Історія
Випусковою кафедрою, відповідальною за підготовку фахівців спеціальності 053 Психологія першого рівня вищої освіти (бакалавр) є кафедра психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.
Своїм корінням кафедра психології сягає у 1932 рік – рік заснування Бердянського державного педагогічного інституту. У цьому році було створено кафедру педагогіки і психології, організатором і першим завідувачем якої був Прохор Андрійович Ляшенко, з ім’ям якого пов’язана майже вся історія інституту.
Першим фахівцем з психології з науковим ступенем і званням був кандидат педагогічних наук (з психології) доцент Борис Давидович Прайсман, який з 1950 по 1953 р. Завідував кафедрою педагогіки і психології. До нього і після нього (аж до 1981 р.) кафедру очолювали лише фахівці з педагогіки.
У 1953 р. До Бердянського педінституту повертається П. А. Ляшенко і знову очолює кафедру. Згодом, з 1959 р., завідування кафедрою він передає колишньому заступникові Наркому освіти республіки доценту Дмитру Євдокимовичу Лоберу, якого на цій посаді у 1966 р. Змінює колишній ректор Рівненського педінституту, доцент Іван Григорович Оплаканський, а після його смерті з 1974 по 1976 рр., а пізніше з 1976 по 1977 р. Кафедрою завідує доцент Віра Павлівна Перепелиця.
З 1981 р. До 2004 р. Завідувачем кафедри педагогіки і психології (а з 2001 року – кафедри психології) був член-кореспондент АПН України, іноземний член Російської академії освіти, член-кореспондент АПН СРСР, доктор психологічних наук, професор Василь Купріянович Демиденко – відомий український психолог і педагог, автор більше 200 наукових праць, серед яких монографії, навчальні посібники, методичні рекомендації, навчальні програми. Під його керівництвом була успішно здійснена психологізація та педагогізація всього навчально-виховного процесу в ВНЗ та було реалізовано ряд проектів комплексних досліджень психолого-педагогічних аспектів підготовки майбутніх учителів.
Під керівництвом Василя Купріяновича Демиденка було створено потужну наукову школу, що дозволило у 2001 році відокремити кафедру психології в самостійну структурну одиницю інституту. Значні наукові досягнення В. К. Демиденка та його наукової школи, які припали на початок 2000 років, дозволили отримати дозвіл в Міністерстві освіти та науки України на відкриття спеціальності «Практична психологія» на факультеті початкової освіти та практичної психології.
Значною подією у житті кафедри психології було відкриття аспірантури у 1992 р., яка за порівняно короткий час підготувала 10 кандидатів психологічних наук. Серед аспірантів були викладачі кафедри, які під керівництвом В. К. Демиденка здійснювали свої наукові дослідження та успішно захистили кандидатські дисертації. Сьогодні вони, продовжуючи ідеї та набуття наукової школи В. К. Демиденка, готують своїх аспірантів у галузі психології.