Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Історія

Спеціальність «Дошкільне виховання» було відкрито у Запорізькому державному педагогічному інституті у 1960 році. Логічним розвитком спеціальності стало відкриття кафедри дошкільної педагогіки в 1965 році. Протягом 60-70 років кафедра поповнювалася кращими випускниками факультету: Є. І. Коваленко, Л. І. Міщик, А. М. Фролова, Г. І. Григоренко.

На початку 80-х років на факультеті відбувалася реорганізація, що призвело до створення двох кафедр: кафедри дошкільної педагогіки, яку очолила доцент К. Й. Щербакова й кафедри теорії та методики навчання дітей дошкільного віку, завідувачем якої було призначено доцента В. П. Котляра.

У 1985 році згідно наказу Міністерства освіти УРСР з 1 вересня факультет розпочав новий навчальний рік у Бердянському державному педагогічному інституті. У складі БДПІ він став називатися факультетом дошкільного виховання. До складу факультету ввійшли дві кафедри: дошкільної педагогіки і психології (у різні роки її очолювали доценти В. Б. Галіцин, Ю. М. Косенко, Л. П. Гайдаржийська); та кафедра теорії та методики дошкільного виховання (професори В. П. Котляр, К. Й. Щербакова, доцент Л. В. Макаренко). У 2003 році кафедри були об’єднані й перейменовані у кафедру дошкільної освіти.

За 30 років функціонування спеціальності «Дошкільна освіта» завжди основним завданням було забезпечення високого рівня науково-педагогічної підготовки викладачів кафедри. За цей час було захищено 2 докторські дисертації та більше 20 кандидатських дисертацій із актуальних проблем дошкільної освіти. Сьогодні на кафедрі дошкільної освіти працює 10 викладачів: доктор педагогічних наук, професор Л. І. Зайцева, кандидати педагогічних наук, доценти: І. Г. Улюкаєва, А. В. Омеляненко, Н. А. Кот, Т. Л. Єськова, кандидати педагогічних наук, старші викладачі О. М. Ілішова, Ю. Б. Семеняко; старший викладач О. П. Тельчарова; асистенти: Л. В. Мороз-Рекотова, Н. А. Григор’єва.

 

 

Науково-дослідні теми кафедри

 

  • 2010 – 2015 рр. – «Удосконалення змісту та організації освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти»;
  • 2015 – 2020 рр. – «Стратегія підготовки компетентнісного фахівця дошкільної освіти».