Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Семеняко Юлія Борисівна

старший викладач кафедри дошкільної освіти

кандидат педагогічних наук

Наукометрика

ORCID iD

0000000249257662

Google Scholar

XClxviAAAAAJ

Researcher iD

E-3115-2019

Scopus iD

ResearchGate iD

Yulia_Semenyako

Біографія

Освіта:

У 2013 році з відзнакою закінчила соціально-педагогічний факультет Бердянського державного педагогічного університету й отримала диплом магістра за спеціальністю «Дошкільне виховання», здобувши кваліфікацію «Викладач дошкільної педагогіки й психології, методик дошкільної освіти».

 

Трудова діяльність:

2010 – 2011 рр. – вихователь дітей дошкільного віку ДНЗ № 37 «Пізнайко» м. Бердянськ.

2012 – 2015 рр. – асистент кафедри дошкільної освіти БДПУ.

З 2015 р. – аспірантка Бердянського державного педагогічного університету. Тема дисертаційного дослідження: «Виховання культури споживання медіа-продукції у дітей старшого дошкільного віку». Науковий керівник – Наталія Василівна Гавриш, доктор педагогічних наук, професор, головний спеціаліст лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання АПН України.

У березні 2019 р. захистила кандидатську дисертацію «Виховання у дітей старшого дошкільного віку основ культури використання медіапродукції у закладах дошкільної освіти». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Н. В. Гавриш.

З 2019 року – старший викладач кафедри дошкільної освіти.

 

Сфери наукових інтересів: медіаосвіта дітей дошкільного віку; фізичне виховання дітей раннього і дошкільного віку.

 

Підвищення професійного рівня:

Член ГО «Академія розвитку особистості».

9-10 грудня 2014 р. брала участь у тренінгу «Теорія і методика освіти для сталого розвитку у навчальних закладах дошкільної освіти» Міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» у м. Київ (за підтримки БО «Вчителі за демократію і партнерство» (Україна), «Глобальний план дій», (Швеція). Отримала сертифікат тренера проекту.

26-27 листопада 2015 р. взяла участь у тренінгу «Медіаграмотність для громадян» Всеукраїнського проекту «Програма медіаграмотності для громадян» (за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake), м. Запоріжжя. Отримала сертифікат тренера проекту.

Брала участь у тренінгу «Active Citizens Local Training» (сертифікат).

З 03 по 09 липня 2016 р. брала участь у VІІ Міжнародному фестивалі освітніх технологій «Перспектива» в рамках Міжнародного пілотного проекту «Освіта ХХІ сторіччя: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства», де пройшла сертифіковане навчання за темами: «Оздоровча система ХАДУ», «Неориторика», «Професія тьютор».

Учасник інтерактивного семінару «Раннє втручання. Супровід дітей з особливими освітніми потребами» в рамках проекту «Дитина. Родина. Громада» (2018 р.).

Учасник тренінгу для педагогів «Ігри для інтелектуального розвитку дитини» (сертифікат).

Учасник Фестивалю педагогічних ідей (2019 р., м.Київ).

Взяла участь у заході з підвищення кваліфікації педагогів – авторський семінар професорки К. Крутій «Вільна освітня діяльність дошкільників як сучасний тренд зарубіжної педагогіки, або що запроваджувати в Україні?» (2019 р., м. Запоріжжя).

 

Нагороди:

У 2013 році нагороджена грамотою ректора БДПУ за сумлінну працю, особистий внесок у розвиток вітчизняної педагогічної освіти та з нагоди Дня працівників освіти.

У 2016 році нагороджена подякою міського голови за сумлінну працю на освітянській ниві, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти.

У 2016 році нагороджена грамотою ректора БДПУ за вагомий особистий внесок у розвиток Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти, підготовку та виховання висококваліфікованих фахівців.

У 2018 році нагороджена грамотою ректора БДПУ за видання навчального посібника.

У 2017 році нагороджена подякою Ради молодих учених БДПУ за популяризацію сучасної науки та активну наукову діяльність.

У 2019 році нагороджена подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за вагомий особистий внесок в реалізацію інноваційного експериментального проекту всеукраїнського рівня за темою «Формування екологічно-, економічно- й соціально доцільної поведінки дошкільників у контексті освіти для сталого розвитку», та справу підготовки педагогів до впровадження ідей сталого розвитку в практику роботи закладів дошкільної освіти.

У 2019 році нагороджена почесною грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, упровадження в освітній процес досягнень науки, техніки, передового педагогічного досвіду та з нагоди Днів науки.

У 2019 році нагороджена грамотою ректора БДПУ за захист кандидатської дисертації.

У 2019 році нагороджена грамотою Ради молодих учених за вагомий особистий внесок у справу розвитку науки й освіти, активну громадську діяльність та високий професіоналізм та за захист кандидатської дисертації.

У 2019 році нагороджена дипломом переможця обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки Запорізької обласної державної адміністрації. Номінація: педагогічні та психологічні науки.

 

Авторка 1 одноосібної та 2 колективних монографій, 1 навчально-методичного посібника (у співавторстві) та понад 30 наукових статей.

 

Викладає дисципліни:

Фізичне виховання дітей раннього віку;

Комп’ютерні технології в роботі з дітьми.

Сучасні освітньо-ігрові технології у закладі дошкільної освіти.

Педагогічна творчість.

Технологія формування екологічної культури дітей дошкільного віку