Новини
Цифрове прибирання: міні-тренінг від Berdiansk Access Alumni
16 вересня 2022 випускниці Berdiansk Access Єва Бесчастна, Тетяна Помазан та Яна Коваленко провели міні-тренінг англійською мовою “Digital cleaning” для здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету, які навчаються за освітніми програмами «Середня освіта (англійська мова і література)» (нормативний термін навчання), «Середня освіта (англійська мова і література)» (скорочений термін навчання), «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)». Захід відбувся у рамках проєкту «Програма громадянського залучення випускників Access у Східній Україні» (Access Program Alumni Engagement), що впроваджуються в Україні за сприяння Regional English Language Office та U.S. Embassy Kyiv.
Учасники обговорювали способи цифрового клінінгу, вивчали нові слова, ділилися досвідом, дивилися відео, створювали невеликі проєкти та очищали свої емейли та пам’ять мобільних телефонів.
Результат такий: будьте крутими – не підживлюйте глобальне потепління цифровим сміттям! Якщо ми видалимо всі непотрібні файли, програми, фотографії та відео, то не тільки заощадимо величезну кількість CO2, але й подовжимо термін служби наших гаджетів, відтак ми почуватимемося більш збалансованими, візьмемо контроль над своїм життям, створимо нові цифрові звички і будемо більш ефективними та задоволеними.
Управління стресом: поради та підказки. Міні-тренінг для студентів ФФСК
Нинішня воєнна ситуація в Україні привнесла багато стресу в наше повсякденне життя. Почуття постійної тривоги стало частиною психічного стану людей, яке також викликає фізичні симптоми, такі як головний біль, біль у грудях, втома, проблеми зі сном і депресія. Уміння керувати стресом є необхідною навичкою для кожного.
15 вересня 2022 року випускниці Berdiansk Access Валерія Бєтєва та Катерина Муренко провели цікавий та корисний міні-тренінг англійською мовою «Stress Management: tips and tricks» для студентів факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету. Захід відбувся у рамках проєкту «Програма громадянського залучення випускників Access у Східній Україні» (Access Program Alumni Engagement), що впроваджуються в Україні за сприяння Regional English Language Office та U.S. Embassy Kyiv.
Учасники-студенти, які навчаються за освітніми програмами «Середня освіта (англійська мова і література)» (нормативний термін навчання), «Середня освіта (англійська мова і література)» (скорочений термін навчання), «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)», обговорювали особливості стресу, вимірювали його рівень, ділилися ідеями активностей, які можуть допомогти зменшити стрес, вивчали ідіоми та обговорювали відео. Час, проведений разом, був дуже плідним та позитивним.
Бердянську 195! Популяризуємо Україну німецькою мовою!
17 вересня 2022 року наше рідне місто Бердянськ святкує своє 195-річчя. Хоча Бердянський державний педагогічний університет тимчасово переміщено до м.Запоріжжя, але викладачі та студенти душею завжди вдома.
Ми не забуваємо свої корені, навпаки, популяризуємо малу батьківщину в інших куточках держави та за її межами. Так, на тематичних заняттях з німецької мови студенти другого курсу (група 2ГМЛА) створили фотоальбом “Улюблені місця мого міста”, а третьокурсники (3ГМЛА) представили відомих персоналій Бердянська. А випускний четвертий курс (4ГМЛА) презентував німецькою мовою улюблені пам’ятники Бердянська. Було весело і цікаво, а ще такі заходи заклали підґрунтя для того, щоб, опинившись у Німеччині, Австрії чи Швейцарії, наші студенти могли гідно представити рідний Бердянськ та своїх земляків.
«Україна. Народжені вільними!»: виховні заходи до Дня Незалежності на кафедрі ІММВ
Ось і настав новий навчальний рік. Незважаючи на пов’язані з військовим станом труднощі, викладачі кафедри іноземних мов і методики викладання активно включилися у виховну роботу зі студентами, бо серпень – багатий на визначні події для нашої держави, особливе місце серед яких займають День Державного Прапора та День Незалежності України.
Професорсько-викладацький склад кафедри провів ряд заходів на вшанування цих свят та інших пам’ятних дат. Зокрема, відбулись флешмоб «Два кольори у прапорі злились!», Парад вишиванок, кураторські години «Україна. Народжені вільними!» і «Видатні філологи України», вікторина «Цікавинки про Україну», квест «Подорож нескорених», покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків загиблим під час бойових дій захисникам України.
Так, під час англомовної вікторини «Цікавинки про Україну», проведеної куратором групи 4ГМЛА доцентом Іриною Шиманович, здобувачі вищої освіти змогли поглибити свої знання про культуру та історію України, що сприятиме формуванню національної свідомості, вихованню патріотичного почуття приналежності до українського народу і держави Україна.
Надзвичайно емоційною вийшла кураторська година групи 2ГМЛА (куратор – доцент Оксана Халабузар), упродовж якої студенти спілкувалися, рефлексували чим є воля для нас, ділилися вірою у нашу перемогу.
Студенти групи 4АМЛ (куратор – доцент Ірина Школа) взяли участь у англомовному квесті «Подорож нескорених», під час якого створювали відео про українську культуру та життя українців у різних діаспорах світу, відповідали на питання вікторини про Україну та українські реалії, адже знати історію та звичаї своєї Батьківщини – святий обов’язок усіх її жителів.
Здобувачі вищої освіти, які навчаються на освітній програмі 014 Середня освіта (англійська мова і література) (скорочений термін навчання), під час зустрічі з гарантом ОПП, доцентом Богданою Салюк мали можливість дізнатися про видатних філологів України та їх внесок у розбудову української освіти і науки.
Флешмоб «Два кольори у прапорі злились!» і Парад вишиванок, що пройшли у соціальних мережах, засвідчили об’єднання викладачів і студентів у їх любові до рідної країни, адже Україна живе у серці кожного українця.
Серпневий «інтенсив» кафедри іноземних мов і методики викладання
Початок серпня видався насиченим для викладачів кафедри іноземних мов і методики викладання, які активно долучились до модулів програми ARS DOCENDI, спрямованих на підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.
Центр викладацької майстерності запропонував дуже цікаві та змістовні модулі різноманітної тематики: «Сучасні інтерактивні методи навчання у вищій школі», «Професійні ролі сучасного викладача», «Педагогічна майстерність викладача вищої освіти» та «Лідерство в освіті».
Професійні тренери-фасилітатори (Наталя Цибуляк, Ольга Фролова, Олександр Голік, Олена Колпакчи, Анастасія Петровська, Богдана Салюк, Ірина Школа) змогли «занурити» учасників у невимушену атмосферу активної співпраці, розкривши секрети ефективного професійного зростання, навчили бути готовими до викликів сучасності в контексті синхронного та асинхронного навчання, поділилися новітніми інтерактивними методами навчання, інструментами для їх використання, обговорили проблеми «професійного вигорання» та лідерства в освіті, акцентували на ролі сучасного викладача в системі неформальної та інформальної освіти.
Наприкінці модератори ARS DOCENDI поділилися великою кількістю корисних матеріалів, які допоможуть викладачам у подальшому самовдосконаленні та ефективній роботі зі здобувачами освіти.
Перша кураторська година з кафедрою іноземних мов і методики викладання
Перша зустріч після літніх канікул – це завжди цікава подія. І викладачі, і здобувачі вищої освіти раді зустрітися і розпочати або продовжити шлях у набутті корисних і необхідних знань, що допоможуть їм у майбутньому.
Звісно, 2022 рік став виключенням із правил. Ще ніколи не була настільки багатою мапа перебування викладачів та студентів нашого закладу вищої освіти у різних кутках планети. Але зараз ми всією країною набуваємо досить корисний досвід того, як поводитись у надважких ситуаціях, як допомагати друзям і людям, які поряд, як не втрачати обличчя і як продовжувати навчання, не зважаючи на всі негаразди.
Звісно, що досвід не передається від покоління до покоління. Він набувається самостійно і потім допомагає у житті. Саме про навчання під час війни, майбутню перемогу та самопідтримку і йшлося під час кураторської години викладачів кафедри іноземних мов і методики викладання. Теми кураторських годин: у групі 2ГМЛА (куратор Халабузар О.А.) – «Особливості синхронного та асинхронного навчання», у 2АМЛ (куратор Мороз А.А.) – «Навчання під час воєнного стану. З чого починати?», у 3ГМЛА (куратор Салюк Б.А.) – «Як зберегти результативність навчання в умовах війни?», у 4ГМЛА (куратор Шиманович І.В.) – «Самопідтримка та пошук ресурсу для учасників освітнього процесу», у 4АМЛ+4РМЛ (куратор Школа І.В.). – «Навчання під час війни: рекомендації та поради».
Професійний розвиток викладачів кафедри іноземних мов і методики викладання в контексті підвищення якості надання освітніх послуг
Професійний розвиток науково-педагогічних працівників є одним із пріоритетів діяльності Бердянського державного педагогічного університету, оскільки передбачає безперервний процес набуття нових та вдосконалення раніше набутих фахових і загальних компетентностей. Це реалізується, зокрема, шляхом формальної та неформальної освіти, підвищення кваліфікації, стажування, самоосвіти тощо.
Так, 14 липня 2022 року доцентка Ірина Школа взяла участь у тренінгу “Tep Virtual Coffee break” від Британської Ради. Науковці українських вишів разом із іноземними колегами-викладачами Advanced HE провели плідні дискусії про сучасні стратегії вищої освіти, можливості дистанційного навчання під час війни та ресурсної підтримки. Особлива увага приділялася психологічній підтримці викладачів та студентів, які розкидані по різних містах і країнах.
У липні розпочалась робота над “Ukraine English Access Curriculum”, що впроваджується Регіональним відділенням із питань викладання англійської мови при Посольстві США в Україні. Доценти Ірина Школа і Богдана Салюк разом із колегами-викладачами програми Access з інших міст України та американською тренеркою Heather Tatton-Harris працюють над оптимізацією навчального плану для програми, довготривалими і короткотривалими цілями, наповненням його відповідним контентом.
Упродовж липня доцентка Богдана Салюк також була учасницею тренінгів із методики викладання англійської мови як іноземної: «Online Author’s Educational EL Courses: Developing, Conducting, Promotion» (тренерка – Людмила Тоцина) та «Song sat the EL» (тренерка – Оксана Ложнікова). Заходи проводилися за сприяння Регіонального відділення з питань викладання англійської мови при Посольстві США в Україні та були присвячені авторським онлайн курсам, їх розробці, проведенню, просуванню, а також використанню пісень як засобу навчання іноземним мовам.
Доцентка Ірина Шиманович мала можливість доєднатися до учасників триденної конференції “Teaching Teens Online” (модератор – Тамара Ілля), метою якої був збір коштів на потреби дітей в Україні. Сесії-тренінги проводилися автором книги “Understanding Teenagers in the ELT Classroom” і вчителем із багаторічним стажем Крісом Роландом. Він поділився своїми ідеями як найефективніше працювати онлайн, і показав безліч вправ, які безумовно будуть використовуватися викладачами на заняттях. А Ірина Максимова, сертифікована викладачка англійської мови (CELTA), провела відкритий урок для тисячі вчителів, поділилася секретами своєї діяльності та цінностями в роботі з підлітками. На сесії від представника Dinternal Education освітяни побачили частину записаного уроку з використанням діджитал компоненту підручника, а потім проаналізували його разом із спікером Геннадієм Білоусом.
День Української Державності на кафедрі іноземних мов і методики викладання
28 липня 2022 ми вперше святкували День Української Державності, свято, яке поєднує минуле і сучасне. Наша історія – це не 30 років незалежності, вона бере свій початок більш як тисячоліття тому із Київської Русі. День української державності було запроваджено з метою звернення уваги суспільства на традиції національного державотворення.
Викладачі кафедри іноземних мов і методики викладання ФФСК доєдналися до інтерактивної лекції на тему «Державність означає Незламність». Захід було організовано командою Освітнього центру Верховної Ради України. Під час лекції учасники мали можливість пригадати основні етапи становлення української Державності та познайомитися з видатними історичними постатями – творцями української Державності, а потім – перевірити свої знання під час тематичного квізу.
Також викладачі кафедри долучилися до розмовного клубу «Теревені солов’їною», який було організовано освітнім центром Inschool Hub. Мовне рандеву проводив Олександр Черкас, учитель української мови та літератури, освітній тренер, співзасновник соціального інформаційного проєкту та ГО «Не цькуй», фіналіст конкурсу Global Teacher Prize Ukraine 2018.
Куратори студентських груп провели онлайн-зустрічі зі здобувачами, бесіди, дискусії, вікторини, а також кураторські години на тему «Популяризація та формування позитивного іміджу України у світі». Зустрічі пройшли в атмосфері добра, великих сподівань та омріяного миру. І студенти, і викладачі були такими, якими є наша держава: невимушеними, щирими і завжди вільними!
Англійська мова у воєнний час
17липня відбулася онлайн-розмова з неймовірною людиною, Наталею Зачинською. Вона – вчитель англійської мови, засновник мовної школи А+, тренер для викладачів, волонтер, координатор громадської організації. Ця зустріч відбулася в рамках проєкту «Разом заради України» (Together for Ukraine),ініціатором якого є Alastair Grant, вчитель та тренер з Аргентини.
До зустрічі доєдналися 70 викладачів англійської з різних куточків світу (Україна, Польща, Аргентина, Швейцарія, Іспанія, Індія, Уругвай, Португалія). Мета цього проєкту – привернути увагу міжнародної спільноти до війни в Україні та наших нових реалій, підтримати освітян України, які виборюють своє право на життя та майбутнє для своїх учнів і студентів. Наталя розповіла, як саме змінилися її ролі, як вона та її команда наближають нашу Перемогу, чому англійська залишається в пріоритеті у воєнний час, як працювати зі студентами, що постійно знаходяться в стресі, які теми варто обговорювати зі студентами, а які – табу. Дякуємо пані Наталі за щиру розмову, іноземним колегам – за підтримку України. Дякуємо нашому колезі та другові, ініціатору проєктуAlastair Grant за можливість говорити зі світом.
Доцентка Богдана Салюк
Успішна акредитація ОПП «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)»!
21 червня 2022 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було затверджено рішення про акредитацію освітньо-професійної програми «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)», що впроваджується на факультеті філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету. Гарант освітньо-професійної програми – кандидат філологічних наук, доцент Оксана Каліберда.
Попри воєнний стан і надскладні життєві умови, гаранту і робочій групі програми разом із усіма учасниками освітнього процесу вдалось успішно пройти цей складний, але необхідний шлях заради спільного кращого майбутнього, аби наша молодь здобувала якісну освіту і могла реалізувати себе у професійному житті.
Щиро вдячні за ґрунтовну роботу та плідну співпрацю здобувачам вищої освіти, професорсько-викладацькому складу двох випускових кафедр (кафедри іноземних мов і методики викладання та кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства), а також колегам із інших кафедр і факультетів, стейкхолдерам, раді роботодавців.
Висловлюємо вдячність за повсякчасну підтримку ректору БДПУ Ігорю Богданову, проректору Ользі Гуренко, декану факультету філології та соціальних комунікацій Ірині Глазковій, методистам навчального відділу Людмилі Лисак і Тетяні Оношко та всьому колективу нашого університету.
Вітаємо з успішною акредитацією!
За матеріалами кафедри іноземних мов і методики викладання
Новини: кафедри іноземних мов і методики викладання. Чатина І