Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55А

Новини

День Позашкілля Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта українським дітям»


 

ХІХ Методологічний семінар з позашкільної освіти, онлайн відкрита лекція «Психологічна підтримка учнів у закладах позашкільної освіти в умовах воєнного стану: як допомогти пережити втрату та журбу»


 

Виробнича практика в закладах позашкільної освіти – необхідна складова системи професійної підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій


 

Позашкільна освіта – 2023: десять звершень


 

Участь у ХVІІ Методологічному семінарі з позашкільної освіти, онлайн відкритій лекції «Навчальна програма позашкільної освіти»


 

Робототехніка в промисловості

11-15 вересня 2023 на базі THE COMPANY “DEL a.s.” спільно з “VOS a SPS” в м. Ждя́р-над-Сазавою (Чеська республіка) пройшли міжнародні змагання «Робототехніка в промисловості» (“ROBOTICS IN INDUSTRY”).
Змагання відбувались в галузі робототехніки на дослідно-експериментальних стендах з пневмоавтоматики, електропневмоавтоматики, електрогідравліки, електропневматики та автоматики.
Уперше до змагань долучився Бердянський державний педагогічний університет. Команду представили студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Анна Хацько, Максим Бежан та Артем Крат (3 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика), Артем Півень (4 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика) та Олександр Медведенко (2 курс магістратури, спеціальність 014 Середня освіта. Трудове навчання та технології), під керівництвом к.п.н., доцента Сергія Онищенка. Також Сергія Онищенка обрано до складу журі.

Детальніше за посиланням

 


 

Майстер-клас "Мікровишивка"

 

 


 

Майстер-клас "Розписний пряник вишиванка"

 

 


 

Майстер-клас "Святкова листівка"

 

 


 

Виставка студентських робіт ФМКТО БДПУ

 

 


 

Персональні виставки здобувачів та випускників спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

Із 15 по 19 травня 2023 року на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій в межах тижня днів Науки БДПУ з метою популяризації технологічної освіти пройшли шість яскравих незабутніх персональних виставок студентів та випускниць спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології).
Нашими зірками на цих урочистих подіях стали студентки 3 курсу заочної форми навчання Валерія Губар, Ірина Плінокос, Оксана Махиня та Ганна Тангірберганова, а також випускниці цього навчального року – здобувачки освіти, магістрантки групи м2Т – Олена Андрущенко та Маргарита Погребняк.
Дівчата подарували глядачам неймовірну естетичну насолоду, дозволили зануритись у світ чарівного мистецтва вітражів, креативної вишивки, бісероплетіння, арт-терапії, створення жіночих прикрас та національного розпису півдня України. Молоді майстрині продемонстрували свої таланти, поділилися секретами виконання своїх авторських дизайнерських розробок та досягненнями у декоративно-ужитковому мистецтві.
Викладацький склад кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій пишається творчими досягненнями своїх здобувачок освіти та випускницями і бажає їм натхнення, творчої наснаги, пошуків у мистецтві та чекає на нові шедеври!
P.S. Хочу від себе особисто та всієї кафедри ПОТНТ висловити слова подяки за технічну підтримку, терпіння та готовність допомогти у організації виставок наших студентів проректорці з науково-педагогічної роботи, кандидатці філологічних наук Ганні Александровій та провідному фахівцю із зв’язків з громадськістю та пресою Владиславу Кушнеренку.
А всіх зацікавлених, хто не встиг подивитися персональні виставки наших майстринь, запрошуємо це зробити за посиланнями:
Ірина Плінокос: Дивитись відео
Валерія Губар: Дивитись відео
Оксана Махиня: Дивитись відео
Ганна Тангерберганова: Дивитись відео
Олена Андрущенко: Дивитись відео
Маргарита Погребняк: Дивитись відео
Підсумовуючи результати проведення зазначених виставок, а саме відгуки відвідувачів, кількість переглядів та пережиті естетичні емоції, хочеться ще раз підкреслити, що технології – це дійсно круто!

К.п.н., доцент кафедри

трудового навчання та технологій

Юлія Бєлова-Олейник

 


 

IZONE Energy – 2023

Цьогоріч завершальним заходом на Фестивалі науки БДПУ є креативна зона «IZONE Energy», яка працювала на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій.
Креативна зона «IZONE Energy» працювала під керівництвом доцента Сергія Онищенка, виконавцями були здобувачка першого рівня освіти спеціальності 015 Професійна освіта (Енергетика) Анна Хацько та здобувач другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Олександр Медведенко.
Основними локаціями креативної зони «IZONE Energy» були: «Магнетизм металу», «Густина рідин», «Гальванічний лимон», «Найпростіший електродвигун».
На локації «Магнетизм металу» було досліджено шлях електродвигуна, який складається з двох основних частин – магніту та мідного контуру. Щоб розглянути кожну частину, наші студенти провели декілька експериментів, які показали, що складні речі складаються з простих складових.
Перший експеримент «Магнітні властивості металу»: «Вже давно люди знають про магніти, перші магніти були природні, дуже слабкі. Зараз людтна дійшла до того, що сама можестворити магніти різних форм. Щоб продемонструвати магнітні властивості, нам потрібен стенд (голка на нитці та магніти). Голка – це просте залізо, яке може привласнити собі магнітні властивості, це допомогло створити перший компактний компас. Але у заліза є властивість втрачати магнітні властивості при зміні температури, при нагріванні голка втрачає здатність магнітитись.
Люди гралися цими магнітними властивостями, але на той період, на цьому все і закінчилося. Цей експеримент нам продемонстрував магнітні властивості металу».
Під час роботи локації «Густина рідин» наші гості дізнались, як людство експериментувало з рідинами: «З дисципліни “Гідравліка” ми дізнались про густину різних рідин. Під час нашого експерименту з густинами різних рідин, ми використовуємо прозорий стакан і наливаємо рідини різної густини шарами (мед, миючий засіб для посуду, воду та соняшникову олію) у співвідношенні 1/1. В результаті ми помітили, що рідини утворили окремі шари, які чітко відрізнялися один від одного. Кожен шар рідини мав свою власну густину, що призводило до їх розділення у стакані. Також різні рідини мають властивість проводити або не проводити електричний струм. Ювеліри ще до нашої ери, покривали один метал іншим за допомогою різних розчинів. І тоді вони зрозуміли: якщо в ємність з кислотою, опустити мідній електрод та алюмінієвий, то цей прилад можна використовувати для простого хімічно покриття одного металу іншим. Проведемо експеримент – візьмемо ємність, та два електроди, мідь та оцинковку, а замість кислоти додаємо розчин соди. На контактах у нас буде напруга, що і показує на най простішу батарейку».
Огляд батарейки на кислоті здійснили на локації «Гальванічний лимон»: «Перш ніж почати експеримент, давайте коротко ознайомимося з основними поняттями. Електрична напруга – це різниця потенціалів між двома точками, яка вимірюється в вольтах. Сьогодні ми використаємо мультиметр для вимірювання цієї напруги. Лимон, в свою чергу, містить речовини, які можуть служити електролітами і здатні створювати електричний струм у взаємодії з металом. Нам необхідні наступні матеріали, такі як: лимон, мідний провід, металевий болт і мультиметр. Ми підключили мідний провід та болт до мультиметра, а потім вставляємо їх у лимон. Під час експерименту ми побачили, що лимон виступає хімічним джерелом електричної енергії. Мультиметр показав нам, що лимон створює електричну напругу, яку можна виміряти».
На останній локації «Найпростіший електродвигун» наші гості дізнались, що експерименти з електричним струмом та магнітними властивостями розпочалися людством від створення першої батарейки. Результат – «Найпростіший електродвигун»: «Цей експеримент ми можемо зробити вдома. Візьмемо батарейку, два магніти та саморіз. З’єднаємо як показано на стенді. Проводом з’єднаємо «+» та «-» батарейки. В результаті виникає сила Лоренца та сила Ампера, що збуджує обертання (демонструємо). Людство експериментувало та в результаті багатьох спроб отримало електродвигун, яким ми зараз користуємося у повсякденному житті».
Гостями на креативній зоні «IZONE Energy» були науково-педагогічні працівники БДПУ, здобувачі спеціальностей 015 Професійна освіта (Енергетика) та 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології), а також учні ЗЗСО м. Бердянська та Бердянського району, м. Запоріжжя та м. Вінниці.
На згадку про роботу креативної зони «IZONE Energy», під час Фестивалю науки БДПУ, наші енергетики залишили багато продемонстрованих чаруючих експериментів з електричними законами та силами, законами гідравліки та теплотехніки, які захоплювали й змушували дивуватись.
Мрій про свої досягнення!

 

 


 

Сучасний підручник НУШ

Триває тиждень технологічної та професійної освіти і 18 травня на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій відбувся методичний семінар «Сучасний підручник НУШ», де йшлося про місце і роль підручника з предмету «Технології» у новій українській школі.
Було зазначено, що «Технології» – це особливий навчальний простір, який об’єднує різні види діяльності школярів: конструкторську, творчу, дослідницьку, проєктну, пошукову та інші. Присутні ознайомилися з презентацією підручників «Технології» для 5 класу і «Технології» для 6 класу, які ґрунтуються на особістісно-зорієнтованому, діяльнісному, продуктивному, культурологічному підходах. Провідну роль в змісті підручників відіграє розвиток пізнавальних інтересів здобувачів освіти, проведення досліджень, створення продукту, свобода вибору. Особлива увага приділяється інтеграції з різними освітніми галузями. Однією з наскрізних тематичних ліній підручника є екологічна.

Детальніше за посиланням

 


 

Ukrainian style: від традицій до сучасності

17 травня 2023 року з нагоди днів науки, тижня технологічної та професійної освіти старша викладачка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Маргарита Погребняк провела майстер-клас на тему «Ukrainian style: традиційні українські прикраси».
На майстер-клас завітали здобувачі освіти та викладачі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету, представники Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.
Майстер-клас поєднав у собі історичне минуле та сучасність. Особлива увага була приділена захисній ролі прикрас-оберегів та соціальному значенню, які вони отримали серед української спільноти.
Було розглянуто традиційні прикраси, такі як коралі, баламути, бурштинове намисто, намисто з венеціанського скла, бісерні прикраси (ґердани, силянки, чільця, кризи, котильони), зґарди, дукачі з бантами, таляри та салби. Розглянуті ідеї інтерпретацій етнічних прикрас у сучасні стилі.

Детальніше за посиланням

 

 


 

Подяки нашим енергетикам на Дні науки

На студентській конференції, присвяченій Дням науки БДПУ, студенти 2-го курсу Анна Хацько, Артем Крат, Максим Бежан та студент 3-го курсу Артем Півень спеціальності 015 «Професійна освіта. Енергетика» факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ отримали подяку від декана, професора Вікторії Жигірь.

Детальніше за посиланням

 


 

Майстер клас "Мікс технологій"

 

 


 

Науковий семінар «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти».

У рамках проведення Днів науки 16 травня на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій було проведено науковий семінар «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти».
Тематика виступів викладачів була зосереджена довкола питань реалізації державних стандартів технологічної освіти закладів загальної середньої освіти. Викладачі кафедри обговорили аспекти розвитку технологічної освіти в умовах Нової української школи, особливості змісту навчальних модельних програм технологічної освіти. Також науковці розглянули специфіку підготовки вчителів трудового навчання та технологій у контексті Концепції «Нова українська школа».

Детальніше за посиланням

 


 

«Технології – це круто!» Мистецтво, що здатне врятувати життя

Сьогодні хочу познайомити вас, любі читачі, з одним із найвідоміших видів декоративно-ужиткового мистецтва – з вишивкою. Та не просто з традиційною вишивкою, яка відома всім, а з креативною вишивкою! З такою, що здатна врятувати життя!
А гостею нашої рубрики є дуже глибока, чуйна та надзвичайно талановита людина, якій притаманне неабияке креативне мислення. Знайомтеся, це – Губар Валерія Володимирівна, студентка 3 курсу заочної форми навчання факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології).

Детальніше за посиланням

 


 

Рубрика «Технології – це круто!»

До Вашої уваги презентую нову рубрику, у якій буду розповідати про надзвичайні події у технологіях, декоративно-ужитковому мистецтві та сучасному дизайні. Безумовно, буду знайомити Вас із митцями, які створюють красу своїми руками, навчаючись та працюючи за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Трудове навчання та технології)».
Метою створення цієї рубрики є долучення вас до прекрасного через ознайомлення з техніками виконання прикрас інтер’єрного або екстер’єртного призначення, видами дизайнерської діяльності, методами створення дизайн-проектів тощо. Про все це будуть вам розповідати наші Доки – викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, випускники факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти спеціальності «014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)», студенти бакалаври та магістранти цієї ж спеціальності, а також спеціально запрошені гості – сучасні дизайнери, народні майстри, вчителі технологій, керівники гуртків декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва та позашкільної освіти тощо.

Детальніше за посиланням

 


 

Майстер-клас «Світлодіодна писанка»

Великдень – найбільше християнське свято. Є багато подій, які люблять зустрічати українці, але однією з головних є – Великдень. Цей світлий і добрий день несе з собою віру, надію і любов.
Підготовка до свята відчувається в кожному домі. Не є виключенням і факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, де 14 квітня 2023 року організували майстер-клас «Світлодіодна писанка» в рамках культурно-мистецької толоки «Великдень єднає». Підготували захід студенти 2-го курсу Анна Хацько, Артем Крат, Максим Бежан та студент 3-го курсу Артем Півень (спеціальність 015 «Професійна освіта. Енергетика») під керівництвом доцента Сергія Онищенка.
У майстер-класі взяли участь науково-педагогічні працівники та студенти БДПУ, учні та вчителі навчальних закладів м. Бердянська, Бердянського району, Запоріжжя, Дніпра, Вінниці та ін.

Детальніше за посиланням

 

 


 

Доповіді учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 014 «Середня освіта (Трудове навчання та технології)»

У рамках проведення Днів науки 12 травня кафедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій було організовано презентацію  наукових робіт, які пройшли у ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських  наукових робіт  зі спеціальності 014 «Середня освіта (Трудове навчання та технології)». Здобувачами освіти (Маргарита Закора, Валерія Круглова, Ганна Столяр та Олександра Комісарчук) були представлені результати кропіткої та наполегливої праці протягом усього періоду навчання під  керівництвом досвідченого науковця кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій к.п.н., доцентки Людмили Даннік.
Здобувачі освіти продемонстрували глибокі знання з проблем дослідження, наукову і практичну цінність отриманих результатів, високий рівень розвитку логічного та аналітичного мислення, особистісних якостей, здатність брати участь у дискусії на високому професійному рівні.
Викладачі кафедри та присутні здобувачі освіти відмітили високий рівень  наукових досліджень, зокрема здобувачки вищої освіти 4 курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Маргарити Закори з темою дослідження «Використання цифрових технологій у трудовій підготовці учнів в умовах дистанційної освіти», яка посіла 3 призове місце та отримала дипломом III ступеня. Маргарита Закора під час презентації довела, що впровадження цифрових технологій є важливим завданням сучасної освітньої системи, особливо під час навчання в умовах адаптивного карантину з використанням технологій дистанційного навчання.
За результатами науково-дослідницької діяльності учасники Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 014 «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» отримали нагороди, які вручила завідувачка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій к.п.н., доцентка Валентина Перегудова.

 


 

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА СЕКЦІЯ

11 травня з нагоди декади технологічної та професійної освіти, всеукраїнського фестивалю науки кафедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій на базі платформи ZOOM було організовано роботу студентської наукової секції «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти».
Доповіді запропоновані здобувачами освіти, продемонстрували високий рівень фахової підготовки майбутніх учителів трудового навчання та  інженерів-педагогів, сприяли виникненню конструктивних дискусій та обговорень актуальних освітянських питань. Серед них дослідження Валерії Круглової, Маргарити Закори, Катерини Ярової, Людмили Гапон, Вікторії Майбороди (науковий керівник – доцент Людмила ДАННІК, Олександра Медведенка, Богдана Стуліна, Іллі Плачкова, Анастасії Андрусенко, Олексія Крата (науковий керівник – доцент Світлана ХОМЕНКО, Анастасії Псьол, які відзначено грамотами за активну участь в науковій роботі.
Грамотою за найкращу доповідь була нагороджена здобувачка другого рівня вищої освіти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Людмила Гапон (Науковий керівник – доцент Людмила ДАННІК. Під час доповіді дослідниця представила  свій творчий проєкт − сумку-клатч у техніці гобеленового ткацтва, в якому поєднано традиції, історичну проблематику Прилуцького краю та сучасності. Також магістранта поділилася досвідом і представила презентацію про участь у ХХІ міжнародному конкурсі молодих дизайнерів-модельєрів «Печерські каштани» м. Київ. Для участі в конкурсній номінації «Текстиль, гобелен» Людмила Гапон виготовила різнофактурний гобелен «В пошуках рідного краю» з різноманітними об’ємними ткацькими техніками та матеріалами. Вона звернула увагу на те, що саме текстильне панно із зображенням забутих подій – є не лише одним із способів поєднання традицій та сучасності, а й слугує пам’яткою про забуті традиції предків.

 


 

З початком нового семестру активно проводиться профорієнтаційна робота кафедри професійної освіти, трудового навчання і технологій. 18 лютого до нас у гості завітали студенти гуманітарно-економічного коледжу, котрі бажають отримати вищу освіту саме у нашому університеті. Доценти кафедри Даннік Людмила Анатоліївна та Бєлова Юлія Юріївна провели екскурсію корпусами університету, ознайомили потенційних студентів із лабораторіями, кабінетами і дисциплінами кафедри. Показали практичні і наукові доробки випускників ФФМКТО. Розказали про перспективи працевлаштування студентів по закінченню навчання на факультеті. Студенти коледжу виявили інтерес і зацікавленість у своєму подальшому професійному зростанні на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної і професійної освіти.

 


 

Складні часи – нові можливості

На початку серпня 2020 року Бердянським державним педагогічним університетом, громадською спілкою «Українська асоціація освіти дорослих» і громадською організацією «Центр освіти дорослих» у рамках проєкту «Складні часи – нові можливості» була реалізована короткострокова освітня програма для навчання осіб, які втратили роботу внаслідок пандемії.
Всього в Україні було відібрано 2 міста для реалізації цієї програми, одним з яких став Бердянськ.
Освітня програма складається з трьох блоків: «Право», «Самоосвіта», «Працевлаштування». Мета програми – навчити тимчасово безробітних громадян захищати свої соціальні права, шукати роботу та займатися самоосвітою для професійної перекваліфікації.
Участь у програмі дозволить учасникам:
– знати і вміти реалізовувати на практиці свої права безробітної особи та базові права громадянина (право на державну підтримку безробітних осіб, право на звернення до органів влади, право на підприємницьку діяльність інші релевантні меті проєкту права);
– усвідомити важливість навчання впродовж життя, зокрема зрозуміти можливість перекваліфікації протягом життя, знати і вміти користуватися сервісами онлайн-освіти, знати найзатребуваніші (найактуальніші) навички 21 століття і розуміти як і де їх здобути;
– знати як державні, так і недержавні установи (в т.ч. онлайн-сервіси), можуть сприяти працевлаштуванню, мати базові навички правильного складання резюме та мотиваційних листів, уміти поводити себе під час співбесіди з роботодавцем.
Проект «Складні часи – нові можливості» здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

 

Захід провели тренери Тетяна Несторенко та Павло Буянов.

Дуже дякуємо учасникам за активність і креатив!

 


 

Конкурс «Талановиті школярі – креативні ідеї» розпочато!

20 травня 2020 року студенти та викладачі кафедри ПОТНТ зустрічалися з учнями 5-А класу БСШ№ 16. Цього року це була дистанційна зустріч, на якій студенти 3 курсу ФФМКТО (Тетяна Мельник та Анастасія Псьол) ознайомили учнів з технологіями декоративно-ужиткового мистецтва, а саме бісероплетіння та плетіння з ниток, а потім оголосили для учнів творчій конкурс «Талановиті школярі – креативні ідеї».Конкурс полягає у визначенні переможців серед школярів, які виконають найкреативніші сувеніри, а саме брелок для ключів, виконаний у техніці бісероплетіння та сувенір-пташку, плетену із ниток.Переможці конкурсу отримають грамоти від кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ та призи. А портрети переможців конкурсу будуть прикрашати почесну дошку переможців творчих конкурсів та олімпіад у другому корпусі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та  технологічної освіти БДПУ.Перспективою запропонованих заходів є профорієнтаційна робота серед учнів середніх закладів освіти міста, а також залучення молоді до технологічної освіти.

Автор проєкту творчого конкурсу

доцент кафедри ПОТНТ Юлія БЄЛОВА

 


 

Чарівність біскорню

З 12 травня в рамках фестивалю науки і декади технологічної та професійної освіти на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, компютерної та технологічної освіти дистанційно запустили спільний творчий проєкт «Біскорню».

Біскорню (biscornu «кривулька») – крихітна вигнута подушечка, яка часто використовується як аксесуар в рукоділлі. Біскорню настільки чарівно і затишно виглядає, що запросто може виконати роль гольниці, маячка для ножиць, декоративної підвіски, ялинкової прикраси. І ось тут починаються але. Біскорню має складну форму і не завжди зрозуміло відразу, як саме його виготовити.

У проєкті беруть участь учителі трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти міста Бердянська та Запоріжжя. На першому етапі учасникам було надано теоретичну інформацію з історії виникнення та виготовлення біскорню, мультимедійну презентацію про види, класифікацію, принципи збирання, кольорові сполучення під час виготовлення біскорню, колегіально було обрано спільний об’єкт.

Кожен із учасників проєкту отримав від керівника схему, рекомендації з підбору тканини, ниток і розпочав роботу.
Термін проєкту – тиждень. Переможець визначатиметься колективно.
Далі буде…

 


 

Млинцева мотанка

Щороку з нагоди декади технологічної та професійної  освіти в другому корпусі БДПУ проводилася традиційна арт-студія «Українські витребеньки». Співробітники кафедри змагалися у різноманітних способах приготування, прикрашання і подачі до столу українських національних страв. Цьогоріч життя внесло корективи і традиційний захід відбувся дистанційно. На Facebook було запущено челлендж з однойменною назвою, де можна побачити розмаїття українських смаколиків, серед якої борщ із свинячими реберцями, гречаники з грибами, капусняк, крученики з салом тощо.

Проте один шедевр (інакше не скажеш) здивував усіх – млинцева мотанка або баба-оберіг з млинців у виконанні Олени САВИЦЬКОЇ. Млинцева композиція символізує здоров’я і достаток, що знаходяться в мішках, поряд із традиційним українським оберегом лялькою-мотанкою.

Слово «млинець» («молоти») означає «корж з меленого борошна». Українці завжди ставилися до їжі з превеликою пошаною. Кажуть, що звичайний кухонний стіл – це долоня, на якій Бог простягає нам свої дари. Споконвіку у багатьох сім’ях є незагублений у роках звичай: від покоління до покоління передавати родинні, перевірені часом рецепти. Ця традиція має символічний зміст: разом із простими словами переходить до нас любов предків, повага до роду.
Смаколики, які готують за старовинними рецептами, – це вже не просто їжа, це страви-обереги. Тож звичайні млинці можна зробити кулінарним шедевром, якщо оригінально оформити.

 


 

Конкурс плакатів та слоганів: «Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

Традиційно катедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій проводиться конкурс плакатів до Всесвітнього дня охорони праці. Під час проведення Днів науки підбиваються його підсумки.
Цьогорічним девізом Дня охорони праці є «Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Для конкурсу плакатів було обрано ще одне обмеження – обов’язково тематика повинна торкатися енергетики як пріоритетної галузі.
Компетентне журі складалося з викладачів дисциплін відповідного спрямування, а саме: доцент Яна Сичікова, асистент Марія Шурденко.

Найкращі роботи можна переглянути у галереї.

 

Завідувачка катедри Валентина Перегудова привітала переможців та вручила грамоти за найкращі роботи.

Цьогорічними переможцями в категорії плакатів стали студенти-енергетики:
Шаталіна Марина
Олексій Сагіров
Тиховод Катерина
Попов Микита

Переможцями конкурсу слоганів стали:
Цуркан Ян
Медведенко Олександр
Плачков Ілля

Привітаємо наших переможців і побажаємо успіхів у професійній діяльності!

 


 

Круглий стіл: «Проблеми та перспективи Об’єднаної енергетичної системи України»

16 травня у рамках проведення Днів науки майбутні енергетики зібралися для того, щоб подискутувати на тему проблем та перспектив енергетичної системи України.
Організатором круглого столу стала катедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, модерувала – асистент Марія Шурденко.
У роботі круглого столу взяли участь експерти: доктор технічних наук, доцент Яна Сичікова; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка катедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Валентина Перегудова; доктор педагогічних наук, доцент Олена Кривильова і запрошений спікер – Олександр Карпенко.

О. Карпенко є керівником проєкту «uMuni» – найбільшого в Україні сервісу енергомоніторингу в бюджетній галузі, головою комітету екологічного моніторингу Професійної асоціації екологів України; ініціював проведення першого в Україні дослідження впливу світлового забруднення на довкілля країни спільно з Інститутом космічних досліджень НАН України та Асоціацією «Енергоефективні міста України», зараз входить у експертну робочу групу громадського проєкту EcoCity з впровадження національної громадської системи оповіщення ALARM, займався у 2018–2019 роках координацією екологічних проєктів у Kyiv Smart City. Запрошений спікер О. Карпенко розкрив тему енергоменеджменту, системності як основи щоденної роботи енергоменеджерів, нагадав усім про важливість не забувати Цикл Демінга та прагнути до ISO 50001.

Доц. Валентина Перегудова зазначила, що круглі столи, присвячені питанням енергетичного комплексу України, стали традиційними для катедри. Такі заходи – чудова нагода для майбутніх енергетиків поділитися своїми професійними і науковими здобутками та отримати нові знання.

Переможцями серед цьогорічних доповідачів стали: студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бондаренко Владислав, Медведенко Олександр, Шаталіна Марина, Зубенко Артем. Їх нагородили грамотами ректора за кращі доповіді, креативний підхід та презентації наукових здобутків.
Вітаємо наших переможців і бажаємо успіхів у професійній діяльності!

 


 

Наукові досягнення молодих талантів

15 травня з нагоди Дня науки кафедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій на базі платформи ZOOM було організовано роботу студентської наукової секції «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти».
Під час виступів кожен зі здобувачів вищої освіти зміг показати результати наукових досліджень. Багато цікавих наробок продемонстрували Маргарита Закора (науковий керівник – доцент Людмила ДАННІК), Владислав Бажан (науковий керівник – доцент Людмила ДАННІК), Олександр Анісімов (науковий керівник – доцент Сергій ОНИЩЕНКО), Тетяна Мельник (науковий керівник – доцент Юлія БЄЛОВА), Олександра Коміссарчук (науковий керівник – доцент Людмила ДАННІК), Олена Смірнова (науковий керівник – доцент Людмила ДАННІК).

 

 


 

Науковий  семінар в онлайн-режимі

14 травня 2020 року в дистанційному форматі на платформі ZOOM викладачами кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти відбувся науковий семінар на тему: «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти». Організатором і керівником онлайн-конференції виступила доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Людмила ДАННІК.  На семінарі розглядалося чимало цікавих питань, змістовних і аргументованих доповідей серед яких:

  • організація моніторингу психолого-педагогічної підготовки майбутніх викладачів закладів професійно-технічної освіти;
  • методи формування професійних компетентностей майбутніх вчителів трудового навчання;
  • розвиток креативності як складової професійної підготовки майбутніх вчителів трудового навчання;
  • нові виклики сучасної освіти в контексті запровадження компетентнісного підходу до навчання;
  • змістова складова професійної компетентності педагога в умовах інклюзивної освіти;
  • новітні методи оцінювання якості інноваційної продукції.

Науковий захід пройшов в діловій і доброзичливій обстановці з надією на скору зустріч і подальший науковий діалог.

 


 

Микола Пелагейченко - автор одразу двох посібників


«Урок твоєї мрії: плануємо, мотивуємо, проводимо»

Посібник за допомогою схем, малюнків і інтелектуальних карток допоможе сучасному вчителю обрати дидактичні прийоми для кожного етапу уроку.
Містить креативні розробки всіх етапів уроку, питання для самоосвіти та дискусій із колегами, історії для роздумів. Дидактичних прийомів наразі дуже багато, як класичних так і нових. Вчителям важко орієнтуватися у їхньому різноманітті. Посібник допоможе зекономити час на пошуки правильних дидактичних прийомів, і підібрати саме ті, які виявляться найефективнішими у досягненні педагогічних цілей.
Розробка уроків є не тільки професійним обов’язком учителя, але й цікавим процесом, у якому педагоги мають безліч можливостей для творчості.
Ця книга додасть до досвіду вчителя нові ідеї, сприятиме власним дидактичним знахідкам, допоможе з організацією уроку і відповість на питання:

  • Як розпочати урок?
  • Як мотивувати учнів?
  • Як організовувати дослідницьку діяльність?
  • Яким чином найкраще закріпити вивчений матеріал?

Мета цього методичного посібника: побудити читача думати, аналізувати, сперечатися, розмірковувати, висловлювати свою думку, самовдосконалюватися й творчо розв’язувати методично-дидактичні проблеми.

«Трудове навчання. Проектна діяльність. 7 клас»

Матеріали посібника відповідають вимогам і змісту оновленої програми (наказ МОН від 07.06.2017 № 804). У посібнику запропоновано матеріали для організації проектної діяльності учнів упродовж навчального року.
Автор пропонує розробки 7 проектів, які містять календарний план, рекомендації щодо організації навчальної діяльності, алгоритми виконання, різноманітний дидактичний матеріал тощо.
Розробки проектів можна легко адаптувати до певних умов школи і класу.
Автор пропонує розробки 7 проектів, які містять календарний план, рекомендації щодо організації навчальної діяльності, алгоритми виконання, різноманітний дидактичний матеріал тощо.

  1. «Шкільний проект» (7 год).
  2.  «Соціальний проект» (6 год).
  3. «Сімейний проект» (6 год).
  4. «Пізнавальний проект» (5 год).
  5. «Проект „Я“» (4 год).
  6. Проект «Виконання малярних робіт власними руками» (3 год).
  7. Проект «Я — споживач» (3 год).

У додатку подані різноманітні матеріали для організації роботи учнів над інтегрованими проектами на уроках трудового навчання:

  1. Інтегрований проект «Я хочу вишити картину Вінсента Ван Гога» (10 год)
  2.  Інтегрований проект «Екологічний килимок» (6 год).

Також посібник містить приклади інформаційних проектів, що є частиною проекту з трудового навчання, над яким працюють учні:

  1. «Пошуки найдавніших вишивок»
  2. «Ознайомлення з вишивкою різних регіонів України»
  3. «Національні вишивки різних народів»
  4. «Символи в українській народній вишивці»

Придбати посібники можна за посиланням, на сайті видавничої групи «Основа» 

 


 

Студенти-магістранти продовжують дивувати своєю майстерністю. Цього разу майбутні фахівці Кравченко Денис, Рибалка Наталья та Корзун Наталья під керівництвом свого викладача к.п.н., доцента кафедри ПОТНТ Юлії Бєлової презентували свій новий проект під назвою "Граніт науки".
Ця робота стала заліковою з дисципліни Технологічний практикум. Побажаємо нашим магістрам легкої сесії і творчого натхнення на нові проекти!

 


 

«Теоретико-методичні засади підготовки фахівців-педагогів технологічного профілю в умовах освітньо-інформаційного середовища» - саме таку назву має колективна монографія кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, що вийшла тиражем у листопаді завдяки видавництву «Освіта України».
Монографія містить узагальнені результати наукових досліджень, виконаних у межах комплексної наукової теми кафедри «Теоретико-методичні засади підготовки фахівців-педагогів фізико-математичного і технологічного профілю в умовах освітньо-інформаційного середовища».

 


 

1 листопада на початку останнього осіннього місяця  студенти групи 2сТ факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти разом зі ст. викладачем кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Черемісіною Т.О. прикрасили осіннєю композицією із гофрованої бумаги 2 корпус БДПУ. Наразі витвір творчості прикрашає корпус і милує погляд студентів і викладачів факультету. Наступні композиції вже в роботі…

 


 

18 жовтня студенти групи 4т факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти разом зі ст. викладачем кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Черемісіною Т.О. відвідали тематичну композицію «Український рушник» в меморіальному музеї П.П.Шмідта. Студентам було дуже цікаво ознайомитись із композицією, оскільки вони щойно закінчили вивчення модуля «Українська народна вишивка» з дисципліни «Практикум в навчальних майстернях».

 


 

Майстер-клас з робототехніки для школярів

Нещодавно, коли говорили про роботів, мали на увазі наукову фантастику. Але технологічний процес надзвичайно швидко змінює навколишній світ.
Майбутнє вже наступило!
У сучасному світі все більше роботів, вони мають самі різні форми, розміри і призначення. Сьогодні багато професіоналів використовують роботів у своїй практичній діяльності.
Прогнозується, що на перший план вийдуть інженерні спеціальності. Тому вивчаючи робототехніку зараз, діти зможуть швидше орієнтуватися у світі технологій, а також легко оволодіти професію майбутнього.
Заняття робототехнікою сприяють гармонічному формуванню особистості, розвивають уміння працювати в команді, творчий і науково-технічний потенціал. Робототехніка дозволяє побачити зв’язок деяких законів фізики, математики та інформатики з реальним життям.
Зібрати і запрограмувати робота – це нелегка, але вирішувана задача!
З 08.10.2019 по 10.10.2019 в рамках ініціативи «Meet and Code» відбулися вже традиційні майстер-класи з робототехніки і програмування для учнів загальноосвітніх шкіл м. Бердянськ.
Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.
У Бердянську ініціатива була реалізована Громадською організацією «Центр освіти дорослих» (голова Буянов П.Г., доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ) на базі Бердянського державного педагогічного університету досвідченим фахівцем, кандидатом технічних наук Олександром Антоненко.
Команди учасників зібрали і запрограмували роботів. Після чого відбулися змагання.
Хлопці та дівчата підсумували, що за робототехнікою майбутнє! Головне – вірити і робити, мати позитивний настрій, нічого не боятися і все здійсниться!
Детальныше за посиланням
https://us.bdpu.org.ua/mayster-klas-z-robototekhniky-dlia-shkoliariv.html

 


 

21 травня, коли кафедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій проводиться щорічна декада технологічної та енергетичної освіти, відбулася значна подія з метою популяризації спеціальностей факультету та профорієнтації.
За результатами дисертаційного дослідження, у якості наочного приклада к.п.н, доцент Юлія Бєлова провела експериментальний інтегрований урок-майстер-клас «Мікс технологій: ландшафтний дизайн». Задум цього нетрадиційного заняття полягав у поєднанні вивчення різних технологій навколо одного виучуваного об’єкта. Так у якості об’єкта вивчення стала технологія створення штучного ставка з фонтаном, оздобленого штучними квітами із нетрадиційних дизайнерських матеріалів та садовою скульптурою. До того ж була поставлена задача розробити такий фонтан, який би працював з використанням сучасних енергозберігаючих технологій.
Гостями та учасниками експериментального уроку стали учні 4-А класу ЗОШ №16 й студенти спеціальностей Трудове навчання та технології і Енергетика. Під час інноваційного заняття школярі дізналися від студентів про можливості розробки дизайн-проектів ландшафтного дизайну за допомогою комп’ютерної програми, яка дає можливість прив’язатися до місцевості, обрати складові елементи майбутнього дизайн-проекту та дозволяє розроблений об’єкт розглянути у трьохмірному просторі. З такою інформацією виступила студентка 2 курсу спеціальності Енергетика Тиховод Катерина.
Студенти технологічного напрямку розповіли учням про етапи проектування (студент 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Мищенко Євген) та ознайомили учнів з будовою і принципом роботи помпи, яка є складовою фонтана та експериментально визначили вплив типу насадок на характер потоку рідини (студент 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Бажан Владислав).
У світ енергозберігаючих технологій юних науковців ввів студент 2 курсу спеціальності Енергетика Попов Микита, який розповів про принцип роботи сонячної батареї. На підґрунті отриманих теоретичних знань учні четвертого класу під керівництвом студента 1 курсу спеціальності Енергетика Медведенко Олександра та студента 2 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Тільки Антона зібрали конструкцію для роботи фонтана, яка складалася з заглибної помпи та сонячної панелі, розрахували напір потоку води у фонтані та підібрали необхідні насадки для його роботи.
Студентки 4 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Рибалка Наталля, Корзун Наталля та магістрант цієї спеціальності Джансиз Олена розповіли молодим дизайнерам про технологію виготовлення квітів із ізолону та розглянули способи утворення садових скульптур із пенопласту. Під керівництвом студенток 2 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Петриковець Євгенії, Псьол Анастасії та студентки 1 курсу цієї ж спеціальності Переверзевої Анастасії діти виготовили водяні лілії із ізолону та виготовили фігурки рожевих фламінго із пенопласту під керівництвом магістрантів Картамишева Владислава та Колесника Ростислава.
Після урочистого відкриття штучного ставка у дворі другого корпуса, який монтували та декорували школярі під керівництвом студентів 1 курсу спеціальності Технологічна освіта та технології Чяпляна Миколи та спеціальності Енергетика Балашова Віктора й магістранта Міснікова Івана для гостей провели тактильну екскурсію по лабораторіях та майстернях корпусу студентки 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Койшибаєва Діана та студентка 1 курсу Чуй Аліна. Роботу обладнання навчальних майстерень та лабораторій школярам продемонстрували завідувач кафедри доцент, к.п.н. Перегудова Валентина та співробітники кафедри – завідувач лабораторіями Валентирова Любов, майстри виробничого навчання - Мальований Олександр, Чикирякін Віктор та Полосін Анатолій.
Весь захід транслювався всі три години у інтернетмережі у прямому ефірі. Репортаж вели студентки 1 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Ігнатова Анастасія, 2 курсу Мельник Тетяна та студент 1 курсу Цуркан Ян. Завдяки такому новаторському підходу у проведенні навчальних занять батьки учнів та адміністрація школи, де навчаються учні, могли спостерігати за роботою наукової експериментальної педагогічної  лабораторії та відслідковувати дії своїх дітей.
Із гарним настроєм, новими знаннями та солодкими подарунками – дизайнерським букетом із цукерок, який виготовили студентки 4 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Власюк Лілія та Коваленко Валерія діти пішли задоволені та щасливі із стін кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.
Результатом роботи майстер-класа та чудовою згадкою про приємні миті спілкування співробітників кафедри, студентів та школярів у дворі другого корпусу залишився побудований штучний ставок з фонтаном, оздоблений водяними лілеями та рожевими фламінго.

Світлини автора к.п.н., доцент Юлія Бєлова

 


 

ДЕКАДА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

13-23 ТРАВНЯ 2019 РОКУ

Дата і час прове-дення Захід Відповідальні особи Місце проведення, адреса, телефон для довідок
13 травня
11.00 Виставка наукових досягнень студентів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Асистент Савицька О.С. ауд. 202, фойє 2 корпусу, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
14 травня
09.35 Студентська наукова секція «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти» Канд. пед. наук, доцент Пелагейченко М.Л. ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
12.50 Науковий семінар
1. «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти»
2. З досвіду підготовки студентів до участі у Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання та технологій
Канд. пед. наук, доцент Даннік Л.А.
Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.
ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
15 травня
12.00 Short-hike «Техноподорож» для учнів ЗЗСО №2 навчальні майстерні кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
13.00 Доповіді студентів-учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання та технологій Канд. пед. наук, доцент Даннік Л.А. ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
14.00 Семінар-майстер-клас «Кінусайга – таємниці мистецтва Японії». Канд. пед. наук, доцент Бєлова Ю.Ю.
Студентка групи 2Т Мельник Тетяна.
ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
16 травня
Конкурс плакатів «Охорона праці на роботі майбутнього» Канд. пед. наук, доцент Сичікова Я.О. фойє 1 корпусу, БДПУ
Конкурс газет «Енергоефективний університет» фойє 2 корпусу, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
14.00 Арт-студія «Українські витребеньки» Канд. пед. наук, доцент Онищенко С.В. ауд. 205, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
17 травня
12.00
12.50
Методичний Workshop для вчителів трудового навчання та технологій ЗЗСО Бердянського району:
1. Дискусія «Сучасні тенденції розвитку трудового навчання»
2. Майстер-клас «Вовняний живопис»
Канд. пед. наук, доцент Пелагейченко М.Л.
Асистент Савицька О.С.
ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
12.50 Круглий стіл «Проблеми та перспективи енергетики Приазов’я» ауд. 205, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
14.00 Еко фест «Креативний Азов» для учнів ЗЗСО №11 Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.

 

Бердянська коса
20 травня
13.00 Майстер-клас «Українські обереги» для учнів 7 класу ЗЗСО №16 ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
21 травня
09.35 Майстер-клас «Мікс технологій» з ландшафтного дизайну для учнів ЗЗСО №16 Канд. пед. наук, доцент Бєлова Ю.Ю.
Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.
2 корпус, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
22 травня
14.00 Майстер-клас з програмування та робототехніки для учнів ЗЗСО №11 Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.
Канд. пед. наук, доцент Антоненко О.В.
ауд. 201, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82

 


 

У рамках проведення декади технологічної та енергетичної освіти на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій було організовано роботу круглого столу під назвою «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я».
У палких дебатах та обговоренні актуальної проблеми щодо збереження, відтворення та перспектив пошуку альтернативних витоків енергії прийняли участь студенти першого, другого та третього курсів спеціальностей «Трудове та технологічне навчання», «Енергетика» та «Фізика». Під час проходження заходу студентами і викладачами були розглянуті теоретичні можливості вже існуючих технологій із збереження енергій, обговорені статистичні данні щодо використання цих технологій у енергетиці Приазов’я, розглянуті проекти втілення використання альтернативної енергетики у Бердянську та Бердянському районі.
Особлива уваги в обговоренні належала можливостям використання саме сонячної, вітряної та біоенергетики у Приазов’ї, як найдоступніших видів енергії. На думку учасників круглого стому саме для їх розробок та втіленню у економіку та енергетику регіону треба зосередити сили на місцевому та державному рівнях.
Студенти, які показали свою зацікавленість, обізнаність та виявили професійні знання  з обговорюваних питань на круглому столі «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я» були нагороджені грамотами за активну участь у роботі круглого столу та актуальну доповідь.
Найяскравішими доповідями стали доповіді наступних студентів: Петриковець Євгенія (група 2Т) з темою «Напрямки використання олійних культур в біоенергетичній галузі», Тільки Антон (група 2Т) з темою «Атомна енергетика України», Псьол Анастасія (група 2Т) з темою «Альтернатива електролампочці: міф чи реальність», Попов Микита (група 2Е) з темою «Використання сонячних колекторів у системах обігріву приміщень», Тиховод Катерина з темою «Комплексна освітня платформа проектної діяльності у сфері енергоефективності», Іванченко Андрій (група 3Е) з темою «Сонячна енергетика Запорізької області», Іванова Ярослава та Леонова Катерина (група М1ФІ) з темою «Енергетика фізичного вакууму», Тищенко Євген (група М1ФІ) з темою «Планета Земля як теплова машина».
Бажаємо успіхів юним науковцям у пошуку нових ідей з питань енергозбереження та альтернативних джерел енергії та втілення у життя їх наукових розробок!

 


 

15 травня 2019 на факультеті ФМКТО на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій в рамках декади технологічної освіти пройшла урочиста подія, була відкрита персональна виставка студентки 2 курсу спеціальності технологічне навчання Мельник Тетяни. На відкриття виставки прийшли викладачі кафедри, студенти спеціальності Технологічне навчання та завітали гості – студенти, що навчаються на фізико-математичному відділенні.
Цього ж дня під керівництвом доцента кафедри ПОТНТ, к.п.н. Юлії Бєлової та при підтримці завідувача кафедрою к.п.н., доцента Валентини Перегудової відбувся семінар «Кумісайга – традиції японського мистецтва: український погляд», на якому студенти почули про історію виникнення цього виду мистецтва, дізналися про тонкощі техніки виконання виробів у цьому виді декоративно-прикладного мистецтва. Студенти обсудили питання добору інструментів та приладів щодо роботи у цієї техніці, визначили дидактичні можливості формування уваги, уяви, пам’яті, мислення тощо у тих, хто опановує це мистецтво, визначили вікові можливості навчання цьому ремеслу.
На завершенні відвідувачі семінару мали можливість на практиці закріпити отриманні знання. Тетяна Мельник провела майстер-клас з виготовлення картин у техніці кумі сайга.
Роботами юної майстрині, Тетяни Мельник, можна помилуватися на другому поверсі другого корпусу БДПУ. Ласкаво просимо усіх зацікавлених!

 


 

Виставка досягнень студентів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

 


 

Студентська наукова секція «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти»

 


 

Виставка досягнень студентів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

 

 


 

 Із Умані з перемогою !

15-17 квітня в Уманському державному педагогічному університеті ім. П.Тичини відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта». В олімпіаді взяли участь 128 студентів з 22 провідних закладів вищої освіти України.
Бердянський державний педагогічний університет представляляла команда до складу якої війшли студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Наталія Корзун та Олена Джансиз.
Людмилу Даннік − к.п.н. доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій було запрошено до складу журі Всеукраїнської студентської олімпіади.
Із метою виявлення рівня теоретичної і практичної компетентності майбутніх учителів трудового навчання, у програму олімпіади були включені такі етапи конкурсу:

  • тестування з професійно-орієнтованих дисциплін;
  • проведення фрагментів уроків;
  • захист творчих проектів.

Тематика конкурсних завдань вимагала від студентів-учасників олімпіади крім знання теоретичного матеріалу показати здатність мислити, аналізувати, приймати рішення щодо напрямку розрахунку та обґрунтування прийнятого рішення.
За результатами отриманими учасниками впродовж олімпіади  магістрантка Олена Джансиз посіла 3 призове місце, отримала грамоту та грошову премію, яку вручив Голова асоціації «Наукових та практичних працівників технологічної освіти» проф. Олександр Коберник.
Варто зазначити, що на перемогу нашої команди працював весь колектив  кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій під керівництвом завідувача  кафедри, доцента Валентини Перегудової.
Паралельно із проведенням олімпіади в Уманському педагогічному університеті ім. Павла Тичини проходила науково-практична конференція: «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи», у яких поряд із науковцями провідних університетів України взяли участь викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.

 

 

 


 

Сьогодні, 18 квітня 2019 в рамках тижня фізко-математичної освіти наші студенти технологічної освіти прийняли участь у міні-конференції присвяченої дню Космонавтики.
Наша команда, у складі студентів-технологів 2 курсу Псьол Анастасії і Тільки Антона та студентки 1 курсу Ігнатової  Анастасії (куратор команди – к.п.н., доцент кафедри ПОТНТ Юлія Бєлова ) виступили із доповідями,  які дуже зацікавили фізиків та математиків і були високо оцінені рівнем підготовки та сформованими навичками ораторського мистецтва та вмінням доводити наукову інформацію до слухачів. Темами доповідей стали проблеми, якими обурюються сучасні технологи, що працюють у галузі космічної промисловості. Анастасія Псьол розповіла про особливості технологій приготування страв для космонавтів та особливості їх харчування під час перебування на космічних кораблях. Анастасія Ігнатова та Тільки Антон розповіли аудиторії молодих науковців про особливості конструкції та технічні характеристики сучасних космічних апаратів та перспективи розвитку у технології ракетобудування та матеріалознавства у ракетобудуванні. Всі наші доповідачі були нагороджені грамотами за участь у науковій конференції.
Пишаємося нашими студентами-технологами, які окрім вивчення технологій обробки конструкційних матеріалів, розбираються у техніці, знаються як на теоретичні питання з технології машинобудування, зокрема ракетобудування,  матеріалознавства та інших технічних дисциплін, так  і застосовують свої технічні знання на практиці і вже намагаються науково обґрунтовувати свої техніко-технологічні наукові гіпотези та підтверджувати їх. Бажаємо успіхів талановитим студентам у досягненні космічних висот у наукових дослідженнях!

  

 


 

Цього тижня наші студенти денної та заочної форм навчання під керівництвом к.п.н., доцента кафедри ПОТНТ Бєлової Ю.Ю. почали роботу над втіленням у життя проекту «Фотозона до Великодня» та підготовкою до благодійного ярмарку. Творчої групою, у яку входять викладачі кафедри (Бєлова Ю.Ю., Савицька О.С., Черемісіна Т.О.) та майстри виробничого навчання заздалегідь були розроблені концепція дизайн-зони, ескізи її складових та технологічні карти на виготовлення окремих елементів дизайн-проекту.
З початку робочого тижня у майстернях другого корпусу закипіла робота, яку було розподілено по курсам: Студенти-магістранти денної форми навчання Колесник Ростислав та Картамишев Владислав, а також студентки 3 курсу заочної форми навчання Малкова Юлія та Савенко Катерина  виготовляють муляжі гілок верби як обов’язкового атрибута святкування Вербної неділі та Пасхи.
До роботи над муляжами пасхальних кулічів, як ключового елементу задуманого дизайн-проекту, вперше залучили студентів-першокурсників – Чуй Аліну, Ігнатову Анастасію, Донцову Ганну, Караянову Олену та Переверзєву Анастасію. У дівчат це дебютна робота у створенні групового дизайн-проекту!
Складанням пасхального кошика займаються студенти третього курсу - Бажан Влад, Анісімов Олександр та Міщенко Євген. На них покладено виконання пасхальних писанок.
Ми з нетерпінням чекаємо на результат роботи талановитої творчої групи дизайнерів технологічної освіти, який побачимо на відкритті фотозони 24 квітня 2019.

 


 

11 квітня 2019 на кафедрі ПОТНТ відбулося відкриття звітної виставки «Результати майстер-класу з пластилінографії найталановитіших студентів технологічної освіти». Студенти  всіх курсів, що відвідали майстер-клас на минулому тижні, організаторами якого стали  к.п.н, доцент Юлія Бєлова та майстриня Іванющенко Світланою  виставили свої перші роботи у техніці пластилінові вітражі. Другий поверх корпусу №2 прикрашають  тепер  сонячні, яскраві пейзажі та натюрморти,  виконані у зазначеній техніці. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу виставку та насолодитися прекрасним.

 

 


 

Вітаємо студентку 4 курсу  Наталію Корзун та її наукового керівника доцента Людмилу Даннік, які вибороли диплом III ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта», що відбувся на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка!
Бажаємо невичерпної енергії, окриленого натхнення, величезних звершень, творчих перемог та здобуття нових вершин у багатогранній науковій діяльності!

 


 

Вітаємо з перемогою!

4 квітня 2019 року завершився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта», що відбувся на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт проводився з метою виявлення кращих досліджень і формування молодого резерву науковців.
До складу галузевої конкурсної комісії, яка оцінювала наукові роботи та виступи учасників, ввійшли провідні вчені в галузі технологічної освіти, які представляли заклади вищої освіти з різних регіонів України.
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт проводиться з метою виявлення кращих досліджень і формування молодого резерву науковців. На Конкурс було представлено 43 наукові роботи з актуальних проблем технологічної освіти (46 студентів-авторів, 35 наукових керівників) з 18 закладів вищої освіти.
Наш університет гідно представила студентка 4 курсу  факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Корзун Наталія з темою дослідження «Формування технічних понять в учнів 6 класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій» (науковий керівник – к.п.н., доцент Даннік Людмила).
За результатами конкурсу Наталія Корзун  була нагороджена дипломом III ступеня (3 призове місце), а її науковому керівнику Людмилі Даннік висловлена подяка за якісне керівництво студентською науковою роботою та формування наукового потенціалу сучасної молоді.
Вітаємо Наталю з перемогою і бажаємо нових творчих звершень, досягнень і подальших успіхів!

к.п.н., доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

Даннік Людмила

 


 

4 квітня 2019 року на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій відбуло чергове свято – відкриття персональної виставки робіт студентки 2 курсу заочної форми навчання Іванющенко Світлани. Вона представила роботи у техніці пластиліновий живопис та пластилінографія. Захід мав за мету популяризацію Технологічної освіти та залучення студентства до вивчення технологій роботи із нетрадиційними матеріалами для виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва. Під керівництвом доцента кафедри, к.п.н. Бєлової Юлії цей захід набрав нового формату. Так, паралельно із відкриттям виставки було проведено семінар-практикум «Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення із нетрадиційних матеріалів», на якому студенти спеціальності Трудове навчання розглянули питання з технологічних властивостей пластиліну та ізолону, визначили інструменти, пристрої для роботи із зазначеними матеріалами, розглянули прийоми роботи та технології обробки пластиліну та ізолону. Семінар закінчився презентацією проекту «Весняні троянди» у техніці виготовлення ростових квітів із ізолону та проведенням майстер-класу «Пластилінові вітражи». Новим у такому заході стало залучення студентів усіх курсів одночасно, що має на меті об’єднання, згуртовування студентської спільноти на професійному рівні.

 

 


 

З метою популяризації Технологічної освіти та залучення учнівської молоді до вивчення технологій декоративно-ужиткового мистецтва на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій ФМКТО під керівництвом доцента кафедри, к.п.н. Бєлової Юлії 4 квітня 2019 року об 11.00 відбудеться відкриття виставки персональних робіт студентки 2 курсу заочної форми навчання Іванющенко Світлани. Студентство, викладачі та гості зможуть ознайомитись із таємницями роботи із пластиліном у техніках зворотня аплікація та  пластилінографія, відвідавши майстер-клас «Пластилінові вітражі» та подискутувати на семінарі-практикумі «Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення у техніці пластилінова зворотня аплікація та пластилінографія. Використання техніці у роботі гуртків творчості ».

 


 

Студенти спеціальності «Трудове навчання та технології» розпочали роботу над творчим проектом «Свято Великодня».  Для святкування Пасхи ми пропонуємо зробити великодні прикраси своїми руками з виноградної лози –  символом домашнього затишку,  врожаю та забезпеченого життя.

 


 

В рамках навчальної дисципліни основи дизайну студентами спеціальності «Трудове навчання» під керівництвом доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання і технологій Бєлової Юлії Юріївни протягом двох останніх тижнів вивчалася тема основи композиції та виготовлення виробів інтер'єрного призначення з нетрадиційних матеріалів. Студенти мали можливість свої теоретичні знання застосувати на практиці, виготовляючи ростові квіти з ізолона. Що в нас вийшла побачимо на презентації творчого проекту "Весняні троянди" у вівторок 26 березня, корпус 2 БДПУ. Запрошуємо усіх бажаючих подивитися на наш шедевр!

Керівник кандидат педагогічних наук, доцент Бєлова Юлія Юріївна.