Новини кафедри менеджменту та адміністрування: Частина І
Про актуальні проблеми менеджменту та туризму на Днях науки: доповідали здобувачі спеціальності 073 Менеджмент
14 травня 2024 року здобувачі ОП «Менеджмент готельного курортного та туристичного сервісу» та ОП «Менеджмент» взяли участь у засіданні студентської секції «Менеджмент і туризм: сьогодні та завтра» в рамках Днів науки, що традиційно щороку проводяться у Бердянському державному педагогічному університеті. Доповіді студентів були присвячені ключовим актуальним проблемам розвитку туризму в Україні на сучасному етапі, питанням туристичної привабливості територій та конкурентоспроможності. В своїх презентаціях молоді дослідники також висвітлювали проблеми стратегічного маркетингу, розробки стратегій розвитку організацій, мотиваційних механізмів в управлінні персоналом. Найкращі доповіді були відзначені Подяками ректора БДПУ та декана гуманітарно-економічного факультету.
В цей день також відбулося підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу есе, оголошеного кафедрою менеджменту та адміністрування БДПУ, в якому здобувачі представляли свої роздуми за однією з тем: «Менеджери для відбудови та розвитку сучасної України» або «Сучасні механізми управління розвитком туризму».
Пишаємося нашими студентами за їхнє глибоке усвідомлення важливості та відповідальності за професійність менеджерів нового покоління для майбутнього нашої держави. Дякуємо всім здобувачам за участь у заходах та бажаємо подальшої плідної роботи та успіхів!
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Кафедра менеджменту та адміністрування оголошує конкурс есе для студентів Бердянського державного педагогічного університету за темакою:
«Менеджери для відбудови та розвитку сучасної України»,
«Сучасні механізми управління розвитком туризму».
Терміни проведення конкурсу:
з 29 по 10 травня – підготовка есе;
11-13 травня – робота конкурсної комісії;
14 травня – підбивання підсумків конкурсу.
Вимоги до написання есе:
Основна вимога – ми хочемо бачити саме ТВОЇ думки, тому
роботи зі вмістом плагіату не будуть допущені до участі в конкурсі
не потрібно перетворювати свою роботу на збірку цитат
цитування та додаткова література НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ та додатково оцінюватись не будуть.
Основні технічні вимоги до написання есе:
формат файлу .docx;
шрифт Times New Roman;
міжрядковий інтервал 1,5;
кегль 14;
мова українська;
текст розташовується з одного боку аркуша формату А4;
відступи від країв аркуша – по 1,5 см зліва, знизу та згори і по 2,5 см справа;
обсяг до 1 сторінки (до 30 рядків на сторінці);
обов’язково вказується назва, прізвище, ім`я та по батькові, група;
за наявності використаної літератури вкажіть посилання на джерело (наприклад, [1, с. 11]).
Критерії оцінювання:
логіка та повнота викладання матеріалу;
оригінальність та новизна роботи;
обґрунтованість та практичність висновків та пропозицій.
Роботи приймаються на електронну скриньку: lkg1704@gmail.com з темою листа “Есе_Прізвище та Ім’я у називному відмінку”
Дедлайн подачі: 10 травня 2024 року, 18:00 за Київським часом.
Бажаємо натхнення та з нетерпінням чекаємо на твою роботу!
Всесвітній день туризму на гуманітарно-економічному факультеті БДПУ для здобувачів ОП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» та ОП «Менеджмент»
27 вересня 2023 року відзначається Всесвітній день туризму. В контексті цієї дати Всесвітня туристична організація проголосила інвестиції у відновлення туризму, зростання та розвиток одним із найголовніших пріоритетів в інтересах процвітання людей та всієї нашої планети.
Кафедра менеджменту та адміністрування, на якій здійснюється підготовка бакалаврів з менеджменту за освітньою програмою «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», не залишається осторонь. Напередодні цього дня викладачі кафедри – Катерина Леміш, Вікторія Швачко, Олена Токаренко брали участь у заходах з туристичної тематики – у круглому столі “Зелена відбудова України: роль HoReCa”, проведеному громадськими організаціями «Екологічні новини» (м. Херсон), «Mariupol Zero Waste» (м. Маріуполь) та Ekologi brez meja (Словенія), за підтримки Zero Waste Alliance Ukraine та Europe Climate Foundation, у вебінарі «Гостинність без бар’єрів», ініційованому Державним агентством розвитку туризму (ДАРТ) для представників закладів вищої освіти та закладів HoReCa, в онлайн презентації аналітичного звіту за результатами реалізації ініціативи «Кращі європейські практики залучення соціальних партнерів в управління сталим туризмом для повоєнного відновлення громад та регіонів України: досвід Швеції для України».
А під час традиційної кураторської години 27.09.2023 р. здобувачі ОП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» та ОП «Менеджмент» взяли участь у традиційній тематичній вікторині, яку підготували викладачі нашої кафедри. Здобувачі відповідали на запитання та розв’язували завдання, згенеровані за допомогою конструктора інтерактивних завдань Educaplay.
Для мешканців нашої країни – для переважної більшості – слово «туризм» сьогодні залишилося у минулому чи перебуває у «паралельній реальності», міжнародні прибуття в Україну в 2022 році скоротилися на 76,2%, в той час, як глобальні тренди обсягів туристичних потоків, які у 2019-2020 роках впали більше, ніж удвічі, вже повертаються до передпандемічних показників.
Але ми вдячні нашим студентам, які в умовах жорсткої війни сповнені любові до своєї країни, бачать її прекрасною, цікавою, перспективною та найкращою туристичною дестинацією!
За матеріалами
кафедри менеджменту та адміністрування
гуманітарно-економічного факультету
Зелена відбудова України: роль HoReCa
26 вересня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету доцентка, к.е.н., Катерина Леміш, доцентка, к.е.н., Олена Токаренко та старша викладачка Вікторія Швачко стали учасниками круглого столу в рамках презентації здобутків проекту «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах ZeroWaste&ClimateFriendly для зеленого розвитку громад України».
Проєкт реалізується ГО «Екологічні новини» (м. Херсон), ГО «Mariupol Zero Waste» (м. Маріуполь) та Društvo Ekologi brez meja (Словенія), за підтримки Zero Waste Alliance Ukraine та Europe Climate Foundation.
Програма круглого столу передбачала виступи спікерів які поділилися досвідом закладів HoReCa в наступних напрямках:
Sustainable practice та SMART principles при створенні концепції нового готелю (@cubbyhotel, м. Львів);
Обов’язок власника: залучити та мотивувати колектив до Zero Waste & Climate Friendly (@premiumclubspa, курорт Буковель, Івано-Франівська область);
Роль колективу у впровадженні екологічних ініціатив у готельному комплексі «Фортеця» (м.Хмельницький);
Взаємодія з гостями та партнерами при впровадженні безвідходних і кліматично дружніх рішень на прикладі @nash_coffee_buffet, м. Дніпро;
Як наблизити до Zero Waste кав’ярню формату to go (@Dzendzik.Coffee, м. Львів);
Презентація посібника «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах Zero Waste & Climate Friendly для зеленого розвитку громад України», практичні кейси українських бізнесів (@ecologicalnews.go).
Приємно відзначити участь у проекті бердянців, які через військову агресію вимушено опинилися у м. Львів та відкрили кав’ярню з теплою назвою для всіх Бердянців – Дзендзик. Акімова Альона – екокоординаторка і управляюча кав’ярні презентувала учасникам круглого столу доповідь «Як наблизити до Zero Waste кав’ярню формату to go».
У посібнику «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах Zero Waste & Climate Friendly для зеленого розвитку громад України» систематизовано 23 практичні кейси з 40-ма закладами гостинності з 14 областей України які доцільно використовувати під час викладання за освітньою програмою «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу.
Більшістю учасників круглого столу було відзначено необхідність співпраці закладів HoReCa, громадських організацій та закладів вищої освіти.
Українці мають не конкурувати між собою, а створювати партнерства для розбудови України нашої мрії для свого комфортного життя, відновлення природи, гідного представлення України на міжнародній арені.
Викладачі нашої кафедри вдячні організаторам круглого столу за чудовий захід та додаткові можливості з розвитку партнерських відносин, удосконалення освітніх програм «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», «Менеджмент» та проведення спільних заходів.
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ НАУКОВИХ РОБІТ
На гуманітарно-економічному факультеті кафедрою менеджменту та адміністрування був проведений захід на тему «Написання та оформлення курсових робіт з дотриманням академічної доброчесності» для здобувачів вищої освіти денної та заочної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу».
В рамках проведення заходу було ознайомлено здобувачів вищої освіти з вимогами дотримання правил та принципів академічної доброчесності під час підготовки курсових робіт з освітньої компоненти Менеджмент, недопущення порушення академічної доброчесності.
Відкрита лекція “Experience of the countries of Central and Eastern Europe on the way to EU membership: main lessons for Ukraine”, гуманітарно-економічний факультет, БДПУ
22 травня 2023 року в Університеті Касселя відбулася відкрита лекція доцента кафедри менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету Олени Токаренко, яку вона прочитала в рамках курсу “Ukraine on the way to the European Union: selected topics”.
Ця лекція стала можливою завдяки підтримці Університету Касселя (Німеччина) та Міністерства вищої освіти, досліджень та мистецтв федеральної землі Гессен та підготовлена в рамках Стипендіальної програми «HessenFonds Scholarship for Refugees and Researchers of Risk – Highly Qualified Students and Scientists».
Курс “Ukraine on the way to the European Union: selected topics” читається у літньому семестрі 2022/2023 навчального року для здобувачів другого рівня вищої освіти освітньої програми «Державне управління та поведінська економіка» в Університеті Касселя.
Разом зі студентами Університету Касселя лекцію слухали онлайн й студенти Бердянського державного педагогічного університету, які є здобувачами першого та другого рівнів вищої освіти за освітніми програмами «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» та «Менеджмент», відповідно. Лекцію відвідали й викладачі кафедри менеджменту та адміністрування БДПУ Катерина Леміш та Вікторія Швачко.
На гуманітарно-економічному факультеті це не перший досвід відвідування студентами лекцій англійською, який викладачі кафедри менеджменту та адміністрування мають намір розвивати й надалі, з урахуванням вимог та викликів сучасної європейської системи освіти. Адже однією із цілей, які сучасні студенти переслідують, навчаюсь у закладі вищої освіти, є досягнення такого професійного та мовного рівнів, які забезпечуватимуть спілкування та ефективність комунікацій у майбутній професійній діяльності у межах європейського простору. Належне оволодіння англійською мовою як широко поширеною мовою ділового спілкування сприяє набуттю здобувачами соціальних навичок (softskills), які є підгрунтям для подальшого особистого та кар’єрного зростання. Важливість англійської мови була підкреслена випускниками та роботодавцями освітніх програм «Менеджмент» та «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» за спеціальністю 073 Менеджмент під час їхнього обговорення на розширеному засіданні кафедри менеджменту та адміністрування 29 травня 2023 року.
Метою лекції було поглиблення знань європейських та українських студентів про процедуру вступу країн-кандидатів до Європейського Союзу на прикладі країн Центрально-Східної Європи, які доєдналися до ЄС у 2004 році, а також демонстрація того, які особливості, проблеми, виклики можуть постати перед країною під час виконання Копенгагенських критеріїв вступу до ЄС.
Головним меседжем лекції було твердження про те, що майбутнє України та її громадян – у Європейському союзі, і що навіть у надскладних умовах ведення жорсткої війни Україна продовжує реформування у різних сферах, а досвід країн, які напочатку ХХІ століття увійшли до ЄС, може бути корисним для прискорення необхідних змін відповідно до стандартів ЄС.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
30.03.2023 року на гуманітарно-економічному факультеті відбулося публічне обговорення ОПП "Менеджмент" та ОПП "Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу" спеціальності 073 зі стейкхолдорами. На зустрічі були присутні представники органів місцевого самоврядування, райдержадміністрації, випускники та здобувачі. Всі попередньо були ознайомлені з проєктами, тому в ході обговорення жваво висловлювали свої пропозиції та зауваження. Основною метою удосконалення освітніх програм, що обговорювалися, є наближення їхнього змісту, зокрема, в частині переліку освітніх компонент, до сучасних вимог до підготовленості фахівців у галузі знань з управління та адміністрування, забезпечення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. Учасники зустрічі висловили спільну думку про важливість підтримки освітніх програм з менеджменту, адже кваліфіковані, професійні керівники – запорука довгострокового стійкого розвитку, процвітання країни, успішної реалізації реформ та проведення змін і розв'язання завдань, які постають на шляху України до ЄС.
Участь в онлайн-конференції “Маркетинг з вірою в Україну”
10 листопада 2022 року викладачі кафедри менеджменту та адміністрування Вікторія Швачко, Олена Токаренко, Катерина Леміш брали участь в онлайн-конференції “Маркетинг з вірою в Україну”, організаторами якої виступили агентство результативного інтернет-маркетингу Webpromo та Академія інтернет-маркетингу WebPromoExperts та зібрали кращих digital-експертів українського ринку, які, не дивлячись ні на що, продовжують розвивати свої проекти, розвивати крутий маркетинг та вірити в український бізнес!
Під час конференції учасники мали змогу почути відверті історії зі світу маркетингу, як українські маркетологи, компанії та власники бізнесу зустріли страшний вирок війни, як саме намагаються боротися і адаптуватися до нових реалій життя. Почули 6 найсильніших історій від кращих представників із сфери маркетингу, які відверто поділилися особистими страхами, антикризовими рішеннями в умовах воєнної економіки, і про майбутні передумови для створення нових точок зростання українського бізнесу та маркетингу. Спікери конференції Валерія Толочина - Chief Marketing Officer MEGOGO, Іван Кузів - Chief Marketing Officer в MacPaw, Сергій Нарожняк - Керівник відділу інтернет-маркетингу та реклами в Ощадбанк, Олена Плахова - Директор з маркетингу та управління репутацією Нової пошти, Килина Бішер - Комунікаційна менеджерка Мінцифри, модератор вебінарів Дія.Бізнес та авторка подкастів, Антон Воронюк - СЕО Академії WebPromoExperts, директор з розвитку агентства Webpromo обговорили ідеї та поради для подальшої роботи та трансформації маркетингу та бізнесів. І найголовніше, про перспективи розвитку українського маркетингу в 2023 році.
Участь викладачів була організована Студентським туристичним хабом БДПУ, створеним завдяки підтримці, отриманої від Агентства США з міжнародного розвитку, згідно з умовами гранту, наданого Бердянському державному педагогічному університету в рамках Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (грант G-Kra-066 “Покращення якості підготовки фахівців з туристичного напряму у навчальних закладах Бердянська для задоволення потреб МСБ”).
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Шановна кафедра Менеджменту та адміністрування!
Група М2-УЗО-З висловлює Вам свою подяку за 1,5 роки навчання! Працівники нашої улюбленої, рідної, найкращої кафедри Менеджменту та адміністрування, це був не простий рік для всіх нас. Викладати, організовувати, згуртовувати, доносити інформацію, вчитися у воєнний час довелося нам усім вперше, під звуки повітряної тривоги, без світла, з нестабільним інтернетом, реалії нашого життя можна перераховувати нескінченно.
Бескінечно дякуємо за Вашу старанність і розуміння, за Вашу роботу і доброту, підтримку та чуйність, виявлене терпіння.
Велике дякую нашим педагогам Венцевой Надії та Старокошко Ользі! За всі ті зусилля, які Ви докладаєте для своїх студентів, вкладаючи в наші голови не лише знання, а й мотивацію, прагнення до саморозвитку та цілеспрямованість і, звичайно, за віру в краще, віру в себе, в нашу Країну! Ви ніколи не давали впасти духом!
Бажаємо Вам у цей час бути здоровими, з рідними людьми і якнайшвидше в рідних стінах!
До скорої зустрічі на набережній рідного Бердянська!
Все буде УКРАЇНА!
Випуск 2021-2022 (М2-УЗО-з)
Другий семестр поточного навчального року розпочався для здобувачів освітніх програм «Менеджмент», «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» спеціальності 073 Менеджмент із зустрічі з представниками туристичного бізнесу Туреччини – директором агенції із працевлаштування Maxximum бренду JobsFresh Okan Yaman (працедавець - ТОВ «AYDU ANİMASYON TURİZM İNŞAAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ»). На зустрічі були присутні також здобувачі й інших спеціальностей, які зацікавилися можливостями працевлаштування на курортах сонячної Туреччини. Під час зустрічі студенти ознайомилися не тільки з новою програмою тимчасового працевлаштування, в рамках якої можна отримати непересічний досвід роботи в кращих готельних комплексах, подорожувати країною та вивчати іноземні мови, а також дізналися про сучасні вимоги роботодавців в сфері туризму до працівників таких професій, як аніматор, дитячий аніматор, трансфетний гід.
Зустріч була організована за участю Студентського туристичного хабу БДПУ, створеного завдяки підтримці, наданій Агентством США з міжнародного розвитку, згідно з умовами гранту, наданого Бердянському державному педагогічному університету в рамках Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (грант G-Kra-066 “Покращення якості підготовки фахівців з туристичного напряму у навчальних закладах Бердянська для задоволення потреб МСБ”).
Дні науки на кафедрі менеджменту та адміністрування
16 листопада 2022 р. на кафедрі менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету було проведено дві студентські секції. Перша секція на тему: «Сучасні тенденції розвитку освітнього менеджменту» (керівник секції: к.п.н., проф. Крижко В.В., секретар: к.п.н., доц. Старокожко О.) об’єднала здобувачі другого рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки. Усі здобувачі відповідально віднеслися до виконання поставлених завдань. Найкращі відгуки отримали доповіді здобувачів другого рівня вищої освіти – Ольга Коробова, тема доповіді: «Суб’єктні відносини в закладах загальної середньої освіті в умовах освітньої реформи» (науковий керівник д.пед.н., проф. Надія Вєнцева), Каріна Зайцева – «Розвиток організаційного лідерства в освітньому менеджменті» (науковий керівник – к.пед.н., доцент Ольга Старокожко), Марина Мейсон – «Державно-громадське управління розвитком освіти» (науковий керівник – к.пед.н., доцент Ольга Старокожко). У секції «Управління розвитком громад та підприємств туристичної сфери (послуг) в сучасних умовах» (керівник секції: к.е.н., доц. Леміш К.М., секретар: ст. викладач Швачко В.) взяли участь здобувачі вищої освіти і викладачі кафедри менеджменту та адміністрування ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», ОПП «Менеджмент». На конференції були розглянуті питання стратегічного планування розвитку територіальних громад, врахування інтересів периферійних населених пунктів як чинника згуртованості об’єднаних територіальних громад, інформатизації управління підприємствами туристичної сфери, культури та якості обслуговування туристів, можливості використання сучасних методів маркетингових досліджень. Виступи здобувачів вищої освіти викликали жвавий інтерес та дискусію. Дякуємо всім учасникам і бажаємо творчих успіхів!
Перший міжнароднийо науковий форум «Адаптивні процеси в освіті»
7-8 лютого 2022 року в режимі хмарних технологій відбувся Перший міжнароднийо науковий форум «Адаптивні процеси в освіті». До оргкомітету ввійшов завідувач кафедри менеджменту та адміністрування соціально – гуманітарного факультету БДПУ, директор науково-дослідного інституту
провідництва в освіті професор Василь Крижко. Для НДІ провідництва в освіті була визначена наукова панель «Провідництво як прояв адаптивності в освіті». Загальна кількість учасників наукової платформи – 120 осіб. З доповідями виступили: Крижко Василь «Провідницька функція адаптивного управління освітою», Кондратенко Юлія «Формування здатності випускників магістратури до ефективної адаптації при працевлаштуванні в закладі освіти», Старокожко Ольга «Чинники адаптивності освітніх парадигм до реалій освітніх ландшафтів», Балабан Олег «Управлінське дорадництво в закладі позашкільної освіти як форма адаптації педагогічних працівників до стандартизації діяльності». В дискусії прийняли участь професори Єльнікова Г.В., Боднар О.С, Калаур С.М., Луїс Мігель Кардозу(Португалія). Разом з тим було презентовано зміст нового підручника «Управління закладом освіти» авторів С.Немченко, В.Крижко, О.Боднар, В.Радул, Ю. Кондратенко для здобувачів другого рівня вищої освіти за освітньо - професійними програмами: «Управління закладом освіти» спеціальності: 073 Менеджмент та «Управління закладом освіти» спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
Захист доктора філософії (PhD) зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки в БДПУ.
30 вересня 2021 року в разовій спеціалізованій вченій раді ДФ 18.092.002 Бердянського державного педагогічного університету відбувся захист дисертації на здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Лисакова Сергія Володимировича (науковий керівник – Крижко Василь Васильович, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету).
Голова спецради Вєнцева Н. О. на початку засідання наголосила, що: «У Бердянському державному педагогічному університеті вперше відбувається захист на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки». Здобувач Лисаков С. В. під час виступу визначив найважливіші аспекти дослідження «Феномен провідництва в освіті України (XIX – початок XXI століть)». Офіційні опоненти (Луценко Григорій Васильович – д. пед. н., професор, професор кафедри педагогіки та менеджменту освіти, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; Окса Микола Миколайович – к. пед. н., професор, професор кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького) підкреслили переваги та закцентували увагу на дискусійних питаннях, які в той же час, не применшують наукової новизни, теоретичної та практичної значущості дослідження Лисакова Сергія. Після обговорення та таємного голосування членами разової спеціалізованої вченої ради ДФ 18.092.002 одноголосно було прийнято рішення про присудження Лисакову Сергію Володимировичу ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
Бажаємо молодому науковцю успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках!
За матеріалами кафедри
менеджменту та адміністрування
Детально про академічну доброчесність та пошук інформації
Карантин не завадив ефективній співпраці здобувачів другого рівня вищої освіти, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки факультету ГЕФ (Микола Оверченко, Єлизавета Фінченко, Ігор Немлій, Артур Глинський, Наталя Постол, Марина Субботіна, Марія Новікова, Валентина Татар, Олена Коврижкіна, Влада Заботкіна, Людмила Пащенко, Яна Боцман, Ганна Хижняк, Олеся Іващенко, Оксана Гриньова, Наталія Ілющенко, Світлана Самойленко, Віторія Самойлова, Оксана Бобильова), викладачів кафедри менеджменту та адміністрування та бібліотеки БДПУ.
16 квітня відбулась онлайн-конференція «Бібліогід: академічна доброчесність та пошук інформації». Провідні фахівці бібліотеки Галина Потапенко (провідний бібліотекар, відповідальна за перевірку випускних кваліфікаційних робіт на предмет плагіату), Ірина Філон (завідувач відділу обслуговування), Людмила Золотар (кандидат історичних наук, бібліотекар І категорії) провели повноцінну екскурсію по її підрозділам, розповіли про «родзинки» фондів та особливості обслуговування.
Серйозна конструктивна розмова відбулась стосовно питання академічної доброчесності – принципової чесноти науковця. Однією з процедур системи забезпечення якості освітньої діяльності в університеті та якості вищої освіти (система внутрішнього забезпечення якості) є дотримання академічної доброчесності учасників освітнього процесу, а також створення і забезпечення функціонування ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату. Законодавчі акти, практичні приклади, поради інтелектуала – все, що може допомогти молодій людині не піти манівцями академічного шляху дослідника.
Бібліотека приділяє велику увагу формуванню навичок роботи з інформаційними інтернет-ресурсами, особливо під час пандемії, в умовах дистанційного навчання. Галина Потапенко ознайомила учасників конференції з репозитарієм БДПУ та сайтом бібліотеки, його можливостями.
В кінці спікери побажали учасникам отримати багато нових вражень та знань.
За матеріалами кафедри менеджменту
та адміністрування (фото з архіву кафедри)
27 вересня – Всесвітній день туризму (World Tourism Day)
«Заповідь туриста»: Не беріть нічого, крім відзнятої фотографії, не залишайте нічого, крім слідів ніг, не марнуйте нічого, крім часу.
Сідні Шелдон. «Піски часу»
Гуманітарно-економічний факультет разом зі здобувачами вищої освіти відсвяткували День туризму.
Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно. Указом Президента України від 21 вересня 1998 року було встановлено, що 27 вересня в Україні щороку відзначатиметься День туризму.
Свято відзначають в більшості країн світу вже понад З0 років. У цей день проходять зльоти туристів, святкові заходи і фестивалі, присвячені туризму і туристичному бізнесу. Мета свята – пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.
Крім того, Всесвітній день туризму — професійне свято тих, хто працює у цій сфері.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент ОПП Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу на платформі Zoom брали активну участь у туристичній вікторині.
Майбутні фахівці сфери туризму розв’язували ребуси на туристичну тематику, виконували завдання «Відгадати пам’ятник Бердянська», міркували на тему «Рушаємо в похід», «Таксі світу», відгадували загадки та багато іншого.
Наприкінці заходу було поінформовано здобувачів про чудову новину – в рамках Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” 02 серпня 2021 р. було укладено договір про надання підтримки у негрошовій формі між DAI Global, LLC та Бердянським державним педагогічним університетом та розпочато реалізацію грантового проєкту «Покращення якості підготовки фахівців з туристичного напряму у навчальних закладах Бердянська для задоволення потреб МСБ". Це означає, що попереду – багато корисних та цікавих освітніх заходів, зустрічей студентів з представниками туристичного бізнесу, відкриття Студентського туристичного хабу та Лабораторії туризму.
Вітаємо всіх, хто відносить себе до туристів, із чудовим святом – Всесвітнім днем туризму і бажаємо море нових вражень, відкриття незвіданих місць, міцного здоров’я, добра, щастя та успішного втілення в життя всіх планів і задумів!
Зі святом всіх, небайдужих до туризму людей!
Кафедра менеджменту та адміністрування
Підвищення кваліфікації за програмою «Підготовка експертного кола до проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти з урахуванням недискримінаційного підходу»
З 16 по 18 серпня 2021 року відбулося підвищення кваліфікації експертів з питань Інституційного аудиту Державної служби якості освіти в якому взяла участь д.п.н., доцентка кафедри менеджменту та адміністрування Надія Вєнцева. Партнерами програми були: Посольство Швеції в Україні, Фонд ООН у галузі народонаселення, UNFPA, Державна служба якості освіти.
За результатами навчання Надія Вєнцева отримала сертифікат про підвищення педагогічної кваліфікації за програмою «Підготовка експертного кола до проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти з урахуванням недискримінаційного підходу».
Ідеї провідництва на крайовому форумі
Напередодні Дня працівників освіти, 26 вересня, професор Василь Крижко та аспірантка, педагог-дослідниця Юлія Кондратенко на запрошення кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету взяли участь у Крайовому освітянському форумі «Освіта – енергія майбутнього». Загальна кількість учасників – понад 2500 осіб.
Драйверами форуму виступили заступник Міністра освіти з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький та президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.
Візія форуму: «Нові грані розвитку освіти». Організатор – Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка та Державна служба якості освіти.
В. Крижко виступив за темою «Нова освіта через ресурси провідництва». Ю. Кондратенко – «Підготовка та навчання провідників нової української освіти». Було презентовано місію Інституту провідництва Бердянського державного педагогічного університету.
Професор О.С.Боднар щиро подякувала за участь теплими словами: «Шановний Василю Васильовичу, дуже дякую за такий натхненний виступ. Дуже дякую за можливість Вас послухати! Мені на вайбер писали учасники, що захоплені від усіх виступів, але особливо від Вашого та виступу Романенка М.І.. Ваші аналітичні перли не мають ціни. Коли я відкрила Дослідницький офіс менеджера освіти, то саме мала на увазі дати змогу освітянам послухати метрів менеджменту та практиків- керівників. Наш проект громадський, щоб усі мали змогу долучатись. Надіюсь, що і надалі Ви не відмовитесь з нами співпрацювати! Якщо у Вас є така можливість, вишліть мені на Нову пошту 10, Ваші посібники "Менеджмент в освіті" .
Юлія Кондратенко
Підвищення кваліфікації та стажування
З 24 квітня по 30 травня 2021 року доценти С. Г. Немченко та О. М. Старокожко прийняли участь у міжнародному стажуванні «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: досвід європейських країн» (Польща - Україна). Організатори:Фундація «Зустріч» (Польща),Центр розвитку кар`єри ГО «Соборність» (Україна),Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (Україна).Результати стажування – розширення уявлень про ресурси проєктного менеджменту та сформовані практичні навички розробки власних освітніх проєктів.
У БДПУ новий науково-дослідний інститут
У Бердянському державному педагогічному університеті рішенням вченої ради (Протокол №9/4.7 від 29.04.2021 р.) при кафедрі менеджменту та адміністрування утворили науково-дослідний інститут провідництва в освіті.
НДІ провідництва в освіті окреслює такі основні напрямки діяльності:
просвітницька діяльність щодо ідеї провідництва в соціогенезі України;
організація тестування та соціометрії для виявлення провідницьких рис у педагогічних працівників, здобувачів другого освітнього рівня (магістерська програма) за освітньо – професійними програмами 073 Управління закладом освіти та 011 Освітні та педагогічні науки, керівників освітніх установ;
організація дослідної роботи з проблем провідництва на рівні дисертаційних досліджень, магістерських кваліфікаційних робіт, курсових робіт тощо;
науковий супровід проведення моніторингових досліджень провідницької місії в установах освіти;
дорадницька діяльність членів науково-дослідного інституту для керівників закладі освіти з питань менеджменту освіти, провідництва в освіті;
рефлексія, вивчення та пропаганда досвіду успішної провідницької діяльності в установах освіти та управління освітою;
впровадження інновацій в управлінську діяльність керівників освіти;
організація зустрічей з провідними науковцями та дослідниками у сфері провідництва в освіті;
залучення громадськості до проведення досліджень;
видання та поширення наукових матеріалів з проблем ідеї, теорії та реальної практики провідництва в освіті.
Просимо долучатися до співпраці. Нам дуже потрібні нові ідеї.
інституту провідництва в освіті, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування
Участь у стратегічній сесії з розвитку локальної туристичної організації Бердянського району
Викладачі ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», ОПП «Менеджмент» Катерина Леміш, Олена Токаренко, Тетяна Черемісіна 12 серпня 2021 р. прийняли участь у стратегічній сесії з розвитку локальної туристичної організації (ЛТО) Бердянського району.
Сесія відбулася за участю експертів Національної туристичної організації України, керівників та учасників Бердянської ЛТО, представників місцевої ради м. Бердянськ, ради та адміністрації Бердянського району, представників громад, туристичного бізнесу, академічної спільноти.
На сесії були розглянуті проблеми та перспективи розвитку туристичної дестинації за активної участі ЛТО. Було наголошено, що ЛТО повинно стати стратегічним лідером у розвитку дестинації та виступати основним маркетинговим агентом для забезпечення довгострокової конкурентоспроможності туристичної дестинації за рахунок створення якісного, інноваційного, етичного і привабливого туристичного продукту.
Під час сесії були визначені основні стратегічні цілі розвитку ЛТО, обговорені питання подальших дій.
Представники нашого Університету поінформували учасників сесії про чудову новину – в рамках Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” 02 серпня 2021 р. було укладено договір про надання підтримки у негрошовій формі між DAI Global, LLC та Бердянським державним педагогічним університетом та розпочато реалізацію грантового проєкту «Покращення якості підготовки фахівців з туристичного напряму у навчальних закладах Бердянська для задоволення потреб МСБ”. В планах реалізації проєкту – багато корисних та цікавих освітніх заходів, зустрічей студентів з представниками туристичного бізнесу, відкриття Студентського туристичного хабу та Лабораторії туризму, співпраця з органами місцевого самоврядування, туристичними організаціями, представниками громади.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Провідницький дискурс у літній online-школі
06.07–08.07.2021 року відбулися заняття у першій міжнародній літній науковій online-школі «Адаптивні процеси в освіті», керівник професор Єльникова Галина. Літня online-школа об’єднала роботу п’яти заходів: літньої наукової школи ГО «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами», науковий дискурс БДПУ з проблем провідництва в освіті, презентацію досягнень науковців та здобувачів вищої категорії Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, літньої школи молодого вченого ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та наукові мандри із зарубіжжя (Білоруський державний університет інформатики і радіоелектроніки, м. Мінськ, Республіка Білорусь; Інститут педагогіки, Гуманітарно-Природничого Університету ім. Яна Длугоша, м. Ченстохов, Республіка Польща; Університет Аурела Влаіку в Араді, Румунія). У оргкомітеті школи від Бердянського державного педагогічного університету представлені професор кафедри менеджменту та адміністрування Крижко Василь та доктор педагогічних наук Немченко Сергій.
Активну участь у конференції прийняли викладачі кафедри менеджменту та адміністрування, вперше презентованого Науково дослідного інституту провідництва в освіті. Про результати власних наукових пошуків доповіли: професор Крижко Василь - «Феноменальне провідницьке в сучасних авторських педагогічних технологіях», доцент кафедри Старокожко Ольга - «Становлення парадигмального ландшафту освіти України», доцент Немченко Сергій «Резонансне управління в освіті», аспірант Лисаков Сергій - «Проблеми реактивації провідництва в освіті України», аспірантка Кондратенко Юлія - «Управлінський зміст категорії «управління розвитком освіти». Літня школа продемонструвала високий рівень наукових пошуків та оригінальність ідей представників Бердянського державного педагогічного університету.
Якісно організована проєктна діяльність у закладах вищої, післядипломної, загальної середньої освіти відкриває нові можливості щодо покращення інфраструктури та впровадження новітніх технологій в освітній процес, тому міжнародне стажування «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» насамперед було спрямоване на активізацію цієї роботи, набуття слухачами необхідних компетентностей та отримання практичного досвіду написання власних проєктів.
Метою стажування було сформувати у слухачів загальне уявлення щодо проєктного менеджменту та практичні навички розроблення власних освітніх проєктів.
У роботі стажування широко використовувалися різні інструменти проєктного менеджменту: SMART-аналіз, SWOT-аналіз, діаграма Ганта тощо. Міжнародне стажування складалося з лекцій, майстер-класів, тренінгів, роботи в малих групах з презентацією результатів, ділових ігор, мініопитувань, рефлексією роботи кожного дня, виконання індивідуальних завдань, а також передбачалися мультимедійні презентації, роздатковий матеріал, консультації, тестування.
Курси відбувалися в дистанційному форматі. Програма стажування була розрахована на 180 годин / 6 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ECTS).
Останнім модулем цього стажування було розроблення власного освітнього проєкту та захист його на фінальній зустрічі всіх учасників. Темою проєкту наших викладачів стала: «Дуальна освіта у ЗВО: імплементації європейського досвіду».
За матеріалами кафедри менеджменту
та адміністрування (фото з архіву кафедри).
Підвищення кваліфікації викладачів кафедри менеджменту та адміністрування за програмою «ARS DOCENDI»
31 травня 2021 року в головному корпусі БДПУ відбулася фінальна зустріч перших випускників програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників нашого університету «ARS DOCENDI», як стартувала в березні цього року.
Програма «ARS DOCENDI» – це новий прогресивний формат проведення підвищення кваліфікації, ініціатива впровадження якого належить першій проректорці БДПУ, професорці Ользі Гуренко.
Кожен учасник міг обрати: або прослухати повний курс підвищення кваліфікації, або обрати окремі модулі. Так, загальний обсяг програми – 180 годин, був складений із шести тематичних модулів: Модуль 1. Дизайн навчального курсу та занять. Модуль 2. Освітнє середовище ЗВО. Модуль 3. Інноваційні методики викладання у вищій школі Модуль 4. Діджиталізація викладання та навчання у вищій школі Модуль 5. Педагогічна майстерність викладача. Модуль 6. Лідерство в освіті.
Вітаємо із закінченням курсів доценток кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету: Надію Вєнцеву, Ольгу Старокожко, Ірину Шумілову.
За матеріалами кафедри менеджменту
та адміністрування (фото з архіву кафедри).
До досконалої підготовки менеджерів освіти
17 травня відбулася зустріч розробників Освітньо-професІйної програми «Управління закладом освіти» за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки зі стейкхолдерами, які виступали в ролі зовнішніх експертів та порадників. Кафедра менеджменту та адміністрування внесла суттєві зміни до мети освітньої програми, програмних компетентностей та програмних результатів навчання здобувачів другого рівня освіти.
Характер системних змін презентував гарант програми В.Крижко.
Учасники зустрічі провели дискусію стосовно переліку компонент ОПП. Директор Бердянської багатопрофільної гімназії №2 Наталія Данилова зосередила увагу присутніх на необхідності посилення компоненту «Менеджмент в освіті» питаннями капіталізації закладів освіти, роботи з грантодавцями та спонсорами/інвесторами, так як ЗЗСО набувають повноважень фінансової автономії. На її думку необхідно посилити в освітньому процесі роль тренінгових технологій
Директор ЦДЮТ Олег Балабан висловив слушні зауваження щодо сутності фахових компетентностей, програмних результатів навчання. Конкретно мова йшла про необхідність розвитку академічної доброчесності та мотивованої діяльності здобувачів другого рівня вищої освіти в період виробничої практики, особливо така форма як стажування.
Юрій Білай, директор ЗЗСО м.Бердянськ запропонував врахувати реальну потребу керівників закладів освіти в набутті компетентності розробки програми забезпечення якості освіти та управлінської культури. Початковий досвід його управлінської діяльності засвідчив потребу в розвитку компетентностей в галузі психології та управління безконфліктною життєдіяльністю колективу.
До обговорення долучилися члени кафедри та аспіранти, випускники магістратури минулих років. Загалом зміст ОПП знайшов підтримку і було рекомендовано кафедрі провести її презентацію для вступників.
Дякуємо усім учасникам. Сподіваємося, що знайдеться багато охочих навчатись за програмою, над якою працювали висококваліфіковані фахівці сфери управління освітою.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Долучаємося до участі у міжнародних конференціях
29 квітня 2021 року на базі наукової платформи Open Science Laboratory (м. Київ) відбулася XV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми науки, освіти та виробництва: міжгалузеві диспути». Метою конференції було всебічне міжвідомче обговорення наукових і практичних проблем сьогодення; пошук шляхів розвитку та інтеграції науки, освіти і виробництва.
До участі в конференції було запрошено науковців, викладачів, здобувачів, аспірантів фахівців з освітніх, економічних, гуманітарних технологій забезпечення сталого розвитку сучасного суспільства.
В конференції в розділі педагогічні науки взяли учать здобувачі другого рівня вищої освіти гуманітарно-економічного факультету, спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки Наталя Постол, Людмила Пащенко, Оксана Гриньова, Олена Коврижкіна (науковий керівник: к.п.н., доц. кафедри менеджменту та адміністрування Старокожко О.М.).
Учасники мали можливість поділитися результатами наукових досліджень, власними методичними і практичними доробками, досвідом організації освітньо-виховного процесув умовах дистанційного навчання.
За матеріалами кафедри менеджменту
та адміністрування (фото з архіву кафедри)
ПЕРЕДЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ОПП «МЕНЕДЖМЕНТ ГОТЕЛЬНОГО. КУРОРТНОГО ТА ТУРИСТИЧНОГО СЕРВІСУ»
13 травня 2021 р. було проведено передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів першого рівня вищої освітидистанційно. Здобувачі першого освітнього ступеня, групи 4МН спеціальності 073 Менеджмент ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» в своїх доповідях та в презентаційних матеріалах представили результати досліджень.
Передзахист пройшов продуктивно. Це допоможе здобувачам на офіційному захисті кваліфікаційних робіт врахувати всі зауваження і представити результати робіт на високому рівні.
За результатами передзахисту всі кваліфікаційні роботи здобувачів першого освітнього ступеня, групи 4МН допущені до захисту перед ЕК.
Дні науки на кафедрі менеджменту та адміністрування
Не зважаючи на складнощі, які виникли в сучасному освітньому просторі, наукова діяльність продовжує свій розвиток. В рамках Фестивалю науки, який розпочався сьогодні в Бердянському державному педагогічному університеті, на кафедрі менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету було проведено студентську секцію на тему: «Сучасні тенденції розвитку освітнього менеджменту» (керівник секції: д.п.н, проф. Н. Вєнцева., секретар: к.п.н., доц. О. Старокожко).
У роботі секції прийняли активну участь здобувачі другого рівня вищої освіти, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки. Грамотою гуманітарно-економічного факультету за активну участь у роботі студентської наукової секції нагороджено Олену Коврижкіну та Миколу Оверченко. За найкращу доповідь Подяку отримала здобувачка другого рівня вищої освіти – Наталя Постол, тема доповіді: «Управління діяльністю педагогічного колективу дошкільного закладу освіти» (науковий керівник к.п.н., доц. О. Старокожко).
За матеріалами кафедри менеджменту
та адміністрування
ДНІ НАУКИ-2021 НА КАФЕДРІ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ
На гуманітарно-економічному факультеті в рамках фестивалю науки 11 травня 2021 р. відбулося засідання секції «Тенденції розвитку туризму у світі та в Україні», в якій взяли участь здобувачі вищої освіти і викладачі кафедри менеджменту та адміністрування ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», ОПП «Менеджмент». На конференції були порушені питання розвитку туризму в умовах пандемії, гендерні аспекти управління підприємствами, тенденції та напрямки розвитку туризму в Україні. Виступи здобувачів вищої освіти викликали жвавий інтерес та дискусію.
Кращими були визнані виступи: Заіки Ганни на тему «Проблеми і перспективи розвитку туристичної галузі в Україні» та Златьєвої Валерії на тему «Гендерні відмінності в управлінні і лідерстві».
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Викладачі кафедри менеджменту та адмініструваннягуманітарно-економічного факультету ОПП «Менеджмент», ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» Тетяна Черемісіна та Катерина Леміш 20 квітня 2021 року взяли участь в онлайн конференції «Політика розвитку МСП на регіональному та місцевому рівнях: рекомендації та інструменти», що була організована Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки проекту FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business.
Конференція зібрала більше 250 участників, які цікавляться політикою розвитку підприємництва. Програма заходу включала декілька частин, які було присвячено:
- кращим практикам розроблення та впровадження політики розвитку МСП;
-доступним інструментам підтримки бізнесу на регіональному та місцевому рівнях;
-успішним прикладам створення об'єктів інфраструктури підтримки бізнесу, які утворились в результаті об'єднання зусиль бізнесу, влади та громади.
Представники Мінекономіки, органів місцевого самоврядування, експерти, представники бізнесу та міжнародні консультанти представили напрацювання та поділилися практичним досвідом.
Викладачі отримали по закінченню конференції методичні посібники та практичні матеріали щодо політики успішного розвитку МСП на регіональному та місцевому рівнях та відповіді на проблемні питання планування розвитку МСП на рівні регіонів та територіальних громад.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
гуманітарно-економічного факультету
Підготовка до підсумкової науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Менеджмент освіти»
15 квітня 2021 року відбудеться публічний дистанційний захист студентських наукових робіт Всеукраїнського конкурсу з галузі «Менеджмент освіти» у формі підсумкової науково-практичної конференції на базі Глухівського національного педагогічного університету імені О. Довженка.
За попередніми балами оцінювання до складу підсумкової наукової конференції допущено конкурсну роботу: «Z – покоління в державному управлінні вищою освітою України» здобувачки другого рівня вищої освіти гуманітарно-економічного факультету Бердянського державного педагогічного університету, спеціальність 011 Освітні педагогічні науки Єлизавети Фінченко.
В підготовці презентаційного виступу на фінальному турі Всеукраїнського конкурсу приймає участь науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту та адміністрування Старокожко Ольга Миколаївна.
Долучаємося до проєкту ревіталізації земської школи в с. Нескучному
Кафедра менеджменту та адміністрування БДПУ разом із здобувачами другого рівня вищої освіти, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, ОПП «Управління закладом освіти» взяли активну участь в обговоренні проєкту ревіталізації (відновлення, оживлення. – «УС») земської школи с. Нескучне (Великоновосілківський район Донецької області).
Упродовж 15 років с. Нескучне набирає обертів у комунікаційному об’єднанні серед прихильників вивчення педагогічної спадщини М. О. Корфа. Меморіальний музей-садиба ім. В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа став культурною пам’яткою, де збираються учні та вчителі ЗЗСО, студенти та викладачі ЗВО з усіх куточків України.
Початок міжнародних грантових можливостей спрямував колективи Меморіального музею-садиби ім. В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа та Краєзнавчого обласного музею м. Донецька за підтримки Українського інституту національної пам’яті на подальшу кропітку співпрацю. У 2019 р. відбулася реалізація проєкту «Phantom» у рамках проєкту «Музей відкрито на ремонт ІІІ», який було організовано Українським кризовим медіа-центром за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Наприкінці 2020 р. працівники музею вже повторно подали ініціативу до Українського кризового медіа-центру щодо візуалізації будівлі земської школи, сподіваючись отримати відповіді на такі питання: «Що може отримати громада від ревіталізації земської школи? Область? Регіон? Україна? Яка користь буде від ініційованого задуму?». Відповідь було знайдено – потрібен інтерактивний простір для зустрічі гостей!
23 березня 2021 року відбулась онлайн зустріч з представниками меморіального музею-садиби ім. В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа в с. Нескучному, Великоновосілківського району Донецької області.
На рівні академічної спільноти (викладачі кафедри педагогіки вищої школи Донбаського державного педагогічного університету м. Славянська, кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди), Великоновосілківської селищної об’єднаної громади, управління культури і туризму Донецької ОДА, співавтори проєкту ревіталізації земської школи у с. Нескучному, взяли участь у обговоренні важливого питання щодо затвердження проєкту музейно-освітнього простору на базі колишньої земської школи, адже споруда має історичну вагу. На базі цієї школи впродовж багатьох років відбуваються певні активності, які ініційовані саме працівниками музею. У проєкті запропоновано зберегти оригінальне зонування приміщення земської школи, лаконічність, не перевантажувати простір, оскільки це місце вже наповнене історією.
Директорка музею пані Марина у своєму зверненні до присутніх на онлайн-зустрічі наголосила на дружніх стосунки з викладачами БДПУ. І подякувала за плідну працю на цьому шляху.
Саме такі зустрічі дозволяють крізь призму «локальної історії» осмислити практичну діяльність просвітителів, громадських, педагогічних діячів Північного Приазов’я в історичній ретроспективі. Наші сучасні мрії і сподівання суголосні з ідеями земського, громадського просвітителя і управлінця Миколи Олександровича Корфа, який був новатором організації земських шкіл, проведення педагогічних курсів та з’їздів для вчителів у Катеринославській і Таврійській губерніях Російської імперії наприкінці ХІХ століття. Реформатора у сфері освіти знали в усіх куточках Російської імперії. Мрії і сподівання педагога залишаються актуальними і сьогодні!
Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування разом зі здобувачами долучились до обговорення онлайн-події і висловили свої сподівання, що ідейний задум організаторів створення освітньо-культурного простору в с. Нескучному об’єднає минуле, сучасне і майбутнє. Взагалі, зустрічі з працівниками музею завжди плідні, доцільні, своєчасні, продуктивні!
Під керівництвом професора Василя Крижка науковці кафедри менеджменту та адміністрування здійснюють підготовку компетентних і конкурентоспроможних фахівців у галузі менеджменту освіти та управління складними системами і процесами національного та регіонального простору. Це компетентні керівники закладів освіти, інспектори на сучасному етапі розвитку освіти України та Північного Приазов’я. Викладачі кафедри реалізують ідею провідництва в професійній підготовці саме керівників закладів освіти.
«Теорія провідництва в освіті» є новим освітнім (авторським) проєктом, який, сподіваємось, буде підтримано. Цей курс має достатнє навчально-методичне забезпечення і перспективи подальших наукових досліджень викладачами та здобувачами. Його вивчення здобувачами сприяє здійсненню власної провідницької місії в освіті, формуванню активної громадської позиції.
Завдання проєкту – легітимізувати феномен проводу і провідництва як український автохтонний зразок менеджменту для керованих змін в управлінні освітою. Пропозиції для законодавчих та виконавчих органів влади щодо запровадження цього феномену поетапно виглядають наступним чином:
Популяризація педагогічної спадщини М.О. Корфа, як реформатора з теорії і практики управління освітою.
Провід в освіті кореспондується з ресурсами теорії лідерства.
Провід використовує глобалізовані ресурси теорії наукового менеджменту та вписується в цю систему.
Провід заміщує виконавчу місію суб’єктів освіти на творчу з історичними національними здобутками.
Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування із задоволенням розраховують на інтерактивні зустрічі з представниками громадськості, викладачами ЗВО, керівниками ЗО, вчителями і сподіваються на створення інтерактивної платформи для комунікацій у творчій лабораторії села Нескучного. З метою розширення аудиторії стейкхолдерів, для того, щоб ділитися і набувати досвід в оволодінні технологіями коуча, проведення майстер-класів, тренінгів тощо.
Сподіваємося, що наше товариство буде зростати, а наші інтерактивні зустрічі та професійні комунікації будуть плідними і доцільними.
Підсумкова конференція з виробничої практики майбутніх керівників закладів освіти
Виробнича практика є невід’ємною складовою процесу підготовки здобувачів другого рівня вищої освіти. Виробнича практика майбутніх керівників закладів освіти передбачає безперервність та послідовність її проведення і спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами у період навчання, набуття і вдосконалення практичних умінь і навичок за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.
Особливість цьогорічного проходження виробничої практики полягала в тому, що вона проходила в умовах всесвітньої пандемії. Тому викладачами кафедри менеджменту та адміністрування були розроблені завдання, які передбачали змішану форму набуття практичних вмінь та навичок: студенти, які працюють на посадах керівників закладів освіти проходили практику за місцем роботи, а студенти, які ще не працевлаштовані, отримали завдання для дистанційного проходження практики.
У процесі виробничої практики студенти набули наступних компетентностей: здатність до набуття й аналізу концептуальних знань у предметній сфері, необхідних для професійної педагогічної та управлінської діяльності; навички міжособистісної взаємодії; здатність до виявлення міждисциплінарних зв’язків освітньої теорії, політики та практики; здатність до аналізу та узагальнення тенденцій в галузі освіти/педагогіки та їх застосування в практичній діяльності тощо.
Окремо слід відзначити діяльність здобувача другого рівня вищої освіти, групи м1УЗО Миколи Оверченка, який протягом місяця працював вчителем-волонтером у Новотошківському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітній навчальний заклад І – ІІІ ступенів № 10», що знаходиться в Луганській області і є крайнім населеним пунктом, який підконтрольний Україні. Це стало можливим завдяки реалізації освітнього проєкту Восток SOS разом з MTÜ Mondo за фінансової підтримки Estonian Ministry of Foreign Affairs / Välisministeerium. Головною метою проєкту є відновлення та повернення професійних кадрів в Східний регіон України. Під час проходження виробничої практики Микола Оверченко не тільки викладав освітні дисципліни: «Історія», «Правознавство» та «Громадянська освіта», а й надавав активну допомогу в організації освітнього процесу в закладах, які знаходяться на лінії розведення військ.
Під час захист результатів виробничої практики, який відбувся 23 березня, здобувачі другого рівня вищої освіти в онлайн та офлайн формі презентували підсумки своєї роботи та поділилися особистими враженнями, які, переважно, мали позитивний характер.
Зустріч освітян та представників влади стосовно підготовки фахівців для готельної, курортної та туристичної сфери
3 березня в стінах Бердянського державного педагогічного університету відбулася зустріч представників освітніх закладів, що здійснюють підготовку фахівців та робітників для туристичної сфери (БДПУ, Бердянський економіко-гуманітарний коледж БДПУ, ВСП Бердянський коледж ТДАТУ ім. Д. Моторного), представників місцевої влади м. Бердянськ за підтримки USAID.
На зустрічі були обговорені питання активізації спільних зусиль, дій та заходів з підвищення якості підготовки спеціалістів для готельної, курортної та туристичної сфери міста, - покоївок, офіціантів, адміністраторів рецепції, менеджерів закладів розміщення, громадського харчування, туристичних фірм; актуалізовано сучасні тенденції та напрямки спільної роботи. Йшлося про удосконалення вже існуючих навчальних дисциплін, освітніх програм, а також про розробку нових короткострокових курсів з відповідної тематики.
Викладачами кафедри менеджменту та адміністрування, кафедри економіки, підприємництва та фінансів БДПУ було запропоновано низку питань, серед яких - комунікації з клієнтами, робота з запереченнями, типи клієнтів, розвиток персональних навичок, діджиталізація процесів бронювання, поселення, управління якістю послуг тощо.
Оксана Бичкова, завідувач сектору курортно-готельної діяльності виконавчого комітету Бердянської міської ради, підкреслила важливість висвітлення й таких питань, як корпоративна культура, політика в сфері управління якістю, створення додаткового туристичного продукту, екскурсійне обслуговування.
Тетяна Бацун, головний спеціаліст сектору реклами курорту та туризму виконавчого комітету Бердянської міської ради, підтвердила доцільність курсів з digital-marketing, автоматизації систем бронювання закладів тимчасового розміщення, а також висловила думку про необхідність проведення таких навчань й для працівників сфери розваг, яка є значущою складовою курортно-туристичної інфраструктури міста.
Результатом зустрічі стало узгодження подальших спільних дій з розробки та просунення навчальних курсів для готельної, курортної, туристичної сфери міста та ствердження спільного переконання щодо необхідності та важливості таких заходів в контексті підвищення рівня сервісу, якості обслуговування в курортному місті.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Засідання координаційної ради з розвитку курортів та туризму виконавчого комітету Бердянської міської ради. Підготовка до курортного сезону
01 березня 2021 р. у виконавчому комітеті Бердянської міської ради відбулось засідання Координаційної ради з розвитку курортів та туризму у складі керівних працівників курортно-рекреаційної, туристичної сфери, у якому взяла участь й доцент кафедри менеджменту та адміністрування Олена Токаренко. Дана зустріч була присвячена обговоренню проблем підготовки до функціонування протягом весняно-літнього курортного сезону 2021 р. На проблемні питання представників туристичного бізнесу відповідали фахівці санітарної та пожежної служб міста.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Публічна лекція-дискусія міського голови м. Бердянськ Валерія Баранова з питань місцевого самоврядування на гуманітарно-економічному факультеті
На гуманітарно-економічному факультеті розпочався цикл лекцій від фахівців-практиків в галузі 07 Управління та адміністрування, 08 Право.
17 лютого 2021 р. відбулася перша публічна лекція-дискусія мера м. Бердянськ Валерія Баранова з питань місцевого самоврядування. Лекція проходила в оф- та он-лайн форматі і зібрала більш 80 здобувачів вищої освіти та викладачів факультету.
Слухачі отримали «з перших вуст» фахівця актуальну інформацію щодо проблем державного та регіонального управління в Україні, місцевого самоврядування та його особливої ролі у державному управлінні, процесів децентралізації в Україні, бюджетної політики, перспектив розвитку міста.
Нетрадиційний формат лекції, цікаві пізнавальні факти з практичного досвіду, налагоджений вже з перших хвилин комунікативний зв’язок лектора із слухачами дали можливість її учасникам актуалізувати свої знання в сфері здійснення управлінської діяльності в органах місцевого самоврядування.
По закінченні зустрічі мер Валерій Баранов виділив час для запитань слухачів, які стосувалися можливостей застосування досвіду інших країн в регулюванні питань децентралізації в Україні, корупції у державі, виборчого процесу, партизації місцевого самоврядування, city-менеджменту, кадрової політики, сплати та використання курортного збору в місті, рішення комунальних проблем, екології, культурного та спортивного життя міста, перспектив розвитку санаторно-курортної та туристичної сфери міста, місця університету в розвитку міста.
Зустріч викликала жвавий інтерес і пройшла в дружній атмосфері.
Дякуємо спікеру за цікаву лекцію!
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету
УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ГУМАНІТАРНО-ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ У ZOOM-КОНФЕРЕНЦІЇ, ЩОДО СТВОРЕННЯ ЛОКАЛЬНИХ ТУРИСТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», ОПП «Менеджмент» Катерина Леміш, Тетяна Черемісіна, Олена Токаренко та Вікторія Швачко взяли участь 5 лютого 2021 р. у zoom-конференції, щодо створення локальної туристичної організації у Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях.
Конференція зібрала більш 50 учасників із Запорізької, Херсонської та Донецької областей – представники влади, туристичного бізнесу, закладів освіти, громадських організацій, закладів культури та інші.
На загальнонаціональному рівні Національна туристична організація України реалізує програму зі створення мережі регіональних і локальних туристичних організацій (ЛТО) в рамках проєкту технічної підтримки GIZ (Німецької корпорації міжнародного співробітництва GmbH).
На конференції обговорювалися питання об’єднання інтересів та комунікацій з представниками бізнесу, влади та всіма зацікавленими сторонами з питань туризму, а також питання розробки спільного плану розвитку ЛТО тощо. Було наголошено на основних функціях ЛТО - це маркетинг та брендінг туристичних дестинацій, професійне навчання та розвиток талантів у сфері туризму, статистика та аналітика туристичних потоків, залучення та супровід інвестицій у туристичний сектор, народна дипломатія та залучення місцевого населення до промоції туризму. У Запорізькій області планується створити ЛТО у Запоріжжі, Бердянську, Енергодарі та Мелітополь-Кирилівка.
Результатом заходу стало окреслення перспектив створення локальних туристичних організацій (ЛТО) на Азові, зокрема в м. Бердянськ.
Тетяна Черемісіна, Катерина Леміш – доценти кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету БДПУ
Зустріч з бізнесом
16 та 18 грудня 2020 року відбулися зустрічі здобувачів вищої освіти ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» з представники сектору HoReCa (учасники ринків громадського харчування та готельного господарства) м. Бердянськ – Міроненко Юлією (представниця ресторанного бізнесу) та МіхметомТемеллі(представник туристичного бізнесу). Зустрічі були організовані спільно з USAIDв рамках ПроєктуUSAID«Економічна підтримка Східної України». Модератором зустрічей виступив Володимир Терновський.
Зустріч з Юлією Міроненко пройшла у Instagramу прямій трансляції, в рамках якої були обговорені питання організації, реорганізації та розвитку ресторанного бізнесу. Здобувачі мали змогу поставити питання у прямому ефірі. Зустріч була цікавою, здобувачі отримали відповіді на питання стосовно можливостей, перешкод, напрямів розвитку бізнесу.
Зустріч з керуючим базою відпочинку «Золотий берег» відбулася на платформі Teams. Пан Міхмет приїхав до м. Бердянськ із Туреччини, працює в туристичній сфері більш 20 років. Він намагається впроваджувати стандарти обслуговування, що прийняті у Туреччині, в Україні. Здобувачі та викладачі поставили багато питань під час зустрічі, що стосувалися: вражень від України, перешкод розвитку туристичного бізнесу в Україні, підготовки персоналу, аспектів обслуговування гостей та інші. Декілька питань здобувачі поставили турецькою мовою.
Під час спілкування представники ресторанного та туристичного бізнесу наголосили на важливих, на їхню думку, компетентностях сучасних фахівців даної сфери, як: здатність діяти соціально відповідально і свідомо, працювати в команді та налагоджувати міжособистісну взаємодію при вирішенні професійних завдань, оцінювати виконувані роботи, забезпечувати їх якість та мотивувати персонал організації, створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління, аналізувати й структурувати проблеми організації, формувати обґрунтовані рішення. Крім того, вони висловили пропозиції відносно дисциплін, які б доцільно було включити до ОПП – Digital Marketing, англійська мова професійного спрямування, управління відносинами з клієнтами на базі CRM-технологій, технології продажів туристичних продуктів, організація анімаційних послуг.
Організаторами та учасниками зустрічей було висловлено зацікавленість у подальшому продовженні спілкування у такому форматі.
старший викладач Вікторія ШВАЧКО
доцент Катерина ЛЕМІШ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТАРТАПІВ ЗДОБУВАЧАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ОПП «МЕНЕДЖМЕНТ ГОТЕЛЬНОГО, КУРОРТНОГО ТА ТУРИСТИЧНОГО СЕРВІСУ». ПІТЧ-ДЕК.
Розвиток стартап культури в українських університетах та підприємницьких навичок у здобувачів вищої освіти і викладачів є критично важливою складовою створенням ефективної екосистеми розвитку інноваційного підприємництва в Україні.
У будь-якій розвинутій стартап екосистемі в світі університети відіграють одну з найголовніших ролей. Україна не має бути виключенням. Інновації та підприємництво повинні стати головним драйвером зростання та виходу університетів на якісно новий рівень. Не винятком став і Бердянський державний педагогічний університет.
17 грудня 2020 року на платфомі Zoom проходив екзамен з навчальної дисципліни «Управління інноваціями» здобувачів вищої освіти 4 курсу гуманітарно-економічного факультету спеціальності 073 Менеджмент освітньо-професійної програми Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу у рамках інноваційного навчальний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами» у форматі захисту стартапів.
Метою навчальної дисципліни було формування системи знань і практичних навичок у створенні і управлінні стартапами на початковій стадії, підготовка здобувачів вищої освіти до участі в інкубаційних, акселераційних і грантових програмах підтримки стартапів.
Розробниками програми є Громадська організація «Платформа інноваційного партнерства» (YEP™). Доцент кафедри менеджменту та адміністрування Тетяна ЧЕРЕМІСІНА виступала відповідальною особою від адміністрації університету, яка здійснювала викладання та займалася організаційними питаннями щодо офіційного запровадження курсу, виступила екзаментнатором.
На презентацію стартапів були запрошені доценти кафедри менеджменту та адміністрування Катерина ЛЕМІШ (гарант) та Олена ТОКАРЕНКО, які виступили незалежними експертами з питань інноваційного підприємництва.
Здобувачі вищої освіти презентували власні стартапи, а саме:
Стартап «LoveTravel» - ідея: організація весільних подорожей по території України, використовуючи принцип «кіт в мішку» зі зйомкою пам'ятного фільму (розробники: Мелана ЖУЛІНА та Софія ЧУХНО).
Стартап «SUPER-файл» - ідея: створення універсального грамотного файлу (резюме, CV), що містить ВЕСЬ досвід та зручний у використанні, адже розподілений на релевантні блоки (розробник: Ганна ЗАІКА).
Стартап «ЕКО зубна щітка» - ідея: при виготовленні зубної щітки будуть закладені зернятка, що в подальшому (при попаданні до ґрунту) перетворяться на квітку. Саме такий процес зацікавить дитину слідкувати за своїми зубками і частіше змінювати зубну щітку) (розробник: Анастасія ЛИПОСАВИЦЬКА).
Стартап «NewLife» - ідея: переробка харчових відходів в зелене паливо і добрива (розробник: Ілля ЖУКОВ).
Стартап «Xact» - ідея: перший універсальний транспортний сервіс у Бердянську! (розробник: Владислав БАЗАРЯ).
Стартап-інкубатор YEP оголосив конкурс студентських стартапів та запрошує здобувачів вищої освіти, які прослухали курс, долучитися до конкурсу. За результатами презентацій та захисту стартапів екзаменатором та експертами рекомендовано подати створені стартапи.
Цей конкурс стане можливістю отримати цінні поради щодо розвитку ідеї, і, в першу чергу, трохи повеселитися та здобути крутий досвід.
Бажаємо успіху здобувачам вищої освіти при участі у конкурсі!
Ініціативи YEP проходять за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Проходження цього курсу значно розширило можливості здобувачів вищої освіти для професійного розвитку, а також дало опцію створення власного підприємства ще під час навчання в університеті.
За матеріалами доцента кафедри менеджменту та адміністрування Тетяни ЧЕРЕМІСІНОЇ
Захист курсових робіт здобувачами освітньо-професійної програми «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу»
26 листопада у режимі он лайн на платформі Zoom відбувся захист курсових робіт здобувачами вищої освіти групи 4МН ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» з дисципліни «Організація та управління підприємствами готельного, курортного та туристичного сервісу».
Виконання курсової роботи допомагає здобувачам систематизувати отримані теоретичні знання та набути навички проведення прикладних досліджень.
Результатом виконання курсових робіт стало надбання здатності застосовувати знання у практичних ситуаціях та визначати перспективи розвитку підприємств готельного, курортного та туристичного сервісу.
Здобувачі виконали роботи на актуальні теми, цікаво презентували результати досліджень.
Наталя БАБІНА, старший викладачкафедри менеджменту та адміністрування
Участь здобувачів ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» у Міжнародній студентській науковій конференції «Менеджмент 2020: виклики та перспективи»
18 листопада 2020 рокуна базі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»відбулася Міжнародна студентська наукова конференціяу режимі онлайн на платформі Zoom.
Бердянський державний педагогічний університет представляв студент 4 курсу гуманітарно-економічного факультету (спеціальність 073 Менеджмент) Базаря Владислав, який презентував наукові тези на тему «Сучасні інструменти просування туристичних послуг» (науковий керівник Бабіна Н.І., старший викладач кафедри менеджменту та адміністрування).
Метою конференції було обговорення актуальних проблем менеджменту в контексті сучасних глобальних соціально-економічних трендів.
Учасниками були науковці: Сагайдак Михайло - завідувач кафедри менеджменту, д.е.н., професор, КНЕУ ім.В. Гетьмана, Україна; Соболєва Тетяна – заст. зав.кафедри менеджменту, к.е.н., КНЕУ ім. В. Гетьмана, Україна; ГагнідзеІнеза – доцент, Phd, Тбіліський державний університет ім. І. Джавахішвілі, Грузія; Саркісян-Дікова Kаріна - доцент, Phd, Економічна академія ім. Д. Ценова, Болгарія; Флешеріу Крістіна – лектор, Phd, Університет Бабеш-Больял, Румунія, та здобувачі вищої освіти різних курсів та спеціальностей, зацікавлені в обговоренні проблематики конференції з Румунії, Грузії, Болгарії та України.
Після презентацій здобувачів вищої освіти була проведена дискусія, в ході якої учасники обмінялися думками, обговорили питання з найбільш актуальних аспектів сучасного менеджменту.
Дискусія була змістовною та пройшла в приємній атмосфері.
Наталя Бабіна, старший викладач кафедри менеджменту та адміністрування,
Владислав Базаря, здобувач вищої освіти ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» ГЕФ
Залучення фахівців практиків до проведення занять
кафедрою менеджменту та адміністрування
На гуманітарно-економічному факультеті завжди оперативно реагують на всі виклики сьогодення, пов’язані з підготовкою конкурентоздатних фахівців з високим рівнем професійної компетентності.
Кафедрою менеджменту та адміністрування в рамках вивчення дисципліни «Реклама в туризмі» до проведення он-лайн лекції був запрошений Євген Козлюк - менеджер з реклами РВГ PavlovProduct.
Здобувачі вищої освіти ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» мали можливість дізнатися про сучасні міжнародні та вітчизняні тенденції та практики в сфері реклами, зокрема, в туристичній сфері; отримали додаткові практично-орієнтовані знання з дисципліни.
Зокрема, було приділено увагу безпосередньо етапам медіапланування на конкретних прикладах, що дало можливість дослідити процес взаємовідносин підприємства-рекламодавця та підприємства-виробника реклами.
Особливістю заняття було насичення його багатьма прикладами та «ситуаціями з життя», що викликало жваві дискусії та чисельні питання до представника рекламного бізнесу.
Старший викладач Вікторія ШВАЧКО
Доцент Катерина ЛЕМІШ
КРУГЛИЙ СТІЛ
«ПОКРАЩЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДЛЯ ГАЛУЗІ ГОТЕЛЬНОЇ, КУРОРТНОЇ ТА ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ»
7 жовтня 2020 року на базі БДПУ відбувся круглий стіл представників USAID, закладів освіти м. Бердянськ (Бердянський державний педагогічний університет, Бердянський гуманітарно-економічний коледж БДПУ, ВСП Бердянський фаховий коледж ТДАТУ) та роботодавців туристичної та готельно-ресторанної сфери.
Під час зустрічі обговорено перспективи реалізації дуальної освіти, були намічені напрямки співпраці закладів освіти та бізнесу з проходження здобувачами практики та набуття ними відповідних компетентностей. Роботодавці висловили свої думки та побажання щодо включення освітніх компонентів до освітніх програм з підготовки фахівців для готельної, курортної та туристичної сфери. Зокрема, підкреслено актуальність вивчення технологій Digital-маркетингу, інформаційних систем в управлінні туристичними та готельно-ресторанними закладами.
Туристичний квест до Всесвітнього дня туризмуна гуманітарно-економічному факультеті
28 вересня викладачі кафедри менеджменту та адміністрування разом зі студентами освітньо-професійної програми Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу гуманітарно-економічного факультету відсвяткували Всесвітній день туризму. Всесві'тній де'нь тури'зму це свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Студенти брали участь у туристичному квесті, - розв’язували ребуси, здійснювали пошук туристичних об'єктів у центрі міста, розбивали палатки, збирали туристичний рюкзак, практикувались у геокешингу, використанні компасу і багато іншого. Студенти спеціальності 073 Менеджмент на один день перетворилися на справжніх туристів, щоб відчути туристичні потреби, радість від відкриттів, набути яскравих вражень. Участь у квесті допомогла студентам згуртуватися, навчитися працювати в команді, виявити лідерські якості, активізувати пізнавальний інтерес. Адже, професійна підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців для сфери туризму, здатних вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі, передбачає отримання студентами спеціальних знань та набуття відповідних вмінь і навичок, досвіду роботи, що сприятиме розвитку галузі туризму нашої країни. Велика подяка за підтримку у проведенні квесту - декану гуманітарно-економічного факультету, к.і.н., доц. Тамарі Макаренко!
Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування
Світлини Влада Базарі, Олени Токаренко
Разом з роботодавцями
9 вересня на базі міського відділу освіти відбулося чергове засідання комітету роботодавців освітньо – професійної програми «Управління закладом освіти». Головував начальник відділу освіти Володимир Миколайович Липський.
Від кафедри менеджменту та адміністрування були присутні Василь Крижко, Сергій Немченко та Ольга Старокожко. Від студентства – магістрант Микита Кіров.
Було розглянуто питання результативності рекрутингу здобувачів другого освітнього рівня – майбутніх керівників закладів освіти (інформація завідувача кафедри Василя Крижка). Всього станом на 5.09.2020 р. до БДПУ зараховано 32 здобувачі цієї ОПП. Маємо сподівання, що з 14 вересня, у додатковому наборі будуть ще бажаючі здобути управлінську освіту. Директорка багатопрофільної гімназії №2 Наталія Данилова та директор Бердянської спеціалізованої школи 1-3 ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов Володимир Греб підтвердили необхідність магістерської підготовки резерву керівних кадрів освіти.
Новопризначений директор закладу загальної середньої освіти №7, випускник магістратури за профілем кафедри менеджменту та адміністрування, кандидат історичних наук Юрій Білай висловив вдячність університету за якісну підготовку його до управлінської діяльності.
Члени комітету роботодавців після дискусії зголосилися щодо змісту курикулуму ОПП «Управління закладом освіти» на 2020 рік.
Кожен член комітету роботодавців отримав кейс документів до ОПП та презентаційні книжки «Генеза провідництва».
Василь Крижко
завідуючий кафедри менеджменту та адміністрування БДПУ
(світлини з архіву кафедри)
«Адаптивне управління в освіті: цифрові виклики»: перша Всеукраїнська міжгалузева літня наукова online школа з міжнародною участю
У конференції взяли участь 37 науковців з 18 університетів України (м. Київ, м. Харків, м. Полтава, м. Тернопіль тощо), а також представники університетів Болгарії, Китаю, Португалії, Білорусії та Румунії.
Конференція проведена в рамках першої Всеукраїнської міжгалузевої літньої наукової online школи з міжнародною участю «Адаптивне управління в освіті: цифрові виклики».
Василь КРИЖКО, завідувач кафедри
менеджменту та адміністрування
Фото з архіву кафедри
19 травня о 9.00 через умови карантину, було дистанційно проведено передзахист кваліфікаційних робіт бакалаврів. Здобувачі першого освітнього ступеня, групи 4мн спеціальності 073 Менеджмент звітувалися перед викладачами кафедри менеджменту та адміністрування, використовуючи сучасні технології, а саме електронний додаток «Zoom». За результатами передзахисту всі кваліфікаційні роботи здобувачів першого освітнього ступеня, групи 4мн допущені до захисту перед ЕК.
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
У рамках Днів науки-2020 в онлайн-форматі 14 травня відбулося засідання наукової студентської секції «Сучасні тенденції розвитку туристичної, готельної та курортної сфери», в якій прийняли участь студенти і викладачі кафедри менеджменту та адміністрування.
У роботі секції прийняли участь 11 студентів та 4 викладачі.
Виступи студентів були присвячені проблемам управління розвитком туристичного, готельного та курортногогогосподарства.
Кращими були визнані виступи студентів: Аліни ЛАВРИНЕНКО на тему:«Сучасні методи менеджменту якості»(науковий керівник Катерина ЛЕМІШ); Ганни ЗАІКИ на тему:
«Креативність – ознака сучасного лідера» (науковий керівник Тетяна ЧЕРЕМІСІНА); Владислава БАЗАРІ на тему: «Актуальність систем бронювання туристичних послуг в Україні»(науковий керівник Наталя БАБІНА).
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Дні науки на кафедрі менеджменту та адміністрування
Не зважаючи на складнощі, які виникли в сучасному освітньому просторі, наукова діяльність продовжує свій розвиток. Сьогодні відбулися традиційні Дні науки 2020 в Бердянському державному педагогічному університеті. Плідними вони були і на кафедрі менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету.
Традиційно і водночас інноваційно, в онлайн-форматі, пройшла студентська секція на тему: «Сучасні управлінські тенденції в освітньому просторі». У роботі секції прийняли участь 22 студенти та пошукувачі. Найбільш активними були А. Єсіпова, О. Дубинка, Д. Кіосов, Ю. Кондратенко.
Відзнаку отримали А. Єсипова, тема доповіді: «Управління процесом професійного розвитку вчителів у закладах загальної середньої освіти» (науковий керівник д.п.н., проф. Н. Вєнцева); О. Дубинка тема доповіді: «Системний підхід до управління навчальним закладом» (науковий керівник к.п.н., доц. О. Старокожко); Д. Кіосов тема доповіді: «Молодіжні, студентські об’єднання як рушійна сила діяльності закладів вищої освіти» (науковий керівник к.п.н., доц. О. Старокожко); Ю. Кондратенко «Провідництво – новий бренд управління розвитком національної освіти» (науковий керівник к.п.н., проф. В. Крижко).
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
І ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МЕНЕДЖМЕНТУ
24 лютого на гуманітарно-економічному факультеті БДПУ. на базі кафедри менеджменту та адміністрування відбувся І-й тур Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни Менеджмент для здобувачів вищої освіти зі спеціальності 073 Менеджмент. Модератором проведення заходу виступили доценти Катерина Леміш та Тетяна Черемісіна. Усього у першому турі олімпіади прийняло участь 8 здобувачів вищої освіти. Програма І туру олімпіади передбачала блок тестових завдань з фахових дисциплін та виконання практичних завдань. За результатами І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни Менеджмент перше місце посіла здобувачка 4-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Еліна Рец; На другому місці – здобувачка 4-го курсу Катерина Калайтан. На третьому місці – здобувачка 3-го курсу Ганна Заїка. Вітаємо всіх учасників І туру олімпіади, бажаємо успіхів і руху уперед!
За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування
Магістри гуманітарно-економічного отримали дипломи
28 грудня, в переддень Нового року, на гуманітарно-економічному факультеті вручали дипломи магістрам – випускникам 2019 року.
Серед них були і випускники кафедри менеджменту та адміністрування.
Але гуманітарно-економічний факультет не був би гуманітарно-економічним, якби не вніс «креативу» у академічний сценарій випускного. Тому, на декілька годин, рідний БДПУ перетворився на замок Хогвардз, професорсько-викладацький склад – на магів та чарівників, запалав Кубок Вогню …і понеслось чародійство.
….Випускників вітали декани чотирьох славетних шкіл Хогвардза ( вони ж завідуючі кафедрами факультету).
14 травня відбулося засідання наукової студентської секції «Актуальні проблеми менеджменту організацій та адміністрування», в якій прийняли участь студенти і викладачі кафедри менеджменту та адміністрування та Бердянського економіко-гуманітарного БДПУ.
Виступи студентів були присвячені проблемам управління розвитком туристичного, готельного, курортного, ресторанногогосподарства та управління навчальними закладами.
Кращими були визнані виступи студентів-магістрантів – Шемендюк Наталії (на тему: «Інтернет-маркетинг в туристичних агенціях») та Кир’ян Владислава (на тему: «Управління конфліктами в педагогічному колективі»)
В рамка секції відбулася презентація тематичної виставки літератури за темою засідання, яку провела Філон І.М., зав. відділом обслуговування бібліотекою БДПУ.