Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 55А, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Новини

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Академічна доброчесність майбутніх вихователів «в дії»

 

Протягом тижня зі здобувачами спеціальності 012 Дошкільна освіта Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти було проведено різноманітні заходи на тему «Академічна доброчесність».

Під час івенту куратор 102 ДО групи – к. п. н. Тетяна Єськова, ознайомила слухачів із поняттям академічної доброчесності та її складовими. Особливу зацікавленість у першокурсників викликало питання про відповідальність за порушення академічної доброчесності, до якої вони можуть бути притягнені, а саме: повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо); позбавлення академічної стипендії; позбавлення наданих закладом освіти пільг з оплати навчання і навіть відрахування з закладу освіти та інше.

Доценткою Аллою Омеляненко для здобувачів 202 та 203 груп було проведено педагогічну студію. Почався захід з традиційної вправи «Дерево очікувань», в якій більшість учасників хотіли уточнити та отримати нову інформацію про ті чи інші аспекти академічної доброчесності. Основні положення теми було проілюстровано за допомогою інфографіки «Зрозуміло про академічну доброчесність». За допомогою техніки брейнрайтинга, одного з різновидів мозкового штурма, але з перевагою на індивідуальну роботу, кожному студенту було запропоновано дати письмову характеристику порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання). Жваве обговорення викликало питання дискусії «Покарання за списування». Студенти зазначали негативні наслідки списування, морально-етичний аспект зазначеного порушення. І що цікаво, якщо раніше студенти списували один в одного, то тепер зі своїх смартфонів. З одного боку, це ніби і прогресивно – студенти досконало опанували технічні засоби, впевнено вміють ними користуватися, здобувати потрібну інформацію, (хоча це вітається у пошукових видах діяльності, але не під час контрольних заходів), а з іншого – втрачають навички і бажання мислити й оперувати своїми інтелектуальним ресурсами, власною, а не комп’ютерною пам’яттю. За допомогою емодзі та смайлів здобувачі давали відповідь на запитання: «Чому студенти списують?», «Як вирішити проблему недоброчесності?. Найвдалішими були варіанти запропоновані Катериною Д’яченко, Алевтиною Палій, Анною Забеліною. Серед причин списування студенти називали такі: лінь, брак часу, надлишок інформації. Серед варіантів розв’язання проблеми недоброчесності були названі такі проводити просвітницькі кампанії, змінювати вектор самооцінки студентів. Підсумок зустрічі був представлений ромашкою Блума.

Сучасний формат проведення – «рeer-to-peer» – обрала для своїх груп куратор, к. п. н. Леся Мороз-Рекотова. В асинхронному форматі місцем зустрічі було обрано Telegram-чат. Запропоноване опитування виявило у здобувачів 3 курсу «дружні» порушення академічної доброчесності. У який саме спосіб? Давали списувати! Думаючи, що допомагають подрузі. Леся Вікторівна зазначила, що розпочинати шлях до академічної доброчесності необхідно з прагнення бути чесним із самим собою. На прикладі власних наукових праць продемонструвала високий рівень якості результатів наукової роботи.

Гайдлайн зі здобувачами 402 ДО групи провела куратор, к. п. н. Юлія Семеняко. Згадали Положення про академічну доброчесність Бердянського державного педагогічного університету; зауважили, що нині це не тренд, а норма сучасного життя в закладі вищої освіти, загалом у науковому середовищі. Найбільше молодь зацікавили рекомендації щодо уникнення можливих проявів академічної недоброчесності, їх виявлення та недопущення, адже отримана інформація стане в нагоді кожному, хто береться за наукове дослідження. Обговорили питання «Які наслідки має списування не тільки для однієї особи, а й усієї країни?». Викладач ознайомила з безкоштовними електронними ресурсами, за допомогою яких можна перевірити текст на досконалість та оригінальність написання. Заслуговує на похвалу активність здобувачів у позанавчальний час, який вони також присвятили вивченню окресленого питання, пройшовши на платформі EdEra курс «Академічна доброчесність» та отримали сертифікат.

Наразі, здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта активно займаються науково-дослідною роботою (написання наукових тез, статей, курсових робіт), і розуміють, що дотримання академічної доброчесності є запорукою якісного навчання і майбутнього професійного розвитку.

Можемо резюмувати – «не карати, а вчасно навчати» – правильний та ефективний підхід до впровадження академічної доброчесності в університеті.

 

 

Юлія Семеняко

канд.пед.наук, доцент кафедри дошкільної освіти

світлини з архіву кафедри

 


 

До Всесвітнього Дня науки в ім’я миру та розвитку дошкільної освіти!

 

До Всесвітнього Дня науки в ім’я миру та розвитку дошкільної освіти на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відбулося урочисте засідання наукового гуртка при кафедрі дошкільної освіти «Педагогічні студії» (керівник к.пед.н. Ольга Ілішова), за участю здобувачів спеціальності 012 Дошкільна освіта» с201ДО та с101ДО груп.
Під час он-лайн зустрічі здобувачі взяли активну участь в обговорені актуальної проблематики в сфері дошкільної освіти: «Девіантна поведінка дошкільників: причини, наслідки, як запобігти цьому». Також вони мали змогу презентувати свій педагогічний досвід з означеної проблеми, поділитися своїми дієвими методами та формами роботи з такими дітьми, озвучити труднощі, які виникали під час роботи з ними та їхніми батьками в рамках співпраці закладу дошкільної освіти з сім’ями вихованців.

 

 

Ольга Ілішова
к. пед. н., доцент кафедри дошкільної освіти
світлини з архіву кафедри

 


 

Сучасні педагогічні технології як засіб формування професійної майстерності майбутніх вихователів

 

27.09 відбувся заключний семінар з дисципліни «Теорія і технологія педагогічної системи М. Монтессорі» у здобувачів вищої освіти групи с201. В активній дискусії із викладачем – асистентом кафедри дошкільної освіти Наталі Григор’євої, здобувачі освіти обговорювали можливості впровадження Монтессорі-методу в дошкільну освіту в Україні, порівнювали традиційну дошкільну освіту та педагогічну систему Монтессорі.

Одним із завдань, яке мали виконати здобувачі, було написання есе «Я і Монтессорі-педагогіка». Така форма роботи дозволяє викладачу одразу з’ясувати, наскільки студенти зрозуміли філософські та педагогічні ідеї М.Монтессорі, оволоділи методикою, а також (що було дуже приємно для мене як викладача) почути, що отримана інформація буде корисною для використання в практичній діяльності ЗДО.
Озброєні новими знаннями, окрилені, із запалом в очах і бажанням реалізовувати педагогічні ідеї та методику М.Монтессорі – ось такими я побачила здобувачів на нашій зустрічі. Чи це не є результатом, якого прагне досягти кожний із викладачів?!
Такі результати у викладацькій роботі неможливі без поглиблення і вдосконалення знань з дисципліни, яку викладаєш. Тому вдячна Українському Монтессорі Центру за можливість бути учасником курсу «Монтессорі-педагогіка від 0 до 6 років. Філософські основи та базові принципи», який проходив з 25 липня по 30 серпня 2022 року в онлайн-форматі на платформі ZOOM.

 

 

 

Наталя Григор’єва
асистент кафедри дошкільної освіти
світлини з архіву автора

 


 

Новини частина І