Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Захарова Наталя Миколаївна

кандидат педагогічних наук, доцент

У 2012 році нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України».
У 2015 році у складі  проектної команди отримала Золоту медаль у номінації «Іннації у розвитку міжнародної співпраці та презентація національної освіти у світовому та європейському освітньо-науковому просторі» на Шостій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2015» (м. Київ).
У різні роки: почесні дипломи та грамоти МОН України, Запорізької обласної адміністрації, Бердянської міської радови, Бердянського педагогічного університету.
Наукометрика

ORCID iD

0000000169297031

Google Scholar

R9bFCJq5JIrQ

Researcher iD

E-7175-2019

Scopus iD

ResearchGate iD

У 1978 році закінчила Бердянський педагогічний інститут за спеціальністю педагогіка та методика початкового навчання.

У 2007 році захистила кандидатську дисертацію «Соціальна адаптація дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності» (науковий керівник –  д. п. н., проф. Т. І. Науменко) у спеціалізованій раді Інституту проблем виховання НАПН України. Отримала диплом кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.08 – дошкільна педагогіка .

У 2009 році присвоєно вчене звання доцента кафедри соціальної педагогіки.

Трудова діяльність:

З 1972 по 1980 роки – вихователь в ДНЗ;

З 1989 по 1992 роки – вчитель початкових класів;

З 1992 року – викладач БДПУ, пройшла шлях від старшого викладача до доцента кафедри.

У різні роки виконувала обов’язки заступника декана з навчальної роботи, відповідального секретаря приймальної комісії БДПУ.

Загальний стаж педагогічної діяльності: 35 роки, у БДПУ27 років.

Сфера наукових інтересів:соціальна адаптація та інтеграція; здоровий спосіб життя; підготовка соціальних педагогів до різновекторної діяльності; інклюзивна освіта; соціально-педагогічна віктимологія, соціальна робота.

Автор понад 50 наукових публікацій, з яких 4 посібники, 3 монографії, стаття у періодичному виданні, що включене до наукометричної бази Web of Science.

Активно займається розвитком студентської науки у галузях «соціальна педагогіка», «соціальна робота», «інклюзія». Науковий керівник студентських наукових робіт – переможців Всеукраїнських конкурсів.

Підвищення кваліфікації:

 • У 2004 році проходила курси підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної освіти Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченко за напрямом «Соціальна робота».
 • У 2015 році підвищувала кваліфікацію у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова за напрямом «Соціальна робота».
 • З 2015 по 2016 роки пройшла курси підвищення рівня знань з німецької мови (освітній рівень « А 1»).
 • У 2020 році підвищувала кваліфікацію у рамках міжнародного стажування «Internationalization of Higher Education. Organization of the educational process and innovative teaching methods in higher education institution in Poland» (сертифікат №72/2020, Варшава, Польща).
 • У 2021 році учасниця циклу вебінарів Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна у межах реалізації проєкту “Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину” за підтримки Національного фонду досліджень України (сертифікати від 23.06 21- 29.06.21р., обсяг 5 учбових годин).

 

Громадська діяльність:

У 2003 році – засновник «Школи волонтерів» та волонтерського загону на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та кафедри соціальної педагогіки БДПУ.

У 2004 році – ініціатор створення студентської соціальної служби при кафедрі соціальної педагогіки.

З 2013 по 2016 роки – член проектної команди БДПУ у спільному європейському освітньому проекті ТЕМПУС – ІV«Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами та організаціями».

Нагороди:

У 2012 році нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

У 2015 році у складі  проектної команди отримала Золоту медаль у номінації «Інновації у розвитку міжнародної співпраці та презентація національної освіти у світовому та європейському освітньо-науковому просторі» на Шостій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2015» (м. Київ).

У 2019 році нагороджена нагрудним знаком «Антон Макаренко».

У різні роки: почесні дипломи та грамоти МОН України, Запорізької обласної адміністрації, Бердянської міської ради, Бердянського державного педагогічного університету.

Викладає дисципліни:

 • Соціальна педагогіка;
 • Технології соціально-педагогічної діяльності в Україні та зарубіжних країнах;
 • Історія та теорія соціальної роботи;
 • Технології соціальної роботи;
 • Проєктування та організація інклюзивного середовища;
 • Інклюзивна освіта.