Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Історія

Історія

 

Кафедру теорії та методики навчання мистецьких дисциплін створено у 2017 р. у результаті реорганізації кафедр музичного виховання та хореографії.

Науково-педагогічний склад кафедри налічує 1 доктора мистецтвознавства,  доцента (Марина ПОГРЕБНЯК), 9 кандидатів педагогічних наук, доцентів (Олена МАРТИНЕНКО, Віра БУРНАЗОВА, Олена БУЗОВА, Вікторія ГРИГОР’ЄВА, Павло КОСЕНКО, Анетта ОМЕЛЬЧЕНКО, Юрій СМАКОВСЬКИЙ, Світлана СЕРГІЄНКО, Юлія ТАРАНЕНКО); 3 старших викладача (Тетяна ФУРМАНОВА, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА, Руслан ПАВЛЕНКО); 2 викладача (Юлія ПАВЛЕНКО, Наталя КРИВУНЬ); 7 концертмейстерів (Олена ХОХЛОВА, Дмитро СОКОЛОВСЬКИЙ, Ольга СМОЛКА, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА, Галина ГАЙНЕТДІНОВА, Вікторія БАКУМ, Олена КРЕЦ); 2 лаборанта (Ася ЮДІНА, Яна ЧОРНОБРИВЕЦЬ).

Колектив кафедри очолює кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник культури України Олена МАРТИНЕНКО.

Викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін готують висококваліфікованих фахівців за освітніми програмами:

Перший (бакалаврський) рівень:

ОПП Середня освіта (Хореографія). Фітнес

Професійна кваліфікація: Вчитель хореографії.

ОПП Хореографія

Професійна кваліфікація: Асистент балетмейстера. Керівник хореографічного колективу.

ОПП Хореографія. Фітнес

Професійна кваліфікація: Хореограф. Керівник хореографічного колективу. Фітнес-тренер.

ОПП Середня освіта (музичне мистецтво та англійська мова)

Професійна кваліфікація: Вчитель музичного мистецтва.

Другий (магістерський) рівень:

ОПП Середня освіта (Музичне мистецтво)

Професійна кваліфікація: Викладач музичного мистецтва у ЗВО.

ОПП Середня освіта (Хореографія)

Кваліфікація: Викладач сучасного танцю/Викладач народно-сценічного танцю.

 

Творчі колективи кафедри

Гордістю кафедри є вокальні й хореографічні колективи: народний ансамбль народного танцю «Калина» (керівник – старший викладач Руслан ПАВЛЕНКО), народний фольклорний ансамбль «Хуртовина», народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» (керівник – доцент Олена МАРТИНЕНКО), народний ансамбль інструментальної музики «Барвисті музики» (керівник – доцент Павло КОСЕНКО), народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – доцент Олена БУЗОВА), народний оркестр народних інструментів (керівник – доцент Юрій СМАКОВСЬКИЙ).

 

Творчі колективи та студенти є неодноразовими лауреатами та дипломантами міжнародних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів:

 

  • ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «LOVE-STAR». Здобувачка вищої освіти 2 курсу КУДРЯВЦЕВА Дар’я – ГРАН-ПРІ в номінації «Академічний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м.Миколаїв, 12-14 лютого 2022 року);
  • ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «LOVE-STAR». Здобувачка вищої освіти 3 курсу НАЗАРЕНКО Олександра – лауреат І премії в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м.Миколаїв, 12-14 лютого 2022 року);
  • ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «LOVE-STAR». АЗАРОВ Кирило – лауреат 1 премії в номінації «Академічний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м.Миколаїв, 12-14 лютого 2022 року);
  • ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «LOVE-STAR». Здобувачка вищої освіти 3 курсу ДЕНЕГА Дарина – лауреат ІІ премії в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м.Миколаїв, 12-14 лютого 2022 року);
  • ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «LOVE-STAR». Здобувач вищої освіти 3 курсу ЕВІН Олександр – лауреат ІІ премії в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м.Миколаїв, 12-14 лютого 2022 року).
  • І Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Талан-Ти». Здобувачка вищої освіти 3 курсу Єремейчук Марія – ІІ місце в номінації «Інструментальне мистецтво» (керівник – Світлана СЕРГІЄНКО) (м.Київ, 19 грудня 2021 року).
  • Міжнародний конкурс талантів «NEW YORK STARLIGHTS». Здобувачка вищої освіти 3 курсу Єремейчук Марія – ІІІ місце в номінації «Інструментальне мистецтво» (керівник – Світлана СЕРГІЄНКО) (м.Київ, 30 грудня 2021 року).
  • ХХХ Міжнародний фестиваль-конкурс «Свято талантів». Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – Гра-прі в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (30 травня 2021 року).
  • ХХХ Міжнародний фестиваль-конкурс «Свято талантів». Здобувачка 2 курсу НАЗАРЕНКО Олександра – лауреат І премії в номінації «Естрадний вокал». (керівник – Олена БУЗОВА) (30 травня 2021 року).
  • ХХХ Міжнародний фестиваль-конкурс «Свято талантів». Здобувачка вищої освіти КОВАЛЕНКО Яна – лауреат І премії в номінації «Естрадний вокал». (керівник – Олена БУЗОВА) (30 травня 2021 року).
  • Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс «SPRING FEST 2021». Здобувач 1 курсу другого рівня вищої освіти АЗАРОВ Кирило  – лауреат І премії в номінації «Естрадний вокал». (керівник – Олена БУЗОВА) (25 травня 2021 року).
  • Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс «SPRING FEST 2021». Здобувачка 2 курсу Дар’я КУДРЯВЦЕВА – лауреат І премії (керівник – Олена БУЗОВА) (25 травня 2021 року).
  • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «Танцюй! Співай! Перемагай!». Здобувачка вищої освіти Інна НАЗАРЕНКО – Гран-прі в номінації «Інструментальний жанр» (керівник – Світлана СЕРГІЄНКО) (м. Бердянськ, 13-15 травня 2021 року).
  • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «Танцюй! Співай! Перемагай!». Здобувач вищої освіти 2 курсу Олександр ЕВІН – лауреат ІІ премії в номінації «Академічний вокал» (керівник – Уляна ЄГОРОВА-СКОБЄЛЄВА) (м. Бердянськ, 13-15 травня 2021 року).
  • Зональний тур обласного конкурсу творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2021» Народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики» – ІІ місце в номінації «Українська народна пісня» (керівник – Павло КОСЕНКО). (м. Бердянськ, травень 2021 року).
  • Всеукраїнський конкурс творчості «Spring life Festival». Здобувач вищої освіти Олександр ЕВІН – лауреат І ступеня в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Уляна ЄГОРОВА-СКОБЄЛЄВА) (м. Чернігів, 2021 рік).
  • VIIІ Міжнародний вокальний фестиваль «Сходинки до майстерності». Здобувачка 3 курсу НАЗАРЕНКО Олександра – лауреат І премії в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м. Кропивницький, 13-14 листопада 2021 року).
  • VIIІ Міжнародний вокальний фестиваль «Сходинки до майстерності». Здобувач вищої освіти 3 курсу Олександр ЕВІН – лауреат ІІ премії в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА) (м. Кропивницький, 13-14 листопада 2021 року).
  • VIIІ Міжнародний вокальний фестиваль «Сходинки до майстерності». Здобувач вищої освіти 3 курсу Дарина ДЕНЕГА – лауреат ІІ премії в номінації «Естрадний вокал» (керівник – Олена БУЗОВА)  (м. Кропивницький, 13-14 листопада 2021 року).
  • Х Всеукраїнський відкритий конкурс-фестиваль «Три кити в океані талантів». Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – І премія в номінації «Естрадна хореографія» (керівник – Олена МАРТИНЕНКО) (м. Бердянськ, червень 2021 року).
  • Фестиваль-конкурс мистецтв «First steps fest». Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі в номінації «Хореографічний конкурс» (керівник – Олена МАРТИНЕНКО) (м. Київ, 2021 рік).
  • Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2021». Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце в номінації «Сучасна хореографія» (керівник – Олена МАРТИНЕНКО) (м. Запоріжжя, травень 2021 року).
  • V Відкритий форум-фестиваль хореографічного мистецтва імені А.К. Саркісянца «Berdance 2021». Народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – І місце в номінації «Сучасний танець» (керівник – Олена МАРТИНЕНКО) (м. Бердянськ, 29 травня 2021 р.).
  • V Відкритий форум-фестиваль хореографічного мистецтва імені А.К. Саркісянца «Berdance 2021». Народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі в номінації «Сучасний танець» (керівник – Олена МАРТИНЕНКО) (м. Бердянськ, 29 травня 2021 р.).
  • Міжнародний мистецький фестиваль «Мистецтво і море без кордонів». Dance studio ансамблю естрадного танцю «МарЛен» – лауреат ІІ ступеню в номінації «Естрадний танець» (керівник – Юлія ЯРОШЕНКО, педагог – Ксенія МАРФІЯН) (м. Бердянськ, 2021 рік).
  • Х Міжнародний конкурс-фестиваль ім. Тамари Каци. 12-15 грудня 2020р. Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова).
  • Міжнародний конкурс-фестиваль «Золоте руно» м.Батумі 5-10 грудня 2020р. Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – лауреат І премії (керівник – О.Д. Бузова).
  • Міжнародний конкурс-фестиваль «Золоте руно» м.Батумі 5-10 грудня 2020р. студентка 1 курсу Капустіна Дар’я – лауреат І премії (керівник – О.Д. Бузова).
  • Міжнародний конкурс-фестиваль «Золоте руно» м.Батумі 5-10 грудня 2020р. студент 1 курсу II рівня вищої освіти Азаров Кирило – лауреат І премії (керівник – О.Д. Бузова).
  • Міжнародний конкурс-фестиваль «Золоте руно» м.Батумі 5-10 грудня 2020р. студентка 2 курсу Назаренко Олександра – лауреат І премії (керівник – О.Д. Бузова). .
  • Міжнародний конкурс-фестиваль «Золоте руно» м.Батумі 5-10 грудня 2020р. студентка 4 курсу Коваленко Яна – лауреат І премії (керівник – О.Д. Бузова).
  • Відкритий дистанційний форум-фестиваль хореографічного мистецтва «Berdance 2020 – Online»   (травень 2020 р.). Народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі в номінації «Сучасна хореографія» (керівники – Олена МАРТИНЕНКО, Юлія ТАРАНЕНКО).
  • Міжнародний дистанційний конкурс-фестиваль мистецтв «Морська фантазія» (м.Київ, квітень 2020 р.). Народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі в номінації «Хореографічні спектаклі» (керівники – Олена МАРТИНЕНКО, Юлія ТАРАНЕНКО).
  • І Міжнародний онлайн конкурс-фестиваль «Співограй» (м.Кропивницький) )10-12 квітня 2020 р.). Студентка  КОВАЛЕНКО Яна – лауреат І ступеня  (керівник – Олена БУЗОВА).
  • І Міжнародний онлайн конкурс-фестиваль «Співограй» (м.Кропивницький) )10-12 квітня 2020 р.). Студент АЗАРОВ Кирило – лауреат І ступеня (керівник – Олена БУЗОВА).
  • ХХVІ Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс «Квітуча Україна» (8-12 квітня 2020 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – Гран прі (керівник – Олена БУЗОВА).
  • Зональний тур обласного конкурсу творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2020» (м.Бердянськ, 12 березня 2020). Пономарьова А.І. – І місце в номінації «Класика патріотичної пісні» (керівник – павло КОСЕНКО).
  • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів
    «Я – Суперзірка!» (26 лютого 2020 р.). Студентка КИСЕЛЬОВА Ірина – І місце в номінації «Народна пісня»    (керівник – Вікторія СУХОВА).
  • «Я – Суперзірка!» (26 лютого 2020 р.). Студентка МАКАРЕНКО Аліна – Гран-прі в номінації «Академічний вокал»  (керівник – Вікторія СУХОВА).
  • V Міжнародної хореографічної асамблея імені Н. Скорульської-2019. Студентки Ярошенко Ю.В., Панькова А.М., Валієва П.М. – лауреати ІІІ ступеня (керівник – Н.С. Кривунь);
  • ХVІІІ Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина» (2019 р.). Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • ХVІІІ Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина» (2019 р.). Студентка Ілікчиєва Дар’я – І місце (керівник – І.М. Пащенко);
  • I відкритий фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Терпсихора запрошує» (м.Запоріжжя) (2019 р.). Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – І місце (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • IX Міжнародний фестиваль креативної молоді «Зірка фест в Польщі» 2019 р. Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова);
  • І Регіональний конкурс музичного мистецтва «СПІВОГРАЙ» (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка) (2019 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – Гран-прі (керівник – О.Д. Бузова);
  • Обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Запорізькі викрутаси 2019». Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Регіональний форум-фестиваль хореографічного мистецтва імені А.К.Саркісянца «BERDANCE-2019”. Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен»  – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Майбутнє країни» (м.Маріуполь, 2019 р.). Студенти Джупанов О. – лауреат ІІ ступеня, Ілікчиєва Дар’я – лауреат І ступеня (керівник – І.М. Пащенко), Каширіна Ю. – лауреат ІІІ ступеня (керівник – С.М. Сергієнко);
  • Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Чарівні мелодії» (2019р.). Студентка Голкіна Р. – лауреат І ступеня у номінації «інструментальний жанр» (керівник – П.Б. Косенко);
  • XV Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірки пекторалі» (2019р.). Студентка Пономарьова А. – І місце (керівник – П.Б. Косенко);
  • Регіональний фестиваль болгарської культури «ИЗВОР» (м. Бердянськ, 2019 р.) Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – дипломант фестивалю (керівник – О.Д. Бузова);
  • Всеукраїнський фестиваль грецької культури «Мега Йорти» імені. Д. Патричі (м.Волноваха, 2019 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – дипломант фестивалю (керівник – О.Д. Бузова);
  • Конкурс молодих балетмейстерів DANCE GENERATION (м. Київ, 2018 р.). Студентки Олійник Людмила (3 к) – 2 місце; Фоменко Єлизавета (4к.) – 3 місце (керівник – Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний кокурс дитячої та юнацької творчості «Алегро Карпат» (м.Яремче, 2018 р.). Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-Прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • ХХ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (м.Дніпро, 2018 р.). Студентка Сорокотяга Катерина – лауреат І ступеня в номінації «Інструментальний жанр» (керівник – С.М. Сергієнко);
  • ХХ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (м.Дніпро, 2018 р.). Студентка Кисельова Ірина – лауреат ІІ ступеня в номінації «Вокал» (керівник – І.М. Пащенко);
  • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і творчості «Lviv-Golden Stars» (м.Київ, 2018 р.). Ансамбль естрадного танцю «Міріданс»- І місце (керівник – Т.І. Фурманова);
  • XV Міжнародний молодіжний фестиваль «З Болгарією в серці» (м.Каварна, 2018р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова);
  • XV Міжнародний молодіжний фестиваль «З Болгарією в серці» (м.Каварна, 2018р.). Студентки спеціальності «Хореографія» Гладських В., Шеремет Ю. (керівник  –  В.Д.Василєв);
  • VIII Міжнародний фестиваль вокального екстрадного мистецтва «Медовий край» (2018 р.). Студентки Ілікчиєва Д., Макаренко А. – лауреати І ступеня (керівник – І.М. Пащенко);
  • IX Всеукраїнський фестиваль грецької пісні імені Тамари Каци (2018 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – ІІ місце (керівник – О.Д. Бузова);
  • Міжнародний фестиваль творчості «Срібна хвиля» (2018 р.). Студенти Ілікчиєва Д. – І місце, Макаренко А. – ІІІ місце (керівник – І.М. Пащенко);
  • Фінал обласного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад» (2018 р.). Народний ансамбль народної музики «Барвисті музики» – І місце (керівник – П.Б. Косенко);
  • ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірки Пекторалі» (2018 р.). Студенти Танов Олександр – Гран-прі в номінації «Духові та ударні інструменти», Ірина Петренко – дипломант ІІІ ступеня конкурсу в номінації «Академічний вокал» (керівник – П.Б. Косенко);
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Gold Star Fest – 2018» (м.Київ). Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – І місце (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • XVI обласний творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2017» (м.Бердянськ), номінація «Українська народна пісня» («Барвисті музики – І місце);
  • XVI обласний творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2017» (м. Бердянськ). Студентка Отришко О. нагороджена дипломом лауреата І ступеня; Макаренко А. – лауреат ІІ ступеня у номінації «Українська народна пісня», НФА «Хуртовина» (І місце) (2017, керівник – І.М. Пащенко);
  • XХVII Відкритий Міжнародний фестиваль – конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (2017 р.). Студентка Каширіна Юлія – І місце (керівник – С.М. Сергієнко);
  • ІХ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс «Золотий Орфей». Студентка Отришко О. отримала Гран-Прі; Ілікчієва Д. нагороджена дипломом лауреата І ступеня у номінації «Джазовий вокал» (2017, керівник – І.М. Пащенко);
  • Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Радість даруємо дітям» (2017 р.). Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце (сучасна хореографія), 1 місце (сюжетна хореографія) (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний конкурс мистецтв «Зірки Пекторалі» (2017 р.). Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце (сучасна хореографія) (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний конкурс мистецтв «Зірки Пекторалі» (2017 р.). Студентки Лубенець Олександра – 1 місце, Каширіна Юлія – 2 місце, Хелемендик Аліна – 3 місце (керівник – С.М. Сергієнко);
  • Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина –2017». Народний ансамбль народного танцю «Калина» – 1 місце (народна хореографія) (керівник – Р.В. Павленко);
  • Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина –2017». Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце (сучасна хореографія) (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • XX Міжнародний фестиваль-конкурс студентської художньої творчості «БАРВИ ОСЕНІ – 2017» (Київ). «Барвисті музики» – лауреат І ступеня у номінації «Авторська пісня» (керівник – П.Б. Косенко);
  • Всеукраїнський фестиваль грецької пісні «Мега Юрти» (м.Янісоль, 2017 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – дипломант ІІІ ступеня (керівник – О.Д. Бузова);
  • Міжнародний конкурс естрадної пісні «Кришталеві грона» (м.Віноградів, 2017 р.). Студент Булгаков М. – дипломант ІІІ ступеня (керівник – О.Д. Бузова);
  • Обласний фестиваль-конкурс дитячої хореографії «Веселі закаблуки» (Запоріжжя, 2017 р.). Зразковий ансамбль «МарЛен» – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • XIV загальноболгарський молодіжний фольклорний фестиваль «З Болгарією в серці» (Каварна, 2017 р.). Студенти спеціальностей «Хореографія», «Музичне мистецтво» – дипломанти фестивалю (керівники – В.Д. Василєв, П.Б. Косенко) тощо;
  • V Міжрегіональний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «MAESTOSO» (м. Херсон, 2017 р.) Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова).
  • І Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Талан-Ти». Здобувачка 3-го курсу Єремейчук Марія –  лауреат ІІ ступеню в номінації «Інструментальне мистецтво» (керівник – Світлана СЕРГІЄНКО) (м.Київ, 19 грудня 2021 року).

 

Більше тридцяти років керівником та балетмейстером народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен» Центру дитячої та юнацької творчості працює Олена МАРТИНЕНКО. Понад десять років  займає посаду педагога-репетитора у цьому колективі Юлія ТАРАНЕНКО. З 2016 року в ансамблі «МарЛен» заняття з народного танцю проводить викладач кафедри Руслан ПАВЛЕНКО. Наталя КРИВУНЬ – керівник колективу естрадного танцю «МарЛен» у МПК імені Т.Г. Шевченка. Цей колектив є не тільки творчою та науковою лабораторією для викладачів, керівників колективу, а й базою для проходження виробничої практики здобувачів вищої освіти. З 2012 р. по сьогодні Юлія ПАВЛЕНКО – тренер та керівник І сальса-клубу «Corazon» у м. Бердянськ.

Щорічно кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін організовує регіональні конкурси, метою яких є виявлення творчо обдарованої молоді, залучення випускників шкіл, які мають базову хореографічну або музичну підготовку, здобувати вищу освіту в БДПУ: конкурс хореографічної майстерності «Танець – це життя», конкурс вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад». Для здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія), 024 Хореографія з 2015 року кафедрою ініційовано проведення конкурсу студентських балетмейстерських робіт «Життя в танці».

Також кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін спільно з Відділом культури виконавчого комітету Бердянської міської ради є організатором проведення Відкритого форуму-фестивалю (фестиваль є конкурсним) хореографічного мистецтва ім. А.К.Саркісянса «BER-DANCE», який проводиться з метою популяризації та подальшого розвитку самодіяльного хореографічного мистецтва на території Запорізького регіону, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів, налагодження творчих відносин між хореографічними колективами нашого краю. До участі у фестивалі запрошуються аматорські хореографічні колективи Запорізької області, учні ЗЗСО, професійно-технічних і позашкільних освітніх закладів культурно-мистецького напрямку, здобувачі вищої освіти.

На базі нашої кафедри вже 3 роки поспіль проводиться Регіональний фестиваль-конкурс для дітей з особливими освітніми потребами  «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ В ДОЛОНЯХ ДИТИНИ!». У 2020 році фестиваль-конкурс вийшов за межі регіонального, бо завдяки дистанційній формі в ньому змогли взяти участь діти з різних куточків України. Метою фестивалю є сприяння самовизначенню і самореалізації, успішній адаптації та психологічній реабілітації дітей-сиріт, дітей переселенців із зони АТО, дітей та молоді з особливими освітніми потребами, інтеграції їх у суспільство через розвиток творчих здібностей та залучення до культурних цінностей. Одна з родзинок фестивалю – виконання твору національної спрямованості з метою популяризації українського мистецтва, пропагування національних культурних надбань, виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини. Освітня спільнота кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін відповідно до вимог часу та соціальних потреб намагається поширювати та популяризувати нові перспективні методи мистецької роботи з людьми з особливими потребами як ефективного засобу їх соціальної адаптації та залучення до активного способу життя.