Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net
0612891206
+380960007749

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55А

Лопатіна Ганна Олександрівна

Наукометрика

Лопатіна Ганна Олександрівна

29.06.1983 р., м. Енергодар, Запорізької обл.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, м. Бердянськ.

У 2005 р. з відзнакою закінчила соціально-педагогічний факультет Бердянського державного педагогічного університету за спеціальністю «Дефектологія», отримала кваліфікацію «Логопед. Викладач логопедії». У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію «Методика навчання діалогічного мовлення дітей молодшого дошкільного віку». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Н. В. Гавриш.

З 2014 р. брала активну участь у наукових і методичних заходах регіонального й національного рівнів щодо проблем інклюзії. З 2016 р. брала активну участь у проведенні заходів в рамках науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» пілотного проекту Благодійного Фонду Порошенка. Результатом цієї роботи стала золота медаль у номінації «Інклюзивна освіта: рівні права, рівні можливості» на IX міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2017» (24-26 жовтня 2017 р., м. Київ) та видання посібника, в якому представлені результати багаторічної спільної роботи кафедр факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (автор роботи – Ганна Лопатіна – канд. пед. н., доц., заст. декана з наукової роботи та міжнародної діяльності; керівник – Лариса Казанцева – д. пед. н., професор, декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти).

У 2017 р. здобула кваліфікацію «Практичний психолог» за спеціальністю «Практична психологія»; успішно закінчила базовий теоретико-практичний курс Київського юнгіанського інституту за спеціалізацією «Юнгіанське консультування».

Сертифікований юнгіанський консультант.

Член ГО «Українська асоціація корекційних педагогів».

Член ГО «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів».

Трудова діяльність: від вчителя-логопеда до доцента кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ; 2016 – 2019 рр. – заступник декана факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти з наукової роботи та міжнародної діяльності.

2017-2019 р. – провідний науковий співробітник наукової роботи молодих вчених, що виконується за рахунок коштів загального фонду державного бюджету (фундаментальне дослідження). Тема роботи: «Розробка технології оцінювання показників якості та безпеки продуктів нанотехнологій протягом життєвого циклу».

З 2019 р. – експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (Україна).

Член редакційної колегії збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Педагогічні науки».

Сфера наукових інтересів: мовний та мовленнєвий розвиток в умовах онто- та дизонтогенезу. Авторка 1 одноосібної та 5 колективних монографій, 50 наукових статей, навчального посібника.

З 3-6 червня 2013 р. підвищувала кваліфікацію за авторською методикою О. Дьякової «Логопедичний масаж» (сертифікат Міжнародного інституту мовленнєвої патології, інноваційних технологій підвищення кваліфікації).

З 20 квітня по 30 травня 2015 р. підвищувала кваліфікацію в Навчальному центрі «Логопед-Майстер» за програмою «Актуальні проблеми логопедії».

З 04 по 17 серпня 2016 р. підвищувала кваліфікацію та проходила лінгвістичну практику в Софійському університеті ім. Св. Климента Охридського (Департамент інформації та вдосконалення вчителів), Болгарія.

З 19 по 25 листопада 2016 р. брала участь у проекті-стажуванні «Інструменти підтримки мобільності науковців у фінансовій перспективі ЄС на 2014-2020 роки» (Фундація Central European Academy Studies and Certifacation (CEASC), вища школа оздоровчої освіти і суспільних наук (WSEZiNS)), м. Лодзь, Польща.

З 21 квітня – 25 листопада 2018 р. брала участь у циклі семінарів «Практична нейропсихологія дитячого віку».

Учасниця навчальних тренінгів «Подолання страхів, тривог та фобій методами арт-терапії» (2013 р.), «Подолання невпевненості та підвищення самооцінки методами арт-терапії» (2013 р.), «VII Зимова психологічна школа Ю. Швалба» (2016 р.), «Психотерапевтичні стратегії психологічного консультування дорослих методами піскової психотерапії» (2016 р.), «Форматування мозку. Нейрокінезіологія» (2017 р.), «Школа Толерантності з питань СОГІ» (2018 р.), Інтенсиву з сучасних підходів та методів у викладанні: фасилітація, тренінг, коучинг (2020), численних Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій, конгресів, освітніх форумів, фестивалів. Постійно бере участь у наукових конференціях різного рівня в Україні, Польщі, Росії та Болгарії.

Активний організатор та учасник проведення наукових і практичних семінарів, тренінгів, воркшопів.

Нагороджена почесними грамотами ректора Бердянського державного педагогічного університету (2011, 2013, 2015 рр.); грамоти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2013, 2016 рр.); подяка Міністерства освіти і науки України (2017 р.).