Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Новини

08 грудня 2021 року із застосуванням дистанційних технологій навчання було проведено заняття для здобувачів вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт з дисципліни «Організація та проведення занять на воді». Заняття проводилось із залученням до співпраці професіонала-практика, тренера з плавання Міського палацу спорту,викладача кафедри фізичного виховання Ірини ПИСАНЕЦЬ.

Ірина Вячеславівна ознайомила здобувачів вищої освіти з особливостями методики проведення навчально-тренувальних занять з плавання для дітей у басейні. Особливу увагу було приділено правилам техніки безпеки на воді та способам організації діяльності юних плавців.Такі заняття сприяють набуттю фахових компетентностей майбутніх фахівців з фізичної культури і спорту та формуванню навичок проведення занять з різних видів рухової активності оздоровчої спрямованості.

 

 

 

За матеріалами кафедри фізичного фиховання

 


 

Першокурсники відсвяткували день фізичної культури і спорту України.

 

11 вересня 2021 року вся країна відзначала день працівників фізичної культури і спорту України. Бердянський державний педагогічний університет також долучився до святкування. Факультет фізичної культури, спорту та здоров’я людини організував похід для першокурсників усіх факультетів університету на територію ДОТ “Червона гвоздика”. Від п’ятого корпусу університету здобувачі рушили до оздоровчого табору, де відбулись спортивні заходи. Викладачі кафедр факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини поводили спортивні естафети, після чого відбулось нагородження переможців. Третє місце посіли команди «ГЕФ» та «ФФМКТО», друге – «ФППОМ» та переможцями стали збірні команди «ФДССО» та «ФФКСЗЛ». Нагороджувала переможців заступник декана з начальної роботи, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання та майстер спорту з баскетболу Людмила Коновальська та заступник керівника відділу з виховної роботи Кирило Пономаренко. Всіх учасників пригощали солодкими призами та напоями від профспілкового комітету БДПУ на чолі з Віталієм Лолою.

 

 

Завідувач кафедри фізичного виховання, заслужений тренер України

Леонід КОТЕНДЖИ

 


 

Новини з чемпіонату світу

 

Місяць тому відбувся чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед юнаків, де наші здобувачі вищої освіти стали чемпіонами. І знов перемоги! З 23 по 29 серпня проходив чемпіонат світу в Румунії. У ваговій категорії до 105 кг срібним призером став студент факультету фізичної культури, спорту і здоров’я людини Анатолій Заєць. Результат спортсмена – 240 кг у присіданні, 165 кг у жимі лежачи і 265 кг у тязі – приніс йому 670 кг у сумі триборства та велику срібну медаль. Крім цього, у нього одна мала бронзова медаль у присіданні і дві срібні в жимі і тязі.

У ваговій категорії до 120 кг виступав студент гуманітарно-економічного факультету Олексій Лисенко. 770 кг у сумі триборства принесли Олексію велику золоту медаль. Також він виборов три малих золотих медалі у кожній вправі: присідання – 302,5 кг, жим лежачи – 210 кг та в тязі – 257,5 кг.

 

 

Текст і фото – Леонід Котенджи, завідувач кафедри фізичного виховання

 


 

З 2 по 8 серпня в місті Пльзень (Чехія) проходить чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед всіх вікових груп. Спочатку у ваговій категорії до 57кг серед юніорок віком до 23 роки випускниця нашого університету 2021 року Ганна Декерменджи виборола золоту медаль з результатом 417,4кг, а потім завершили виступи юнаки до 18 років. Серед учасників національної збірної України були студенти нашого університету. У ваговій категорії до 105кг 4 золоті медалі та звання чемпіона Європи завоював студент 2-го курсу факультету фізичної культури, спорту і здоров’я людини Анатолій Заєць. 255кг в присіданні зі штангою на плечах, 180кг в жимі лежачи і 275кг в тязі принесли Анатолію переможні 710кг в сумі триборства. У ваговій категорії до 120 кг з результатом 740кг(290+205+245) золото завоював студент другого курсу гуманітарно-економічного факультету Олексій Лисенко.

Восьмого серпня взяв участь останній спортсмен,  магістрантрант факультету ФВСЗЛ, чемпіон світу Рубць Олександр, який захищав прапор України серед дорослих спортсменів у ваговій категорії до 120кг. 390кг у присіданні зі штангою, 297,5кг у жимі лежачи та 350кг у тязі принесли Сашку 1047,5кг у сумі триборства та золоту медаль у сумі триборства.

Привітаємо наших спортсменів з перемогами!

 

 

Леонід КОТЕНДЖИ  завідувач кафедри фізичного виховання

 


 

Робота секції проходила 11.05.2021 року з 11.10 до 12.30 години. Студентська наукова секція «ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ РІЗНИХ ГРУП  НАСЕЛЕННЯ» є секцією 1 факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини і проводилась кафедрою фізичного виховання.

На конференції також були присутні студенти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, студенти гуманітарно-економічного факультету, а також викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання. Загалом на конференції були присутні 62 особи.

До збірнику студентських наукових робіт БДПУ у 2021 році під керівництвом викладачів кафедри фізичного виховання здобувачами було підготовлено 6 тезових доповідей.

Членами журі було оцінено виступи учасників за встановленими критеріями та визначено найкращу доповідь.

ІІІ місце посів здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти групи 4 ФКС факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Евгеній ЖУЧЕНЯ з темою  науковою роботи: «Zumba Fitness у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти». Науковий керівник –– викл. Ірина ПИСАНЕЦЬ.

ІІ місце посіла здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти групи м11 ФКС факультету фізичної культури, спорту і здоров’я людини Тетяна ЄФИМЕНКО з темою: «Види адаптації людини до певних режимів і умов діяльності». Науковий керівник –– к.пед.н., доц. Олена МАЙВАЛДОВА.

І місце – посіла здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти групи 2 СФК факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Валентина ЧІНЧІН з темою роботи “Інноваційні технології у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти». Науковий керівник –– к.пед.н., доц. Ольга АНАСТАСОВА.

Найкраща доповідь була відзначена грамотою за найкращу доповідь. Всіх учасників було нагороджено подяками за активну участь  у роботі студентської наукової секції «Фізичне виховання різних груп населення» в рамках програми заходів Всеукраїнського фестивалю науки БДПУ.

 

 

 

За матеріалами кафедри фізичного виховання.

 


 

Кубок міста з пауерліфтингу

 

З нагоди святкування Дня міста Бердянськ, 17 вересня при підтримці управління молоді та спорту виконкому Бердянської міської ради проходив Кубок міста з класичного пауерліфтингу. У підготовці та проведенні змагань активно були задіяні здобувачі вищої освіти 4 курсу факультету фізичної культури спорту та здоров’я людини спеціальності 017 Фізична культура і спорт. Завдяки тому, що майбутні тренери вивчають дисципліну «Теорія і методика викладання атлетизму», вони мали нагоду практично задіяти свої знання з проведення змагань силової спрямованості.

Головний суддя змагань, завідувач кафедри фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, доцент Леонід КОТЕНДЖИ, зазначив, що здобувачам вищої освіти такий досвід корисний в майбутній роботі за спеціальністю.

 

 

 


 

Музей історії БДПУ

 

З метою популяризації та вивчення історії БДПУ 17  вересня 2020 року Здобувачі  І рівня вищої освіти І курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини 1ФКСт (куратор Некрасов Г.Г.) та 1ФКСф (куратор Майвалдова О.В.) Відвідали музей історії БДПУ та ознайомились з 8 стендами експозиції минулого та сьогоднішнього БДПУ, оригінальними печатками Бердянського чоловічої гімназії і Осипенківського учительського інституту , макетами університетських будівель, виготовлених зберігачем фондів музею А. Федчиняком, книгами  часів Бердянської чоловічої гімназії, що збереглись у бібіліотеці БДПУ, оригіналами документів вступників Осипенківського державного учительського інституту 40-х років ХХ ст.

 

 

Студенти отримали незабутні враження від відвідування музею БДПУ та творчу наснагу на подальшу освітню діяльність!

 


Тренінг для експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у Запоріжжі
На базі Запорізького національного університету «ЗНУ» в Запоріжжі
22-23 жовтня відбувся тренінг для підготовки експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітніх програм. У заході взяли участь і викладачі Бердянського державного педагогічного університету, які пройшли перший дистанційний відбір, серед них був і завідувач кафедри фізичного виховання, доцент Осіпов Віталій МиколайовичДводенний тренінг проводили представники Національного агенства – Катерина Сіріньок-Долгарьова та Наталя Краснікова.Під час тренінгу представники Національного агенства навчали майбутніх експертів:

  • аналізувати відомості про самооцінювання, які подають ЗВО;
  • планувати акредитаційний візит, виходячи з аналізу відомостей про самооцінювання;
  • ідентифікувати проблемні моменти (конфліктні ситуації), які можуть виникнути під час візиту експертів до ЗВО;
  • підсумовувати судження про освітню програму в звіті з акредитаційної експертизи і надавати оцінку відповідно до Критеріїв;
  • надавати консультації представникам ЗВО щодо покращення якості їх освітньої програми.

Тренінг проходив у формі аналізу звіту самооцінювання університету, симуляції візитів та зустрічей, розв’язання кейсів та підведення підсумків.

У подальшому, після сдачі іспитів майбутніми експертами, будуть формуватися команди з трьох осіб, серед яких має бути здобувач вищої освіти. Кожна команда здійснюватиме виїзний візит до відповідного ЗВО, де буде спілкуватися зі студентами та викладачами упродовж трьох днів та потім формуватиме звіт, який надсилатимуть в Національне агентство для прийняття остаточного рішення про акредитацію.


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ !!

 

Міні-футбол є одним з популярних і улюблених видів спорту в студентів Бердянського державного педагогічного університету. Протягом багатьох років футбол входить в програму студентської спартакіади і є наймасовішим за кількістю учасників. На цьому тижні пройшли змагання серед жіночих збірних команд БДПУ. Місцем проведення турніру традиційно став міні-футбольний майданчик стадіону «Енергія». Головний суддя – старший викладач кафедри фізичного виховання БДПУ Григорій Некрасов.

Протягом двох днів, 22 та 23 жовтня, п’ять збірних команд факультетів Бердянського державного педагогічного університету боролися за право бути переможцем змагань. Кожна команда провела по декілька поєдинків. Результати матчів першості входили до заліку студентської спартакіади. За підсумками зіграних матчів, звання кращої команди першості БДПУ завоювала збірна факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини.

По завершенню змагань, кращі команди університету були нагороджені призами від співорганізаторів турніру – профспілкового комітету БДПУ.