Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій

Положення про кафедру ПОТНТ

 

Витоки технологічної освіти в БДПУ сягають 1972 р., коли у зв’язку з відкриттям спеціальності «Учитель загальнотехнічних дисциплін та праці» було створено кафедру загальнотехнічних дисциплін».

 

Сучасна кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій заснована в 2017 році у зв’язку з об’єднанням двох кафедр: кафедри трудового навчання та технологій та кафедри професійної освіти.

 

Очолює кафедру кандидатка педагогічних наук, доцентка Перегудова Валентина Іванівна.

 

Кафедра є випускаючою зі спеціальностей:

  • 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології);
  • 015 Професійна освіта (Енергетика, електротехніка та електромеханіка).

При кафедрі функціонує аспірантура зі спеціальностей 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).

Кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій здійснює підготовку докторів філософії та докторів наук, рецензування посібників, монографій.

 

Викладачі кафедри є активними учасниками науково-практичних конференцій: міжнародних та всеукраїнських.

Фахівцями кафедри проводяться майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва та креативного дизайну, персональні виставки студентських робіт та втілюються дизайнерські проєкти.

 

Викладачі кафедри здійснюють керівництво здобувачами вищої освіти, які займають призові місця у II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології). У 2019 році здобувачка вищої освіти Наталія Корзун посіла 3 почесне місце, у 2020 здобувачка вищої освіти Маргарита Закора – 2 призове місце, у 2021 здобувачка вищої освіти Маргарита Закора – 3 призове місце.

 

Викладачі здійснюють керівництво здобувачами вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології), які займають почесні місця у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта». Так у 2015 році здобувач освіти Юрій Приходько посів 3 почесне місце (м. Умань), у 2016 році Діана Сичова – 3 почесне місце (м. Умань), у 2017 році Наталя Варваровська – 3 почесне місце (м. Умань), у 2018 році Андрій Лук’янчиков – посів 3 місце (м. Умань), у 2019 році здобувачка магістратури Олена Джансиз – 3 почесне місце (м. Умань).

 

Здобувачі вищої освіти зі спеціальності 015 Професійна освіта (Енергетика, електротехніка та електромеханіка) під керівництвом викладачів кафедри на базі THE COMPANY «DEL a.s.» спільно з «VOS a SPS» в м. Ждя́р-над-Сазавою (Чеська республіка) приймають участь у міжнародних змаганнях «Робототехніка в промисловості» («ROBOTICS IN INDUSTRY»). У 2023 році здобувачка вищої освіти Анна Хацько посіла 2 місце на етапі «Пневмоавтоматика», здобувач вищої освіти Олександр Медведенко – 2 місце на етапі «Електропневмоавтоматика», здобувач вищої освіти Артем Півень – 3 місце на етапі «Електрогідравліка», здобувач вищої освіти Максим Бєжан – 3 місце на етапі «Електропневматика» та здобувач вищої освіти Артем Крат – 3 місце на етапі «Автоматика». В загальнокомандному заліку наш університет отримав 3 місце.

 

Комплексна тема кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

 

«Підвищення якості підготовки фахівців-педагогів системи професійної та технологічної освіти в умовах сучасності»

 

Керівник: кандидатка пед. наук, доцентка Валентина Перегудова.

 

Виконавці: доктори пед. наук, професора Ігор Богданов, Вікторія Жигірь, Олена Кривильова, кандидати пед. наук, доценти Юлія Бєлова-Олейник, Людмила Даннік, Микола Пелагейченко, Світлана Хоменко, Павло Буянов, Сергій Онищенко, старші викладачки Ольга Курило, Маргарита Погребняк.

 

 

Адреса: м. Бердянськ, вул. Університетська, 25

Університет тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Телефон: +38 066 537 63 68 (дзвінки, Telegram, Viber)

Е-mail: peltt_fpmcte@bdpu.org.ua