Історія
Кафедра правознавства Бердянського державного педагогічного університету була створена шляхом розділення у 2001 році кафедри історії України на дві інші кафедри, одна з котрих стала кафедра всесвітньої історії та правознавства. Виконуючим обов’язки завідувача кафедри було призначено кандидата історичних наук, доцента Войцеховського Юрія Вікторовича, який очолював кафедру до 2008 року.
У 2009-2012 роках кафедра змінила назву на кафедра всесвітньої історії, правознавства та методики навчання історії БДПУ, на чолі з доктором педагогічних наук, професором Бахановим Костянтином Олексійовичем.
У 2012-2014 роках у зв’язку із створенням на факультеті нової спеціальності «Політологія» кафедра отримала назву кафедра політології та правознавства, яку очолювала докторка політичних наук, професорка Алєксєєнко Ірина Вікторівна.
Згодом, у 2014 році, кафедра перейменовується в кафедру правознавства, яку на той момент очолив молодий та перспективний науковець з широкими міжнародними зв’язками, кандидат юридичних наук, доцент Каменський Дмитро Васильович. У 2020 році він захистив докторську дисертацію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, здобувши ступінь доктора юридичних наук зі спеціальності 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. Тема дисертації: «Кримінально-правова охорона економічних відносин у США та Україні: компаративістське дослідження». Каменський Дмитро Васильович виконує обов’язки завідувача кафедри правознавства по цей день.
З 2014 року кафедра поступово збільшує кількісні та якісні характеристики своєї діяльності, а за час свого існування стала однією з провідних кафедр в університеті, яка забезпечує цикл юридичних дисциплін.
Кафедра є випускаючою і здійснює підготовку бакалаврів та магістрів у галузі права. А з 2023 року забезпечує підготовку майбутніх викладачів зі спеціальності 014.16 Середня освіта (Захист України) на другому рівні вищої освіти (магістратура).
Кафедра готує молодих фахівців-юристів, які можуть працювати у правоохоронних органах, у судовій системі України, Збройних Силах України, на підприємствах усіх форм власності, у нотаріальних конторах, адвокатських об’єднаннях, юридичних фірмах або займатися приватною юридичною практикою, працювати в органах державної та місцевої влади.