Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

BSPU History Museum

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Формуванню експозиції музею І. Лиманом та В. Константінової передували підготовка та публікація п‘ятитомного археографічного видання «Матеріали з історії Бердянського державного педагогічного університету». Процес цієї підготовки розпочався ще в 2002 р, перший том серії побачив світ у 2006 р.

Концептуальним є місце розташування музею. Адже він знаходиться в історичній будівлі колишньої чоловічої гімназії, на сьогодні — єдиній в Бердянську будівлі-пам‘ятці національного значення. Зображення, розміщені на першому поверсі лівого крила цієї будівлі, дозволяють відвідувачам «зануритись» в атмосферу Бердянська часів існування тут гімназії. В цьому ж крилі розташований і безпосередньо музей історії БДПУ. У експозиції представлена кожна знакова віха історії навчального закладу:

  • Бердянська чоловіча гімназія.
  • Бердянські педагогічні курси, Бердянський педагогічний технікум.
  • Бердянський державний інститут соціального виховання, педагогічний інститут, державний учительський інститут.
  • Державний педагогічний інститут.
  • Бердянський державний педагогічний університет.

Кожен з 8 останніх стендів експозиції присвячений одному з інститутів і факультетів сьогоднішнього БДПУ.
Окрасою музейної колекції стали оригінальні печатки Бердянського чоловічої гімназії і Осипенківського учительського інституту , макети університетських будівель, виготовлені зберігачем фондів Музею А. Федчиняком, а також особисті речі ректорів . В експозиції представлені і книги часів Бердянської чоловічої гімназії, що збереглись у бібіліотеці БДПУ; записничок випускника Бердянської чоловічої гімназії, завідувача навчальної частини Бердянського педагогічного технікуму і помічника директора інституту Ю.І. Кара-Куркчі; оригінали документів вступників Осипенківського державного учительського інституту 40-х років ХХ ст.; книги, подаровані БДПУ випускником 1939 р. Є.С. Березняком («Майором Вихором»), випускником 1959 р., екс-заступником міністра освіти України В.П. Шепотьком; подароване БДПУ науковцем Австралійського національного університету в Канберрі Оленою Говор її археографічне видання зі спогадами про часи існування Бердянської чоловічої гімназії (предки сім‘ї цієї австралійської дослідниці навчались у гімназії).

Музей розглядається як освітній, науково-дослідний музей, метою діяльності якого є не лише популяризація, але і продовження дослідження історії БДПУ із залученням до цього студентів і аспірантів, із впровадженням у навчальний процес досліджень з історії університету.

Музей включений в структуру НДІ історичної урбаністики. Адже в більш широкому контексті він являє собою музей історії освіти в міському просторі.