Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Archaeological training laboratory

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Папанова Валентина Анатоліївнак.і.н., доцент, зав. навчальною археологічною лабораторією.

е-mail:  vpapanova1953@gmail.com

 

Короткий Олексій – здобувач PHD, старший лаборант навчальної археологічної лабораторії.

е-mail:  davidmartinandreaskorelli@gmail.com

 

 

Навчальна археологічна лабораторія БДПУ створена 10 січня 2011 року.

Метою діяльності лабораторії є:

– створення моделі історико-культурного розвитку Північного Приазов’я в найдавніші часи, отримання, обробка та інтерпретація археологічних матеріалів;

– просвітницька діяльність серед широких верств населення, насамперед учнів та студентів.

Основними напрямками роботи нав. археологічної лабораторії є:

– проведення археологічних розвідок;

– науково-рятівних розкопок;

– археологічної практики студентів гуманітарно-економічного факультету;

– науково-популярних лекцій;

– підготовка наукових звітів та публікацій;

– участь в конференціях;

– надання консультацій щодо попередньої експертизи землі.

 

За час свого існування археологічною лабораторією у складі АЕ БДПУ було проведено шість археологічних розвідок у Бердянському, Приморському та Чернігівському р-нах; проведено ряд науково-рятівних розкопок поблизу  с. Берестове,  с. Дмитрівка, с. Воскресенка, с. Пологи та м. Пологи,. У складі експедицій лабораторії проходять обов’язкову заплановану навчальною програмою археологічну практику студенти гуманітарно-економічного факультету.

Результати наукового дослідження археологічної спадщини Північного Приазов’я були опубліковані у чисельних статтях,  а також в навчальному посібнику «Нариси з історії та археології Бердянського краю» (2016) та в колективній монографії «Пологівський посох (досвід міждисциплінарного вивчення)» (2020). Окрім того, висвітлення результатів діяльності лабораторії відбувається під час проведення публічних лекцій.

Лабораторія плідно співпрацює з багатьма установами та організаціями місцевого та державного значення. На підставі договору про співпрацю між  навчальною археологічною лабораторією БДПУ та навчально-науковою лабораторією археологічних досліджень ЗНУ у складі АЕ БДПУ працювали викладачі, аспіранти та студенти ЗНУ, а у складі АЕ ЗНУ – наші студенти. У рамках договору з Інститутом Археології НАНУ студенти ГЕФ проходять практику у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» та у складі Білгород-Тірської експедиції ІА НАНУ ( м. Білгород-Дністровський Одеської обл.) (2014-2015); в 2013 р. студенти БДПУ приймали участь в експедиції Варненського археологічного музею в м. Бяла (Болгарія). В межах співпраці з бердянським Муніципальним ліцеєм його учні приймали участь в польових розвідках. На громадських засадах лабораторія надає консультації відділам культури виконкому Бердянської міської ради та Бердянської держрайадміністрації.

Лабораторія тісно співпрацює і з музейними установами – Бердянським та Пологівським краєзнавчими музеями. В 2019 р. лабораторія була співорганізатором виставки «Тайни степових пірамід» в Бердянському краєзнавчому музеї. Матеріали виставки були використані при оформленні кабінету археології та краєзнавства БДПУ.

З громадських організацій, з якими співпрацює лабораторія варто згадати археологічне тов-во «Ольвія-Арго» та контент-агентство «Imaginemaze».

Адреса : вул. Шмідта, 4, головний корпус БДПУ, ауд. 162а

Наказ про створення

Положення про Лабораторію