Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі» 2022

 

 


 

Підсумки проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі»

 

17-18 листопада 2022 року на базі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі» з нагоди 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету. У цьому році конференція проходила в дистанційному форматі на платформі ZOOM.

 

Мета конференції – узагальнення та апробування результатів теоретичних пошуків та практичного досвіду фахівців у галузях мистецтва та мистецької освіти; активізація науково-дослідницької діяльності фахівців з музичного мистецтва та хореографії в умовах воєнної агресії. Модераторами конференції стали завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, доцентка Віра Бурназова і доцентка кафедри Анетта Омельченко. У роботі конференції взяли участь більше 100 учасників, 57 з них, попри складні умови, змогли підключитися онлайн, інші надіслали виступи, повідомлення, тези. Географія цьогорічної конференції представлена не тільки багатьма ЗВО України (Миколаїв, Київ, Харків, Бердянськ, Запоріжжя, Умань, Львів, Полтава, Вінниця, Дніпро, Одеса, Бахмут, Покровськ), серед яких і здобувачі освіти Китаю. Висловлюємо подяку співорганізаторам ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі», а саме Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Миколаївському національному університету імені В. О. Сухомлинського, Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв, Полтавському національному педагогічному університету імені В. Г. Короленка, Львівському національному університету імені Івана Франка, за плідну наукову співпрацю.

 

Із вітальними словами до учасників конференції звернулись проректорка з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету, докторка технічних наук, професорка Яна Січикова; проректор з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор Василь Фазан; декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, докторка педагогічних наук, професорка Людмила Коваль. Вони привітали присутніх із початком конференції, підкреслили важливість проведення таких зустрічей у сучасних умовах і побажали плідної праці під час проведення заходу.

 

У пленарному та секційних засіданнях узяли участь викладачі ЗВО, здобувачі вищої освіти, аспіранти, випускники, вчителі ЗЗСО, керівники гуртків, позашкільних закладів освіти, тренери та ін. Науковці розглядали теми, які є актуальними в сучасній мистецькій освіті, а саме: тенденції розвитку педагогічної освіти в Україні: сучасні виклики, національна освіта та культура в умовах сьогодення; фахова підготовка керівника танцювального гуртка в контексті сучасних освітніх потреб; професійна підготовка майбутніх учителів мистецьких дисциплін: новітні підходи та технології в умовах зміненої реальності та ін. Учителі-практики поділилися своїм досвідом, ознайомили з різними інноваційними методами і прийомами роботи, які використовують під час уроків. Позитивним є те, що цьогоріч у конференції взяли участь випускники спеціальностей «Музичне мистецтво» і «Хореографія», які вже працюють у закладах освіти нашої країни.

 

Другий день конференції мав практичний аспект і передбачав перегляд майстер-класів учасників науково-практичної конференції: «Циркотерапія як універсальний художньо-оздоровчий метод сьогодення» майстра спорту зі спортивної гімнастики, лауреата міжнародних циркових фестивалів, старшого викладача кафедри циркових жанрів факультету сценічного мистецтва Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, артиста цирку, режисера Орла Дмитра Володимировича; «Хореографічне оформлення моновистави артистки Полтавської обласної філармонії «Оскард Уальд – принц парадоксів» докторки мистецтвознавства, доцентки, завідувачки, професорки кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти; керівника народного ансамблю сучасного балету «Марія» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Погребняк Марини Миколаївни; «Методика робота з шаблею: український народно-сценічний танець» викладача кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету Ільїна Дмитра Вікторовича та ін.

 

Тримаємо освітній і науковий фронт!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися і навчати!

Наближаємо перемогу разом!

 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін