БДПУ в науково-дослідницькій мережі громадянської та історичної освіти Європи
Протягом трьох останніх років (2010-2012) європейські фахівці з історичної дидактики під керівництвом професора Алоїза Еккерта (Віденський університет, Австрія) здійснювали ґрунтовне компаративне дослідження концепцій, структур, стандартів і навчальних планів підготовки майбутніх учителів політології, громадянської освіти, соціології, культурології та історії. Ідея проекту полягала в тому, що саме ці дисципліни мають формувати в учнів такі риси, як демократичність, громадянськість, здібність до міжкультурного діалогу, взаєморозуміння та терпимість, а дослідження відповідності змісту історичної освіти країн Європи цим цінностям раніше не здійснювалося. Проект реалізовувався у три етапи: збір даних за допомогою стандартизованих анкет, розроблених організаторами проекту; аналіз цих даних тематичними робочими групами; порівняльний аналіз із результатами попередніх досліджень. Презентація результатів дослідження відбулася у Відні в квітні 2012 року й листопаді цього року в Києві.
До участі в цьому проекті долучився професор БДПУ Костянтин Баханов, який здійснив аналіз процесу підготовки майбутніх учителів історії в БДПУ, що репрезентувало Україну в цьому дослідженні. Як результат, навчальні програми БДПУ було внесено до загальної європейської бази даних поряд з такими поважними навчальними закладами, як Віденський університет (Австрія), Тірський університет (Албанія), Вільний університет у Брюсселі (Бельгія), Софійський університет (Болгарія), Загребський університет (Хорватія), педагогічний інститут Кіпру, Карловський університет у Празі (Чехія), Тартуський університет (Естонія), Університет Турку (Фінляндія), Аугсбурзький та Зігенський університети (Німеччина), Римський університет людини (Італія), Бергенський університет (Норвегія), Вроцлавський університет (Польща), Бухарестський університет (Румунія), Ставропольський державний університет (Росія), Університет Анкари (Туреччина) тощо.
Докладніше з цими матеріалами можна познайомитися на сайті CHE (науково-дослідної мережі громадянської та історичної освіти Європи) http://che.itt-history.eu/index.php?id=53
«УС»