Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Події

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Активний початок ІІ семестру для Ради молодих учених БДПУ

 

16 лютого ц.р. відбулось планове засідання Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету в онлайн-форматі. Порядок денний передбачав три питання:

 

  1. Обговорення та затвердження Положення про конкурс «Найкращий молодий вчений року БДПУ».
  2. Обговорення організаційних питань проведення конференції «Наука ІІІ тисячоліття»
  3. Обговорення поточних завдань.

 

В рамках першого питання молоді учені обговорили ключові моменти проведення конкурсу та затвердили Положення про конкурс «Найкращий молодий вчений року».

Цього року вперше, молоді учені нашого університету виступили з ініціативою провести конкурс «Найкращий молодий вчений року» з метою виявлення талановитої молоді, підтримки і стимулювання наукових досліджень у БДПУ. Робочою групою у складі Анастасії Попової, Ганни Мицик та Вікторії Федорик було розроблено проєкт Положення та усі необхідні супровідні документи для проведення конкурсу, який буде оголошений у березні 2022 року після затвердження Положення на Вченій раді університету.

 

З проєктом Положення про конкурс «Найкращий молодий вчений року» можна ознайомитися за посиланням: https://bdpu.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/POLOZHENNYA_fin.pdf

 

Рада молодих учених БДПУ висловлює щиру подяку Ігорю Богданову, ректору БДПУ, Яні Сичіковій, проректору з наукової роботи, науковому відділу БДПУ, юридичній службі БДПУ та Марині Вруцкій, начальнику відділу кадрів БДПУ за організаційний супровід та підтримку ініціативи.

 

Друге питання передбачало обговорення організаційних питань проведення традиційної щорічної міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку», яка цього року буде організована вже шостий раз і проведена 20-21 квітня 2022 року. На засіданні було визначено робочу групу організаційного комітету конференції, до складу якого включено Анастасію Попову, Вікторію Бондаренко, Вікторію Федорик, Ганну Мицик та розподілено повноваження.

 

Детально ознайомитися з інформацією про VI Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку» можна за посиланням: https://bdpu.org.ua/rmu/conferences-rmu/2022-2/

 

Обговорення поточних питань теж є важливою складовою порядку денного засідання, цього разу звітували про проведення заходів РМУ на факультетах та ділилися планами на ІІ-й семестр 2021-2022 н.р.

Тож, вирушаємо у новий семестр з ідеями та натхненням для їх звершення!

 

 

За метеріалами

Ради молодих учених БДПУ

 


 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНКУРСУ РАДИ МОЛОДИХ УЧЕНИХ ПРИ МОН «МОЛОДИЙ ВЧЕНИЙ РОКУ: ОСНОВНІ НОМІНАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ УЧАСТІ МОЛОДИХ УЧЕНИХ БДПУ»

 

“Презентація заходу”

 

15 грудня ц.р. відбулась презентація конкурсу Ради молодих учених при МОН «Молодий вчений року: основні номінації та перспективи участі молодих учених БДПУ» для науково-педагогічних працівників нашого університету з числа молодих дослідників. Захід був організований за ініціативи Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету та підтримки запрошеного експерта – Дар’ї Бибик, доктора філософії у галузі соціальної роботи, доцента, старшого викладача кафедри соціальної освіти та соціальної роботи соціально-правового факультету НПУ імені М. П. Драгоманова, лауреата всеукраїнського щорічного конкурсу «Молодий вчений року» у номінації «Аспірант року у галузі суспільних і гуманітарних наук».

Метою заходу було ознайомити молодих вчених нашого університету із основними вимогами щодо участі у всеукраїнському конкурсі, поділитися досвідом задля сприяння активізації конкурсної пропозиції у 2022 році.

Презентація була організована в рамках трьох послідовних етапів. На першому етапі, Анастасія Попова, голова РМУ БДПУ ознайомила учасників із основними нормативними аспектами конкурсу, зокрема метою, завданнями, основними номінаціями конкурсу та окреслила можливі перспективні напрями для участі молодих науковців нашого університету.

Другий етап передбачав спілкування з експертом – Дар’єю Бибик, яка у ході своєї доповіді поділилася унікальним досвідом участі у першому щорічному конкурсі РМУ при МОН «Молодий вчений року» та розповіла про його особливості й переваги, правила заповнення конкурсної заявки, презентувала відео-нагородження, подарунки, які отримує лауреат і номінант конкурсу, відповіла на запитання, а також заакцентувала увагу на важливості і необхідності промоції своїх здобутків задля популяризації молодої науки.

Третій етап зустрічі передбачав оголошення початку голосування за номінації для запровадження щорічного конкурсу «Молодий вчений року БДПУ» та оголошення спільного плану дій задля промоції здобутків молодих учених Бердянського державного педагогічного університету та подальшого їх представлення на Всеукраїнському щорічному конкурсі «Молодий вчений року» РМУ при МОН у 2022 році.

Сподіваємося, що у наступному календарному році будемо мати переможців як в університетському, так і у всеукраїнському конкурсі «Молодий вчений року», оскільки молодим вченим нашого університету є чим похизуватися!

У свою чергу, Рада молодих учених БДПУ висловлює щиру подяку запрошеній гості та експерту Дар’ї Бибик, доктору філософії у галузі соціальної роботи, доценту, старшому викладачу кафедри соціальної освіти та соціальної роботи НПУ імені М. П. Драгоманова, лауреату всеукраїнського щорічного конкурсу «Молодий вчений року» у номінації «Аспірант року у галузі суспільних і гуманітарних наук» за корисні поради, співпрацю і готовність завжди підтримувати і допомагати у всіх починаннях!

 

До речі, якщо маєте бажання долучитися до розробки номінацій і зробити внесок у розвиток та промоцію молодої науки нашого університету – ласкаво просимо заповнити анкету за посиланням: https://forms.gle/CAPZanGNPChLGxEw7

 

 

За матеріалами

Ради молодих учених БДПУ

 


 

ЗАСІДАННЯ РАДИ МОЛОДИХ УЧЕНИХ У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ DONE

 

4 листопада ц.р., відбулося перше засідання Ради молодих учених БДПУ у 2021-2022 навчальному році. Зустріч відбувалася в онлайн-форматі і об’єднала молодих учених нашого університету з метою знайомства із новими делегатами та планування спільної діяльності.

Цьогоріч, зміна складу правління РМУ відбулася на 3 факультетах нашого університету, а також оновився загальний склад молодих учених. У 2021-2022 н.р. Ради молодих учених факультетів очолюють:

 • Ольга Малихіна – голова РМУ факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, к.псих.н., старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії.
 • Марина Нестеренко – голова РМУ факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, старший викладач кафедри початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент,
 • Вадим Самойленко – голова РМУ факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання.
 • Вікторія Бондаренко – голова РМУ факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, старший лаборант кафедри фізики та методики навчання фізики.
 • Олексій Короткий – голова РМУ гуманітарно-економічного факультету, асистент кафедри історії та філософії, старший лаборант навчальної археологічної лабораторії.
 • Альона Чернишенко – голова РМУ факультету філології та соціальних комунікацій, здобувачка третього курсу спеціальності романо-германська філологія.

На порядку денному розглядалися важливі питання: оновлення складу правління РМУ, зокрема переобрання заступника голови  та секретаря голови РМУ, обговорення плану заходів у новому навчальному році.

Наразі до складу правління РМУ входять 19 делегатів від факультетів з числа молодих учених (доценти, викладачі, асистенти, аспіранти, докторанти), здобувачів вищої освіти. На засіданні було обрано такий склад правління Ради молодих учених:

Анастасія Попова (делегат від факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти) – голова РМУ,

Вікторія Бондаренко (делегат від факультету фізико-математичної та компютерно-технологічної освіти) – заступник голови РМУ,

Вікторія Федорик (делегат від факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв) – секретар РМУ.

Важливим етапом зустрічі було обговорення плану заходів, особливо визначення нових напрямів роботи та проектів, які члени РМУ БДПУ планують запровадити у свою діяльність та вже готові реалізовувати цікаві ініціативи з метою популяризації молодої науки.

Вітаємо новий склад Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету 2021 – 2022 н.р. та бажаємо плідної і продуктивної роботи!

 

 

Анастасія Попова,

голова РМУ БДПУ,

ст. викладач кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО, к.пед.н

 


 

Презентація Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України.

 

28 жовтня 2020 р. за підтримки ГО «Ліга інтернів» та ініціативи Ради молодих учених БДПУ відбулась презентація Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України в 2021 році.

Спікерами презентації були Марія Савіна – виконавча директорка ГО «Ліга інтернів», випускниця Програми стажування 2010–2011 рр. та

Антон Сердюченко – провідний фахівець з інноваційної діяльності БДПУ, випускник Програми стажування 2018 р.

Під час зустрічі Марія Савіна презентувала здобувачам вищої освіти всю актуальну інформацію про Програму стажування, її історію та процедуру проходження конкурсного відбору в цьому році. Антон Сердюченко поділився досвідом свого стажування, надав рекомендації тим, хто планує подаватись на Програму та разом з Марією дав відповіді на питання учасників та учасниць.

Захід проходив онлайн і об’єднав майже 60 учасників з числа викладачів і здобувачів Бердянського державного педагогічного університету.

 

Довідково:

Верховна Рада України та громадська організація “Ліга інтернів” оголосили конкурс на участь у Програмі стажування 2021.
Традиційно конкурс відбувається у 2 тури – заповнення аплікаційної форми та співбесіда.

Якщо:

– ти є громадянином/громадянкою України;

– віком до 35 років;

– вільно володієш державною мовою;

– маєш завершений рівень вищої освіти – «бакалавр»;

– не є державним службовцем або штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата України.

Переходь за посиланням, детально вивчай умови конкурсу та заповнюй анкету!

Дедлайн подачі анкети 15 листопада!

https://cutt.ly/oggErxX

 

 

Антон Сердюченко,

секретар Ради молодих учених ФДССО,

провідний фахівець з

інноваційної діяльності БДПУ

 


 

НАКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+: ВІД ІДЕЇ ДО ДІЇ»

 

20 жовтня відбувся науково-практичний семінар «Програми Еразмус+: від ідеї до дії» для викладачів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Захід був організований Радою молодих учених факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти під керівництвом Наталі Цибуляк та у співпраці із заступником декана факультету з наукової та міжнародної діяльності Анастасії Попової.

Метою заходу було визначення пріоритетів міжнародної діяльності, а також аналіз основних можливостей та досвіду участі у написані проєктних заявок в рамках програм Еразмус+.

Організатори заходу детально розповіли про можливості програми, які доступні для наших викладачів та здобувачів вищої освіти, а саме: про відкриті напрямки діяльності в рамках проєкту Еразмус+ та типи участі в них. Зокрема, в рамках заходу, було розглянуто 2 основні напрями:

КА1 Академічна мобільність

Міжнародна кредитна мобільність – короткострокові програми обміну: на навчання 3–12 міс.) та на практику (2–12 міс.) для українських (молодших) бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; викладання / підвищення кваліфікації / на стажування (від 5 днів до 2 міс.) для викладачів та працівників закладів вищої освіти.

Програма Жан Моне, яка спрямована на сприяння досконалості в сфері викладання, вивчення та дослідження європейської інтеграції у світі, а також підтримку діалогу академічного світу і розробників стратегій.

 

Учасники заходу отримали покрокові інструкції щодо подання заявок: дізналися про актуальну тематику проєктів-переможців у 2020 році, особливості процедури оформлення і подання проєктних заявок, важливість дедлайнів, вимоги до аплікантів, пакет необхідних документів. Також Наталя Цибуляк та Анастасія Попова поділилися власним досвідом підготовки проєктних заявок та продемонстрували власні напрацьовані матеріали.

 

Заходи подібного спрямування є важливими в умовах інтернаціоналізації змісту вищої освіти і нових вимог до закладів вищої освіти. Навіть дистанційне навчання не стало на заваді конструктивному спілкуванню та обміну досвідом між фахівцями, які прагнуть вдосконалюватись та примножувати успіхи нашого університету.

 

Анастасія Попова,

голова Ради молодих учених БДПУ,

кандидат педагогічних наук,

Наталя Цибуляк,

голова Ради молодих учених ФДССО БДПУ,

кандидат педагогічних наук, доцент

 


 

ІСТОРИЧНІ ЗМАГАННЯ НА ГУМАНІТАРНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

 

Рада молодих учених гуманітарно-економічного факультету відроджує традицію проведення історичних змагань. Починаючи з 2015 р. студенти факультету беруть участь у Всеукраїнських турнірах з історії та філософії, де вже неодноразово займали призові місця. Однак досягнення таких результатів було б неможливим без тренування своїх інтелектуальних здібностей на факультетському рівні.

Нагоду перевірити свої ораторські та аналітичні здібності мали три команди: «Час та скло», «Три дубки» та «Ветерани історичних військ». Суддями на заході були: професор Костянтин Баханов, декан гуманітарно-економічного факультету, доцент Тамара Макаренко, доценти Світлана Баханова та Марина Антощак. Турнір виявився цікавим та повчальним для учасників. У насиченій боротьбі перемогу отримала команда «Три дубки»: Олексій Стьопін, Анна Каїра, Іван Ревін. Переможці отримали почесні грамоти від деканату.

Наприкінці турніру судді обрали найкращих ораторів-науковців, які отримали індивідуальні винагороди від Ради молодих учених факультету. Ними стали: Олексій Стьопін (студент IІІ курсу) та Андрій Карпенко (студент V курсу).

 

 

Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів!

Олексій Короткий,

голова Ради молодих учених

гуманітарно-економічного факультету

 


 

У НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК З НОВИМ СКЛАДОМ ПРАВЛІННЯ

 

28 вересня ц.р., у конфернц-залі головного корпусу БДПУ відбулося перше засідання Ради молодих учених БДПУ у 2020-2021 навчальному році.

На порядку денному розглядалися важливі питання: оновлення складу правління РМУ, обговорення перспективних напрямів діяльності, а також підготовка доповіді до Всеукраїнського форуму Рад молодих учених, організованого за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Наразі до правління РМУ входять 19 делегатів від факультетів з числа молодих учених (доценти, викладачі, асистенти, аспіранти, докторанти), здобувачів вищої освіти та голови студентської ради. На засіданні було обрано такий склад правління Ради молодих учених:

Анастасія Попова (делегат від факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти) – голова РМУ,

Ганна Мицик (делегат від факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти) – заступник голови РМУ,

Чернишенко Альона (делегат від факультету філології та соціальних комунікацій) – секретар РМУ.

Рада молодих учених (РМУ) Бердянського державного педагогічного університету є колегіальним, дорадчим і представницьким органом університету з питань молодих науковців, який почав функціонувати з 2016 року. РМУ – це добровільне об’єднання молодих повноважних представників факультетів університету, що сприяє розвитку творчої наукової активності молодих учених.

За роки існування Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету є свої здобутки, про що свідчать захищені кандидатські та докторські дисертації, реалізовані держбюджетні проєкти, зареєстровані патенти, стипендіати КМУ, переможці конкурсів для молодих учених Запорізької облради тощо. Сформовані традиції, які виявляються у створенні сприятливої та доброзичливої партнерської взаємодії між молодими науковцями нашого університету.

Рада молодих учених є організатором щорічної Міжнародної інтернет-конференції «Наука ІІІ тисячоліття», учасниками якої є провідні молоді науковці України, Польщі, Білорусії, Угорщини, Німеччини та інших країн.

З метою популяризації науки Рада молодих учених активно проводить цікаві та корисні заходи для професорсько-викладацького складу університету та здобувачів університету; постійно проводить соціологічні дослідження для виявлення проблем молодих учених і пошуку шляхів їх вирішення; здійснює громадський контроль за дотриманням прав здобувачів вищої освіти, аспірантів, молодих учених, а також висвітлює свою діяльність у засобах масової інформації та соціальних мережах. РМУ

Вітаємо членів правління Ради та бажаємо плідної і продуктивної роботи!

 

 

Анастасія Попова,

голова РМУ БДПУ,

ст. викладач кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО, к.пед.н

 


 

«НАУКА ІІІ ТИСЯЧОЛІТТЯ: ПОШУКИ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

22 – 23 квітня ц.р. року відбулась IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку», організована Радою молодих учених Бердянського державного педагогічного університету.

У Інтернет-конференції взяли участь 84 учасники, з яких 21 – іноземці, наші колеги із польських та білоруських закладів вищої освіти. Географія конференції у 2020 року була представлена майже 30 закладами освіти, науковими установами, закладами позашкільної освіти України, Польші та Білорусії.

Конференція передбачала роботу за традиційними напрямами (з 1 по 10), однак склад Ради молодих учених БДПУ 2020 року додав ще один сучасний та перспективний напрямок досліджень (11) у контексті роботи конференції «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку».

1.     Біологічні науки. Екологія.
2.     Державне управління та економіка.
3.     Історичні та юридичні науки.
4.     Мистецтвознавство.
5.     Педагогіка і психологія.
6.     Сучасні інформаційні технології.
7.     Фізико-математичні науки.
8.     Основи здоров’я. Фізична культура і спорт.
9.     Філологія і журналістика.
10.        Технічні науки.

11.        11. Соціальна робота та соціальна політика.

Не дивлячись на складну епідеміологічну ситуацію, конференція відбулась завдяки згуртованості та плідній роботі складу Ради молодих учених БДПУ та наукового відділу Бердянського державного педагогічного університету на чолі з Вікторією Ліпич, проректоркою з науково-педагогічної роботи, кандидаткою філологічних наук, доценткою.

Висловлюємо вдячність усім, хто допомагав у популяризації інформації про конференцію та тим, хто долучився до наукової діяльності Ради молодих учених БДПУ.

Матеріали конференції будуть доступні на сайті нашого університету 30 квітня 2020 року за посиланням https://bdpu.org.ua/rmu/conferences-rmu/2020-2/

Анастасія ПОПОВА,

голова Ради молодих учених,

к.п.н.


 

ЕРАЗМУС+: МОЖЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ ДЛЯ БДПУ

Надважливе питання міжнародної та грантової діяльності, що в сучасних реаліях суттєво впливає на долю закладів вищої освіти, зібрало 27 листопада 2019 року у конференц-залі Бердянського державного педагогічного університету представників структурних підрозділів усіх факультетів: відповідальних осіб за наукову та міжнародну діяльність, завідувачів кафедр та усіх зацікавлених.

Зустріч, ініційована головою Ради молодих учених за підтримки професора Ігоря Лимана, координатора міжнародної діяльності, мала на меті активізувати процеси підготовки проєктних заявок та пошуків міжнародних партнерів у рамках програми міжнародної співпраці Європейського Союзу Еразмус+.

Організатори заходу детально розповіли про можливості програми, які доступні для наших викладачів та здобувачів вищої освіти, а саме: про відкриті напрямки діяльності в рамках проєкту Еразмус+ та типи участі в них:

КА1 Академічна мобільність

Міжнародна кредитна мобільність – короткострокові програми обміну: на навчання 3–12 міс.) та на практику (2–12 міс.) для українських (молодших) бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; викладання / підвищення кваліфікації / на стажування (від 5 днів до 2 міс.) для викладачів та працівників закладів вищої освіти.

Спільні магістерські програми – повний курс навчання / викладання на спільних освітніх програмах Erasmus Mundus з отриманням повної вищої освіти в Європі на рівні магістра.

КА 2. Проєкти співпраці

Розвиток потенціалу вищої освіти (як апліканти і партнери) – проєкти співпраці між закладами вищої освіти з Європи, України та інших країн-партнерів програми Еразмус+ щодо розбудови потенціалу задля впровадження реформ у сфері вищої освіти на основі розвитку Болонського процесу.

Альянси знань (як партнери) – розроблення нових, інноваційних та міждисциплінарних підходів до викладання й навчання, розроблення освітніх курсів на основі вже існуючого потенціалу експертизи та інновацій інституцій; стимулювання підприємництва і підприємницьких навичок викладацького складу; сприяння обміну знань, залучення підприємств у навчальний процес.

Стратегічні партнерства (як партнери) – розробка і впровадження інноваційних практик на організаційному, місцевому, регіональному, національному або європейському рівні.

Програма Жан Моне

Діяльність напряму Жан Моне спрямована на сприяння досконалості в сфері викладання, вивчення та дослідження європейської інтеграції у світі, а також підтримку діалогу академічного світу і розробників стратегій.

Програма Молодь

КА1. Мобільність молоді та молодіжних працівників: молодіжні обміни, волонтерські проєкти та професійний розвиток молодіжних працівників;

КА2. Проєкти співпраці (Стратегічні партнерства): співпраця між організаціями у сфері інновацій та обміну успішними практиками;

КА3. Підтримка реформ (Діалог молоді): зустрічі між молодими людьми та тими, хто приймають рішення у сфері молодіжної політики.

Програма Спорт

Cпільні партнерства, зокрема, орієнтуються на проєкти, спрямовані на: діяльність щодо підвищення інформованості про додану вартість спорту і фізичну активність по відношенню до особистого, соціального і професійного розвитку особистості; заходи з популяризації інновацій в спорті і галузях охорони здоров’я, освіти, навчання та молоді; заходи щодо поліпшення доказової бази спорту для вирішення соціальних і економічних проблем (збір даних, що лежать в основі вищезгаданої діяльності, обстеження, консультації тощо); конференції, семінари, зустрічі, заходи та інформаційно-промоційні заходи

Малі спільні партнерства з питань спорту відкриті для організації з України у сфері спорту, орієнтуються на проєкти, спрямовані на: заохочення суспільного включення та рівних можливостей в спорті; заходи з популяризаціїних традиційних видів спорту та ігор; підтримка мобільності волонтерів, коучів, керівників та працівників неприбуткових спортивних організацій; конференції, семінари, зустрічі, заходи та інформаційно-промоційні заходи.

 

Учасники заходу отримали покрокові інструкції щодо подання заявок: дізналися про особливості процедури їх оформлення, важливість дедлайнів, вимоги до аплікантів, пакет необхідних документів. Також Ігор Лиман та Анастасія Попова поділилися власним досвідом підготовки проєктних заявок.

Для тих, хто не зміг бути присутнім на зустрічі, варто ознайомитися із інформацією Програми та можливості Еразмус+ на сайті БДПУ.

 


 

МИНУЛЕ І СУЧАСНІСТЬ ШКІЛЬНОГО ПІДРУЧНИКА МАТЕМАТИКИ

26 листопада 2019 р., у рамках плану роботи ради молодих учених факультету фізико-математичної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету, під керівництвом к.пед.н. Панової С.О. відбувся семінар-виставка ««Минуле і сучасність шкільного підручника математики».

У роботі семінару прийняли участь студенти математики І – ІІІ курсів факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. Гуртківці виступили з науковими доповідями та розповідали про історію розвитку шкільного підручника математики (від найдавніших математичних навчальних текстів до сучасних підручників математики).

Так студент групи 3МА Болбат Владислав презентував доповідь на тему «Арифметика в навчальній літературі ХІV – ХVІ ст.» під час якої провів майстер клас з давніх методів обчислення. А студентки Кривицька Влада та Дік Юля організували гру з розв’язування логічних задач з підручника ХVІІ ст.

Також під час семінару відповідальна за роботу фонду цінної та рідкісної книги бібліотекарка І категорії Кіосєва В.Ф. продемонструвала членам гуртка математичні видання кінця ХІХ – початку ХХ століття.

А бібліотекарка І категорії абонементу ФФМКТО Ушанова С.І. презентувала книжкову виставку «Математична освіта: запит сучасності».

 

Світлана ПАНОВА

Секретар РМУ БДПУ, к.п.н

(світлини з архіву автора)

 


ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ БДПУ

20 листопада відбулась презентація цифрових інструментів та можливостей для здобувачів вищої освіти та викладачів Бердянського державного педагогічного університету.

Захід відбувся за підтримки Ради молодих учених БДПУ (голова РМУ Анастасія Попова). Презентував цифрові інструменти Антон Сердюченко (здобувач ІІ рівня ВО зі спеціальності «Соціальна робота»член ради молодих вчених ФДССО).

У рамках заходу за допомогою сучасної смарт-дошки Антон презентував цифрові можливості (сервіси, платформи та додатки), які можуть урізноманітнити процес навчання та викладання, як наприклад, сервіс для швидкого створення відео, безкоштовний, але потужний, інструмент для обробки фото, сервіс для створення онлайн-розкладу заходів з повною інформацією про спікерів, локації, час та необхідною інформацією та багато іншого.

Презентація пройшла в інтерактивній формі, глядачі мали можливість переконатись в простоті та швидкості використання деяких сервісів одразу. За традицією, Антон зробив селфі з учасниками, яке разом з ними і оформив для статті.

«Я надзвичайно радий, що на сьогоднішню зустріч прийшло так багато людей. Це говорить про те, що в нашому університеті студенти та викладачі бачать сенс та перспективи використання цифрових технологій в навчання та викладанні. Тим паче, що матеріально-технічне забезпечення дозволяє проводити подібні презентації, відео-конференції та лекції або семінарські заняття» – зауважив Антон.

 

 

Антон Сердюченко,
здобувач ІІ рівня ВО

зі спеціальності «Соціальна педагогіка»

Світлини з архіву кафедри

 


 

 

Цифрові інструменти для студентів та викладачів ФДССО

23 жовтня відбулась презентація цифрових інструментів та можливостей для здобувачів вищої освіти та викладачів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у рамках плану діяльності Ради молодих учених факультету.

Розробником та спікером заходу був Антон Сердюченко (здобувач ІІ рівня ВО зі спеціальності «Соціальна робота», член ради молодих вчених ФДССО).

Зазначимо, що діджиталізація сьогодні є головним трендом розвитку освітніх систем майже в усіх країнах світу й охоплює всі рівні — від початкової освіти до магістрів та докторів наук. Наш університет теж перебуває в загальному тренді: оскільки матеріально-технічне забезпечення аудиторій дозволяє користуватися сучасними технологіями та спрощувати деякі організаційно-методичні аспекти роботи як викладачів так і студентів.

У рамках заходу за допомогою сучасної смарт-дошки Антон презентував цифрові можливості (сервіси, платформи та додатки), які можуть урізноманітнити процес навчання та викладання, як наприклад, сервіс для моментального збору відповідей і демонстрації їх на екрані, ресурс для створення цифрових розповідей, історій або казок, онлайн-розклад заходу з повною інформацією про спікерів, локації, час та необхідною інформацією.

Під час презентації Антон, для прикладу, продемонстрував створення фото для публікації в мережі Інтернет, а також залучав слухачів випробовувати деякі сервіси одразу на презентації для кращого їх розуміння.

Антон дякує декану факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Ларисі Казанцевій, завідуючій кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерині Петровській, доценту кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасії Тургенєвій та голові Ради молодих учених Анастасії Поповій за допомогу та підтримку в проведенні презентації.

 

Антон Сердюченко,
здобувач ІІ рівня ВО зі спеціальності «Соціальна робота»,

член ради молодих вчених ФДССО

 

Світлини з архіву кафедри

 

 


У НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК З НОВИМ СКЛАДОМ ПРАВЛІННЯ

 

25 вересня ц.р., у конфернц-залі головного корпусу БДПУ відбулося засідання Ради молодих учених БДПУ.

На порядку денному розглядалися важливі питання: оновлення складу правління РМУ та затвердження плану роботи на новий навчальний рік.

Наразі до правління РМУ входять 19 делегатів від факультетів з числа молодих учених (доценти, викладачі, асистенти, аспіранти, докторанти), здобувачів вищої освіти та голови студентської ради. На засіданні було обрано такий склад правління Ради молодих учених:

Анастасія Попова (делегат від факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти) – голова РМУ,

Марія Шурденко (делегат від факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти) – заступник голови РМУ,

Світлана Панова (делегат від факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти) – секретар РМУ.

Рада молодих учених (РМУ) Бердянського державного педагогічного університету є колегіальним, дорадчим і представницьким органом університету з питань молодих науковців, який почав функціонувати з 2016 року. РМУ – це добровільне об’єднання молодих повноважних представників факультетів університету, що сприяє розвитку творчої наукової активності молодих учених.

Молоді науковці БДПУ є організаторами та учасниками наукових заходів різних рівнів. Серед них – переможці всеукраїнських і міжнародних конкурсів з різних галузей, стипендіати Президента України, Кабінету Міністрів України для молодих учених, Запорізької облради, облдержадміністрації тощо.

З метою популяризації науки Рада молодих учених активно проводить цікаві та корисні заходи для професорсько-викладацького складу університету; постійно проводить соціологічні дослідження для виявлення проблем молодих учених і пошуку шляхів їх вирішення; здійснює громадський контроль за дотриманням прав здобувачів вищої освіти, аспірантів, молодих учених, а також висвітлює свою діяльність у засобах масової інформації та соціальних мережах. РМУ

Вітаємо членів правління Ради та бажаємо плідної і продуктивної роботи!

 

Анастасія Попова,

голова РМУ БДПУ,

ст. викладач кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО, к.пед.н


Святкове засідання Ради молодих учених

У п’ятницю, 19 травня, відбулося святкове засідання Ради молодих учених БДПУ.

Голова Ради молодих учених Тетяна Нікішина виступила з презентацією наукової діяльності Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету за 2018 рік та окреслила пріоритетні напрями подальшої роботи.

На святкове засідання було запрошено кращих молодих науковців університету, студентів-переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з різних спеціальностей, Всеукраїнської студентської олімпіади з різних спеціальностей, Всеукраїнського турніру з історії, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, які отримали Подяки та Грамоти Ради молодих учених БДПУ.

Ми пишаємося своїми здобутками та маємо намір продовжувати популяризувати науку університету і гідно представляти її на українському та світовому рівні! Вітаємо всіх науковців із Днями науки та зичимо широких наукових горизонтів, відкритих творчих доріг та вітру позитивних змін!

  

За інформацією Ради молодих учених


Оновлення складу

Сьогодні, 4 жовтня, у конфернц-залі головного корпусу БДПУ відбулося засідання Ради молодих учених БДПУ ( https://bdpu.org.ua/rmu/ ).

На порядку денному стояли питання: оновлення складу правління РМУ, затвердження плану роботи; підготовка до проведення Міжнародної конференції «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку».

До правління РМУ входять 19 делегатів від факультетів з числа молодих учених та студентів:

Сичікова Яна  – голова РМУ,

Степанюк Катерина – заступник РМУ,

Сизко Ганна – секретар РМУ;

Сердюк Наталія, Дресвянникова Анна, Онищенко Сергій, Бондаренко Вікторія, Самойленко Вадим,  Кравченко Юлія,  Соловйов Олександр, Мирошниченко Володимир, Каменський Дмитро, Якуніна Юлія, Тургенєва Анастасія, Сердюченко Антон, Денисова Анжеліка, Герасименко Юлія, Рула Наталія, Кіосов Дмитро.

Рада молодих учених (РМУ) Бердянського державного педагогічного університету є колегіальним, дорадчим і представницьким органом університету з питань молодих науковців. РМУ – це добровільне об’єднання молодих повноважних представників факультетів університету, що сприяє розвитку творчої наукової активності молодих учених.

Раду молодих учених БДПУ було створено у 2016 році. До складу правління РМУ входять 19 молодих науковців БДПУ – доценти, викладачі, асистенти, аспіранти, докторанти та студенти.

Молоді науковці БДПУ є організаторами та учасниками наукових заходів різних рівнів. Серед них – експерти Міністерства освіти та науки України з експертизи наукових держбюджетних проектів, переможці всеукраїнських і міжнародних конкурсів з різних галузей, стипендіати Президента України, Кабінету Міністрів України для молодих учених, Запорізької облради, облдержадміністрації тощо.

У своїй діяльності РМУ керується принципом верховенства наукової творчості та професійної етики вченого. Рада молодих учених БДПУ активно займається налагодженням та підтримкою професійних контактів і культурних зв’язків з науковими та молодіжними організаціями вітчизняних вищих навчальних закладів та наукових установ, а також закордонними колегами.

З метою популяризації науки Рада молодих учених активно висвітлює свою діяльність у засобах масової інформації та соціальних мережах. РМУ постійно проводить соціологічні дослідження для виявлення проблем молодих учених і пошуку шляхів їх вирішення; здійснює громадський контроль за дотриманням прав студентів, аспірантів, молодих учених.

Вітаємо членів правління Ради та бажаємо плідної і продуктивної роботи!

Рада молодих учених БДПУ