Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Історія

Історія кафедри розпочалась у 60-70 років ХХ ст., і пов’язана з науково-методичною діяльністю академіка НАН України, доктора фізико-математичних наук, професора В.Л. Рвачова у Бердянському державному педагогічному інституті ім. П.Д. Осипенко. Реалізація розробленої ним теорії геометричної логіки, що отримала важливе застосування в багатьох галузях математики, потребувала використання комп’ютерної техніки. За підтримки академіка А.І. Берга, директора заводу державного значення «Азовкабель» О.В. Сухорева, клопотань перед Міністерством освіти України ректора БДПІ Л.Є. Леоновського, декана фізико-математичного факультету Н.Я. Фіта та наукового авторитету академіка В.Л. Рвачова була придбана для БДПІ електронно-обчислювальна машина «Мінськ-1» – третя в Україні. Це стало підставою для створення обчислювальної лабораторії учительського інституту, незмінним керівником якої був доцент кафедри фізики П.П. Федоренко (працював до 2014 р.)

В.Л. Рвачов Обчислювальна лабораторія на основі Мінськ- 1

Комп’ютеризація виробництва, управління, наукових досліджень та освіти, потреба підготовки висококваліфікованих фахівців для системи загальної освіти стали причиною створення в 1994 році кафедри інформатики, першим завідувачем якої був кандидат технічних наук, доцент О.В. Сосницький. У 1998-1999 рр. кафедру очолювала кандидат педагогічних наук, доцент В.І. Шавальова. У 1999 році кафедру очолив кандидат технічних наук, доцент В.Г. Хоменко.

У зв’язку з відкриттям спеціальності «Професійне навчання»: Комп’ютерні технологій в управлінні та навчанні, Комп’ютерні системи та мережі та Захист і обробка інформації у 2001 році кафедру інформатики було перейменовано в кафедру комп’ютерних технологій та методики інформатики зі статусом випускаючої.

У 2003 році на базі кафедри комп’ютерних технологій та методики інформатики було створено кафедру комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні та кафедру інформатики та інформаційних технологій. Діяльність кафедри спрямована на підготовку висококваліфікованих викладачів дисциплін інформатичного циклу для вищих навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів, навчальних центрів підприємств та підготовку спеціалістів у галузі сучасних комп’ютерних технологій для виробництва.

З 1 вересня 2016 року кафедру реорганізовано в кафедру комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики, яку очолив доктор педагогічних наук, професор Віталій Григорович Хоменко.