Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Черемісіна Таїсія Олександрівна

доцент кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУстарший викладач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ

кандидат педагогічних наук

Нагрудний знак «Відмінник освіти», 2014 рік
Грамота ректора БДПУ за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 80-річчя університету, 2012 рік
Подяка міського голови за багаторічну сумлінну працю, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти,  2011 рік
Грамота Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, 2006 рік
Грамота Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за сумлінну роботу, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, 2006 рік
Грамота Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за плідну творчу роботу з учнями по підготовці та проведенню обласного фестивалю «Чисті Роси», 2003 рік
Наукометрика

ORCID iD

Google Scholar

Researcher iD

Scopus iD

ResearchGate iD

Біографія

1967 року народження, закінчила факультет загально-технічних дисциплін Бердянського державного педагогічного інституту ім. П.Д. Осипенко в 1997 р. за спеціальністю «Трудове навчання» та отримала кваліфікацію: вчитель праці.

З 1991 року Таїсія Олександрівна працювала вчителем обслуговуючої праці в загальноосвітній школі №21 м. Бердянська. За час роботи не однократно приймала участь у конкурсах та виставках, учні під її керівництвом займали призові місця на міських, обласних та всеукраїнських олімпіадах. Має вищу категорію та звання «вчитель-методист».

З 1999 року Таїсія Олександрівна почала працювати старшим викладачем кафедри професійної педагогіки та методики трудового навчання Бердянського державного педагогічного університету, плідно поєднує викладацьку і наукову роботу. Закінчила аспірантуру Бердянського державного педагогічного університету без відриву від виробництва в 2004 році.

Активно апробувала результати дисертаційної роботи на наукових конференціях різного рівня і впровадила у практику роботи інституту. У здобутку має 19 публікацій, з них 11 статей у наукових виданнях, затверджених ВАК України.

В 2013 році захистила дисертацію на тему «Методика індивідуального навчання майбутніх вчителів технологій конструюванню швейних виробів» за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання.

 

Наукова діяльність

  1. Черемісіна Т.О. Підготовка майбутнього вчителя технологій до професійної орієнтації учнів старшої школи / Т.О. Черемісіна // Вітчизняна наука на зламі епох: проблеми та перспективи розвитку : матеріали XVIII Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції, 19-20 листопада 2015 р. – Переяслав-Хмельницький, 2015. – С. 241-243.
  2. Черемісіна Т.О. Проблеми працевлаштування випускників ВНЗ / Т.О. Черемісіна // Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації : матеріали IX міжнародної науково-практичної конференції, 3-4 грудня 2015 р. – Переяслав-Хмельницький, 2015. – С. 241-242.
  3. Черемісіна Т.О. Проектування методики викладання професійно орієнтованих дисциплін при підготовці вчителів технологій / Т.О. Черемісіна // Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців – педагогів у природничій та технологічній галузях : матер. V Всеукр. наук.-практ. конф. з міжнар. участю. – Бердянськ : БДПУ, 2015. – С. 167-169.
  4. Черемісіна Т.О. Сутність конструкторсько-технологічної підготовки з позиції реалізації завдань трудового навчання / Т.О. Черемісіна // Актуальні питання сучасної педагогіки, матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 11-12 грудня 2015 р. – Ужгород, 2015. – С. 78-80.
  5. Черемісіна Т.О. Основи проектування та моделювання з позиції реалізації завдань трудового навчання / Т.О. Черемісіна // м-ли ХХVІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Вітчизняна наука на зламі епох: проблеми та перспективи розвитку», Переяслав-Хмельницький –16.12.2016р.

Наукові інтереси

Удосконалення процесу підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій.

E-mail викладача: to_cheremisina@bdpu.org.ua