industrial applications) (Kherson, Ukraine, June 12–15, 2019). CEUR Workshop Proceedings – 2019. Vol.1. pp. 370–384.

Цього року колектив авторів презентував статтю «Development of software for developing information systems design skills considering issues for visually impaired people inclusion», яку було відібрано для участі. Мова конференції ICTERI – виключно англійська.

Серед співорганізаторів заходу – представники закладів вищої освіти та ІТ-компаній з Австралії, Австрії, Великобританії, Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, Румунії, Франції, Чехії, Швейцарії.

Спектр наукових інтересів цього разу було розширено із суто освітніх питань застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освіті до обговорення найсучасніших тем, таких як: онтологія, машинне навчання, великі дані. З’явилися нові форми роботи – воркшопи, постери, тьюторіал, PhD-симпозіум.

Автори із 23 країн представляли доповіді з різних сфер використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках, наприклад: «Гібридний підхід до вибору характеристик при моделюванні кредитного скорінгу інтелектуального аналізу даних», «Застосування відкритих та спеціалізованих геоінформаційних систем для комп’ютерного моделювання навчання студентів та аспірантів», «Метод забезпечення ефективності та привабливості електронного навчання. Системний ергономічний підхід».

Слухачами конференції були також студенти та викладачі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технічної освіти. Цікаві та корисні теми використання ІКТ в навчанні іноземної мови зацікавили також вчителя Бердянської спеціалізованої школи № 16 Ольгу Коробову.

Конференція ICTERI упродовж останніх 16 років стала традиційним науково-практичним міжнародним заходом, що об’єднує учених, педагогів, практиків, розробників з різних континентів і країн світу, зацікавлених у поширенні й обміні досвідом у сфері інноваційних технологічних розробок і досягнень, впровадження й використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітній, науковій, промисловій галузях.

 

Ганна Алєксєєва,

к.п.н., доцент кафедри КТУНІ ФМКТО

Світлини з архіву кафедри комп’ютерних технологій

в управлінні та навчанні й інформатики

 


 

Привітання з Днем народження гімназії №2 2 вересня відбулося урочисте привітання нашої підшефної Бердянської багатопрофільної гімназії №2 Бердянської міської ради Запорізької області! Цьогоріч минуло 55 років з дня заснування школи №10, нині – гімназії №2. З нагоди Дня вчителя у новісінькій актовій залі відбувся дивовижний концерт, на якому серед гостей була присутня випускниця, а нині доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганна Алєксєєва. Тепло й затишно було від усмішок ведучих і виступаючих, від щирих слів всіх присутніх, а пісні, які виконували і учні, і вчителі, підхоплював увесь зал. Особливе враження справив відеоролик «Гімназійна родина». Родзинками святкування стали запальний учительський флешмоб, ювілейний торт та святковий феєрверк.

 

 

Дякуємо адміністрації гімназії та вітаємо всіх педагогів зі святом!

Хай щастить !!!

Ганна Алєксєєва,

доцент кафедри комп’ютерних технологій

в управлінні та навчанні й інформатики

Світлини з архіву кафедри

 


 
 
Змагання роботів «ROBOTECH 2020»
 
20 вересня 2020 року вперше в історії Бердянська за підтримки депутата міської ради МИКОЛИ Рудницького було проведено турнір з робототехніки «ROBOTECH 2020».Організатором цього заходу виступила кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики. Співоргінізатор заходу –  Академія ШАГ, м. Бердянськ. Журі турніру: викладачі кафедри  Ганна Алєксєєва, Максим Павленко, сертитфікований представник MICROSOFT в Чеській республіці директор ІТ Академії ШАГ в Празі IGOR Smagly; керівник гуртків «Радіоелектроніка», «Прикладна фізика та сучасна інженерія» ЦДЮТ Сергій Сімченко. Суддями виступили викладачі кафедри КТУНІ Лариса Горбатюк та Наталія Кравченко.
Однією з основних цілей, які ставить перед собою турнір, є відновлення інженерного покоління України. Освітній проект «ROBOTECH 2020» ставить за мету розвиток додаткової освіти для дітей. Основними напрямками діяльності є: робототехніка, мобільна розробка і програмування. При навчанні дітей використовується STEAM-підхід (S – science, T – technology, E – engineering, A – art, M – mathematics, або: природничі науки, технологія, інженерне мистецтво, творчість, математика), що передбачає навчання через практичну діяльність. Учасниками змагань були члени гуртка ROBOTECH. Змагання проводилися на машинках, які в минулому навчальному році конструювали діти на базі ARDUINO, які керуються зі смартфонів. Більш ніж 60 дітей 5-11 класів шкіл міста показували свої розробки та змагалися у трьох категоріях: «рух змійкою», «футбол»; «ралі».

  Лекція академіка “Проблеми штучного інтелекту”   2 вересня 2020 року відбулась лекція директора Інституту проблем штучного інтелекту Національної академії наук України член-кореспондента, доктора технічних наук, доктора богослов’я, професора Шевченко Анатолія Івановича. Проблему створення штучного інтелекту Анатолій Іванович підняв у контексті розвитку комп’ютерних технологій. Пояснював студентам переваги створення систем штучного інтелекту. Показував наочно, як такі системи допоможуть у повсякденному житті людини, зможуть керувати транспортними потоками не тільки в окремій країні а й у глобальному, світовому масштабі. Потенціал штучного інтелекту в теорії допоможе впоратися з хворобами, злиднями і військовими конфліктами. З іншого боку, як показував Анатолій Іванович, електронний розум може стати останньою розробкою в історії людства, якщо не будуть ретельно прораховані всі потенційні ризики та небезпеки. Аудиторія а314 була заповнена студентами, які були зачаровані оригінальністю мислення академіка. Лекція пройшла у дружній атмосфері. Студенти не тільки уважно слухали, а брали активну участь в обговоренні, задавали питання.

 

Робота з майбутніми студентами починається!!!   З перших днів вересня розпочалася профорієнтація викладачами кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету. Викладачі кафедри КТУНІ в минулому навчальному році підготовили більше ніж 50 школярів у своїх гуртках з робототехніки та програмування на базі нашого університету. Тому підготовка та набор учнів починаються все зараз. Робототехніка насправді є дуже серйозною і складною. Бувають різні ситуації, нерідко машинки відмовляються працювати або виникають різні проблеми з рухом. Тому, коли дитина стикається з труднощами і розуміє, що це насправді складно, то в цей момент дуже важливо, щоб викладач правильно пояснив, змусив учня до того, щоб він працював і не опускав руки, тому що згодом він буде створювати дуже класні винаходи. Класним прикладом чого є таки змагання з робототехніки, які у всьому світі користуються великою популярністю. 20 вересня поточного року вперше в історії Бердянська буде проведено турнір з робототехніки  «ROBOTECH 2020». Організатором цього заходу виступить кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету. В цих змаганнях приймуть участь діти з гуртку  ROBOTECH, які в тому навчальному році конструювали машинки на базі ARDUINO, які керуються зі смартфонів. Освітній проект «ROBOTECH 2020» ставить собі за мету розвиток додаткової освіти для дітей. Основними напрямками діяльності є: робототехніка, мобільна розробка і програмування. При навчанні дітей використовується STEAM-підхід (S – science, T – technology, E – engineering, A – art, M – mathematics, або: природничі науки, технологія, інженерне мистецтво, творчість, математика), що передбачає навчання через практичну діяльність. Однією з основних цілей, які ставить перед собою турнір, є відновлення інженерного покоління України. «Формуючи інтерес до технічних наук ще в ранньому віці, ми сподіваємося, що наші учні стануть висококласними інженерами, які будуть робити цей світ кращим “, – зазначив керівник гуртка ВОЛОДИМИР Лаврик. Всі ці питання разкривають для дітей, їх баків, вчителів викладачі кафедри ВОЛОДИМИР Лаврик та ГАННА Алєксєєва. Дякуємо адміністрації Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Бердянської міської ради Запорізької області за багаторічну співпрацю!!!

ГАННА Алєксєєва

 


 

Семінар «Організація дистанційного навчання засобами ІКТ» для підвищення кваліфікації педагогічних працівників

У рамках постійної профорієнтаційної роботи з 22.06.2020 викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти к.ф.-м.н., доцент Наталя Кравченко  та к.п.н., доцент Ганна Алєксєєва провели семінар «Організація дистанційного навчання засобами ІКТ» для підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Вісімнадцять вчителів міста Бердянськ, Запорізької та Донецької областей не тільки опановували дистанційні технології навчання (за темами: опитування засобами хмарних технологій; використання онлайн-платформи для обміну відео в освіті; використання сервісів для проведення відеоконференцій; організація дистанційного навчання з Google Glassroom; хмарні сховища; презентації засобами хмарних технологій), але й з успіхом виконали залікову роботу та отримали сертифікати на 30 годин, які є обов’язковими вимогами наукової діяльності вчителів. Багато курсантів із великою вдячністю відгукалися про теми:

Під час карантину необхідність підтримки навчального процесу дуже важлива для вивчення всіх предметів. Адже зараз все прогресує завдяки інформаційним технологіям. Завдання вчителя, навіть під час карантину дати максимальні знання. Одним із прикладів, як можна організувати навчання засобами Google Classroom. Google Classroom – безкоштовний веб-сервіс, створений Google для закладів освіти. Він захищений від втрати інформації (всі дані копіюються на Google Диск) та проникнення сторонніх осіб. Основною метою сервісу є встановлення контакту між учителем та учнем за будь-яких обставин чи відстані. Запрошення відбувається через власну електронну пошту або ж через приватний код курсу. Google Classroom є простим у використанні не тільки з комп’ютера (ноутбука), але й через смартфон. Власникам комп’ютера треба знайти вкладку «Клас», натиснувши на квадрат у правому верхньому куті браузера Google Chrome, а власники смартфонів мають окремо встановити безкоштовний додаток Google Classroom через магазин «Play Market» чи «App Store». Таким чином, організація дистанційного навчання засобами ІКТ дозволяє зробити максимально різноманітним подання інформації, оптимізувати процес навчання предметів у школі, полегшує організацію самостійного навчання учнів саме в умовах карантину і контроль над їхніми результатами, що дозволяє оптимізувати навчальний процес. Наші викладачі завжди готові до співпраці, проводячи такі семінари для підвищення кваліфікації педагогічних працівників!

Фото з архіву КТУНІ

 


  БДПУ – співорганізатор Міжнародної конференції Miejsce i rola mediacji w funkcjonowaniu szkoły   На минулому тижні (19 червня 2020 р.) відбулася Міжнародна конференція Miejsce i rola mediacji w funkcjonowaniu szkołyМісце і роль медіації в функціонуванні школи»). Конференція була організована Вищою школою управління та адміністрації в Ополє, з яким БДПУ співпрацює з 2012 р. Серед співорганізаторів конференції був і наш заклад вищої освіти. Конференція була присвячена проблемам впровадження медіації для рішення проблем у школі. Розглядалися питання результативності застосування медіації з учнями, з батьками, з місцевим середовищем. Своїм досвідом та результатами досліджень з цієї проблематики поділилися освітяни та науковці з Польщі, Словаччини, України та Чехії. К.е.н., доц. Тетяна Несторенко у спільній з Вікторією Денисенко (ГО «Асоціація фахівців фізичної та ментальної терапії») роботі поділилася досвідом застосування методу біосугестивної терапії як інструменту групової терапії в конфліктних ситуаціях у середній школі (Metoda terapii biosugestywnej jako narzędzie terapii grupowej w sytuacjach konfliktowych w szkole średniej). На конференції також було представлено результати дослідження к.п.н., доц. Лариси Горбатюк, к.п.н., доц. Ганни Алєксєєвої, к.ф.-м.н. Наталії Кравченко Doświadczenie nauczania niewidomych studentów na uczelni wyższej (na przykładzie Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Berdiansku). Конференція відбулася на платформі Google Meet із паралельною трансляцією виступів в YouTube. З української сторони конференцію модерувала к.е.н., доц. Тетяна Несторенко.

Program-Mi-dzynarodowa-konferencja

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Тетяна Несторенко, Ірина Остополець.

 


15.05.2020 р. було проведено міжкафедральний семінар (БДПУ, МБПУ) в рамках Днів науки і передзахист двох робіт (Чемерис Г.Ю.Ю, Крашенініков І.В.) на кафедрі інформатики та кібернетики Мелітопольського державного педагогічного університету щодо допуску до захисту з рівню доктора філософії.

Зав.каф. КТУНІ

Проф. В.Хоменко

 

Методичний семінар «Створення екзаменаційних білетів у LMS Moodle»Дистанційне навчання протягом карантину спонукало до розробки технології створення екзаменаційних білетів та проведення екзаменів з використання системи електронної підтримки навчання Moodle у Бердянському державному педагогічному університеті.Доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Максим Павленко провів семінар для викладачів університету та ознайомив їх з технологією створення екзаменаційних білетів та проведення екзамену в Moodle.Були розглянуті такі питання:
  • Створення курсу в Moodle;
  • Додавання навчальних матеріалів до курсу;
  • Створення тесту  «Екзамен»;
  • Створення банку тестових завдань за категоріями питань білету.
  • Додавання до тесту випадкового завдання з категорій питань білету.
  • Налаштувати дати початку та дати закінчення екзамену, тривалість екзамену (тесту), встановлення паролю для доступу до екзамену.
Семінар організовано за допомогою сервісу відеоконференцій Zoom. Кількість учасників перевищила 80.  Тематика семінару була актуальною і викликала жваве обговорення нагальних проблем, з якими стикаються викладачі у своїй практичній діяльності в умовах карантину.

Максим Павленко

Кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики

 

ДНІ НАУКИ як відмінний результат плідної праціСьогодні 12.05.2020 р. в рамках Днів науки на факультеті ФМКТО презентували свої доповіді студенти 3 курсу (нак.кер. Алєксєєва Г.М.):
  1. Баєва Тетяна, студентка 3МА групи 3 курсу ФФМКТО «ВИКОРИСТАННЯ WORDPRESS ДЛЯ ШВИДКОГО СТВОРЕННЯ ВЕБ-САЙТІВ»
  1. Дар’я Куліда, студентка 3МА групи 3 курсу ФФМКТО «ВИКОРИСТАННЯ СЕРВІСІВ GOOGLE У НАВЧАННІ МАТЕМАТИКИ УЧНІВ 6 КЛАСУ З ТЕМИ «ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ»»
  1. Тетяна Мельник, студентка 3Т групи 3 курсу ФФМКТО «ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЙ»
  1. Псьол Анастасія, студентка 3Тгрупи 3 курсу ФФМКТО «ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ LEARNINGAPPS ДЛЯ РОЗРОБКИ ДИДАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ УЧНІВ 5 КЛАСУ ДО ТЕМИ «БЕЗПЕЧНЕ КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ»»
  1. Єлизавета Стойчева, студентка 3МА групи 3 курсу ФФМКТО «ПРОГРАМУВАННЯ ТА ЖІНКИ УКРАЇНИ: КАТЕРИНА ЛОГВИНІВНА ЮЩЕНКО»

 

 

 


 

Академічна доброчесність у науковій діяльності КТУНІ

28 квітня викладачі кафедри КТУНІ мали можливість долучитися до загальноуніверситетського вебінару щодо перевірки наукових робіт на плагіат. Компанія «Плагіат» – офіційний представник європейської організації Plagiat.pl в Україні. Міністерство освіти і науки України підписало Меморандум з компанією Plagiat.pl, що дає можливість українським вишам упродовж 5 років використовувати сучасну систему для виявлення плагіату. Бердянський державний педагогічний університет використовує сучасну антиплагіатну систему «StrikePlagiarism», яка відповідає найвищим стандартам якості управління освітнім процесом. У результаті такої співпраці здобувачі вищої освіти мають можливість перевірити наукові роботи на антиплагіат у медіацентрі університету, який розташований  у головному корпусі.

К.п.н., доцент кафедри комп’ютерних

технологій в управлінні та навчанні й інформатики

Ганна Алєксєєва

 


  Викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики завжди в онлайн-режимі під час карантину Викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики завжди активно користуються сучасними дистанційними технологіями у своїй професійній діяльності, але під час карантину їх використання стало невід’ємною частиною, як організаційної, так і освітньої діяльності. За допомогою засобів проведення відеоконференцій таких як: Zoom, Skype, Google Hangouts, Discord тощо, відбуваються регулярні засідання кафедри КТУНІ, проводяться лекції та зустрічі зі студентами. Підчас зустрічей на засіданнях кафедри, під керівництвом завідувача кафедри професора Віталія Хоменка викладачами розглядаються поточні питання, відбувається обмін досвідом, щодо впровадження дистанційних засобів навчання. Куратори груп знаходяться у постійному тісному зв’язку зі студентами, проводять кураторські години та дають відповіді на питання, які їх хвилюють.

Завдяки дистанцій платформі Moodle, яка застосовується в БДПУ студенти мають постійний доступ до навчальних матеріалів з дисциплін, а викладачі можуть відслідковувати їх навчальну діяльність та виставляти оцінки. Студенти можуть бачити виставлені їм оцінки у вигляді зведеної відомості. У кожного викладача, що використовує дистанційне навчання, виробилися свої особливості роботи з ним: хтось, через програмну оболонку приймає виконані студентами завдання на перевірку, хтось проводить тестування, а дехто і спілкується зі студентами. Нажаль, не у всіх студентів є постійний доступ до мережі інтернет, тому викладачі обирають альтернативні методи зв’язку та подачі навчальних матеріалів. Поряд із системою Moodle науково-педагогічними працівниками кафедри активно використовуються для завантаження електронних навчальних матеріалів, мультимедійних презентацій, відео та інших методичних матеріалів сервіси хмарного зберігання файлів Google Диск та DropBox, що можна переглянути на смартфоні. Також значно допомагають здійснити швидку комунікацію зі здобувачами месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, за допомогою яких можливо швидко зв’язатися з усією академічною групою студентів та надати або отримати від них необхідну інформацію. Студенти із задоволенням відвідують цікаві та змістовні онлайн лекції проявляють активність при обговоренні дискусійних питань. А також спілкуються з викладачами через листування.

Таким чином всі студенти факультету, які мають доступ до мережі інтернет, залучені до дистанційного навчання з використанням зручних, як для викладача, так і для них сервісів зв’язку. Викладачі кафедри КТУНІ швидко адаптувались до процесу організації дистанційного навчання в умовах карантину.

(кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ)

Світлини з архіву кафедри

 


  Дистанційна профорієнтація: заклади середньої освіти

Триває міцний зв’язок з міськими закладами середньої освіти. 23 квітня відбулося щотижневе засідання міського методичного об’єднання вчителів інформатики у дистанційному режимі на платформі ZOOM, в якому приймали участь викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Ганна Алєксєєва та Володимир Лаврик. На порядку денному розглядалися питання: напрямки співпраці з факультетом фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ (гурток робототехніки, олімпіада з комп’ютерного дизайну, підвищення кваліфікації вчителів інформатики на базі БДПУ); засоби реалізації дистанційного навчання. Присутні на відеоконференції: методист міськво Солонский І.О., керівник ММО Котова О.О., (вища категорія, старший учитель), 31 вчитель інформатики міста.  

вчителі інформатики міста Бердянськ

К.п.н., доцент кафедри комп’ютерних

технологій в управлінні та навчанні й інформатики

Ганна Алєксєєва

 


  Дистанційне підвищення кваліфікації Викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні  й інформатики продовжують шукати нові можливості для підвищення кваліфікації. Доцент  кафедри Кравченко Наталія Володимирівна дистанційно пройшла підвищення кваліфікації  в державному університеті «Житомирська політехніка» у в межах сертифікатної освітньої програми “Інформаційні системи та хмарні технології  в освітньому процесі”. Автор курсу Тетяна Вакалюк – доктор педагогічних наук, професор. Програма була дуже насиченою та корисною. Кравченко Н.В. планує використовувати отримані знання при викладанні дисциплін спеціальностей «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)», «Середня освіта (інформатика)».

 


  Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 03 квітня 2020 року відбулась підсумкова онлайн конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті». Всього у конкурсі брали участь 97 студентів із 43 закладів вищої освіти України. Цього року наш університет представляв магістрант факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти Венецький Дмитро, який презентував результати наукової роботи на тему: «Розробка засобу навчання проектуванню інформаційних систем для осіб з порушеннями зору», виконаної під керівництвом кандидатки фізико-математичних наук, доцентки кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Наталії Кравченко. Дмитром Венецьким під керівництвом Наталії Кравченко було спроектовано та розроблено навчальний інструмент для проектування інформаційних систем для осіб із вадами зору. Розроблений засіб навчання проектуванню інформаційних систем вирішує проблему формування навичок проектуванню інформаційних систем в умовах інклюзивного простору вищої освіти. Засіб навчання проектуванню інформаційних систем задовольняє таким вимогам: − придатність для навчання як звичайних студентів, так і студентів з вадами зору; − наявність командного інтерфейсу, що має всі ті ж можливості, що й графічний інтерфейс; − наявність декількох засобів виводу інформації – графічного та звукового. Після рецензування і обговорення членами журі, серед яких були науковці й професіонали з різних ЗВО України, було обрано переможців, які дистанційно отримали дипломи після церемонії закриття підсумкової науково-практичної конференції. Венецького Дмитра нагороджено дипломом ІІ ступеня. Організатори конкурсу висловлюють подяку ректору Бердянського державного педагогічного університету професору Ігорю Богданову та науковому керівнику доценту Наталії Кравченко за надання допомоги у процесі підготовки наукової роботи на конкурс студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті». ДипломПодяка  


  Фестиваль студентської науки і спортивного програмування на факультеті ФФМКТО В суботу 29 лютого в оновлених комп’ютерних класах факультету ФФМКТО з великим успіхом пройшла відкрита індивідуальна першість міста з спортивного програмування в рамках 1го туру відомої міжнародної олімпіади ACM ICPC, яка вперше зібрала більше ніж 40 учасників зі шкіл, університету і навіть заочно з інших міст України. Наймолодшим учасникам було від 12ти, а най досвідченим вже аж за 26 років. Суддями журі стали викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні і інформатики і ведучі вчителі інформатики з участю представників ведучих міжнародних комп’ютерних підприємств міста. Як і очікувалося, перші місця зайняли колишні бердянці Кирило Караваєв з Львівського національного університету та чемпіон України Євген Заволока з Києву, третє місце зайняв студент 2го курсу БДПУ Валерій Паценталюк, а далі розташувалася талановита молодь з ЗОШ № 16 під керівництвом головного тренера збірної школярів Запорізької області Андрія Дубініна, члени університетських олімпійських команд, студенти університету і починаючі школярі різних шкіл. Треба відмітити зростання якісного і кількісного рівня змагань, підвищення інтересу до інформатики і робототехніки в місті, добру підготовку і проведення змагань, великий інтерес з боку профільних організацій. Вперше були представлені високопрофесійні наукові розробки з штучного інтелекту і нейронних мереж, які презентував студент 4 курсу Марк Буркут, вразивши всіх присутніх. Всі студенти, які витримали весь час майже 5-годинних змагань, отримали добрі подарунки від спонсорів, компаній « WebOracle», « WebCase» , «OpenSearch» Компьютерної академії «Шаг». Безперервно працював солодкий стіл. Під час змагань відбулася відверта дискусія з представниками промисловості про комп’ютерне майбутнє нашого міста і роль БДПУ в ньому. Всі зійшлися в тому, що треба гуртуватися і створювати експериментальний науково-промисловий кластер «Розумне місто» і сумісно досягати найвищого світового рівня і це реально можливо з нашим містоутворюючим університетом. Окрема вдячність декану факультету  ФМКТО Жигірь В.І. за надану фінансову підтримку цього змагання. Наступний крок- перший тур з програмування ACM ICPC який відбудеться у Запоріжжі 4 квітня. Будемо вболівати за наших хлопців. Нехай їм щастить!!!

 


  24 лютого 2020 року на кафедрі комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики було проведено семінар присвячений академічній доброчесності в освітньому просторі БДПУ. Викладачі обговорювали принципи та правила, що мають бути впроваджені в освіти задля того, щоб освіта була прозора  і актуальна. Жваву дискусію викликало питання  впровадження в освітній процес технічних засобів  виявлення та попередження плагіату в роботах здобувачів освіти.


  Тренінг Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти   Упродовж двох днів (09-10 січня 2020 р.) на базі Запорізького національного університету було проведено тренінг із підготовки експертів з акредитації освітніх програм. Професіоналізм тренерів Катерини Сіріньок-Долгарьової та Дениса Загірняка зарядив учасників тренінгу бажанням нести якісні зміни в систему вищої освіти. У тренінгу брали доценти кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Лариса Горбатюк і Наталія Кравченко. Учасники розглядали найкращі практики –  симулювали процес акредитації, вирішували складні кейси, аналізували нову систему акредитації в Україні. Все це – задля високої мети – якісного реформування вищої освіти в Україні, інноваційного розвитку українського суспільства та підвищення ролі вищої освіти у формуванні молодого освіченого покоління.  


  Студенти 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) прийняли заочну участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні», що відбулася 30 листопада 2019 року в Херсонському національному технічному університеті, Україна. Матеріали конференції можна завантажити тут.   Науковий керівник Алєксєєва Г.М.

  1. Хохлова С., Алєксєєва Г.М. (2018). Використання powerpoint для розробки дидактичних матеріалів. Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні»: збірка наукових праць / Під редакцією Г.О. Райко. – Херсон: ФОП Вишемирський В. С., 2019. – с.199-201.

 

  1. Кочкін В.В., Алєксєєва Г.М. (2018). Створення сайту за допомогою конструктора wordpress для шкільного курсу інформатики. Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні»: збірка наукових праць / Під редакцією Г.О. Райко. – Херсон: ФОП Вишемирський В. С., 2019. – с. 154-156.

 

  1. Марченко О., Алєксєєва Г.М. (2018). Застосування комп’ютерних технологій в освіті дітей з особливими можливостями Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні»: збірка наукових праць / Під редакцією Г.О. Райко. – Херсон: ФОП Вишемирський В. С., 2019. – с. 350-352.

 

  1. Золотун О.О., Алєксєєва Г.М. (2018). Розробка дидактичних матеріалів для дисципліни “Шкільний курс інформатики”. Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні»: збірка наукових праць / Під редакцією Г.О. Райко. – Херсон: ФОП Вишемирський В. С., 2019. – с.301- 302.

 


  Вибір майбутної професії – важливий крок у житті кожної молодої людини   Усвідомлений вибір професії, яка б відповідала інтересам та здібностям особистості, її бажанням та життєвим прагненням, а разом з тим – і суспільним потребам – запорука успішної професійної самореалізації та гармонійного розвитку людини. Профорієнтація є важливою складовою професійної діяльності викладачів Бердянського державного педагогічного університету. 26-29 листопада 2019 року робоча група у складі доцента кафедри соціальних комунікацій Людмили КОНДАКОВОЇ, доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганни АЛЄКСЄЄВОЇ, асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталії МИХАЙЛЕНКО відвідала заклади загальної середньої освіти  м. Волноваха та Волноваського району, м. Вугдедар Донецької області. Загалом профорієнтаційною роботою було охоплено 19 шкіл даного регіону, близько 700 здобувачів загальної середньої освіти 9-11 класів. Представники педагогічного колективу та школярі були ознайомлені з історією та сучасним станом Бердянського державного педагогічного університету: діяльністю факультетів та спеціальностями, за якими готують фахівців; професорсько-викладацьким складом; матеріально-технічною базою; роботою органів студентського самоврядування; перспективами стажування за кордоном та майбутнього працевлаштування; можливостями неформальної освіти та особистісного саморозвитку, які створює університет. Особлива увага школярів зверталася на вибір предметів ЗНО, необхідних для вступу, та свідомий вибір пріоритетів при поданні заяв до закладів вищої освіти під час вступної кампанії 2020 року. Під час профорієнтаційної роботи було продемонстровано відеоролики про життя факультетів, які викликали жвавий інтерес та емоційний відгук серед учнівської молоді, а також роздаткові матеріали у вигляді буклетів та плакатів, що містять всю необхідну інформацію для майбутнього абітурієнта. Дякуємо за спряння в організації поїздки деканові факультету філології та соціальних комунікацій Валентині ЮНОСОВІЙ, деканові факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти –  Вікторії ЖИГІРЬ, деканові факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – Ларисі КАЗАНЦЕВІЙ, а також висловлюємо щиру вдячність директорам шкіл та представникам педагогічного колективу за гостинний та теплий прийом!

 

Ганна АЛЄКСЄЄВА

 


Майбутні робототехніки і програмісти займаються на базі педуніверситету

Гурток сучасної робототехніки та програмування на базі БДПУ запрошує дітей та молодь – заняття проводяться безкоштовно по суботах. Продовження за посиланням.


  23  жовтня 2019 року викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні БДПУ  Ганна Алєксєєва, Лариса Горбатюк  в рамках діяльності міжнародного наукового проекту «European Integration in Education, Science and Culture» взяли участь у науково-методичному семінарі  «Peculiarities of Training of Scientific and Pedagogical Staff in EU Countries», що проходив у польському місті Катовіце. Відкрив зібрання ректор  Вищої технічної школи в Катовіцах професор Олександр Остенда, котрий представив учасників, які протягом кількох років беруть активну участь у проекті. Всі учасники семінару мали можливість обмінятися досвідом щодо особливостей підготовки науково-педагогічних кадрів у навчальних закладах країн ЄС.

 


З Европи плідна подорож   23-24  жовтня цього року відбулася 22-а Міжнародна наукова конференція для аспірантів, докторантів та інших науковців, яка була організована в епоху наукової дипломатії і передових досліджень та  покликана стати форумом для обміну найсучаснішими знаннями та висновками науковців зі всього світу. EDAMBA, «Європейська асоціація докторських програм в області менеджменту і управління бізнесом», є міжнародною некомерційною асоціацією, яка в даний час діє в 26 країнах. Її місія полягає в розробці загальних ідей, цінностей, критеріїв оцінки, стандартів і практики для оцінки та підвищення якості освіти за допомогою обміну досвідом та співпраці в глобальній мережі. Члени EDAMBA прагнуть створювати і обмінюватися ініціативами і досягати досконалості, в той же час високо оцінюючи і просуваючи співробітництво, різноманітність і створення спільноти. Наші колеги (кандидати педагогічних наук, доценти кафедри КТУНІ факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Ганна Алєксєєва (кандидат педагогічних наук), Лариса Горбатюк (кандидат педагогічних наук), Наталія Кравченко (кандидат фізико-математичних наук);  доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Тетяна Несторенко (кандидат економічних наук), доцент кафедри менеджменту та адміністрування Олена Токаренко (кандидат економічних наук) вперше виступали на конференції такого рівня з докладами та презентаціями, публікації прорензовано та буде опубліковано в журналах, які індексуються в WEB OF SCIENCE.

  1. Tetyana Nestorenko, Olena Tokarenko «Economic impact of health resort enterprises for the host city: case study from Ukraine»
  2. Hanna Alieksieieva, Larysa Horbatiuk, Nataliia Kravchenko «Mathematical Methods for Assessing the Financial Condition of an Enterprise and Diagnosing Bankruptcy»

Основні доповідачі. Едуард Туркіш старший економіст і політичний аналітик в Європейській комісії, де він займався фіскальними питаннями, інвестиціями і структурними реформами, а також питаннями Еврозони. В даний час він також є науковим співробітником Паризького університету в Західному Нантерре,  викладає економіку у Франції, Росії та Словаччини. Сильвестр ван Котенят, доцент і завідувач кафедри інституціональної економіки в Університеті економіки в Празі. Він є економістом, що спеціалізуються на енергетичній економіці і експериментах в області економіки, і особливо цікавиться економікою ринків електроенергії, поновлюваних джерел енергії та регулювання. EDAMBA_2019_Programme_Final _ukrajina

 

Ганна Алєксєєва, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри КТУНІ   ФФМКТО

Світлини з архіву кафедри КТУНІ

 


Дві команди факультету ФФМКТО Бердянського державного педагогічного університету брали участь в чемпіонаті України серед студентів з спортивного програмування. Студенти усього факультету в онлайн режимі слідкували за перебігом змагань та вболівали за наші команди. Фінальні змагання відбулися 9 жовтня цього року в м. Одесі, де виступали кращі команди ведучих вузів всієї Україні – переможці регіональних і обласних конкурсів 2019 року. В кінцевому рахунку наша перша команда під керівництвом капітана команди Євгена Заволоки перемогла як серед всіх 23 педагогічних, так і серед технічних і національних  університетів країни. Друга команда під керівництвом капітана команди Андрія Саліонова посіла 18 місце. Це черговий раз вказує на високий рівень викладання інформатики і комп’ютерних технологій в нашому університеті, як і багатьох інших наук, і для цього не обов’язково їхати в далекі краї, а можна дійсно отримати найкращу вищу освіту в нашому місті при достатньому бажанні та наполегливості під керівництвом досвідчених викладачів і науковців. Поздоровляємо чемпіонів Євгена Заволоку, Дмитра Венецького (обидва м2кт) і Владислава Меснянкіна (4іф) з перемогою і бажаємо нових великих успіхів! Команді №2 (Андрій Саліонов, Малий Роман, Ігор Бова), у якої великий потенціал, бажаємо вдосконалювати свої знання та вміння зі спортивного програмування та в наступному також зійти на п’єдестал!

 


  З 08 по 10 жовтня на базі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ в рамках Ініціативи Meet and Code (@meetandcode) при фінансовій підтримці корпорації SAP (підтримка та фінанусування неприбуткових організацій), ресурсним центром ГУРТ (@gurt.org.ua), та громадською організацією «Центр освіти дорослих» проведені майстер-класи з основ робототехніки для учнів 6-7 класів загальноосвітніх шкіл м. Бердянська. Майстер-клас проводив доцент кафедри КТУНІ Антоненко О.В. Діти мали можливість зібрати та запрограмувати роботів за допомогою інструкцій, завантажити на свої гаджети відповідне програмне забезпечення та позмагатись у вправності керування ними.


  Викладачі кафедри КТУНІ Кравченко Наталія Володимирівна та Горбатюк Лариса Василівна продовжують вдосконалювати свої знання та навички щодо забезпечення якості вищої освіти. Вони успішно закінчили навчання на відкритому онлайн тренінгу підготовки експертів з акредитації освітніх програм на Prometheus з курсу «Експерт з акредитації з освітніх програм» та отримали сертифікати.

 


  ЗВІТ_проф_Алєксєєва_2018-2019


Звіт з профорієнтаційної роботи Дніпропетровська обл. (м.Покров, с.Грушівка, м.Апостолово, м.Марганець, м. Зеленодольск ) Алєксєєва Г.М., Пелагейченко М.Л. 2.04-3.04.2019 р.  

Навч. заклад Клас Примітки
м.Покров ЗШ. №1 11, 10,   0972597828 Гродецька Людмила Александрівна 10-11 – 37 шк.
УВК (із різних н.з.)   11, 10   10-11 – 60 шк.
с.Грушівка 11, 10 0973982544 Плахотя Ірина Віталіївна
м.Апостолово ЗШ №3 11, 10 0965034704 Кочереженко Юрій Григорович
м.Апостолово ОНЗ «Апостолівська ЗШ І-ІІІ ст. №1» 11, 10 0968181644 Вовк Ольга Сергіївна
м.Марганець НВК «Ліцей – спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№10» 11, 10 0664539729 Ігнатенко Ольга Миколаївна
м.Марганець Марганецька гуманітарна гімназія ім..Т.Шевченка 11, 10 0958304304 Гуменюк Анна Юріївна 10-11 – (23 +18 шк.)
м.Марганець Марганецька спеціалізована природничо-математична школа І-ІІІ №11»   11, 10 0666609182 Чорна Вікторія Володимирівна
м.Марганець Марганецька спеціалізована школа ст. №2 з поглибленим вивченням англійської мови» 11, 10 0992753950 Жмінченко Тетяна Михайлівна
м. Зеленодольск 11, 10 0974164324 Кобанет Володимир Анатолійович

 


Олімпіада з комп’ютерного дизайну.

На факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти викладачами кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики проводилася олімпіада з комп’ютерного дизайну. Олімпіада проходила у два тури. Перший тур проходив дистанційно  з 12.04.2019 по 24.04.2019 р., в якому взяли участь 40 студентів спеціальностей: «Професійна освіта. Комп’ютерні технології», «Середня освіта. Інформатика», «Середня освіта. Математика», «Середня освіта. Фізика», «Початкова освіта. Інформатика». Студенти отримали завдання розробити дизайн-макет обкладинки збірника матеріалів конференції, що буде проходити на базі факультету ФМКТО у вересні 2019 року. За результатами першого туру олімпіади було обрано 20 учасників для участі у другому турі. Другий тур олімпіади з комп’ютерного дизайну проходив у рамках заходів всеукраїнського фестивалю науки БДПУ 14 травня 2019 р. Студенти протягом чотирьох годин створювали дизайн-макети сертифіката і бейджу учасника конференції та обкладинки для блокноту засобами Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Головною вимогою при оцінюванні робіт була розробка власного дизайну поліграфічної продукції для міжнародної конференції в єдиному стилі. За результатами другого туру було визначено переможців. Перше місце отримав Саліонов Андрій (2 курс), друге місце отримали два студенти Кислинський Дмитро (2 курс) і Картіннік Дмитро (3 курс), третє місце здобули три студенти Карташов Пилип (2 курс), Куліда Дар’я (2 курс), Цибулька Владислав (2 курс). За організацію та проведення олімпіади з комп’ютерного дизайну відповідали викладачі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики: д.пед.н, доц. Бардус І.О., к.пед.н., доц. Павленко Л.В., к.пед.н., доц. Чуприна Г.П., ас. Лаврик В.В.