Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

З 18 по 20 березня 2021 року у місті Київ проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед юніорів та дорослих. На цих змаганнях у своїй майстерності змагалися найкращі спортсмени країни.

У змаганнях взяла участь студентка 3 курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, спеціальності 017 Фізична культура і спорт Юлія Самойленко (на фото зліва).

У програмі з аеробної гімнастики (групи) Юлія завоювала золоту медаль, а в індивідуальній програмі посіла IV місце.

Ми пишаємося нашою студенткою та бажаємо Юлії успіхів у виступах на Чемпіонаті світу в Баку.

 

 


 

Неформальна освіта – можливість для саморозвитку майбутніх фахівців сфери фізичної культури і спорту

 

Сучасні умови життя спрямовують майбутнього спеціаліста до активної та неперервної участі в освітній діяльності.Кафедрою теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету за ініціативою гаранта освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт. Тренерська діяльність з обраного виду спорту», доцентки Людмили Коновальської було проведено навчально-методичний захід з ознайомлення студентів з етапами визнання результатів навчання у неформальній освіті.

Захід для студентів спеціальностей 014 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт відбувся 31 березня у формі лекції-бесіди. Доповідь і презентацію підготувала викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання Єлизавета Мацухова.

Під час лекції-бесіди було визначено види неформальної освіти, її різновиди та форми набуття, порядок визнання результатів навчання.

Здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини з’ясували, що неформальна освіта – це можливості для саморозвитку, самореалізації, здобуття нових знань та практичного досвіду, пошуку мотивації та натхнення. Якщо можливості є, їх треба використовувати!

 

 


 

Неформальна освіта майбутніх тренерів

 

Однією з форм додаткового альтернативного доповнення до формальної освіти на факультеті  фізичної культури, спорту та здоров’я людини у процесі навчання є неформальна освіта. Неформальна освіта охоплює програми, що сприяють підвищенню професійної підготовки майбутніх тренерів в обраному виді спорту.
З метою різнобічної освіти у березні 2021 року  студентка 3 курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, спеціальності 017 Фізична культура і спорт Юлія САМОЙЛЕНКО проходила навчання на Глобальній платформі антидопінгової освіти та навчання «ADEL» (ANTIDOPING EDUCACATION & LEARNING) під патронатом Всесвітньої антидопінгової агенції «WADA».
Під час навчання Юлія успішно завершила програму підвищення кваліфікації для спортсменів міжнародного рівня та отримала сертифікат міжнародного зразка.

 

 


 

ЗУСТРІЧ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З ПРОФЕСІОНАЛАМИ-ПРАКТИКАМИ

 

Однією з умов успішної реалізації освітньо-професійної програми є залучення до процесу фахової підготовки здобувачів вищої освіти професіоналів-практиків, експертів галузі та представників роботодавців.
    04 березня 2021 року кафедрою теорії та методики фізичного виховання була організована зустріч з професіоналами-практиками Оленою СОЛОПАН, Сергієм ЄФІМОВИМ та Анжелікою БИКОВОЮ, які є досвідченими вчителями фізичної культури закладів загальної середньої освіти.
    Олена СОЛОПАН – вчитель фізичної культури вищої категорії  гімназії
№ 3 «Сузір’я»,  регіональний тренер НУШ; Сергій ЄФІМОВ  –  вчитель фізичної культури Бердянської загальноосвітньої школи I-III ступенів №11; Анжеліка БИКОВА – вчитель фізичної культури вищої категорії Запорізької спеціалізованої школи №100,   вчитель-відмінник.
Учасниками зустрічі стали здобувачі вищої освіти спеціальності
    014 Середня освіта (Фізична культура), які ознайомилися з інноваціями в організації уроку фізичної культури та обговорили актуальні питання модернізації освітнього процесу з фізичної культури в умовах нової української школи, а саме: планування уроків фізичної культури відповідно до зеленої парадигми розвитку, методики застосування компетентнісно-орієнтованих рухових завдань тощо.
Висловлюємо вдячність професіоналам-практикам та маємо надію на подальшу співпрацю, яка допоможе підготувати вчителя фізичної культури, здатного до плідної праці в сучасному освітньому середовищі.

 

 


 

Олімпіада відкриває нові перспективи професійного розвитку майбутніх фахівців фізичної культури та спорту

 

26 лютого 2021 року на базі кафедри теорії та методики фізичного виховання БДПУ було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури серед здобувачів вищої освіти.
До складу журі ввійшли:  голова журі – завідувачка кафедри теорії та методики фізичного виховання доцент Наталія САМСУТІНА, голова оргкомітету – старший викладач Світлана ДАНИЛО, члени журі – старший викладач Анастасія ЄФІМОВА, апеляційна комісія – доцент Олена МАЙВАЛДОВА, секретар – Євгенія ПРИМАК.
Перший етап Олімпіади включав: завдання з творчим підходом (презентація комплексу вправ за змістовою лінією «Базова рухова активність») , тестові завдання з загальних основ фізичної культури, бліцопитування, інтерактивні форми (проблемне завдання «ТМФВ – очима дитини»).
За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури переможцем став здобувач вищої освіти 4 курсу групи 4ФКС факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Володимир ШАРАПОВ;  ІІ місце посів Данило МАЦУХОВ, здобувач другого рівня вищої освіти М11ФКС групи факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини; ІІІ місце зайняла  Олена ГАЙВОРОНСЬКА, здобувачка  першого рівня вищої освіти 306-СОХ  групи факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв .
Призери та переможці у номінаціях та за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з фізичної культури були нагороджені пам’ятними подарунками, грамотами та солодкими призами.

 

 


 

Залучення майбутніх фітнес-тренерів до науково-дослідної роботи

 

Важливим елементом у підготовці майбутніх спеціалістів у галузі фітнесу є науково-дослідна діяльність.
Здобувачка вищої  освіти освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» СЕВОСТЬЯНОВА Ксенія під керівництвом викладачки кафедри теорії та методики фізичного виховання МАЦУХОВОЇ Єлизавети взяла участь у ІV Всеукраїнській інтернет-конференції COLOR OF SCIENCE «Перспективи, проблеми та наявні здобутки розвитку фізичної культури і спорту в Україні», яка проходила 29 січня 2021 року на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.
Метою проведення конференції було обговорення проблемних питань функціонування та розвитку галузі фізичної культури та спорту, підвищення наукового рівня студентів, аспірантів, молодих вчених, пошук обдарованої молоді і стимулювання її творчого зростання.
Темою наукової доповіді став популярний напрям сучасних фітнес технологій «Пілатес як ефективний засіб підвищення рівня  гнучкості студенток».
Матеріали конференції розміщено на сайті Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.

 

 


 

Членство в Центрі українсько-європейського наукового співробітництва

 

Центр українсько-європейського наукового співробітництва – громадська організація, створена в 2010 році в м. Одесі.

Пріоритетними напрямами діяльності Центру українсько-європейського наукового співробітництва є допомога вченим України в участі в міжнародних наукових конференціях і в науково-педагогічних стажуваннях, які відбуваються на території країн Європейського Союзу, вивчення досвіду діяльності вищих навчальних закладів та суб’єктів публічного адміністрування у сфері освіти й науки держав ЄС щодо організації навчального процесу у вищих школах і наукової діяльності. Важливим напрямом діяльності Центру українсько-європейського наукового співробітництва є також організація інституціональних візитів для вітчизняних студентів, аспірантів, молодих науковців із метою вивчення ними найкращих досягнень країн Європейського Союзу як у сфері освіти й науки, так і в галузі державного будівництва загалом.

Центр нараховує шість відділень на території України, одне з яких, а саме «Запорізьке обласне відділення  ЦУЄНС», очолює Коломоєць Тетяна Олександрівна, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету.

Директором ЦУЄНС є Віхляєв Михайло Юрійович, доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Ужгородського національного університету.

Новим членам ЦУЄНС надсилається вітальний пакет, до складу якого входять «Свідоцтво про членство в ЦУЄНС», що підтверджує членство власника, та брендований блокнот з логотипом Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Так, у цьому році новими членами  ЦУЄНС стали кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання Коновальська Людмила Олександрівна та кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Гнатюк Віталій Васильович.

Завдяки участі у професійному об’єднані ЦУЄНС науковці кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ взяли участь у науково-педагогічному стажуванні в Університеті природничих наук у Любліні, (м.Люблін, Республіка Польща), основною темою якого стала «Педагогічна майстерність викладачів у галузі біології, екології, географії, геології, хімії та фізики», та отримали сертифікат про проходження стажування у науковій установі країни Європейського союзу, який враховується при отриманні звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно до п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7 Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам, а також під час ліцензування та акредитації освітніх послуг.

Також науковцями кафедри теорії та методики фізичного виховання факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини планується взяти участь у науково-педагогічному стажуванні в галузі фізичного виховання (м. Влоцлавек, Республіка Польща,) провідною темою якого стане «Траєкторія модернізації у системі підготовки педагогічних кадрів із фізичної культури».

 

 

За матеріалами та світлинами

кафедри теорії та методики фізичного виховання

та кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації

 


 

Чемпіонат України з пауерліфтингу.

З 24 по 27 липня в селище Магуш Донецької області проходить ХХХI чемпіонат України з пауерліфтингу. Від Запорізької області вчора виступила студентка III курсу факультету ФФКСЗЛ Декерменджи Ганна. У вагові категорії до 57 кілограми вона стала срібною призеркою з сумою 435 кг у сумі триборства. Лише 2,5 кілограми Ганна програла чемпіонці. Крім того в неї дві золоті медалі: У присіданнях зі штангою-175 кг та у жимі лежачи -110 кг. Та срібло у тязі- 150 кг.

 

  За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання

 


 

28 лютого 2020 року був проведений І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури для студентів ІІ –ІV курсів  спеціальностей:, 014, 017, 024 та магістрантів спеціальності 017

Підсумків олімпіади: в першому конкурсному завданні практичне завдання: «Виконання комплексу вправ силового батлу» І місце здобув студент 3 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Володимир Шарапов.  В номінації виконання тестових завдань: «Оздоровчі технології в системі фізичного виховання» І місце здобув студент 1М групи факультету ФКСтаЗЛ Ігор Іванов. В номінації письмове завдання: «Динамічна анатомія» І місце здобув студент 3 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Роман Худолєєв. В номінації творче завдання: «Педагогічний аналіз уроку фізичної культури»    І місце здобув  студент 4 СФК групи факультету ФКСтаЗЛ Стас Комаристов.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури студентка 3 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Ксенія Сєвастьянова зайняла ІІІ місце; ІІ місце здобув Олег Мартинович студент 3 ФКС  групи факультету ФКСтаЗЛ; переможцем стала студентка 4 ФКС групи факультету ФКСтаЗЛ Ганна Парфенова.

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з фізичної культури були нагороджені пам’ятними подарунками, грамотами та солодкими призами.

Абсолютний переможець І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з  фізичної культури  студентка факультету ФКСтаЗЛ  3 ФКС  групи Ганна  Парфенова  рекомендується  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної культури.

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


4 лютого 2020 року викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету доцент Наталя САМСУТІНА та старший викладач Юлія МИТЯНЕНКО взяли участь у роботі педагогічної ради тренерів – викладачів дитячо-юнацької спортивної школи імені заслуженого вчителя України Євгенія Івановича Назарова  та провели семінари на теми: «Мотивація до навчально-тренувальних занять  спортсменів високого класу.» та «Засоби стимулювання  позитивного ставлення спортсменів  до навчально-тренувальних занять.»

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


 

На факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини для науки і карантин не завада.

 

Уже стало доброю університетською традицією у травні з нагоди всеукраїнського фестивалю науки, підбивати підсумки наукової діяльності викладачів та студентів, і традиційно в стінах університету проходять Дні Науки. Урочисті наукові засідання цього року розпочалися з 12 травня із студентських секцій та продовжились іншими заходи впродовж тижня, не став винятком і факультет фізичної культури, спорту та здоров’я людини.

В умовах карантину, викладачами та здобувачами вищої освіти факультету було вкладено максимум зусиль на проведення наукових заходів за допомогою усіх наявних дистанційних форм та платформ інтернет простору.

Кафедра теорії та методики фізичного виховання проводила засідання студентської наукової секції: «Фізичне виховання різних груп населення». Представлення своїх досліджень студенти проводили у формі презентаційних робіт. Під час обговорення обраним журі, найкращою виявилась робота на тему «Вплив занять функціональним тренінгом «TRX» на розвиток силової витривалості жінок першого зрілого віку» студентки 4 курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Ганни ПАРФЕНОВОЇ (науковий керівник – ст. викл. Юлія МИТЯНЕНКО) ІІ місце посіла наукова робота на тему: Особливості впливу занять Body sculpt з метою корекції тілобудови жінок жінок ІІ періоду зрілого віку, студентки факультету ППОМ (Хореографія) Вікторія СВЕЖЕНЕЦЬ (науковий керівник –  ст. викл. Світлана ДАНИЛО) ІІІ місце здобула наукова робота на тему: Особливості методики розвитку гнучкості у дітей 11-12 років засобами спеціальних вправ на уроках фізичної культури  з гімнастики, студентки 4 курсу ФФКСЗЛ Тетяни ЗАРИЦЬКОЇ  (науковий керівник –  ст. викл. Світлана ДАНИЛО).

Свято Днів науки університету на факультеті фізичної культури, спорту та здоров`я людини продовжились 13 травня заходом у формі інтелектуального брейн-рингу під назвою «Гра інтелектів» де студенти мали змогу продемонструвати свої знання з різноманітних дисциплін, які вони вже опанували та мали змогу показати свої навики у формі конкурсних завдань. Участь в інтелектуальній грі брали збірні команди 1-4 курсів двох факультетів фізичної культури, спорту та здоров`я людини і психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Суддівська колегія підвела підсумки гри та оголосила переможців: І місце – збірна команда студентів 2-го курсу ФФКСЗЛ (54 бали), ІІ місце – збірна команда студентів 1-го курсу ФФКСЗЛ (53 бали), ІІІ місце – команда студентів 4-го курсу ФППОМ (Хореографія 44 бали). Збірна команда студентів 2-го курсу ФФКСЗЛ була нагороджена електронною грамотою декана факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини.

Також на факультеті було проведено засідання наукових круглих столів викладачів. По кафедрі теорії та методики фізичного виховання було проведено круглий стіл на тему «Сучасні педагогічні технології у фізичному вихованні» на якому були присутні не тільки співробітники кафедри а й вчитель фізичної культури вищої категорії Запорізької спеціалізованої школи №100 ЗМРЗО Анжеліка БИКОВА. Керівник заходу: к.н. з фіз. вих. і спорту, проф. Сергій КУШНІРЮК.

Усі учасники секційних студентських засідань отримали електронні подяки та грамоти за найкращі доповіді. Учасники усіх заходів також отримали словесну подяку від завідуючих кафедр, зам деканів та декана факультету фізичної культури, спорту та здоров`я людини,  кандидата наук з фізичного виховання і спорту, професора, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Кушнірюка Сергія Георгійовича.

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


EducationUA 2019-2020