Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Мартиненко Олена Володимирівна

Наукометрика

09.06.1968 р.н., м. Бердянськ  Запорізької обл.

 

Випускниця 1992 року (спеціальність: Педагогіка та психологія (дошкільна)), завідувач кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, кандидат педагогічних наук (2005 р.), доцент (2009 р.).

У 1985 р. закінчила середню школу № 10 м. Бердянська. У 1987 р. закінчила Сумське культурно-освітнє училище й отримала кваліфікацію – керівник самодіяльного хореографічного колективу.

У 1992 р. закінчила факультет дошкільного виховання Бердянського державного педагогічного інституту ім. П. Д. Осипенко й отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і психологія дошкільна».

З 1992 р. – асистент кафедри теорії та методики дошкільного виховання БДПІ. З 1995 р. переведена на посаду старшого викладача цієї кафедри. Протягом 1996-1999 рр. перебувала в цільовій аспірантурі БДПІ. Після її закінчення прийнята на посаду старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільного виховання, а з 2003 р. – старший викладач кафедри музичного виховання та хореографії.

У 2004 р. закінчила БДПІ й отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Хореографія».

У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію «Педагогічні умови формування хореографічних умінь дітей 5–6 років у дошкільних закладах» в Інституті проблем виховання АПН України й одержала диплом кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Дошкільна педагогіка» (науковий керівник – Вільчковський Е.С.).

З 2010 р. – завідувач кафедри хореографії. З 2005 р. керує студентським ансамблем естрадного танцю «МарЛен» БДПУ, якому в 2010 р. присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України», а в 2014 р. – звання «Зразковий художній колектив». Колектив «МарЛен» – неодноразовий переможець міжнародних і всеукраїнських конкурсів, фестивалів танцювального мистецтва.

Має стаж педагогічної роботи 19 років.

Мартиненко О. створила понад 80 хореографічних композицій.

Сфера наукових інтересів: теорія і методика роботи з дитячим хореографічним колективом, хореологія, традиційні та інноваційні методи підготовки майбутніх учителів хореографії у закладах вищої освіти.

Авторка одноосібної монографії, 5 одноосібних навчальних посібників (2 з грифом МОНУ (2008, 2012 рр.), 4-х колективних навчальних посібників, понад 80 публікацій у наукових збірниках та фахових журналах («Початкова школа», «Позашкілля», «Дошкільне виховання», «Мистецтво і освіта»).

Неодноразово нагороджена почесними грамотами МОНУ, Запорізької обласної державної адміністрації, Управління освіти і науки Запорізької області, Президії Запорізької обласної організації профспілки працівників ОНУ, медаллю (2005 р.) та почесним орденом «За вагомий внесок у розвиток міста» (2012 р.). У 2016 р. наказом Президента України їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».