Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Старинська Олена Віталіївна

доцент кафедри прикладної психології та логопедії
кандидат психологічних наук

Наукометрика

Google Scholar

UDfYDKigV73bfFXmYXr5z5

Researcher iD

E-7123-2019

Scopus iD

ResearchGate iD

Olena_Starynska

Біографія

Освіта  –  вища, закінчила з відзнакою у 1992 р. Бердянський державний педагогічний інститут ім. П. Д. Осипенко за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання».

Кандидат психологічних наук. Дисертацію захистила 17.09.2008 р. у спеціалізованій раді Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України зі спеціальності 19.00.07 «Педагогічна та вікова психологія» (диплом ДК № 050820 від 29.04.2009 р.). Вчене звання доцента кафедри психології присвоєно 10.11.11 р. (диплом 12ДЦ № 028397).

Стаж педагогічної роботи у вищому навчальному закладі IV рівня акредитації – 23 роки.

Трудова діяльність:

 • з 1994р. по 1997 р. – асистент кафедри педагогіки та психології;
 • з 1997 р. по 2001 р – старший викладач кафедри педагогіки та психології;
 • з 2001р. по 2009 р. – старший викладач кафедри психології;
 • з 2002 по 2009 р. – старший викладач кафедри психології БДПУ
 • з 2009 р. по 2011р. – доцент кафедри психології БДПУ;
 • з 2011р. по 2012 р. – завідувач кафедри прикладної психології БДПУ;
 • з 2012р. по 2017 р. – завідувач кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ.

Сфери наукових інтересів: психологічний супровід процесу професійної підготовки майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів; психологія навчальної діяльності дітей дошкільного віку.

Підвищення професійного рівня:

Сертифікований тренер, психолог-консультант, арт-терапевт.

Виступала з доповідями на міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, зокрема: Международный конгресс «Поддержка одаренности  и развитие креативности» (Учреждение образования «Витебский государственный  университет имени П. М. Машерова», 22-27 сентября 2014 р.), ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Психологічна допомога особистості:  сучасний стан та перспективи розвитку» (Рівненський державний  гуманітарний університет, 14-15 листопада 2014 р.), Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування конкурентоспроможності практичного психолога у процесі професійної підготовки» (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, 21 листопада 2014 р.).

У складі творчого колективу взяла участь у підготовці проекту «Науково-методичний та організаційний супровід запровадження інновацій у систему освіти регіону» який був представлений на VІ Міжнародному форумі-презентації «Інноватика в сучасній освіті  –  2014» та виборов медаль І ступеня. В рамках VІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» провела семінар «Науково-методична підтримка закладів освіти: інноваційний зміст та форми» (м. Київ, 12-14 березня 2015 р.).

Нагороди:

Нагороджена грамотою Бердянського педагогічного університету за результати в науковій роботі; грамотою Управління  освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за досягнуті успіхи у навчанні та вихованні студентської молоді; грамотою за досягнуті успіхи у професійній та науково-педагогічній діяльності (наказ ректора БДПУ від 19.04.2012); грамотою Міністерства освіти та науки України за   багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів на плідну науково-педагогічну діяльність; грамотою за підготовку призера Всеукраїнського конкурсу студентських наук.  За високий професіоналізм у проведенні тренінгових навчань та вагомий особистий внесок у розвиток проекту «Соціальні тренінги» нагороджена у 2011 р. грамотою президента групи компаній «Територія бізнесу». У 2016 році нагороджена нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти».

Авторка 34 наукових і навчально-методичних праць, у тому  числі монографій (1 – одноосібна та 2 колективні), навчально-методичного посібника для вчителів початкової школи, «Атлас інтелектуально-ініціативного розвитку першокласника» методичних рекомендацій, статей, в тому числі провідних фахових журналах (журнал «Практична психологія та соціальна робота», № 5 2014 р.).

Викладає дисципліни:

 • Загальна психологія
 • Психологічне консультування
 • Психодіагностика
 • Основи психодіагностики та психокорекції
 • Психологія життєвих криз
 • Практикум із групової психокорекції
 • Методика викладання курсу «Дитяча психологія»