Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 55А, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Гостьові лекції

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Професійно-практична підготовка здобувачів вищої освіти виступає основним засобом їх підготовки до майбутньої професійної діяльності та забезпечення успішного працевлаштування. Залучення до освітнього процесу досвідчених професіоналів-практиків, галузевих експертів і представників роботодавців сприяє не лише формуванню професійно необхідних спеціальних компетентностей, але й розвитку креативності, самостійного мислення, ініціативності та лідерських якостей серед здобувачів вищої освіти. Така співпраця підвищує їхню готовність до реальних викликів у сфері спеціальної освіти, підготовлюючи випускників стати кваліфікованими конкурентоспроможними фахівцями, здатними ефективно впроваджувати інновації та робити свій внесок у розвиток галузі.

 

 2024 рік

 

24 квітня 2024 Подорож до глибин самопізнання: онлайн-тренінг «Чотири кроки до здорових взаємин» з тілесно-орієнтованими психотерапевтками

 

Разом із тілесно-орієнтованими психотерапевтками Іриною Погановською (запрошена тренерка) та Тетяною Сущинською (доцентка кафедри  прикладної психології та логопедії) студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта та всі бажаючі мали можливість зробити важливі кроки до самовдосконалення та саморозвитку. Учасниці заходу відправилися у захоплюючу подорож до здорових взаємин на тілесно-орієнтованому онлайн-тренінгу “Чотири кроки до здорових взаємин: внутрішні опори, самоцінність, межі, потреби”.

 

22 квітня 2024 Візуальна підтримка в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами: досвід клінічного психолога. Практичні прийоми та інновації

 

У межах Тижня психології кафедрою прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти був організований вебінар для студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта та всіх охочих на тему “Особливості застосування візуальної підтримки в роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби”. Ведуча заходу, Ірина Баклажкова, клінічний психолог Хмельницького обласного медичного центру психічного здоров’я, поділилася з аудиторією досвідом застосування методів та прийомів роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби.

 

15 квітня 2024 Психологічна підтримка в умовах війни: роль освіти та практики

 

Зустріч із психологом-практиком під час вивчення ОК Психологія надзвичайних ситуацій, начальником відділу психологічного забезпечення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, майором служби цивільного захисту Іллею БОРОДОВКО.

 

09 квітня 2024 Шрифт Брайля як додатковий засіб комунікації

 

Гостьова лекція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія». Запрошений лектор – науковець та практик, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій освіти та реабілітації осіб з порушеннями зору Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, президент ВГО «Асоціація тифлопедагогів України» Тетяна Гребенюк.

 

26 березня 2024 Гостьова лекція «Міміко-жестове мовлення глухих як засіб спілкування»

 

Гостьова лекція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія». Запрошений лектор – науковець та практик, кандидат педагогічних наук, доцент, вчитель-дефектолог, практичний психолог спеціальної школи № 9 м. Києва Олександр Горлачов.  

 

25 березня 2024 Із запрошеним лектором про сучасне раннє втручання та техніки ефективної взаємодії з дітьми раннього віку з особливими освітніми потребами

 

Здобувачі (денної та заочної форми навчання) 4 курсу вищої освіти першого (бакалаврського) 016 Спеціальна освіта ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» в межах освітньої компоненти «Раннє втручання в системі спеціальної та інклюзивної освіти» мали можливість прослухати лекцію від національного тренера з раннього втручання, координатора програми переходу з раннього втручання в інші послуги, логопеда вищої категорії, психолога Аліни Торби з теми «Сучасне раннє втручання. Техніки ефективної взаємодії з дітьми раннього віку».

 

21 березня 2024 Практика як шлях до професійного лідерства у спеціальній освіті

 

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 курсу спеціальності 016 «Спеціальна освіта» денної та заочної форм навчання факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти успішно пройшли всі етапи виробничої логопедичної практики. На підготовчому етапі викладачі кафедри прикладної психології та логопедії як завжди відбулося знайомство з програмою практики, базами для її проходження. На конференції були присутні керівники освітніх закладів, де буде проходити практика. Зокрема директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Мар`їнської міської військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області Людмила Лисенко детально розповіли здобувачам про особливості проходження педагогічної (виробничої) практики ІРЦ, налаштувала їх на плідну роботу.

13 березня 2024 Навчаємось у співпраці

 

Під час вивчення освітньої компоненти «Основи психологічного консультування та психокорекції з практикумом» здобувачі першого рівня вищої освіти другого курсу, які навчаються на ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія», прослухали лекцію про особливості побудови психологічного супроводу дітей з синдромом Дауна. Лекцію провела Юлія Табакіна, практичний психолог вищої категорії, методист Криворізького ліцею, корекційний педагог КМО “Сонячні діти Криворіжжя”.

 

01 березня 2024 Кураторська година про академічну доброчесність

 

Здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності Спеціальна освіта відвідали виховний захід в межах кураторської години, присвячений академічній доброчесності, організований фахівцями Бібліотеки Бердянського державного педагогічного університету. Мета заходу було розширення уявлення про академічну доброчесність серед студентів, пояснити суть понять таких як плагіат та виховати в них повагу до інтелектуальної власності та чужої праці.

 

23 лютого 2024 Штучний інтелект та академічна доброчесність: рефлексії щодо використання та оцінювання

 

Здобувачі та викладачі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відвідали англомовний вебінар на тему «Штучний інтелект і академічна доброчесність: роздуми про майбутнє оцінювання». Організатором заходу виступив Міжнародний центр академічної доброчесності (ICAI), заснований для боротьби з обманом, плагіатом та академічною недоброчесністю у вищій освіті та поширення культури доброчесності в академічних спільнотах по всьому світу.

 

2023 рік

 

20 жовтня 2023

03 листопада 2023

10 листопада 2023

18 листопада 2023

 

Навчально-методичні воркшопи  «Зарубіжний досвід українських фахівців у логопедичній роботі: інновації практиці»

 

Головною метою навчально-методичних воркшопів є обмін досвідом та інтернаціоналізація професійної підготовки фахівців галузі спеціальної та інклюзивної освіти, адже наші випускники та випускниці наразі працюють у різних куточках світу, зокрема в країнах Велика Британія, Швейцарія, Франція, Італія. Це дає чудову можливість здобувачам не лише дізнаватися нову інформацію, але й розширювати власні горизонти подальшого працевлаштування.

До зустрічей долучились випускники БДПУ спеціальності 016 Спеціальна освіта різних років Світлана Гузенко, Тетяна Чумак, Ліля Кучер, Ганна Бикова, які розповіли про свої унікальні історії професійного шляху, розкрили специфіку надання корекційно-розвиткових послуг у Великій Британії, Швейцарії, Італії, Франції.

 

17 жовтня 2023

Від теорії до досвіду

 

Гостьова лекція з освітньої компоненти «Організація та планування роботи фахівців спеціальної та інклюзивної освіти» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта директора КУ ІРЦм. Селідове Юлії Сахновської. Під час лекції директорка закладу презентувала власний досвід та зміст роботи фахівців інклюзивно-ресурсного центру.

 

07 червня 2023

Продовжуємо співпрацю з американськими фахівцями у галузі інклюзії

 

Відбулася друга онлайн лекція з американською професоркою Елізабет Дрейм на тему «Включення сімей, які виховують дітей з інвалідністю». Метою зустрічі було обговорення традиційних методів залучення сімей, які виховують дітей з інвалідністю, обговорення бар’єрів та можливостей включення таких родин в освітній процес.

 

04 травня 2023

Гостьова лекція “Особливості роботи з дітьми із синдромом Дауна та з їх сім’ями”

 

Гостьова лекція “Особливості роботи з дітьми із синдромом Дауна та з їх сім’ями” з Юлією Табакіною та Наталею Мельничук. Юлія Табакіна, практичний психолог вищої категорії, методистка Криворізького ліцея, корекційний педагог КМО “Сонячні діти Криворіжжя”, арт-терапевтка та талановита студентка спеціальності Спеціальна освіта разом із головою організації “Сонячні діти Криворіжжя” Наталею Мельничук ділилися досвідом роботи з дітьми із синдромом Дауна та їх сім’ями.

 

26 квітня 2023

Про раннє втручання із запрошеним лектором

 

У межах освітнього компоненту «Раннє втручання в системі спеціальної освіти» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» відбулася гостьова лекція провідного фахівця з багаторічним досвідом роботи з послуги раннього втручання Ганни Кукурузи, доктор психологічних наук, професор, тренер з раннього втручання, керівник БФ «Інститут раннього втручання» (м. Харкова).

 

19 квітня 2023

24 квітня 2023

26 квітня 2023

Серія гостьових лекцій, присвячених Всеукраїнському дню психолога:

  • Юлія Табакіна (практичний психолог вищої категорії, методист, корекційний педагог, м.Кривий ріг) та голова організації «Сонячні діти Криворіжжя» Наталя Мельничук.
  • «Хібукі-терапія» Наталя Черемнова (практичний психолог ДМЛ «Нікопольська дитяча лікарня);
  • «Проблема нестачі спілкування у дітей під час воєнного стану та шляхи допомоги» Ірина Усенко (педагог-організатор, практичний психолог Дніпровської початкової школи №108).

 

07 квітня 2023

Зустріч із американською викладачкою в контексті проблематики інклюзивної освіти

 

Відбулася онлайн лекція «Інклюзивна освіта: включати чи не включати?» для здобувачів та викладачів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти з американською докторкою філософії, фахівчинею в галузі інклюзії Елізабет Дрейм. Під час зустрічі Елізабет Дрейм поділилася досвідом та особливостями впровадження інклюзивної освіти у США.

 

04 квітня 2023

Зустріч з практикуючими спеціалістами

 

У рамках традиційної рубрики «ППЛ – порада практикуючих логопедів» від «Студентського десанту 016» у березні місяці відбулася онлайн-зустріч із випускницею спеціальності 016 Спеціальна освіта БДПУ Марією Пігурновою.

 

04 квітня 2023

Про аутизм із запрошеним лектором

 

Лекція з дисципліни «Методика роботи з дітьми з емоційно-поведінковими порушеннями» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» з запрошеним лектором – Ольгою Вікторівною Сербовою – кандидатом психологічних наук, доцентом, доцентом кафедри психології і педагогіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; доцентом кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка; доцентом кафедри психології Університет «КРОК» (Київ).

 

13 березня 2023

Навчаємось у співпраці

 

Під час вивчення освітньої компоненти «Основи психологічного консультування та психокорекції з практикумом» ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» здобувачі вищої освіти прослухали лекцію про особливості побудови психологічного супроводу дітей з синдромом Дауна. Лекцію провела Юлія Табакіна, практичний психолог вищої категорії, методист Криворізького ліцею, корекційний педагог КМО “Сонячні діти Криворіжжя”.

10 березня 2023

Гостьова лекція про освітні труднощі та рівні підтримки дітей з ООП

 

Під час вивчення освітньої компоненти «Педагогіка загальна та спеціальна» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» відбулася гостьова лекція Володимира ШЕВЧЕНКО, доктора педагогічних наук, професора, старшого наукового співробітника Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

 

2022 рік

 

10 листопада 2022

Воркшоп з випускниками

 

10 листопада у Міжнародний День Науки провели черговий воркшоп для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта. До зустрічі долучилась наша випускниця Ганна Бикова фахівець із запуску мовлення у немовленнєвих дітей методом АВА-терапії, логопединя онлайн занять з дітьми з різних країн світу, блогер-логопед;  яка зараз проживає в Італії.

 

27 жовтня 2022

02 листопада 2022

Воркшопи з випускниками

 

27 жовтня 2022 року відбувся черговий воркшоп, до якого долучилась Марина Касінова. Вона є випускницею нашого університету, вчителем-логопедом Комунального закладу «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР м. Бердянськ, практикуючим логопедом у форматі онлайн та офлайн занять з дітьми з порушеннями мовлення.

02 листопада 2022 року наші студенти мали змогу зустрітись з іншою випускницею нашого університету за напрямом підготовки «Дефектологія. Логопедія» Лілією Кучер. Вона до початку повномасштабної війни працювала заступником директора з навчально-виховної роботи та вчителем розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови у КЗО «Криворізька спеціальна школа «Сузір’я» ДОР» м. Кривий ріг. Лілія Кучер є фахівецем слухо-мовленнєвого розвитку осіб з кохлеарними імплантами, логопедом у форматі онлайн та офлайн занять, сурдопедагогом, аспіранткою Національного педагогічного уіверситету ім.М.П.Драгоманова зі спеціальності корекційна педагогіка (сурдопедагогіка). З початку повномасштабної війни Лілія Кучер перебуває у Франції, де активно продовжує свою професійну діяльність.

 

24 жовтня 2022

Відкриваємо для себе світ SMM!

 

За ініціативи Дарини ЛИТВИЧЕНКО відбулася творча зустріч зі Ольгою МІШЕВСЬКОЮ, співзасновниця мікромедіа @yaktytam. Спікерка 4 роки працювала в громадському секторі проєктною менеджеркою, а зараз у вільний час розвиває сільську громаду в Запорізькій області і залюбки погодилась поділитися своїм досвідом у створенні цікавого контенту, організації соціальних проєктів та розповіла, як створити ідеальну команду, яка буде працювати на результат.

 

06 жовтня 2022

20 жовтня 2022

 

Воркшопи із закордонними фахівцями

 

Кафедра прикладної психології та логопедії організувала для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта серію воркшопів від випускників Бердянського державного педагогічного університету. Основна мета таких зустрічей – обмін досвідом та інтернаціоналізація професійної підготовки фахівців галузі спеціальної та інклюзивної освіти, адже наші випускники та випускниці наразі працюють у різних куточках світу. Це дає чудову можливість студентам не тільки дізнатися нову інформацію, але й розширити власні горизонти подальшого працевлаштування.

До першої зустрічі, що відбулась 06 жовтня 2022 р. долучилася наша випускниця Світлана Гузенко, клінічний логопед, нейродефектолог, спеціаліст міофункціонального тейпування та спеціаліст фасціального тейпування в роботі логопеда (авторська методика), Президент Асоціації Практикуючих Логопедів України, засновниця центру психофізичної та логопедичної реабілітації та розвитку «Синій птах» (м.Запоріжжя). Під час зустрічі усі зацікавлені мали можливість не тільки дізнатися про специфіку професійної діяльності вчителя-логопеда та надання логопедичної допомоги у Великій Британії, але й поставити запитання.

Друга зустріч відбулась 20 жовтня 2022 року з випускницею Бердянського державного педагогічного університету за напрямом підготовки «Дошкільна освіта. Корекційна освіта» Тетяною Чумак. Наразі вона працює логопедом, фахівцем жестів та АВА-терапії, вчителем спеціальної школи департаменту освіти, культури та спорту в кантоні Тічіно, Швейцарія. Під час зустрічі учасники воркшопу дізналися про специфіку діяльності спеціальних шкіл у Швейцарії, взяли участь в обговорені особливостей надання спеціальних освітніх послуг у Швейцарії та Україні, а також отримали відповіді на найбільш хвилюючі питання щодо організації корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами за кордом.

 

30 серпня 2022

Досвід практиків: логопедичні заняття онлайн і з «чим їх їдять»

 

У рамках діяльності Студентського десанту S016 відбувся інформативний онлайн івент з циклу «ППЛ: Порадник практикуючого логопеда» для здобувачів вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта на тему: «Логопедичні заняття онлайн: пастки та лайфхаки».

Випускниця спеціальності 016 Спеціальна освіта, фахівчиня-практик, онлайн логопед школи GOVORIKA – Ольга СТОЯНОВА розповіла про те, хто такий «онлайн логопед» та з якою категорією дітей він працює; про структуру онлайн заняття та «підводні камені» їх проведення; розкрила специфіку роботи з батьками. А також надала рекомендації: як підготувати себе за «5 хвилин до заняття», поділилась професійними лайфхаками та продемонструвала матеріал з власних онлайн занять.

 

29 серпня 2022

Медіаграмотність в умовах сучасної війни проти росії!

 

Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта мали унікальну можливість слухати кандидатку наук з соціальних комунікацій, доцентку, журналістики Олену Мельникову-Курганову з доповіддю «Пропаганда, маніпулятивні повідомлення, дезінформація» на прикладі блокадного Маріуполя під час війни.

 

10 травня 2022

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «PRO ПОРУШЕННЯ ПИСЬМА»


Гостьова лекція для здобувачів 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» була проведена доц. Ганною ЛОПАТІНОЮ разом із вчителем-дефектологом, логопедом інклюзивно-ресурсного центру Енергодарської міської ради Дар’єю МУРСАЛОВОЮ.

 

2021 рік

 

30 листопада 2021

Гостьова лекція від флагману спеціальної освіти

 

Під час вивчення освітньої компоненти «Інноваційні технології в логопеді» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Спеціальна освіта» відбулася гостьова лекція докторки педагогічних наук, професорки кафедри логопедії та логопсихології НПУ імені М. П. Драгоманова Світлани КОНОПЛЯСТОЇ.

 

22 жовтня 2021

Методики діагностики від практика: гостьова лекція

 

Під час вивчення освітньої компоненти «Методи відбору у спеціальні заклади освіти для дітей із ТПМ» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Логопедія. Спеціальна психологія» відбулася гостьова лекція директорки комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» БМР Тетяни Малуєвої. Під час лекції було розглянуто структуру методик WISC-IV, LEITER-3, CONNERS-3, PEP-3, CASD для комплексної оцінки різних сфер розвитку дитини від 2 до 18 років.

 

21 жовтня 2021

Ініціативно, натхненно та цікаво

 

Під час лекції з освітньої компоненти “Організація та планування роботи фахівців спеціальної та інклюзивної освіти” викладачем кафедри прикладної психології та логопедії Наталею Анастасовою була запрошена вчитель-логопед “Інклюзивно-ресурсного центру” БМР Оксана Шабаліна.

 

23 квітня 2021

Гостьова лекція психолога-консультанта міжнародної компанії

 

м.Софія (Болгарія), кваліфікованого спеціаліста в галузі трудової психології, організаційної поведінки та консультування організацій (Софійський університет «Св.Климент Охридски») Юлії Драганової. Лекція відбулася в межах вивчення освітньої компоненти вільного вибору «Корекційна робота з агресивними дітьми» для здобувачів першого рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія».

24 квітня 2021

Технологія роботи з родинами дітей та підлітків, схильних до агресії

 

Гостьова лекція практичного психолога Криворізької педагогічної гімназії, здобувачки вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» БДПУ Юлії Табакіної. Лекція відбулася в межах вивчення освітньої компоненти вільного вибору «Корекційна робота з агресивними дітьми» для здобувачів першого рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія».

 

22 квітня 2021

Гостьова лекція про важливість раннього мовленнєвого розвитку

 

У межах освітньої компоненти «Логопедична робота з дітьми раннього віку» ОПП «Спеціальна освіта», гостею на лекційному занятті стала науковець, старший викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Харківської гуманітарно-педагогічної академії, логопед Інституту раннього втручання Олена Потамошнєва.

 

15 квітня 2021

Гостьова лекція: практичний досвід та актуальні питання

 

У межах вивчення освітнього компонента «Логопедія» ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» відбулася гостьова лекція кандидата педагогічних наук, доцента кафедри логопедії та логопсихології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Олександра  Козинця. Лектор поділився зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта практичним досвідом логопедичної роботи з хворими на афазію.

 

15 квітня 2021

Професійно спрямовані зустрічі стейголдерів зі здобувачами вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта

 

Для здобувачів вищої освіти першого бакалаврського рівня ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» та другого бакалаврського рівня ОПП «Спеціальна освіта» були організовані серії зустрічей із практикуючими вчителями-логопедами, дефектологами міста Бердянська.  Під час зустрічей з вчителем-логопедом, дефектологом ЗДО №20 «Червоний капелюшок» Оксаною Головіною були презентовані та розкриті питання кінезіології в практичній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

10 квітня 2021

Гостьова лекція для логопедів: інноваційно про інформативне

 

Під час вивчення освітньої компоненти «Інноваційні технології в логопедії» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта» відбулася гостьова лекція Олени Ласточкіної, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри логопедії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка. Під час лекції на тему «Інформаційно-комунікаційні технології, як засіб системи логопедичного супроводу осіб із порушеннями мовлення» було описано систему логопедичного супроводу, окреслено методичне забезпечення у системі логопедичного супроводу (класичні та нетрадиційні (інноваційні) психолого-педагогічні методики логокорекції).

 

09 квітня 2021

Сенсорна інтеграція в роботі логопеда та психолога: досвід ізраїльського фахівця

 

Гостьова лекція Свєти Ревіч – ерготерапевта, ВОТ, МА, керівниці та засновниці Центру сім’ї та дитини «Рамот» (Ізраїль) під час вивчення дисципліни – «Сенсорна інтеграція в корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта».

 

10 березня 2021

Плідна професійна співпраця

 

Гостьова лекція для студентів спеціальності 016 “Спеціальна освіта” у межах навчальної дисципліни “Основи психологічного консультування та психокорекції осіб з особливими освітніми потребами” за участю доктора філософії в галузі соціальних та поведінкових наук, практичного психолога Комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр № 3” Миколаївської міської ради Дмитра Прасола.

 

 2020 рік

 

31 жовтня 2020

Зустріч з практиками

 

Зустріч здобувачів вищої освіти з асистентом вчителя інклюзивного класу гімназії N 3 “Сузір’я”, випускницею факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Поліною Шульгою. Тема “Асистент вчителя: роль та відповідальність”.

 

15 жовтня 2020

Сократівські діалоги на парі з роботодавцями

 

Практичне заняття з навчальної дисципліни «Проєктування корекційно-розвивальних програм» для здобувачів заочної форми навчання ОП «Спеціальна освіта» було проведено разом із фахівцями інклюзивно-ресурсного центру Енергодарської міської ради психологом Зоєю Першиною та вчителем-дефектологом Дарʼєю Мурсаловою.

 

15 березня 2020

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД ВІД СТУДЕНТІВ ЗАОЧНИКІВ

 

Спільна лекція з дисципліни «Методика розвитку дрібної моторики у дітей з психофізичними порушеннями» старшого викладача кафедри прикладної психології та логопедії Наталі АНАСТАСОВОЇ та студентів практиків заочної форми навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта Тетяни НИЖНИК та Ірини ГУЖЕВОЇ. Під час заняття студенти-практики охоче ділилися досвідом стосовно ефективних та цікавих методів, технік, які найкраще використовувати у корекційно-розвитковому процесі та за допомогою яких дійсно є позитивні зміни, досягнення у психофізичному розвитку дитини з особливими потребами.

 

11 березня 2020

На пару – з практиком

 

Бінарна лекція з навчальної дисципліни «Логопедія» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Логопедія. Спеціальна психологія» 304 групи спеціальності 016 «Спеціальна освіта». Провели доцент кафедри прикладної психології та логопедії Ганна ЛОПАТІНА разом із логопедом-практиком м. Запоріжжя Олесею МОРОЗОВОЮ.

 

 2019 рік

 

19 жовтня 2019

Майстер-клас із глинотерапії «Практики подолання професійного вигорання»

 

Унікальна можливість для здобувачів вищої освіти випала відвідати майстер-клас із глинотерапії юнгіанського консультанта Вікторії Віткалової (м. Київ), що проводився на базі студії творчого розвитку «Інсайт».