Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Новини

Емоційний менеджмент під час сесії: секрети успіху


 

«Твій голос має значення»: здобувачі проти булінгу

 

 

До Міжнародного дня протидії булінгу за ініціативою студентської ради Соціально-гуманітарного факультету БДПУ 18 листопада відбувся захід «Знай Свій Голос: Ти Важливий», спікеркою якого виступила старша викладачка кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, завідувачка навчальної психолого-консультативної лабораторії Вікторія Федорик.

 

Учасники заходу мали можливість глибше зрозуміти проблему булінгу, його ознаки, причини виникнення, типи, а також здобули практичні навички розпізнавання та протидії даному виду насильства, проаналізували міфи щодо булінгу.

 

Спікеркою був запропонований відеоролик від кампанії ЮНІСЕФ «Викресли булінг», який наочно продемонстрував реальні історії дітей, що стикнулися з булінгом, та значення соціальної підтримки у випадку булінгу. На завершення зустрічі учасники виконали вправу «Сила слова», метою якої було поглиблення розуміння впливу слів і вербальних атак на психічне здоров’я.

 

Головний меседж заходу: «Твій голос має значення! Давай разом робити світ добрішим!»

Говорити про булінг – надважливо, адже це перший крок до його запобігання!

Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого заходу. Разом ми сильніші!

 

 

За матеріалами навчальної

психолого-консультативної лабораторії

 


 

Об’єднані спільною метою

 

17 листопада в усьому світі та в Україні відзначають День студента. Саме це свято об’єднало університетську родину Бердянського державного педагогічного університету в чудовому українському місті Львові, де відбулася надзвичайно приємна зустріч здобувачів та викладачів різних факультетів та спеціальностей. Були знайомства, приємні привітання, несподівані зустрічі.

 

З метою віднаходження балансу у власних сферах життя, старшою викладачкою кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, завідувачкою навчальної психолого-консультативної лабораторії БДПУ Вікторією Федорик було проведено акцію «Ґудзик толерантності», присвячену Міжнародному Дню Толерантності та Всесвітньому дню ґудзиків, які відзначаються 16 листопада.

 

Кожен учасник зустрічі мав змогу обрати собі ґудзик, який би нагадував про те, що ми такі ж різні, як і вони, але всі рівні. Також проговорити про власні асоціації до слова «толерантність» та визначили її значення в наш складний час. Акція показала, що навіть маленька деталь, як-от ґудзик, може нагадати нам про важливі цінності: доброту, підтримку, рівність, єднання.

 

Дякуємо всім учасникам за активність і теплу атмосферу, а старшому викладачу кафедри фізики, математики та методики навчання Миколі Кудінову за організацію! До нових зустрічей!

 

 

За матеріалами навчальної
психолого-консультативної лабораторії

 


 

Адаптація через спілкування: першокурсники освоюють навички командної взаємодії


 

Онлайн-марафон до дня психічного здоров’я: підтримка учасників освітнього процесу


 

 

Навчальна психолого-консультативна лабораторія планує провести ряд тренінгів ефективної комунікації та командної взаємодії для першокурсників та їх кураторів з метою допомогти студентам-першокурсникам розвинути базові навички ефективного спілкування та командної роботи, що сприятиме їхній адаптації до навчального середовища. Під час тренінгу учасники навчаться чітко висловлювати свої думки, слухати інших, працювати в групі для досягнення спільної мети та конструктивно вирішувати непорозуміння. Тренінг спрямований на створення довірливої атмосфери серед студентів, розвиток здатності до співпраці та формування позитивного мікроклімату в навчальній групі.

 

Отож, якщо Ви куратор першого курсу і разом з групою зацікавилися даним заходом, просимо заповнити гугл-форму ⬇️

 

https://forms.gle/MnGvTm6EsbcGY4oz8

 


 

Сесія без стресу: як навчитися володіти своїми емоціями


 

Кольоровий марафон: відновлюємо психологічні ресурси


 

ВПЕВНЕНІ КРОКИ ДО ЕМОЦІЙНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ

 

Емоційна ресурсність – це здатність людини справлятися зі своїми емоціями у будь-якій життєвій ситуації, водночас зберігаючи бадьорість і вміння приймати, розуміти, цінувати й любити себе та інших.

Емоційно ресурсні люди легше справляються зі стресом і важкими ситуаціями, вони мають більше енергії та внутрішньої стійкості для подолання труднощів, зазвичай краще розуміють свої власні почуття та емоції, здатні краще керувати своїми емоціями на роботі, що сприяє покращенню продуктивності та відносин з колегами. Висока емоційна ресурсність сприяє позитивному самопочуттю та допомагає людям бачити світ в яскравих кольорах навіть у важких моментах.

Для підвищення рівня емоційної ресурсності та для зниження ризику розвитку апатії, депресії, тривоги викладачами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін було надано запит до навчальної психолого-консультативної лабораторії (завідувачка старша викладачка кафедри психології Вікторія ФЕДОРИК) на проведення заходу для здобувачів вищої освіти спеціальності 024 Хореографія та викладачів-хореографів.

Так, 28 лютого 2024 р. відбувся майстер-клас під назвою «Емоційна ресурсність», який на меті мав знайомство учасників з концепцією емоційної ресурсності та її важливістю для психічного здоров’я, вивчення стратегій та методів підвищення ресурсів загалом та емоційної ресурсності зокрема, розвиток навичок саморегуляції та вміння керувати емоціями. На початку заходу учасники мали можливість за допомогою різних методів провести діагностику рівня власного ресурсного стану на даний момент часу. Також, під супроводом Вікторії ФЕДОРИК змогли віднайти особистісні компоненти ресурсного стану та ті, які стають перешкодою. Ознайомилися з технікою «Дар музики» з елементами ізо-терапії, спрямованою на емоційне розвантаження. Наприкінці заходу учасники мали можливість попрацювати із запрошеною гостею кандидаткою психологічних наук, доценткою Ольгою ФРОЛОВОЮ в техніці «Моя ресурсна квітка», яка дала змогу віднайти ресурси, «точки опори», які служать джерелом сил та позитивних емоцій.

Захід на тему «Емоційна ресурсність» пройшов у приємній, дружній атмосфері, учасники мали можливість отримати нові знання та навички для підвищення своєї емоційної стійкості. Відбувся активний обмін думками та досвідом, що сприяло глибшому розумінню теми.

 

 


 

Навчальна психолого-консультативна лабораторія пропонує!

 

Якщо ти здобувач БДПУ та прагнеш опинитися в атмосфері довіри та підтримки.
Заходь сюди⬇️⬇️⬇️
👩🏻‍🎓https://t.me/zdobuvachBDPU

 

Якщо ти науково-педагогічний працівник чи співробітник БДПУ мрієш про затишну, гармонійну, підтримуючу атмосферу, тоді чекаємо тебе тут⬇️⬇️⬇️
👨🏻‍🏫https://t.me/vykladachBDPU

 

Ми сильні, поки ми разом та підтримуємо один одного♥️

 


 

ВІДКРИВАЄМО ГАЛАКТИКУ ВЛАСНИХ ДОСЯГНЕНЬ

 

Кінець року — це час підводити підсумки та планувати майбутнє. Саме з такою метою у грудні 2023 року навчальною психолого-консультативною лабораторією було організовано та проведено захід «Психокосмос-2023: відкриваємо галактику власних досягнень», спікерами якого були Вікторія ФЕДОРИК та Артем ПОЛУЛЯХОВ.

Поринувши у безмежність «психокосмосу», учасники заходу проаналізували власні здобутки та невдачі року, що минув, у фізичній, інтелектуальній, емоційній, духовній, соціальній та романтичній сферах життя через «психокосмічні лінзи».

Здобувачі вищої освіти та викладачі згадали найщасливіші моменти року, виокремили важливі уроки життя, згадали свою найбільшу перемогу та невдачу, подякували людям за їх присутність у своєму житті в 2023 році та поміркували над висловлюванням «Цей рік для мене – це…». А наприкінці заходу, окрім побажань та мотиваційних повідомлень, присутні отримали домашнє завдання створити фотоколаж «Мій 2023 рік».

«Психокосмос-2023» пройшов у невимушеній, доброзичливій та приємній атмосфері, яку на початку створили самі учасники заходу за допомогою техніки знайомства через новорічні атрибути. Ми впевнені, що аналіз 2023 року є вдалим продовженням космічної подорожі в наступний 2024 рік з новими здобутками та досягненнями. Вдалої подорожі!

 

 


 

НЕ ЗАЛИШАЄМОСЯ ОСТОРОНЬ! СПІЛЬНО ПРОТИ НАСИЛЬСТВА!

 

З 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», мета якої – привернути увагу суспільства до проблеми насильства та активізувати діяльність усієї громадськості задля об’єднання зусиль заради захисту прав кожної людини. У цьому році фокус уваги спрямований на запобігання, протидію та ліквідацію таких форм дискримінації, як домашнє насильство, торгівля людьми, насильство над жінками.

Приєднуючись до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», 28 листопада здобувачі вищої освіти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету взяли участь у воркшопі «Особисті кордони – основа для самовираження та асертивності», який був організований навчальною психолого-консультативною лабораторією БДПУ (завідувачка – ст. викладачка кафедри психології Вікторія ФЕДОРИК), а спікеркою заходу виступила кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології Ольга ФРОЛОВА.

Учасники зустрічі мали можливість поговорити про важливість особистісних кордонів та усвідомлення власних потреб, активізацію внутрішніх ресурсів та ненасильницьку комунікацію, а також поділитися своїми думками, почуттями, досвідом, виконати цікаві вправи, отримати позитивні емоції та підтримку.

 

Зустрічі в такому форматі – це можливість розвиватися, навчатися, спілкуватися. Віримо, що разом ми можемо зробити світ кращим, добрішим, світлішим. І знаємо, що маємо робити для цього. ⬇⬇⬇

 

🗣 Поширюйте інформацію: діліться статтями, постами, інфографікою.

 

💬 Розповідайте про це: ведіть обговорення в соцмережах, долучайтесь до хештегів #16Днів #СтопНасильству.

 

🕊Проявляйте підтримку: беріть участь в активностях, спрямованих на протидію різним формам насильства.

 

Не залишаймося осторонь! Ваша активна життєва позиція та небайдужість можуть зробити світ безпечнішим для кожного з нас! Давайте разом створимо мирне і безпечне оточення для всіх! 💙 #ВсіРазом #За Мир #16ДнівПротиНасильства

 

 

За матеріалами навчальної

психолого-консультативної лабораторії#НПКЛ

 


 

 


 

Новини: Навчальної психолого-консультативної лабораторії. Частина І