Заходи та події
Інноваційні підходи у магістерських дослідженнях з фізичної культури і спорту
Портфоліо з сучасного танцю: креативний підхід до професійної підготовки майбутніх хореографів
Виробнича практика майбутніх хореографів у школі мистецтв: синергія очного та дистанційного навчання
Практичні питання реалізації модулів з фізичної культури у Новій українській школі
Обговорення проблеми насильства: інноваційні рішення через мистецтво танцю
Дискутивна рефлексія: досвід колективного аналізу та критики хореографічних постановок
Реальний простір для хореографів: практика змішаної форми дистанційного навчання
Актуалізація проблематики сучасної позашкільної освіти в умовах зміненої реальності
Скелелазіння, боулдерінг і альпінізм: студенти БДПУ підкорюють вершини
Віртуальне єднання: студенти і викладачі пишуть радіодиктант разом
Мистецтво оцінювання: досвід участі в журі хореографічного конкурсу
Відкриття танцювально-змагального сезону: творчий старт студентів-хореографів
Оцінюючи мистецтво: участь у журі викладачів кафедри хореографії та фітнесу
Молода команда викладачів-хореографів набуває нового професійного досвіду
Ознайомлення першокурсників спеціальності «хореографія» з освітньо-професійною програмою
Перший педагогічний досвід студентів-хореографів за кордоном
«Наукова діяльність як ключовий елемент магістерської освіти у сфері фізичної культури і спорту»
Професійна перспектива: залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу на факультеті ФКСЗЛ
Успішний старт: І-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичного культури
Навчальна практика: знайомство з професією майбутніх фахівців фізичної культури і спорту
Академічна доброчесність: моральні цінності в науці та спорті
Випуск магістрів фізичної культури і спорту: новий етап у житті
Підсумкова атестація на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини
Баскетбольна спокуса Світу: Арена міжнародних ветеранських змагань
«Штучний інтелект – майбутнє освіти»: підвищення кваліфікації у новому вимірі
ДНІ НАУКИ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
На факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини традиційною є активна участь здобувачів вищої освіти та викладачів у заходах Всеукраїнського фестивалю науки.
Так, 16 травня майбутні фахівці сфери фізичної культури і спорту взяли участь у роботі секції «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту» в рамках Студентської наукової конференції. Цікавими були доповіді здобувачів вищої освіти Аліни Гуз (ФФКСЗЛ), Анастасії Рожкової (ФППОМ), Вікторії Лепехи (ФФКСЗЛ). Найкращою була визнана наукова доповідь здобувача 3 курсу першого рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура) Дмитра Кравченка за темою: «Корфбол на уроках фізичної культури для учнів 5 класу в умовах НУШ» (керівник – Наталя Самсутіна).
Традиційним на факультеті стало проведення наукового брейн-рингу «Гра інтелектів». На цьому заході майбутні учителі фізичної культури та тренери мали нагоду продемонструвати свої знання з фізичної культури та спорту (керівники – Юлія Митяненко та Вадим Самойленко). Перемогу у процесі розв’язання цікавих завдань виборов здобувач 4 курсу першого рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт Кирило Буділов.
Робота круглого столу викладачів була присвячена темі «Сучасні технології у фізичній культурі та спорті». Основну увагу було приділено сучасним аспектам підготовки майбутніх учителів фізичної культури до роботи у Новій українській школі та особливостям організації фізкультурно-оздоровчої діяльності у Новій українській школі.
Щиро вітаємо здобувачів вищої освіти та викладачів з Днями науки! Бажаємо усім здоров’я, сил і наснаги, професійного зростання та нових відкриттів!
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання
ДНІ НАУКИ: ЦІННИЙ ДОСВІД ПРОФЕСІОНАЛІВ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
У рамках Днів науки на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини за сприяння заступниці декана з навчально-методичної роботи, доцентки кафедри теорії та методики фізичного виховання Людмили КОНОВАЛЬСЬКОЇ відбулися зустрічі здобувачів вищої освіти з професійними тренерами з баскетболу.
Так, 11 травня 2023 року майбутні фахівці сфери фізичної культури і спорту мали зустріч з Олександрою РАДУЛОВИЧ (ГОРБУНОВОЮ), вихованкою Бердянської ДЮСШ ім. ЗВУ Є.І. Назарова.
Олександра РАДУЛОВИЧ – гравець національної збірної команди України, на рахунку якої 76 матчів за національну збірну України, майстер спорту України, володарка рекорду FIBA – трьох звань MVP чемпіонатів Європи у складі молодіжних збірних (дивізіон А), учасниця Матчу всіх зірок збірної Європи (2008).
Сьогодні Олександра РАДУЛОВИЧ тренер Баскетбольної академії м. Шопрон (Угорщина). Олександра познайомила студентів зі спортивною базою академії. За допомогою сучасних дистанційних технологій навчання здобувачі вищої освіти побували на тренувальному занятті, яке було спрямовано на функціональну підготовку гравців; отримали відповіді на питання стосовно спортивної дисципліни, особливостей взаємодії тренерів та гравців; дізналися, як досвід гравця допомагає у професійній діяльності тренера.
15 травня 2023 року відбулася лекція Марини ГУРІНЕНКО (САЗОНЕНКО), вихованки Бердянської ДЮСШ ім. ЗВУ Є.І. Назарова.
Марина ГУРІНЕНКО – член жіночої Національної Збірної України з баскетболу, бронзова призерка міжнародних спортивних юнацьких ігор (2002), чемпіонка 4 літніх спортивних ігор молоді України (2006), чемпіонка України з баскетболу (2009-2010), срібна призерка Кубку України (2008), срібна призерка Чемпіонату України з баскетболу у складі команди Дніпро. Наразі Марина ГУРІНЕНКО працює баскетбольним тренером у приватній спортивній школі м. Fremont (США) «Hoop Sphere».
Тематику лекції було присвячено особливостям навчально-тренувального процесу юних спортсменів у Сполучених Штатах Америки. Марина поділилася своїм професійним досвідом щодо побудови навчально-тренувального заняття, підбору вправ з технічної підготовки, поєднання спорту та інтелектуального виховання юних баскетболістів.
Такі зустрічі є надзвичайно корисними для майбутніх фахівців сфери фізичної культури та спорту адже занурюють наших здобувачів у атмосферу майбутньої професії.
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання
СЕМІНАР-ТРЕНІНГ 3D COACHING: СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ПІДГОТОВЦІ ТРЕНЕРІВ
2-3 травня 2023 року доцентка кафедри теорії та методики фізичного виховання, кандидатка педагогічних наук Людмила КОНОВАЛЬСЬКА взяла участь у Міжнародному онлайн семінарі-тренінгу з 3D-тренерства, організаторами якого стали Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту (м. Дніпро), ГО "Відкритий баскетбол" (м. Київ), FCA Асоціація Християн Атлетів (Київ, США), "Coach-360", 3D-institute USA.
Спікер заходу містер Марк Холл – американець, один із засновників інституту «3D Coaching Institute» (США) та засновник програми «3D Coaching», прочитав лекції на тему «Ідентифікація тренера та атлета» та «Характер спортсмена».
Тематика лекцій є дуже актуальною та цікавою не тільки тренерам, а й кожній людині, яка перебуває у різних психічних станах протягом життя. Зміст лекцій спрямовано на підвищення професійної майстерності тренера та сприяє удосконаленню підходів до підготовки спортсменів.
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання
ДОСВІД ПРОФЕСІОНАЛА-ПРАКТИКА. В’ЯЧЕСЛАВ УЗЕЛКОВ: ПРОФЕСІЙНА МАЙСТЕРНІСТЬ – КРОК ДО УСПІХУ
27 квітня 2023 року на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини відбулась зустріч із зірковим фітнес-тренером В’ячеславом УЗЕЛКОВИМ.
В’ячеслав УЗЕЛКОВ - український боксер-професіонал, призер чемпіонатів світу, володіє титулами чемпіона Європи EBU-EE, Інтерконтинентального чемпіона за версією WBA, Інтерконтинентального чемпіона за версією WBO, також В’ячеслав відомий як тренер у телепроєкті "Зважені та щасливі".
Зустріч відбулася у атмосфері жвавого та конструктивного діалогу. Здобувачі вищої освіти, майбутні фахівці сфери фізичної культури і спорту, мали можливість послухати досвідченого професіонала-практика.
У ході активного спілкування студенти отримали відповіді на запитання щодо спортивної кар’єри В’ячеслава, особливостей професійної діяльності фітнес-тренера, почули поради щодо підготовки до майбутньої тренерської професії.
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання
Захист кваліфікаційних робіт майбутніми магістрами фізичної культури і спорту
Наприкінці грудня на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини відбувся онлайн-захист кваліфікаційних робіт майбутніми магістрами фізичної культури і спорту. Ця подія стала завершальним етапом фахової підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт.
Кваліфікаційні роботи були присвячені актуальним темам з проблематики сфери фізичної культури і спорту та фізичного виховання студентської молоді.
Під час своїх доповідей та відповідей на питання магістранти продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки, про що свідчать високі оцінки. Особливої уваги заслуговують доповіді та презентації Володимира Куща, Олександра Рубця, Дарії Дрожчі, Павла Лепинського, Олега Кривцова, Ірини Марусич, Юлії Хижняк.
Щиро вітаємо випускників факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини із здобуттям магістерського рівня вищої освіти, бажаємо успішного працевлаштування за фахом та кар’єрного зростання!
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання
Сучасні технології у практичній підготовці майбутніх фахівців фізичної культури і спорту
Виробнича практика здобувачів вищої освіти є одним з найважливіших компонентів професійної підготовки, тому викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання особливу увагу приділяють практичній підготовці майбутніх фахівців фізичної культури та спорту і постійно працюють над пошуком нових технологій навчання.
Так, 15 листопада 2022 року старша викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання Юлія Митяненко в онлайн режимі провела майстер-клас для студентів-практикантів спеціальностей 014 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт.
Юлія Володимирівна в режимі реального часу провела фрагмент "спліт" тренування з використанням "вільної" ваги та тренажерних пристроїв. Під час майстер-класу було розібрано детальну техніку вправ, що спрямовані на розвиток силових показників м'язів спини та двоголового м'яза плеча; зазначено особливості та методичні рекомендації щодо виконання вправ, добору ваги обтяження, корегування об'єму та інтенсивності під час побудови заняття у тренажерному залі. Крім того, здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитися з тренажерними пристроями, їх видами та принципами дії.
За матеріалами кафедри теорії
та методики фізичного виховання
Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до роботи у Новій українській школі
20 вересня 2022 року викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) стали учасниками Всеукраїнського вебінару, який був присвячений проблемі підвищення ефективності фізкультурно-оздоровчої роботи закладу освіти НУШ в умовах воєнного стану.
Організаторами заходу виступили громадська організація Ukraine Active, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Всеукраїнський центр здоров’я населення «Спорт для всіх», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України.
У ході вебінару вчителі фізичної культури та експерти UkraineActive спілкувалися і вирішували питання ефективного залучення учнів закладів освіти НУШ до шкільного спорту та збільшення фізичної активності молодого покоління.
Такий захід є надзвичайно корисним для майбутніх учителів фізичної культури, адже сприяє формуванню знань про реалізацію фізкультурно-оздоровчих заходів за наступними напрямками: фізкультхвилинки на уроках; активні перерви; нові модулі на уроках фізичної культури; гурткова робота спортивного спрямування в умовах Нової української школи.
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання
Заходи та події: Частина І