Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Навчання

На кафедрі соціальних комунікацій забезпечується викладання дисциплін для спеціальності журналістика та спеціалізації медіакомунікації:

Журналістика: журналістикознавство, журналістська етика, журналістське розслідування, журналістський фах, зв’язки з громадськістю, історія журналістики, масова комунікація та інформація, медіадизайн, медіакритика, медіаправо, міжнародна журналістика, нові медіа, журналістикознавство, постановка голосу, редагування для журналістів, реклама, соціологія масової комунікації.

Медіакомунікації: медіакультура, медіаосвіта та медіаграмотність.

Також до начального процесу залучають журналістів-практиків та медіатренерів для проведення семінарів, тренінгів, майстер-класів, наприклад:

  • «Радіо: створення та просування». Тренери – директор радіостанції «Хіт-FM» Віталій Дроздов і директор радіо ROKS Оксана Шавель.
  • «Радіо і телебачення: спільні та відмінні риси». Тренер – журналіст ІСТV, ведучий політичного ток-шоу «Свобода слова» Андрій Куликов.
  • «Практика фактчек в Україні – можливість і перспективи». Тренер – Олександр Гороховський – головний редактор ресурсу FactCheck-Ukraine, куратор ресурсу Checkregion-ua.
  • «Журналістські стандарти в епоху діджиталізації та Web0». Тренер – Інго Петц – німецький журналіст видань «Süddeutsche Zeitung», «Frankfurter Allgemeine Zeitung», «Der Standard».
  • Воркшоп «Телевізійна програма: від задуму до реалізації». Тренер – Ольга Кайда, редактор телепроектів «Стосується кожного» (телеканал «Інтер»), «Слідство ведуть екстрасенси» (телеканал «СТБ»), «На ножах», «Інспектор Фреймут» та «Інспектор Фреймут. Міста» (телеканал «1+1»), «Орел и Решка. Перезагрузка» (телеканал «Інтер»).
  • «Самопрезентація та переконання в журналістиці». Тренер – Інна Пенчук – ліцензований медіатренер, завідувач кафедри журналістики, реклами та PR Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету (м. Запоріжжя), професор, доктор наук, журналіст, телеведуча і автор телепрограм.
  • «Журналістика в умовах конфлікту». Тренер – Діана Дуцик – медіаексперт, екс-виконавчий директор «Детектор медіа».
  • «Постправда та маніпуляція в телеефірі. Фактчек як інструмент протидії». Тренер – Олександр Гороховський – головний редактор ресурсу FactCheck-Ukraine, куратор ресурсу Checkregion-ua.
  • «Ентузіазм, бажання, досвід: Як створити оригінальний і якісний телеконтент в часи шаленого вибору і конкуренції?». Тренер – Валентин Терлецький – журналіст, автор і ведучий програми “Козацька звитяга” на Запорізькій філії Суспільного телебачення.