Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55А

Новини

Тиждень науки на кафедрі математики та методики навчання математики

З 15 по 19 травня 2023 року в рамках проведення «Тижня науки» на кафедрі математики та методики навчання математики відбулась низка цікавих заходів.
16 травня 2023 року відбулась робота студентської секції «Актуальні проблеми сучасної математичної освіти». Серед усіх робіт відзначили доповідь здобувачки 3 курсу першого рівня навчання – Лілії Шакірової «Фрактали на факультативних заняттях в старшій школі» (науковий керівник-канд. фіз.-мат. наук, доц. Наталія Володимирівна Кравченко).
Цього ж дня було проведено круглий стіл «Дистанційне навчання математики» та науковий семінар «Формування готовності майбутніх учителів математики до фахової діяльності в умовах реалізації Концепції Нової української школи». Було обговорено використання сучасних цифрових сервісів для викладання математики під час дистанційного навчання. У процесі дискусії присутні поділилися особистими лайфхаками, які використовують під час онлайн викладання дисциплін.
19 травня 2023 року відбулось підведення підсумків дистанційних конкурсів «Сімейна математика» (5-9 класи) та «Математика. Логіка. Інтелект» (10-11 класи) та передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів другого рівня навчання.

Детальніше за посиланням

 


 

Результати дистанційних математичних конкурсів «Сімейна математика» та «Математика. Логіка. Інтелект»

З 8 по 15 травня 2023 року на кафедрі математики та методики навчання математики проходили дистанційні математичні конкурси «Сімейна математика» – для учнів 5-9 класів та «Математика. Логіка. Інтелект» – для 10-11 класів.
В рамках «Тижня науки» 19 травня 2023 року було проведено онлайн зустріч з учасниками конкурсу, де відбулось підбиття підсумків конкурсів та оголошення переможців.
У конкурсі «Сімейна математика» взяли участь понад 170 математичних родин-команд із України, Польші та Грузії. Переважна більшість учасників була з Донецької, Дніпропетровської, Київської, Запорізької та Черкаської областей.
У конкурсі «Математика. Логіка. Інтелект» взяло участь понад 40 учасників з Донецької, Запорізької та інших областей.

Детальніше за посиланням

 


 

Навчання математики в Новій українській школі

У рамках тижня математики 16 березня 2023 р. пройшла онлайн-лекція на тему «Навчання математики в Новій українській школі». Лекторкою заходу була старша наукова співробітниця Інституту педагогіки НАПН України, кандидатка педагогічних наук, авторка модельної програми з математики для 5-6 класів та підручників для 1-6 класів – Дарина Васильєва.

Детальніше за посиланням

 


 

Тиждень математики

Ми раді повідомити вам про успішне проведення нашого тижня математики, який проходив із 13.03.23 по 19.03.23 на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти від кафедри математики та методики навчання математики та студентської ради.
За цей тиждень ми провели олімпіаду, вікторину, дві цікаві лекції, а також турніри з шашок та шахів.

Детальніше за посиланням

 


 

Олімпіада з математики на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти

13 березня 2023 року відбулася інтернет-олімпіада з математики (І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Математика» серед педагогічних університетів). Організовано цей захід було кафедрою математики та методики навчання математики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти.
Олімпіада проводилася на платформі MOODLE. Студенти були зареєстровані на курсі після заповнення заявки.
Цей захід був дуже цікавим та захоплюючим для всіх учасників. Вони мали можливість проявити свої здібності та розв’язувати цікаві завдання з різних розділів елементарної та вищої математики.
Після перевірки робіт переможці були визначені наступним чином: 1 місце посіла студентка 3МА Шакірова Лілія, 2 місце – студентка 2МА Зюзкіна Олександра, 3 місце – студентка 1МА Фесенко Аміна.
Нагородження відбулося під час урочистого закриття Тижня математики 19 березня. Переможці та учасники отримали грамоти/сертифікати.

 


 

Інноваційний педагогічний досвід американської математичної освіти

21–23 лютого 2023 року мав можливість узяти участь у воркшопі, який було організовано відділом математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України.
Воркшоп було присвячено методиці організації кооперативного навчання та використанню хмарних сервісів у навчанні математики в американських школах. Головним спікером виступала Лариса Букалов – вчителька математики Bayside High School, викладачка Turo University, авторкa підручників із алгебри та посібників із методики навчання математики у Сполучених Штатах Америки.
Цікавим і корисним було знайомство з особливостями навчання математики у старшій школі США, методикою організації кооперативного навчання, особливостями організації парної та групової роботи, лайфхаками та методичними розробками, розширення навичок щодо використання програми Desmos.
Мав можливість взяти участь в обговоренні досвіду разом зі вчителями та викладачами педагогічних університетів України, упевнитись у важливості трансформації як шкільної, так і вищої педагогічної освіти на основі ідей НУШ.

 

 


 

Принцип наступності в організації науково-дослідної діяльності здобувачів вищої освіти на кафедрі математики та МНМ

7 грудня 2022 р. відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт здобувачів другого рівня вищої освіти денної форми навчання за спеціальністю 014 “Середня освіта (математика)” під головуванням доктора педагогічних наук, професора Віталія Ачкана.
Магістри презентували свої науково-дослідницькі роботи перед екзаменаційною комісією. Дослідження в роботах вирізнялися науковою і методичною різноманітністю: «Використання технологій дистанційного навчання на уроках математики у закладах загальної середньої освіти», «Організація інноваційного освітнього середовища у позакласній роботі з математики в основній школі», «Багатоцільове використання програми динамічної математики «GeoGebra» при вивченні теми «Многогранники»», «Нестандартні уроки з математики як форма розвитку ключових компетентностей учнів старшої школи», «Інноваційні форми організації позакласної роботи з математики з використанням веб-ресурсів».

 

Детальніше за посиланням

 


 

Чергові наукові здобутки викладачів кафедри математики та методики навчання математики та студентів ФФМКТО

11-12 листопада 2021 року викладачі кафедри математики та методики навчання математики прийняли активну участь у проведенні IV Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток інтелектуальних умінь і творчих здібностей учнів та студентів у процесі навчання дисциплін природничо-математичного циклу ІТМ*плюс-2021» на базі фізико-математичного факультету та науково-дослідної лабораторії змісту і методів навчання математик, фізики, інформатики при Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка.

Тематичні напрямки конференції:

  • Орієнтація дисциплін природничо-математичного циклу на розвиток творчої особистості учня.
  • Розвиток інтелектуальних вмінь студентів при навчанні дисциплін природничо-математичного циклу.
  • Оптимізація навчання дисциплін природничо-математичного циклу засобами інформаційних технологій.
  • Психолого-педагогічний супровід розвитку творчої особистості в процесі навчання дисциплін природничо-математичного циклу.
  • Впровадження ідей нової української школи з метою розвитку творчої особистості учнів.

 


 

ВОЛОДИМИР РВАЧОВ –ТВОРЧИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ НАУКИ(до 95-річчя із дня народження)

 

Володимир Логвинович Рвачов – видатний вчений сучасності в області математики, механіки й кібернетики; академік Національної академії наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки й техніки, заслужений діяч науки й техніки України, професор, доктор фізико-математичних наук, творець нової наукової школи з методу R-функцій, атомарних функцій, неархімедового числення й автоматизації програмування.
Становлення В. Рвачова як видатного вченого співпало з періодом роботи в Бердянському педагогічному інституті (1955-1963 рр.). У цей період йому було присуджене вчене звання доцента, вийшли наукові статті у провідних журналах механіки. У 1960 році він захистив докторську дисертацію, а в 1961 році йому було присуджено наукову ступінь доктора фізико-математичних наук. Основи теорії R-функцій були закладені В. Рвачовим у 1963 році – останньому році його плідної роботи в Бердянськом державному педагогічному інституті.
Рвачов В. Л. є одним із засновників теорії атомарних функцій. Зокрема, їм була поставлена задача про знаходження найпростішої атомарної функції. Це дослідження знайшло практичне застосування в задачах теорії апроксимації, радіофізиці, цифрової обробки сигналів та в інших областях.
Рвачов В.Л. став новатором нового напряму неархімедового числення. У 1989 р. він запропонував нове алгебраїчно ізоморфне класичне числення, яке має назву неархімедове. Були опубліковані роботи по додатках неархімедових числень у фізиці далекого космосу і зроблені перші нетривіальні висновки того, що зміщення спектрів нерухомих об’єктів в червону сторону не є наслідком розширення Всесвіту, а ідея про її народження в результаті великого вибуху мільярди років тому, може бути поставлена під сумнів.
Завдяки застосуванню теорії R-функцій було розв’язано зворотню задачу аналітичної геометрії, яка полягає в побудові рівнянь границі геометричного об’єкту. Це дозволило вирішити велику кількість лінійних і нелінійних крайових задач математичної фізики. Теорія R-функцій була застосована й для розв’язування задач геометричного проектування, задач визначення образів і багато іншого. Теорія R-функцій містить конструктивно прості засоби для побудови систем координатних функцій, що задовольняють будь-яким типам крайових умов для практично довільної геометрії областей, при цьому існує можливість використати в якості апроксимаційного апарату як класичні поліноми, так і функції з локальними носіями (сплайни, атомарні функції), що приводить до розв’язання алгебраїчних систем рівнянь із розрідженими матрицями.
Пошук ефективної організації чисельного розв’язку крайових задач математичної фізики привів В.Л. Рвачова до створення нової технології програмування, реалізованої у вигляді систем сімейства ПОЛЕ, в основу якої була покладена конструктивна універсальна теорія R-функцій.
Розвиток теорії R-функцій дозволив знайти новий клас фінітних, нескінченну кількість разів диференційованих функцій, так званих атомарних функцій, що мають важливе значення для розвитку апроксимації й методів розв’язування крайових задач математичної фізики.
У науковому активі академіка більш ніж 500 наукових робіт, авторських свідотств та монографій. Особливе місце серед них займають три монографії В. Рвачова, що визначають етапи й перспективи розвитку теорії R-функцій і її додатків. Ним було створено цілу наукову школу: 70 кандидатів, 20 докторів наук та 2 члени-кореспонденти НАН України є продовжувачами справи науковця Володимира Рвачова.

Посилання на відеофільм, присвячений В.Л.Рвачова

 

 

Посилання на інформаційні джерела:

https://us.bdpu.org.ua/do-95-richnytsi-dnia-narodzhennia-volodymyra-rvachova.html
https://us.bdpu.org.ua/do-dnia-zhinok-i-divchat-v-nautsi-kateryna-yushchenko-istoriia-avtorky-adresnoi-movy-prohramuvannia.html
https://us.bdpu.org.ua/kateryna-yushchenko-istoriia-avtorky-adresnoi-movy-prohramuvannia.html

 


 

100-річчя Дмитра Васильовича Клименченка – викладача кафедри математики та інформатики БДПІ.
Кандидат педагогічних наук, доцент (1970 р.), проректор БДПІ. Закінчив Ніжинський державний педагогічний інститут. Під час Другої світової війни воював в Україні, Польщі, Чехословаччині, брав участь у штурмі Берліна. З 1957 р. – асистент кафедри математики БДПІ, у 1960-х– старший викладач кафедри елементарної математики. 17.09.1970 р. призначений на посаду в. о. доцента кафедри елементарної математики та методики математики. З 25.04.1972 р. – проректор з навчальної та наукової роботи БДПІ. Після звільнення у квітні 1981 р. Демиденка В. з посади ректора Клименченко Д. виконував обов’язки ректора БДПІ. Перші кроки при ректорі Дергалі А. продовжив працювати проректором з навчальної та наукової роботи. Але вже в 1985 р. значився як доцент кафедри математики БДПІ.
Автор понад 100 наукових робіт.

 

Відеофільм про батька родини Клименченка дивись за посиланням.

 


 

Учасники спортивно-оздоровчого походу до “Червоної гвоздики”.

 


 

1 вересня 2021 року відбулося урочисте університетське свято – Посвята у першокурсники. Викладачі кафедри математики та методики навчання математики вітають першокурсників!  Найкращих вам досягнень на науковій ниві!

 


 

Дні науки 2021 на кафедрі математики та методики навчання математики ФФМКТО БДПУ

Згідно з планом проведення Всеукраїнського фестивалю науки у Бердянському державному педагогічному університеті на кафедрі математики та методики навчання математики було проведено такі заходи:
11 травня – виставка наукових праць науково-педагогічних працівників кафедри.

 

Стенди виставки наукових та науково-методичних праць викладачів кафедри ММНМ

 

12 травня – засідання студентської наукової секції: «Актуальні проблеми сучасної математичної освіти», в роботі якої прийняли участь 26 студентів і 8 викладачів кафедри, та науковий семінар викладачів «Актуальні напрями теоретичних і методичних досліджень у рік математики в Україні».
У процесі роботи студентської наукової секції було представлено 11 доповідей, в яких здобувачі вищої освіти продемонстрували результати наукових досліджень з актуальних питань математичної освіти. Майже всі доповіді здобувачів містили серйозні наукові наробки та були гідно представлені студентами.
Підвищену увагу аудиторії викликав виступ Владислави КРИВИЦЬКОЇ на тему «Позакласна робота з математики у віртуальному освітньому просторі», яка здобула ІІІ призове місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з методики навчання природничо-математичних дисциплін, що проводився на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 21-22 квітня 2021 року.
Кращими доповідями визначено виступи наступних студентів: Владислава КРИВИЦЬКА, Єлизавета СТОЙЧЕВА, Дар’я КУЛІДА,  Анна СІПЄЄВА, Тетяна БАЄВА, Владислав БОЛБАТ та Валерія БІЛИК.
За результатами роботи секції грамотами ректора Бердянського державного педагогічного університету були нагороджені Владислава  КРИВИЦЬКА та науковий керівник – кандидат педагогічних наук, старший викладач Світлана ПАНОВА, подяками факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти були нагороджені Анна СІПЄЄВА, Анжела ПЕРЕПЕЛИЦЯ, Владислава  КРИВИЦЬКА, Владислав БОЛБАТ, Тетяна БАЄВА, Юлія ДІК, Тетяна ЩЕРБИНА, Вікторія КУЗЬМЕНКО, Валерія БІЛИК, Єлизавета СТОЙЧЕВА, Ярослава МАЛЯРОВА, Діана ФЛІНТА, Дар’я КУЛІДА.

 

Фотогалерея «Дні науки 2021 на кафедрі ММНМ»

 

 

Дякуємо всім учасникам та бажаємо подальших наукових здобутків!

 


 

Вітаємо з нагородою!

21-22 квітня 2021 р. на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з методики навчання природничо-математичних дисциплін. Участь у цьому престижному інтелектуальному змаганні майбутніх педагогів взяли здобувачки першого рівня вищої освіти, студентки групи 4ма факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Владислава Кривицька та Єлизавета Стойчева. Дослідження конкурсанток, присвячені актуальній проблемі віртуалізації освітнього простору, виконувались у межах комплексної науково-дослідної теми випускової кафедри «Теоретичні та методичні аспекти впровадження інноваційних технологій у процес навчання математики в системах загальної середньої та педагогічної вищої освіти». На заключному етапі конкурсу Владислава Кривицька гідно представила Бердянський державний педагогічний університет та була нагороджена дипломом переможця ІІІ ступеня. Вітаємо призерок і бажаємо подальших успіхів!

 


 

Екскурсія-виставка «Книги – інтелектуальний інструмент пізнання математики»

9 лютого 2021 року у рамках роботи наукового гуртка «Історико-математичні студії» для студентів І курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти групи  1ма  було організовано екскурсію-виставку «Книги – інтелектуальний інструмент пізнання математики».
Відповідальна за фонд рідкісної та цінної книги Людмила Золотар продемонструвала математичні видання ХІХ – початку ХХ століття.
Здобувачі вищої освіти дізналися про рідкісні рукописні та друковані видання з елементарної математики, історії математики та методики навчання математики, інтегрального числення, аналітичної геометрії тощо. Також студенти мали змогу продивитися будь-яке видання та ознайомитися зі старовинними текстами та задачами. Вони обговорювали зміст кожної книги та задавали цікаві питання. Екскурсія пройшла у жвавій доброзичливій атмосфері.

 

 


 

Математичні родини-команди переможців та призерів конкурсу “Сімейна математика”


Команда Серебрякової Софії, І місце, 5-6 класи, (м. Лозова Харківської обл.)

 


Команда Ломеги Кирила, І місце, 5-6 класи (м. Лозова Харківської обл.)

 


Команда Лебедєвої Анни, ІІІ місце, 5-6 класи (м. Бердянськ, Запорізька обл., ЗОШ №5, 5 клас)

 


Ісаков Гліб, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія 1 “Надія”, 6 клас

 


Мисан Вікторія, с. Веселе, Запорізька обл., Веселівська ЗОШ, 7 клас

 


Еттіх Анна, м. Лозова, Харківська область, Лозівський ліцей №1

 


Златова Олександра, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 25, 8 клас

 


Логвінова Варвара, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №1 “Надія”, 8 клас

 


Халанчук Анастасія, м. Мелітополь, Запорізька обл., ліцей № 5, 8 клас

 


Команда Комунального закладу  “Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів” Запорізької обласної ради:
Лафицький Богдан, Біла Анастасія, Ільків Ірина, учні 9 класу

 


 

Фінальні сходинки дистанційного інтелектуального конкурсу «Сімейна математика»

 

Захоплююче конкурсне змагання понад 260 математичних родин-команд із Запорізької, Донецької та Харківської областей завершено.
Організаційний комітет конкурсу оголошує результати. У списку нагороджених зазначається прізвище та ім’я голови математичної родини.

 

Переможці та призери конкурсу «Сімейна математика» 5-6 класи
І місце
Ломега Кирил (м. Лозова Харківської обл.),
Серебрякова Софія (м. Лозова Харківської обл.),
Литвиненко Денис (с. Олександрівка Запорізької обл.).
ІІ місце:
Ісаков Гліб (м. Бердянськ, гімназія №1 «Надія»),
Кіорпе Богдан (с. Азовське, ЗОШ №8).
ІІІ місце:
Каламбет Дар’я (м. Мелітополь, ЗОШ №7),
Кондратенко Анна (м. Мелітополь, ЗОШ №14),
Коваль Євгенія (м. Мелітополь, ЗОШ №15),
Лебедєва Анна (м. Бердянськ, ЗОШ №5).

 

Переможці конкурсу у номінаціях
«Кмітливість» (сходинка І)
Єрмолін Максим (м. Бердянськ, Бердянська школа-інтернат),
Єрмократьєва Каміла (м. Вільнянськ, Запорізька обл., Вільнянська ЗОШ № 1), Меркулова Єлизавета (м. Бердянськ, ЗОШ №5),
Мусафiрова Катерина (м. Бердянськ, гімназія №3 “Сузір’я”),
Петров Данило (м. Мелітополь, ЗОШ №15),
Лобаненко Михайло (м. Запоріжжя, ЗОШ № 55),
Перетятько Даніл (м. Оріхів, Комунальний заклад опорний заклад загальної середньої освіти “Сузір’я”),
Шпак Анастасія (м. Запоріжжя, ЗОШ №55),
Сотніков Архіп (м. Оріхів, Комунальний заклад опорний заклад загальної середньої освіти “Сузір’я”),
Карасік Максим (м. Бердянськ, Запорізька обл., ЗЗСО №5),
Науменко Глєб (м. Лозова, Харківська обл., КЗ Лозівський ліцей 1),
Трюх Євген (м. Запоріжжя, ЗОШ №77),
Макаров Трохим (м. Запоріжжя, ЗОШ №84),
Ткач Дмитро (м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ №7 ).

 

«Конструктори» (сходинка ІІ)
Голубенко Микита (КЗ Чорноземненська ЗОШ, Запорізька обл.),
Ракович Дарина (м. Мелітополь,  ЗОШ №7),
Ржавітіна Єлизавета (м. Бердянськ, БСШ №16),
Ніколаєв Тимур (КЗ «Переможненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області),
Гнідко Юрій (м. Бердянськ, ЗОШ №1),
Ліхман Андрій (м. Бердянськ, гімназія «Сузір’я» № 3),
Iлля Бондаренко (м. Волноваха, р-н Волноваський, обл. Донецька, Волноваська ЗОШ I-III ступенiв №4),
Кравцова Аліна (м. Мелітополь, ЗОШ №15).

 

 «Цар гори» (сходинка ІІІ)
Ракович Дарина (м. Мелітополь, ЗОШ №7),
Кодак Валерія (с. Семенівка, Пологівський район, Запорізька обл., КУ “Семенівський ЗДЗСО І-ІІІ ст.”),
Маханьов Артем (м. Лозова, Харківська обл., КЗ “Лозівський ліцей №12”),
Сіра Людмила (с. Андріївка, Бердянський р-н, Запорізька обл., Андріївська спеціалізована різнопрофільна школа І-ІІІ ступенів).

 

Переможці та призери конкурсу «Сімейна математика» 7-9 класи
І місце
Еттіх Анна, м. Лозова, Харківська область, Лозівський ліцей №1,
Златова Олександра, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 25,
Китайченкова Катерина, м. Маріуполь, Донецька обл., гімназія № 1,
Лафицький Богдан, м. Бердянськ, загальноосвітня санаторна школа-інтернат,
Логвінова Варвара, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №1 “Надія”,
Мисан Вікторія, с. Веселе, Запорізька обл., Веселівська ЗОШ, 7 клас
Соловей Софія, с. Олександрівка, Запорізька обл., Олександрівська ЗОШ,
Халанчук Анастасія, м. Мелітополь, Запорізька обл., ліцей № 5,
Шестакович Іван, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №2,
Юженкова Маргарита, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ №25.
ІІ місце:
Горпинич Богдана, м. Гуляйполе, Запорізька обл., Гуляйпільський колегіум “Лідер”.
ІІІ місце:
Бедрик Олег, смт. Кушугум, Запорізька обл., Кушугумський НВК “Інтелект”,
Пушкаш Олексій, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №2,
Сташук Дар’я, с. Семенівка,Запорізької обл., КУ “Семенівський ЗДЗСО І-ІІІ ст.” ПМР,
Дубовик  Іван, с. Олексіївка, Запорізька обл., Олексіївський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”,
Супрун Валерія (18 smiles), м. Запоріжжя, ЗОШ № 55.
Переможці конкурсу у номінаціях
 «Математика та логіка»
Бедрик Олег, смт. Кушугум, Запорізька обл., Кушугумський НВК “Інтелект”,
Еттіх Анна, м. Лозова, Харківська область, Лозівський ліцей №1,
Златова Олександра, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 25,
Китайченкова Катерина, м. Маріуполь, Донецька обл., гімназія № 1,
Лафицький Богдан, м. Бердянськ, загальноосвітня санаторна школа-інтернат,
Лисенко Микола, с. Новгородківка,Запорізька обл., Новгородківська ЗОШ,
Логвінова Варвара, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №1 “Надія”,
Мисан Вікторія, с. Веселе, Запорізька обл., Веселівська ЗОШ,
Рижанкова Анастасія, с. Чорноземне, Запорізької обл., Чорноземненська ЗОШ,
Соловей Софія, с. Олександрівка, Запорізька обл., Олександрівська ЗОШ,
Халанчук Анастасія, м. Мелітополь, Запорізька обл., ліцей № 5,
Шестакович Іван, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №2,
Юженкова Маргарита, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ №25.

 

 «Креативна геометрія»
Гаращенко Анна, м. Оріхів, Запорізька обл., КЗОЗЗСО “Сузір’я”,
Горобій Олександра, с. Новотроїцьке, Донецька обл., ЗОШ №2
Горпинич Богдана, м. Гуляйполе, Запорізька обл., Гуляйпільський колегіум “Лідер”,
Дубовик Іван, с. Олексіївка, Запорізька обл., Олексіївський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”,
Еттіх Анна, м. Лозова, Харківська область, Лозівський ліцей №1,
Златова Олександра, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 25,
Китайченкова Катерина, м. Маріуполь, Донецька обл., гімназія № 1,
Лафицький Богдан, м. Бердянськ, загальноосвітня санаторна школа-інтернат,
Логвінова Варвара, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №1 “Надія”,
Мисан Вікторія, с. Веселе, Запорізька обл., Веселівська ЗОШ,
Назаренко Роман, смт. Більмак, Запорізька, Більмацький спеціалізований ЗЗСО “Інтелект”,
Напрягло Діана, с. Олексіївка, Запорізька обл., Олексіївський НВК,
Пушкаш Олексій, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №2, 8 клас
Соловей Софія, с. Олександрівка, Запорізька обл., Олександрівська ЗОШ,
Сташук Дар’я, с. Семенівка,Запорізької обл., КУ “Семенівський ЗДЗСО І-ІІІ ст.” ПМР,
Супрун Валерія, м. Запоріжжя, ЗОШ № 55,
Халанчук Анастасія, м. Мелітополь, Запорізька обл., ліцей № 5,
Шепель Кіра, м. Гуляйполе, Запорізька обл., колегіум “Лідер”,
Шестакович Іван, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №2,
Юженкова Маргарита, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ №25

 

Грамоти-подяки за результативну участь
5-6 класи
Максименко Максим, м. Оріхів, Запорізька обл, КЗОЗЗСО «Сузір’я»,
Старшов Володимир, КЗ «Чорноземненська ЗОШ І-ІІІ ст. Якимівської селищної ради Запорізької обл.»
Ткаченко Анастасія, м. Лозова, Харківська обл., ЗК «Лозівський ліцей №1», 5 клас
Саєнко Зоряна, м. Оріхів, Оріхівський р-н, Запорізька обл. КЗ “ОЗЗСО” Сузір’я”,  5 клас
Лисенко Анатолій, с. Новгородківка, Запорізької обл., Новгородківська ЗОШ, 5 клас
Малий Герман, м. Запоріжжя, Шевченковський р-н, ЗОШ №52, 6 клас
Яковлев Андрій, м. Запоріжжя, Запорізької обл.,  ЗНВК №42, 6 клас
Жукова Анна, м. Запоріжжя, Запорізької обл., ЗК “МГА”, 6 клас
Виблов Владислав, м. Оріхів, Оріхівський район, Запорізької обл., КЗ Опорний заклад загальної середньої освіти “Сузір’я”, 5 клас
Рубинская Патрисия, м. Мелітополь, Запорізька обл., Ліцей №9 Мелітопольської міської ради Запорізької області, 6 клас
Стешенко Тетяна, м. Запоріжжя, Запорізької обл., ЗОШ №33, 6 клас
Новгородова Варя, м. Дніпрорудне, Василівський р-н, Запорізька область, гімназія “Софія”, 5 клас
Безбородова Юлія, м. Мелiтополь, Запорізька обл., ЗЗСО №6, 6 клас
Булаткіна Раіса, Відраднівський заклад загальної середньої освіти Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, 6 клас
Гаджирига Вероніка, с. Воскресенка, Приазовський р-н, Запорiзька обл. Воскресеньска фiлiя НВК “Гармонiя”, 6 клас
Ведькал Євген, с. Лукашеве, Запорізька обл. Лукашівський навчально-виховний комплекс”загальноосвітній навчальний заклад-заклад дошкільної освіти” Широківської сільської ради, 6 клас
Войникова Кира, м. Мелітополь, Запорізька область, ЗОШ 7, 5 класс
Боровик Кирило, м. Гуляйполе, Запорізької обл., КЗ” Гуляйпільський колегіум ” Лідер” ГМР, 6 клас
Перепелиціна Юлія, м. Бердянськ, Запорiзька обл., ЗОШ №20
Моісеєва Ксенія, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 25, 6 клас
Левченко Мілена, м. Запоріжжя, Запорізька обл., ліцей  № 34, 5 клас
Шумаков Тимофій, м. Запоріжжя, Відраднівський ЗОШ, 5 клас
Капитіна Софія, м. Запоріжжя, Шевченківський район, Запорізька область, ЗНВК №42, 6 клас
Гришина Евгения, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ №15, 5 клас
Удонова Віка, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 7, 5 клас
Черніков Сергій, с. Хлібодарівка, Волновахський р-н, Донецька обл., Хлібодарівський НВК
Таран Єгор, м. Запоріжжя, Олександрівський район, Академічний ліцей, 6 клас
Скочок Максим, с. Новозлатопіль, Розовський р-н, Запорізька обл., Новозлатопільський НВК;5 клас
Кошева Софія, м. Оріхів, Оріхівський р-н, Запорізька обл., КЗ,ОЗЗСО”Сузір’я”, 5клас
Зінченко Віталій,  м. Мелітополь, Запорізька обл.,ЗОШ 15 , 5 клас
Головін Тимур, м. Бердянськ, Запорізька обл., ЗОШ І – ІІІ ст. №1, 6 клас
Шевельов Михайло, с. Новозлатопіль, Розівський район, Запорізька обл., Пролетарський НВК, 6 клас
Косенко Алексей, с. Разумовка, Запорожская обл., ОЗЗОС, 5 клас
Марина Іщенко, Розівський район,  Запорізька обл., Новозлатопільського  НВК, 6 клас
Грищенко  Софія,  м. Лозова,  Харківська обл., КЗ “Лозівський ліцей №1”, 5клас
Перепелиця Євгенія, м. Запоріжжя, Запорізька обл., ЗОШ № 52,   6 клас
Д’яків Микола, м. Бердянськ, Запорізька обл., Гімназія №1 “Надія”, 6 клас
Родителєва Єлизавета, ЗОШ №55
Захаренко Ілля, смт Розівка, Розівський р-н, Запорізька обл., Розівська ЗОШ № 1, 5 клас
Лихолат Варвара, с. Красна Поляна, Великоновосілківський р-н, Донецька обл., Краснополянська ЗОШ l-lll ступенів, 6 клас
Доля Любов, с. Відрадне, Запорізький район, Запорізька область, Відраднівський ЗЗСО, 6 клас
Тюрін Артем, Новгородківська ЗОШ І-ІІІ ст.. Мелітопольської районної ради  Запорізької області
Салогуб Іра, м. Оріхів, Запорізька обл., КЗОЗЗСО “Сузір’я №1″, 5 класс
Петракова Олександра,  м. Бердянськ, Запорізької обл., ЗОШ№5, 5 клас
Вдовенко Катя, м. Мелітополь, Запорізької обл., ЗОШ №15, 5 клас
Кравцова Алина, м. Мелитополь, Запорізької обл., ЗОШ №15, 5 клас
Триколенко Данило, м. Маріуполь, Донецька обл., ЗОШ №9
Малиш Кирило, Верхньокриничанський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Василівської районної ради Запорізької області, 5 клас
Холоменюк Даша, Мала Білозерка, Василівський район, Запоріжська область, Малобілозерська ЗОШ 1-2 ступенів, 5 клас
Коротун Анастасія, с. Маринопіль, Розівський район, Пролетарський НВК, 5 клас
Ткаченко Наталя, м. Запоріжжя, Запорізької обл., ЗНВК 42, 5 клас
Харченко Владислав, с. Мала Білозерка, Василівського р-ну,  Запорізькоі обл.,  КЗ Малобілозерська ЗОШ 1-2 ступенів №1, 6 клас
Дерманска Ксенія, м. Мелитополь, Запорізької обл., ЗОШ №15, 5 клас
Антоненко Дар’я, м. Лозова, Харкiвська обл., КЗ”Лозiвський лiцей 1”, 6 клас
Мамонов Владислав, м. Бердянськ, Запорізькоі обл.,  гімназія №1, «Надія»
Ценова Даша, м. Мелитополь, Запорізької обл., ЗОШ №25, 6 клас
Здор Олег, с. Чорноземне, Якимівський район, Запорізька область,
Чорноземненська ЗОШ, 5 клас
Кольчієнко Іванна, м. Запоріжжя, Запорізька обл., ЗНВКТП№70, 5 клас
Біляков Кирило, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ №6, 5 клас
Пірожнікова Олександра, с. Хлебодаровка, Волновахский район,  Донецкая обл., .Хлебодаровский НВК, 5 клас
Кузьміна Карина, с. Нове Запоріжжя  , Запорізький район, Запорізька область , ОЗЗСО Новозапорізька школа Долинської СР Запорізького району Запорізької області,   6 клас
Бондаренко Ілля, м. Волноваха, р-н Волноваський, Донецька обл., Волноваська ЗОШ I-III ступенів №4, 5 клас
Троян Андрій, м. Гуляйполе, Запорізька область , колегіум «Лідер», 5 клас
Плахотнік Іра, Верхньокриничанський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Василівської районної ради Запорізької області, 5 клас
Рябушко Альбіна, пос. Хлібодарівка, Хлiбодрiвський НВК, Донецька обл, Волноваський район, 5 клaс
Гаврилюк Давид,  с. Відрадне ,Запорізький район, Запорізька область, 6клас
Бучакчийська Уляна, м. Бердянськ, Запорiзька область, гiмназiя “Надiя”, 5 клас
Сарана Александр,  ЗОШ №5, 5 клас
Алієв Семен, ЗЗШ №65, 6 клас

 

Грамоти-подяки за результативну участь
7-9 класи
Бондаренко Олексій, с. Чорноземне, Запорізька обл., КЗ “Чорноземненська ЗОШ”, 8 клас
Гаджирига Юлія, с. Воскресенка,Запорізька обл.,Воскресенська філія НВК “Гармонія”, 7 клас
Коваленко Антон, с. Новотроїцьке, Донецька обл.,Новотроїцька ЗОШ № 2, 7 клас
Ковдря Ніка, с. Богданівка, Запорізька обл., Богданівська ОЗЗСО, 7 клас
Кузьміна Світлана, с. Богданівка, Запорізька обл., Богданівський ОЗЗСО, 8 клас
Лисенко Ксенія, м. Запоріжжя, ЗОШ №52, 7 клас
Луценко Мілєна, смт. Більмак, Запорізька, Більмацький спеціалізований ЗЗСО “Інтелект”, 7 клас
Наваліхіна Олеся, с. Златоустівка, Донецької обл., Златоустівська ЗОШ, 9 клас
Перебинос Роман, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 8, 9клас
Постарнак Артем, м. Запоріжжя, Запорізька обл., ЗОШ № 55
Рогов Дмитро, м. Оріхів, Запорізька обл., КЗ ОЗЗСО “Сузір’я”,8 клас
Соломахін Іван, с. Відрадне, Запорізька обл., Відраднівський ЗЗСО
Стрельченко Марія, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №1 “Надія”
Таран Андрій, м. Оріхів, Запорізька обл., КЗ ОЗЗСО “Сузір’я”,8 клас
Чернікова Олена, с. Хлiбодарiвка, Донецька обл., Хлiбодарiвський НВК, 8 клас
Шевченко Валерія, м. Бердянськ, Запорізька обл., гімназія №3 “Сузір’я”, 8 клас
Шевченко Вікторія, м. Мелітополь, Запорізька обл., ЗОШ № 8, 9 клас

 

Вітаємо дружні математичні родини!
Бажаємо всім подальших успіхів і сподіваємось на подальші творчі зустрічі
Нам важливі ваші думки та особисті враження, якими ви можете поділитися, скерувавши листа на адресу kafmat_bgpu@ukr.net

 


 

Кафедра математики та методики навчання математики розпочинає конкурс-тренінг «Математика. Логіка. Інтелект»

У межах реалізації проекту «Університет – школі» кафедрою математики та методики навчання математики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти розпочато підготовку до реєстрації учасників дистанційного конкурсу-тренінгу «Математика. Логіка. Інтелект» для учнів 10-11 класів.
Участь у дистанційному конкурсі «Математика. Логіка. Інтелект» передбачає змагання на найкраще, оригінальне розв’язання 12 математичних, логічних і ситуаційних задач трьох рівнів складності (А, Б, В), але кожен учасник має самостійно обрати та подати розв’язки лише трьох задач із усіх запропонованих. При цьому рівні складності завдань учасникам заздалегідь не повідомляються, задачі подаються перемішаним масивом.
Оцінювання результатів літерне, у відповідності до рівня складності розв’язаних завдань. За правильне розв’язання трьох найпростіших задач учасник отримує сумарну оцінку ААА, а найвищий результат відповідно буде оцінений як ВВВ. У цілому зміст завдань спрямовується на тренування інтелектуальних здібностей, набуття навичок роботи з інформацією в умовах обмеженості часу.
Конкурс проводитиметься з 20 по 26 травня 2020 року. Повідомлення та інформаційний лист про конкурс розповсюджуються через електронні поштові адреси відділів управління, закладів загальної середньої освіти та соціальні мережі.
На електронному ресурсі конкурсу https://sites.google.com/view/math-logic-intelligence/головна окрім ознайомлення з умовами та завданнями, можна навчитися робити танцювальні рухи  за графіками функцій із музичним супроводом.
Позаконкурсну участь в дистанційному тренінгу інтелекту за власним бажанням можуть взяти і студенти нашого університету, незалежно від спеціальності чи курсу. По завершенню конкурсної частини з учасниками будуть розглянуті варіанти розв’язань задач. Отже, запрошуємо до участі!
Інформаційний лист КМЛІ

 


 

Інтелектуальні перегони тривають

Дистанційний конкурс “Сімейна математика”, ініційований кафедрою математики та методики навчання математики, впевнено виходить на міжрегіональний рівень. До учасників з Бердянська, Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара та інших міст і селищ Запорізького краю приєдналися “математичні родини” з Донецької та Харківської областей. Станом на 7 травня загальна кількість команд досягла позначки 255. Фінальний день змагань – 14 травня. Сподіваємось на гарні результати.

 


 

Стартує інтелектуальний конкурс «Сімейна математика»

Кафедра математики та методики навчання математики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету запрошує до участі у дистанційному інтелектуальному конкурсі «Сімейна математика».
Участь у цьому конкурсі беруть умовні «математичні родини». Це можуть бути учні 5-9 класів із своїми батьками, бабусями, дідусями, братами, сестрами; вихованці реабілітаційних центрів, інтернатів і будинків сімейного типу з вихователями, кураторами, однолітками, старшими друзями чи родичами.
Інформаційний лист КСМ 

 


 

27 лютого 2020 року на факультеті фізико-математичної, технологічної та комп’ютерної освіти пройшло чергове засідання кружка «Історико-математичні студії», тема якого була присвячена Міжнародному дню жінок та дівчат у науці. На засіданні було представлено книжкову виставку «Видатні жінки – математики», інформаційний супровід якої здійснила бібліотекарка 1-ї категорії С. Ушакова. Цікаві доповіді було підготовлено студентами 1-3 курсів під керівництвом викладачів кафедри математики та методики навчання математики.

 


 

Кафедра математики та методики навчання математики вітає з отриманням диплома!

Колектив кафедри математики та методики навчання математики щиро вітає Віталія Ачкана з отриманням диплома доктора педагогічних наук зі спеціальності «Теорія та методика навчання (математика)». Бажаємо молодому науковцю нових наукових досягнень!