Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Навчальна археологічна лабораторія

Папанова Валентина Анатоліївнак.і.н., доцент, зав. навчальною археологічною лабораторією.

е-mail:  vpapanova1953@gmail.com

 

Короткий Олексій – здобувач PHD, старший лаборант навчальної археологічної лабораторії.

е-mail:  davidmartinandreaskorelli@gmail.com

 

 

Навчальна археологічна лабораторія БДПУ створена 10 січня 2011 року.

Метою діяльності лабораторії є:

– створення моделі історико-культурного розвитку Північного Приазов’я в найдавніші часи, отримання, обробка та інтерпретація археологічних матеріалів;

– просвітницька діяльність серед широких верств населення, насамперед учнів та студентів.

Основними напрямками роботи нав. археологічної лабораторії є:

– проведення археологічних розвідок;

– науково-рятівних розкопок;

– археологічної практики студентів гуманітарно-економічного факультету;

– науково-популярних лекцій;

– підготовка наукових звітів та публікацій;

– участь в конференціях;

– надання консультацій щодо попередньої експертизи землі.

 

За час свого існування археологічною лабораторією у складі АЕ БДПУ було проведено шість археологічних розвідок у Бердянському, Приморському та Чернігівському р-нах; проведено ряд науково-рятівних розкопок поблизу  с. Берестове,  с. Дмитрівка, с. Воскресенка, с. Пологи та м. Пологи,. У складі експедицій лабораторії проходять обов’язкову заплановану навчальною програмою археологічну практику студенти гуманітарно-економічного факультету.

Результати наукового дослідження археологічної спадщини Північного Приазов’я були опубліковані у чисельних статтях,  а також в навчальному посібнику «Нариси з історії та археології Бердянського краю» (2016) та в колективній монографії «Пологівський посох (досвід міждисциплінарного вивчення)» (2020). Окрім того, висвітлення результатів діяльності лабораторії відбувається під час проведення публічних лекцій.

Лабораторія плідно співпрацює з багатьма установами та організаціями місцевого та державного значення. На підставі договору про співпрацю між  навчальною археологічною лабораторією БДПУ та навчально-науковою лабораторією археологічних досліджень ЗНУ у складі АЕ БДПУ працювали викладачі, аспіранти та студенти ЗНУ, а у складі АЕ ЗНУ – наші студенти. У рамках договору з Інститутом Археології НАНУ студенти ГЕФ проходять практику у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» та у складі Білгород-Тірської експедиції ІА НАНУ ( м. Білгород-Дністровський Одеської обл.) (2014-2015); в 2013 р. студенти БДПУ приймали участь в експедиції Варненського археологічного музею в м. Бяла (Болгарія). В межах співпраці з бердянським Муніципальним ліцеєм його учні приймали участь в польових розвідках. На громадських засадах лабораторія надає консультації відділам культури виконкому Бердянської міської ради та Бердянської держрайадміністрації.

Лабораторія тісно співпрацює і з музейними установами – Бердянським та Пологівським краєзнавчими музеями. В 2019 р. лабораторія була співорганізатором виставки «Тайни степових пірамід» в Бердянському краєзнавчому музеї. Матеріали виставки були використані при оформленні кабінету археології та краєзнавства БДПУ.

З громадських організацій, з якими співпрацює лабораторія варто згадати археологічне тов-во «Ольвія-Арго» та контент-агентство «Imaginemaze».

Адреса : вул. Шмідта, 4, головний корпус БДПУ, ауд. 162а

Наказ про створення

Положення про Лабораторію