Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Новини

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Номінант у номінації “Науковий прорив (здобувач)” #2 Кодан Аліна Дмитрівна 👩‍🎓

✅Гуманітарно-економічний факультет Бердянський державний педагогічний університет
✅Спеціальність: 072 Фінанси, банківська справа та страхування
💪Моє життєве кредо: “Де є бажання, знайдеться й шлях”.
🏆Мої найбільші досягнення: голова культурно-масового сектору студентської ради факультету, секретар Ради молодих учених ГЕФ, член Вченої ради факультету, отримала академічну стипендію Верховної Ради України, поєдную навчання з роботою секретаря міжнародного відділу БДПУ.
😎Мрію повернутися у мирну Україну та відкрити свою маленьку справу – кондитерську майстерню.

 

 


 

Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Цифрові трансформації та інноваційні технології в економіці»

14 березня 2024 року за ініціативи Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща) і Приватного закладу вищої освіти «Харківський технологічний університет «ШАГ» (Україна) при підтримці МОН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Цифрові трансформації та інноваційні технології в економіці». Метою конференції був обмін інформацією та досвідом щодо використання сучасних цифрових трансформацій та інноваційних технологій в економіці в процесі підготовки здобувачів освіти всіх рівнів в контексті інтеграції України в європейський освітній простір
На секційному засіданні були представлені результати дослідження студентки гуманітарно-економічного факультету Аліни Кодан (група 4ФС) та к.е.н., доц. Тетяни Несторенко (кафедра економіки, підприємництва та фінансів) на тему «Роль переміщених університетів у формуванні та розвитку соціального підприємництва».
У дослідженні авторки розглянули соціальне підприємництво як нову сферу діяльності університетів як елементів підприємницької інфраструктури. Акцентувалася увага на значенні переміщених університетів у формуванні та розвитку інфраструктури соціального підприємництва в Україні. Була висвітлена місце Бердянського державного педагогічного університету та Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного у розвитку соціального бізнесу та можливість створення соціальних підприємств на їх базі. В результаты проведення дослідження було сформовано рекомендації щодо необхідності формування навичок з соціального підприємництва у студентів та працівників університетів.

 

 


 

Вітаємо з ювілеєм найкращого декана!


 

Кураторські години до  Дня Збройних Сил України


 

Фінансово-економічна грамотність як запорука життєвого успіху


 

Випускний вечір гуманітарно-еконономічного факультету 2023


 

Важливість збору даних для досліджень в соціальній сфері


 

Ювілейна польсько-словацько-українська конференція


 

Проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади на гуманітарно-економічному факультеті


 

Актуальні питання моніторингу та оновлення ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»


 

Відбулися захисти практики студентів гуманітарно-економічного факультету


 

Гостьові лекції для студентів першого курсу


 

Кафедра економіки, підприємництва та фінансів БДПУ продовжує співпрацю з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

 

Запровадження реформи у галузі охорони здоров’я та відповідне схвалення Кабінетом Міністрів України Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я України, введення в дію Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», розроблення Програми медичних гарантій на 2022 рік й інших законодавчих й нормативно-правових актів призвели до змін у функціонуванні закладів охорони здоров’я та необхідності переходу до оплати діяльності постачальників медичних послуг на основі конкретних результатів їх діяльності. Такі перетворення у системі охорони здоров’я обумовили побудову нової моделі відносин між постачальником медичних послуг та їх замовником та змусили надати державним й комунальним закладам охорони здоров’я управлінської й фінансової автономії, здійснити процес перетворення таких закладів у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – державні та комунальні некомерційні підприємства.
Такі процеси актуалізують питання формування й ефективного використання фінансових ресурсів комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я, застосування ними сучасних пакетів з фінансового планування й калькулювання собівартості медичних послуг, що дозволило б їм бути конкурентоспроможними на ринку медичних послуг. Особливої нагальності такі питання зазнали під час функціонування комунальних некомерційних підприємств – закладів охорони здоров’я в умовах введення воєнного стану в нашій країні.
Так, 14 та 19 липня 2022 року відбулися онлайн зустрічі за допомогою платформи Microsoft Teams щодо актуальних питань фінансового менеджменту закладів охорони здоров’я й застосування інструментарію фінансового планування у їх діяльності за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)) та з використанням ресурсів Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ).
Серед організаторів проведених онлайн зустрічей слід відмітити Вікторію Василенко, радника проекту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» GIZ, та Яну Глазову, к.е.н., доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів БДПУ, яка є членом робочої групи проекту «Розробка електронного автоматизованого рішення з фінансового планування для спеціалізованих закладів охорони здоров'я» (проект 2019.1813.5-001.00 Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)).
14 липня 2022 року онлайн зустріч була присвячена основам роботи з електронним інструментом з фінансового планування для закладів охорони здоров’я VDALO_plan 3.0; нормативно-правовим основам функціонування закладів охорони здоров’я та формування системи оплати праці; актуальним питанням заробітної плати в закладах охорони здоров’я, які мають господарсько-правовий статус «Комунальне некомерційне (неприбуткове) підприємство»;
19 липня 2022 року на онлайн зустрічі висвітлювалися питання внесення змін до колективного договору та взаємодії закладу охорони здоров'я з власником; основи роботи з електронним інструментом з фінансового аналізу в окремих пакетах Програми медичних гарантій для закладів охорони здоров’я VDALO_costing; шляхи розвитку закладів охорони здоров'я у статусі підприємства; міжнародна фінансова допомога закладам охорони здоров’я.
Спікерами онлайн зустрічей стали Вікторія Василенко, яка є радником проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на Сході України» GIZ, Яна Глазова та Ганна Костенко – к.е.н., доценти кафедри економіки, підприємництва та фінансів БДПУ, Вікторія Ковальчук – екс заступник головного лікаря з економічних питань КП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2».
Слід відзначити активну зацікавленість у проведенні такого заходу представників закладів охорони здоров’я, управлінських команд закладів, відповідальних працівників за управління фінансами, представників громад з різних областей нашої країни, де їх кількість нараховувала близько 50 осіб.
Учасники онлайн зустрічей мали змогу познайомитися з електронними інструментами для фінансового планування VDALO_plan 3.0 та для фінансового аналізу VDALO_costing, отримати ґрунтовні відповіді на питання, що їх турбували, більшість з яких стосувалася проблем функціонування закладів охорони здоров’я в умовах воєнного стану.
Вітаємо учасників онлайн зустрічей з розширенням досвіду стосовно змін сьогодення у законодавстві з питань функціонування закладів охорони здоров’я, можливостей автоматизації процесів фінансового планування та калькулювання у їх діяльності, отриманням іменних електронних сертифікатів й матеріалів проведеного заходу, а також бажаємо їм успіхів у своїй професійній діяльності!

 

 


Захист кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» на гуманітарно-економічному факультеті

 

13 червня та 20 червня 2022 року на гуманітарно-економічному факультеті проведено захист кваліфікаційних робіт здобувачів денної та заочної форм навчання бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Головою екзаменаційної комісії призначено к.е.н., доцента кафедри менеджменту та адміністрування Катерину Леміш.

До складу членів комісії увійшли викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: к.е.н., доцент Михайло Гриценко, к.е.н., доцент Ганна Костенко, секретар: к.пед.н Олександра Дудукалова.

Під час захисту кваліфікаційних робіт відбулися жваві дискусії серед присутніх стосовно проведених досліджень здобувачами вищої освіти у галузі фінансів на мікро-, мезо- та макрорівні. Представлені на захист кваліфікаційні роботи відзначались не тільки науковою новизною, але й мали практичне значення.

Обговорення результатів досліджень відзначалося нагальністю й актуальністю їх проведення в умовах сучасного становлення національної економіки України, що стосувалося фінансової стійкості підприємства та шляхів її забезпечення, формування ресурсів комерційного банку, формування фінансового механізму забезпечення антикризового управління підприємством, оцінки інвестиційної привабливості підприємства, управління кредитними ризиками банківської діяльності, оцінки впливу бюджету на економічний розвиток країни, фінансової стійкості підприємств логістичної сфери, інвестиційної діяльності комерційних банків України, фінансових ресурсів підприємств, діяльності комерційних банків на валютному ринку, управління фінансовими ризиками на підприємстві, шляхів підвищення ефективності діяльності підприємства на основі аналізу його фінансового стану

 

Вітаємо здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з успішним захистом та бажаємо їм успіхів у подальшій реалізації своєї професійної діяльності!

 

 


Попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на кафедрі економіки підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету БДПУ

 

30 травня 2022 року на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету БДПУ за допомогою дистанційних технологій з використанням платформи Zoom відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів ступеня вищої освіти «бакалавр» денної та заочної форм навчання ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування».
Основною метою проведеного заходу було з’ясування стану і якості підготовки та виконання бакалаврських досліджень у галузі фінансів, банківської справи та страхування.
До складу комісії увійшли викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: завідувач кафедри – д.е.н., професор Павло Захарченко; к.е.н., доценти – Яна Глазова, Світлана Жваненко, Наталя Кіркова, Ганна Костенко, Тетяна Несторенко, Тетяна Сидорченко; старший викладач Олена Задворна.
Здобувачі вищої освіти презентували комісії основні положення своїх досліджень у доповідях й яскраво проілюстрували їх презентаціями, вислухали й прийняли до відома висловлені зауваження, рекомендації, побажання у контексті вдосконалення змісту, оформлення й якості робіт та належного представлення їх під час підсумкової атестації. Комісія засвідчила належний рівень досліджень.
Під час обговорення результатів бакалаврських досліджень висвітлено найважливіші проблеми сьогодення щодо функціонування національної економіки країни в умовах воєнного стану, зокрема удосконалення механізму фінансового регулювання розвитку суб’єктів господарювання, забезпечення стійкої роботи банківської й страхової сфери, подолання криз та формування заходів з фінансової безпеки держави.

 

Вітаємо майбутніх бакалаврів з рекомендацією їх кваліфікаційних робіт до захисту!

 

 


 

Дні науки-2021 на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів


 

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) робіт ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» на гуманітарно-економічному факультеті

 

06 грудня та 20 грудня 2021 року на гуманітарно-економічному факультеті проведено захист кваліфікаційних робіт здобувачів денної та заочної форм навчання магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Головою екзаменаційної комісії призначено к.е.н., доцента кафедри менеджменту та адміністрування Катерину Леміш.

До складу членів комісії увійшли викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: к.е.н., доцент Михайло Гриценко, к.е.н., доцент Ганна Костенко.

На захист кваліфікаційних робіт магістрів завітали представники компанії «Сільпо» – менеджер з персоналу Катерина Куманецька та фахівець з персоналу Ольга Савченко, що підтверджує тісну співпрацю випускової кафедри з роботодавцями в організації освітнього процесу та подальшого працевлаштування випускників.

Під час захисту кваліфікаційних робіт відбулися жваві дискусії серед присутніх стосовно проведених досліджень здобувачами вищої освіти у галузі фінансів на мікро-, мезо- та макрорівні. Представлені на захист кваліфікаційні роботи відзначались не тільки науковою новизною, але й мали практичне значення.

Обговорення результатів досліджень відзначалося нагальністю й актуальністю їх проведення в умовах сучасного становлення національної економіки України, що стосувалося управління фінансовими ресурсами місцевого самоврядування, управління діяльністю страхових компаній в умовах глобалізації, управління фінансовим потенціалом суб’єктів підприємництва, формування стратегічної моделі управління фінансовими ресурсами підприємств, реалізації фінансового механізму забезпечення антикризового управління суб’єктів підприємництва тощо.

Вітаємо здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з успішним захистом та бажаємо їм успіхів у подальшій реалізації своєї професійної діяльності!

 

 

За матеріалами

кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 


 

Перші кроки до співпраці

 

У четвер, 30 вересня, відбулась онлайн-зустріч викладачів кафедри економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету Бердянського державного педагогічного університету з професором  Сілезіанського технологічного університету Ph.D., D.Sc. Анджеєм Катуніним.

Професор Катунін розповів історію становлення та розвитку Сілезіанського технологічного університету, заснованого в 1945 році. На сьогодні в ньому здобуває освіту 25 тисяч студентів за 200 спеціалізаціями.

Особлива увага під час зустрічі була зосереджена на науково-дослідницькій тематиці Сілезіанського технологічного університету та Бердянського державного педагогічного університету. Пан професор поділився власним досвідом реалізації науково-дослідних проєктів та відповів на поставлені викладачами кафедри економіки, підприємництва та фінансів питання.

За підсумками зустрічі планується підписання меморандуму про співпрацю між університетами.

 

 

За матеріалами кафедри економіки,

підприємництва та фінансів

 


 

Урочисте закриття Міжнародної наукової конференції

«Інформаційні та інноваційні технології в ХХІ столітті»

 

24 вересня в вишах-організаторах 4-ої Міжнародної наукової конференції «Інформаційні та інноваційні технології в ХХІ столітті» пройшли секційні засідання.

У Вищій технічній школі в Катовіце під час роботи секції «Інформаційні та інноваційні технології в економіці і управлінні» було представлено результати досліджень науковців з Польщі, України та Словаччини.

В урочистому закритті конференції, яке відбулося в с. Бренна, взяли участь представники Вищої технічної школи в Катовіце, Бердянського державного педагогічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Інституту дослідження просторового розвитку.

Проведення ювілейної – 5-ої конференції – заплановано на вересень 2022 року.

 

      

 


 

Міжнародна наукова конференція «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті»

 

Вже четвертий рік проводиться у Вищій технічній школі в Катовіце (Польща) Міжнародна наукова конференція «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті», співорганізаторами якої були наукові заклади з Бердянська: Бердянський державний педагогічний університет та Інститут дослідження просторового розвитку.

В цьому році формат проведення конференції зазнав змін: конференція була проведена в гібридній формі. Частина учасників конференції була присутня в Залі Сенату ВТШ, в якій відбулося 23 вересня пленарне засідання. Інші учасники долучилися до роботи конференції через платформу Google Meet.

З теплими словами привітання до учасників конференції виступили: ректор Вищої школи технічної в Катовіце, проф. Александер Остенда; завідувачка кафедри теорії і методики фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, к.пед.н. Ольга Шевченко, м. Кропивницький; доцент кафедри загальної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», к. психол.н., Ірина Остополець, м. Слов’янськ Донецької області. Всі виступаючі підкреслили важливість і своєчасність означеного наукового заходу, його масштабність, наукову і практичну спрямованість.

Великого резонансу викликало обговорення актуальних проблем розробки і застосування інформаційних та інноваційних технологій у різних галузях науки і техніки, сфер життєдіяльності людей.

Виступ ректора Вищої технічної школи Александра Остенди був присвячений проблемам реалізації дистанційного навчання у польських вишах, зокрема, у Вищій технічній школі в Катовіце. Він розказав про онлайн-платформи і цифрові інструменти, які застосовуються в процесі едукації, проаналізував переваги і недоліки дистанційної форми навчання.

Викладачі польських, українських та інших європейських вишів обговорили проблеми впровадження новітніх технологій навчання, раціонального і доцільного використання цифрових інструментів.

Цікавою була доповідь на тему «Дигіталізація соціального життя і трансформація вищої освіти», яку представив професор Ригор Мінянков (Європейський гуманітарний університет, Литва). У жвавому обговоренні прогнозів трансформацій у сфері університетської освіти взяли участь і економісти, і психологи, і педагоги.

Результати власного досвіду застосування інноваційних технологій у роботі Державної міграційної служби України представила Тетяна Димитрієва, яка суміщає роботу у цій системі і навчання у Державному університеті «Одеська політехніка».

Про новації регулювання страхового ринку в Україні розказали фахівці з Національного університету «Львівська політехніка» Павло Гориславець і Назар Добош.

Підсумки щодо виступів доповідачів під час пленарного засідання підвів ректор польського вишу Александер Остенда. Він коротко розказав про перспективні напрями діяльності і основні здобутки Вищої школи технічної за минулий рік, запросив до співпраці і проведення спільних наукових досліджень і публікацій наукових статей у колективних монографіях, які видаються академічним видавництвом WST, та у науковому міждисциплінарному журналі «Zeszyty Naukowe».

На завершення роботи пленарного засідання член організаційного комітету конференції професор WST, к.е.н., доц. БДПУ та представник ІДПР Тетяна Несторенко розповіла про подальші проєкти, реалізація яких запланована в рамках співробітництва польського, словацького, українських вишів та організацій – співзасновників та співорганізаторів конференції.

Науковці охоче спілкувалися, обмінювалися контактами та планували подальшу співпрацю.

Після пленарного засідання у вишах-співорганізаторах продовжилась робота в секціях. За результатами конференції академічним видавництвом польського вишу буде видано колективні монографії, які будуть мати ISBN польського наукового видавництва та розміщені на сайті Вищої школи технічної в Катовіце.

Також співоорганізаторами конференції були Вища школа економіки і державного управління в Братиславі, Донбаський державний педагогічний університет, Інститут біології та медицини Київського Національного університету ім. Шевченка, Інститут дослідження просторового розвитку, Інститут підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка», Національний університет цивільного захисту України, Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка.

Після закінчення пленарного засідання обговорення різноманітних аспектів забезпечення якості життя відбулося в кожному виші-партнері в окремих секціях.

 

 


 

Дієві поради з працевлаштування від представників компанії «Сільпо»

 

16 вересня 2021 року у стінах Бердянського державного педагогічного університету відбулася зустріч здобувачів вищої освіти гуманітарно-економічного факультету спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 051 «Економіка» з представниками компанії «Сільпо».

Організаторами проведеного заходу від ТОВ «Сільпо-Фуд» є фахівці з персоналу Ольга Савченко та Олена Шатрава, а від БДПУ - декан гуманітарно-економічного факультету, к.і.н., доцент Тамара Макаренко, завідувач кафедри економіки підприємництва та фінансів, д.е.н., професор Павло Захарченко та доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів, к.е.н. Ганна Костенко.

Компанія «Сільпо» є частиною великої торгово-промислової групи Fozzy Group, що входить до топ-500 компаній Європи. З огляду на це, для здобувачів вищої освіти окреслених спеціальностей важливим було ознайомлення з досвідом забезпечення сталого довгострокового розвитку цієї компанії.

Представники компанії «Сільпо» розповіли здобувачам вищої освіти про можливості їх фінансової незалежності, перспективи та умови працевлаштування. Було наведено статистичні дані від компанії «Сільпо» стосовно працевлаштування біля 4000 студентів та вказано на те, що понад 70 студентів денної форми навчання та 295 випускників 2016-2019 рр. вже працюють на керівних посадах.

Зустріч з професіоналами своєї справи для наших здобувачів вищої освіти виявилась цікавою й корисною.

Висловлюємо велику вдячність представникам компанії «Сільпо» за прийняття активної участі в освітньому процесі здобувачів гуманітарно-економічного факультету БДПУ.

 

 

За матеріалами кафедри економіки,

підприємництва та фінансів

 


 

«Сонячне різнобарв’я» та майстер-клас з розпису текстилю

(українсько-польського проєкту «Схід – Захід. Без кордонів»)

 

15 вересня 2021 року здобувачі вищої освіти гуманітарно-економічного факультету ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» разом з викладачами кафедри економіки, підприємництва та фінансів Тетяною Несторенко, Ганною Костенко, Світланою Жваненко продовжили брати учать у трьохденному українсько-польському проєкті «Схід-Захід. Без кордонів», який проходив у Бердянському художньому музеї імені І. І. Бродського, де відбувся вернісаж виставки арттекстилю «Сонячне різнобарв'я» художниць зі Львова та Кракова (Ольга Луковська, Ольга Борисенко, Олена Жеребецька, Олена Цимбалюк, Марта Брах).

Мисткині не лише представили свої твори, а й провели майстер-клас з розпису тканин вузликовою технікою для усіх охочих.

Проведений захід дозволив здобувачам з ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» розширити свій світогляд та розвинути Soft skills, що стане в пригоді при формуванні висококваліфікованих фахівців.

 

 

  

 

Щиро дякуємо учасникам та співробітникам художнього музею!

 


 

Управління фінансовими ресурсами закладів охорони здоров’я

 

Зустріч львівсько-краківської делегації з ректором БДПУ

 

Круглий стіл «Креативні індустрії: європейський вимір»

 

Українсько-польський проєкт «Схід – захід. Без кордонів»

 


 

Актуальні питання автоматизації процесів фінансового планування діяльності закладів охорони здоров’я

 

Процеси реформування, які відбуваються на даний час у системі охорони здоров’я України, призвели до змін у функціонуванні закладів охорони здоров’я, розмежування первинної та вторинної медичної допомоги, розроблення нових та удосконалення існуючих нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я, запровадження програми медичних гарантій на 2021 рік, змін у механізмі розподілу фінансових ресурсів між суб’єктами господарювання сфери охорони здоров’я.
Окреслені зміни у функціонуванні й фінансуванні закладів охорони здоров’я змушує їх апарат управління постійно удосконалювати окремі напрями діяльності таких закладів, зокрема, процеси автоматизації фінансового планування.
Так, 2 червня 2021 року на базі БДПУ відбувся тренінг з фінансового планування діяльності закладів охорони здоров’я із використанням електронного інструменту VDALO_plan_2.0.
Організатором проведеного заходу є доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів, к.е.н. Яна Глазова, яка є членом робочої групи проекту «Розробка електронного автоматизованого рішення з фінансового планування для спеціалізованих закладів охорони здоров'я» (проект 2019.1813.5-001.00 Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)).
Серед присутніх слід відзначити представників гуманітарно-економічного факультету БДПУ, зокрема декана факультету - к.і.н., доцента Тамару Макаренко, доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів – к.е.н., доцента Ганну Костенко, представників закладів охорони здоров’я, управлінські команди закладів, відповідальних працівників за управління фінансами, представників громад. Велика кількість зацікавлених осіб, їх присутність на проведеному заході, вказує на актуальність та нагальність окресленої теми заходу.
На цьому заході працювали тренери-практики. Зокрема це заступник головного лікаря з економічних питань КП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2» Вікторія Ковальчук та економіст КНП «Бердянське територіальне медичне об'єднання» Тетяна Мірчук, які розповіли учасникам тренінгу про власний досвід автоматизації процесів фінансового планування у закладах охорони здоров’я.
Яна Глазова надала інформацію присутнім щодо основ роботи з електронним інструментом VDALO_plan_2.0 з фінансового планування для закладів охорони здоров’я, розповіла про загальну концепцію роботи цього інструменту, його переваги та можливості.
Учасники тренінгу за допомогою тренерів мали можливості власноруч сформувати блок доходів за пакетами програми медичних гарантій, блок видатків та проект фінансового плану за допомогою електронного інструменту VDALO_plan_2.0.
Слід відзначити, що організатором проекту були створені усі заходи щодо попередження розповсюдження Covid-19. Зокрема, учасники тренінгу були забезпечені захисними масками та дезінфікуючими засобами, а також на початку заходу їм була надана можливість пройти експрес-тестування на виявлення Covid-19.
Вітаємо учасників тренінгу з отриманням досвіду з автоматизації процесів фінансового планування у діяльності закладів охорони здоров’я та бажаємо їм успіхів у своїй професійній діяльності!

 

 

За матеріалами кафедри економіки,
підприємництва та фінансів

 


 

Щодо розвитку банківських продуктів у викликах сьогодення

 

10 червня 2021 року відбулася зустріч з заступником керуючого ТВБВ №10007/0339 АТ «Ощадбанк» Тетяною Борисівною Кірюшенковою, керуючим ТВБВ №10007/0213 АТ «Ощадбанк» Тетяною Алімівною Васильєвою та викладачами кафедри економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету й співробітниками інших структурних підрозділів БДПУ з питань сучасних умов кредитування і розміщення депозитів у банківських установах.

Організатори зустрічі: декан гуманітарно-економічного факультету, доцент Тамара Петрівна Макаренко, завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів, професор Павло Васильович Захарченко та доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Ганна Петрівна Костенко.

Тетяна Борисівна Кірюшенкова й Тетяна Алімівна Васильєва розповіли присутнім про історичні передумови провадження діяльності АТ «Ощадбанк» та особливості його сучасного розвитку. Представники АТ «Ощадбанк» ознайомили присутніх з існуючими пропозиціями й умовами кредитування як фізичних, так і юридичних осіб, зокрема надання кредитів на придбання нерухомості на вторинному ринку (у т. ч. земельних ділянок), надання кредитів на придбання транспортних засобів на первинному й вторинному ринках, надання кредитів готівкою (КЕШ). Також було надано інформацію щодо розміщення депозитів в АТ «Ощадбанк», їх умов та переваг над пропозиціями інших банківських установ. Представники АТ «Ощадбанк» наголосили на сучасних можливостях користування системою «Ощад 24/7», а саме – обміну валют онлайн, отримання на картку грошових переказів міжнародних платіжних систем та СТП «Швидка копійка», операцій з картками інших банків через систему «Ощад 24/7» тощо.

Представники відділень м. Бердянська АТ «Ощадбанк» акцентували увагу на бажанні активної участі в освітньому процесі здобувачів вищої освіти спеціальностей, запроваджених на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів та продовженні співпраці.

Дякуємо керівництву АТ «Ощадбанк» за проведену зустріч!

 

 

За матеріалами

кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 


Профорієнтаційна робота на гуманітарно-економічному факультеті

Ласкаво просимо…

 

24 травня 2021 року викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів брали активну участь у заході «День відкритих дверей університету».

З привітальним словом до майбутніх здобувачів вищої освіти - учнів навчальних закладів м. Бердянська звернулися декан гуманітарно-економічного факультету к.і.н., доцент Тамара Макаренко та завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів д.е.н., професор Павло Захарченко, які акцентували увагу на важливості проведення Днів відкритих дверей в університеті, розповіли про перспективну спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування».

Викладачі кафедри к.е.н., доцент Світлана Жваненко та к.е.н., доцент Ганна Костенко розповіли про умови навчання, отримання знань з теоретико-методичних основ у галузі фінансів, набуття практичного досвіду та відпочинку здобувачів вищої освіти БДПУ.

Учні навчальних закладів м. Бердянська отримали вичерпну інформацію про цікаву та перспективну спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування».

Висловлюємо щиру подяку декану гуманітарно-економічного факультету Тамарі Макаренко за плідну співпрацю та комплексну роботу, що дає вагомий практичний результат!

 

 

 

За матеріалами

кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 

 


 

Попередній захист кваліфікаційних робіт бакалавра

на гуманітарно-економічному факультеті

 

11 травня 2021 року на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, де здобувачі показали повну готовність до їх захисту.

Враховуючи необхідність виконання карантинних заходів, запроваджених на території України, цього року попередній захист кваліфікаційних робіт відбувався за допомогою дистанційних технологій з використанням платформи Zoom.

У роботі взяли участь здобувачі вищої освіти гуманітарно-економічного факультету першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: завідувач кафедри – д.е.н., професор Павло Захарченко; к.е.н., доценти:  Яна Глазова, Михайло Гриценко, Світлана Жваненко, Ганна Костенко, Станіслав Кучер, Тетяна Несторенко, Тетяна Сидорченко, старші викладачі: Олена Задворна, Вікторія Швачко, асистенти: Олександра Дудукалова, Тетяна Кунгурцева-Мащенко.

До уваги членів кафедри були представлені доповіді здобувачів, сформованих на основі проведених досліджень – результатах їх наполегливої сумлінної праці разом з науковими керівниками, які відзначались актуальністю та науковою новизною.

Відбулося обговорення важливих проблем сьогодення щодо становлення та розвитку національної економіки країни, зокрема удосконалення механізму фінансового регулювання розвитку суб’єктів господарювання курортно-рекреаційних територій, функціонування банківської й страхової сфери в умовах нестійкого ринкового середовища, економіко-математичного моделювання інвестиційної привабливості територій, управління розвитком малого та середнього бізнесу, подолання криз та забезпечення фінансової безпеки держави.

Здобувачі отримали позитивні відгуки та рекомендації з приводу вдосконалення оформлення проведених досліджень.

Вітаємо здобувачів з рекомендацією їх кваліфікаційних робіт до захисту!

 

 


 

Вітаємо Олександру Дудукалову!

 

Сьогодні на пленарному засіданні БДПУ диплом кандидата педагогічних наук з рук ректора університету професора Ігоря Богданова отримала асистент кафедри економіки, підприємництва і фінансів Олександра Дудукалова. Щиро вітаємо та бажаємо подальших наукових здобутків!

 

 

«Університетське слово»

Фото: Антон Сердюченко

 


 

Бердянський державний педагогічний університет став Центром освітніх ініціатив Спілки автоматизаторів бізнесу

 

Ще з 2012 року кафедра економіки, підприємництва та фінансів веде активну роботу з формування цифрових компетенцій професійного спрямування у студентів фінансистів. На кафедрі розроблено курс «Інформаційні системи у фінансах», що спирається на широкозастосовуване програмне забезпечення в сфері фінансового обліку.

У 2019 році Бердянський державний педагогічний університет підписав меморандум із громадською організацією «Спілка автоматизаторів бізнесу», а минулого року було проведено апгрейд використовуваного програмного  забезпечення. Університет отримав новий статус, який дозволив перейти на якісно новий рівень методичної, програмної та інформаційної підтримки освітнього процесу.

Студенти отримали можливість навчатися на сучасному програмному забезпеченні BAS Бухгалтерія ред.2.1, а викладачі доступ до лінії консультацій, аудиторської підтримки, навчальних матеріалів.

 

 

 

 


 

Фінансове планування – запорука успішної діяльності підприємства

 

21 грудня 2020 року відбулася онлайн-зустріч з фахівцем-практиком з питань організації фінансового планування та бюджетування на виробничому підприємстві Оленою Андріївною Гогунською.

Олена Андріївна є директором з питань фінансово-економічного планування та бюджетування ТОВ «Азовська кабельна компанія». Гостя розповіла про особливості своєї роботи, історію виникнення ТОВ «Азовська кабельна компанія», про важливість фінансового планування та бюджетування. Показала цехи підприємства та розповіла про особливості їх роботи, що виявилось дуже цікавою інформацією для допитливих здобувачів вищої освіти за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Виділила галузі, в яких використовується продукція підприємства. Також, Олена Андріївна розповіла про обсяги реалізації продукції та об’єми продукції промисловості, що значно покращило розуміння ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» того, як функціонує підприємство.

Олена Андріївна, як справжній спеціаліст, розповіла про особливості процесів фінансового планування та важливість його застосування у діяльності підприємства. Вона наголосила на тому, що процеси фінансового планування суттєво підвищують ефективність управління фінансами підприємства, попереджаючи про нераціональне використання фінансових ресурсів як на стадії планування, так і на стадії контролю за їх використанням.

Навіть відсутність можливості особистої зустрічі не зіпсувала її корисність. Здобувачі вищої освіти за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» проявляли величезну цікавість до наданої інформації, що свідчить про їх прагнення до пізнання нового та професіоналізм Олени Андріївни, як спеціаліста та цінного працівника.

Щиро дякуємо за можливість поспілкуватися з професіоналом своєї справи!

 

 

За матеріалами кафедри економіки,

підприємництва та фінансів


 

Захист кваліфікаційних робіт магістрів ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» на гуманітарно-економічному факультеті

 

17 грудня та 23 грудня 2020 року на гуманітарно-економічному факультеті відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів денної й заочної форм навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Головою екзаменаційної комісії призначено к.е.н., доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів Михайла Гриценка.

До складу членів комісії увійшли викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: к.е.н., доцент Світлана Жваненко, к.е.н., доцент Ганна Костенко.

Разом із якісними знаннями здобувачі вищої освіти довели свою обізнаність у галузі економіки та фінансів. Кваліфікаційні роботи відзначались не тільки науковою новизною, а й практичним спрямуванням, чим викликали жваву дискусію та цікаві запитання членів екзаменаційної комісії, на які здобувачі вищої освіти давали аргументовані, змістовні відповіді.

Відбулося обговорення важливих проблем сьогодення щодо становлення та розвитку фінансової системи зокрема та національної економіки України в цілому. Серед проведених досліджень слід відмітити такі, як удосконалення механізму фінансового забезпечення та фінансового регулювання суб’єктів підприємництва, оцінки фінансового потенціалу розвитку курортно-рекреаційних територій, моделювання інвестиційних процесів страхової діяльності, удосконалення інвестиційної діяльності банківських установ, фінансової безпеки держави та шляхів її забезпечення в умовах кризових явищ в економіці.

Вітаємо магістрів з успішним захистом та бажаємо їм успіхів у подальшій реалізації своєї діяльності!

 

 

За матеріалами кафедри економіки, підприємництва та фінансів


 

Робота триває… Медіаграмотність – ключова компетентність сучасної людини

 

07 грудня 2020 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся тренінг з медіаграмотності, тренером якого була викладач кафедри економіки, підприємництва та фінансів Тетяна Петрівна Несторенко. Захід проводився за підтримки Інституту дослідження просторового розвитку (ІДПР), Бердянського державного педагогічного університету та Академії міжнародного діалогу та журналістики «Interlink.academy».

Тренінг проходив в одній з аудиторій університету з дотриманням всіх правил безпеки в умовах пандемії – всім членам тренінгу були видані медичні маски та дали змогу скористатися антисептиком. Серед присутніх були також здобувачі вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету, зокрема, здобувачі ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», які були охоче зацікавлені цією подією. Такий захід дозволив здобувачам з ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» розвинути Soft skills з креативного мислення – такого надпрофесійного навику, який дозволить успішно здійснювати участь у робочому процесі та забезпечить високу продуктивність майбутнім фахівцям.

Тренінг проходив 3 години, за які всі присутні змогли актуалізувати та поглибити свої знання з медіаграмотності, пізнати більше про фейки та маніпуляції, познайомитися з техніками та інструментами перевірки інформації (фактчекінгу), а в кінці підтвердити отримані знання завдяки тестуванню в ігровій формі (на основі Kahoot!). Кожний з учасників отримав змогу розписати свій інформаційний день та оцінити, скільки часу на добу він витрачає на пошук інформації в медіа.

Під час тренінгу був оголошений «break-time», на якому учасники мали змогу познайомитися зі здобувачами інших освітніх програм за чашкою чаю з солодощами.

У підсумку учасники відмітили свої позитивні враження та підтвердили результати очікування, а наприкінці кожен присутній отримав сертифікат учасника тренінгу.

 

 

 


 

Актуалізація розвитку ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

Кафедра економіки, підприємництва та фінансів веде активну роботу з актуалізації освітньо-професійних програм,  тому викладачі беруть участь у різноманітних заходах, що організує місцева влада, бізнес та громадськість.

Особливістю ОПП  «Фінанси, банківська справа та страхування» є акцентування уваги на найбільш значущій для нашого міста та громади сфері туризму. Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної адміністрації ініційовано розробку стратегії розвитку туризму області, до робочої групи увійшли Яна Глазова та Катерина Леміш, які викладають на цій програмі. Наші викладачі беруть активну участь у обговореннях стосовно розробки пропозицій щодо заходів та оперативних цілей в рамках визначеної стратегічної мети №2 «Розвиток людських ресурсів».

 

 

10 грудня 2020 відбувся Перший Туристичний Форум Приазов’я, в якому взяли участь Яна Глазова, Катерина Леміш, Вікторія Швачко. Завдяки он-лайн технологіям, використання Zoom конференції та прямої трансляції на Фейсбук у форумі взяло участь близько 5 тис.осіб. Спілкування з колегами дозволило отримати відповіді на деякі практичні питання діяльності курортних та туристичних закладів, зокрема стосовно використання систем фінансового моніторингу їх діяльності.

 

 

Викладачі кафедри також постійно підвищують власну кваліфікацію. Так в листопаді 2020 року Яна Глазова, Катерина Леміш, Вікторія Швачко взяли участь у триденному тренінгу «Ефективна співпраця учасників ринку для розвитку туристичної дестинації: Сучасні тенденції, форми, приклади», який було проведено за підтримки USAID. В тренінгу взяли участь всі стейкхолдери туристичної галузі міста Бердянськ – із влади, із бізнесу, із навчального середовища. Тому в рамках тренінгу дізналися не лише цікаву і актуальну інформацію стосовно туристичної дестинації міста, але й змогли зав’язати контакти з роботодавцями міста.

 

 

За матеріалами кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 


Медіаграмотність – ключова компетентність сучасної людини

 

Під такою назвою в університеті на минулому тижні пройшли два тренінги. Учасниками тренінгів стали вчителі бердянських шкіл, викладачі бердянського та запорізького університетів, представники громадських організацій, підприємці, представники закладів культури та закладів позашкільної освіти.

Завдяки тренеру – к.е.н., доц. Тетяні НЕСТОРЕНКО – учасники тренінгів дізналися, як визначити маніпуляції, пропаганду, джинсу, фейк, викривлення інформації; як критично сприймати медіамеседжі; познайомилися з основними прийомами забезпечення інформаційної безпеки. Несподіваним для багатьох учасників стало те, що штучний інтелект вже активно використовується для створення глибоких фейків (так званих діпфейків), які дуже складно виявити.

 

 

Тренінг відбувся за підтримки Interlink Academy (Німеччина) та ГО «Інститут дослідження просторового розвитку».

 

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини Тетяни Несторенко

 


Як отримати омріяну роботу – дієві поради від представників компанії «Сільпо»

 

24 листопада 2020 року відбувся вебінар «Self recruitment» для здобувачів вищої освіти гуманітарно-економічного факультету Бердянського державного педагогічного університету, зокрема для здобувачів за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», з використанням платформи Zoom.

Організаторами такого заходу виступили представники компанії «Сільпо», зокрема фахівець з персоналу Ольга Савченко, а зі сторони БДПУ – декан гуманітарно-економічного факультету, к.і.н., доцент Тамара Макаренко, завідувач кафедри економіки підприємництва та фінансів, д.е.н., професор Павло Захарченко та доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів, к.е.н. Ганна Костенко.

Мережа супермаркетів «Сільпо» є лідером у структурі продажів Fozzy Group, що входить до її складу, та однією з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів в Україні. Тому, ознайомлення з набутим колосальним досвідом фахівців цієї компанії з організації і ведення бізнесу, управління фінансовим потенціалом, забезпечення стійкого довгострокового розвитку є вкрай важливим для майбутніх фахівців у галузі фінансів.

Проведення вебінару для здобувачів здійснювали безпосередньо менеджер з персоналу регіону Схід компанії «Сільпо» Галина Іванченко та спеціаліст з роботи зі студентами Віталій Петріщев. Значну роботу щодо підготовки вебінару провела менеджер з персоналу Катерина Куманецька. Гостем на онлайн-заході стала директор з персоналу регіону Схід компанії «Сільпо» Ольга Ядчишина.

Фахівці компанії «Сільпо» ознайомили здобувачів з особливостями написання резюме, пошуку роботи за допомогою професійних соціальних мереж, професійних форумів й груп, а також методами, які допоможуть отримати омріяну роботу, рекомендаціями щодо подальшого кар’єрного розвитку тощо.

Онлайн-зустріч з представниками компанії «Сільпо» для наших здобувачів вищої освіти виявилась дуже корисною. Дуже вдячні за надану інформацію!

 

За матеріалами кафедри економіки,

підприємництва та фінансів

 


 

Попередній захист кваліфікаційних робіт магістра на гуманітарно-економічному факультеті

 

16 листопада 2020 року на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт другого (магістерського) рівня вищої освіти, де здобувачі показали повну готовність до їх захисту.Враховуючи необхідність виконання карантинних заходів, запроваджених на території України, цього року попередній захист кваліфікаційних робіт відбувався за допомогою дистанційних технологій з використанням платформи Zoom.У роботі взяли участь здобувачі вищої освіти гуманітарно-економічного факультету другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 051 «Економіка» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: завідувач кафедри – д.е.н., професор Павло Захарченко; к.е.н., доценти: Яна ГлазоваСвітлана ЖваненкоНаталя КірковаГанна КостенкоТетяна Сидорченко; старший викладач Олена Задворна.До уваги членів кафедри були представлені доповіді здобувачів, сформованих на основі проведених досліджень – результатах їх наполегливої сумлінної праці разом з науковими керівниками, які відзначались актуальністю та науковою новизною. Відбулося обговорення важливих проблем сьогодення щодо становлення та розвитку національної економіки країни, зокрема удосконалення механізму фінансового регулювання розвитку суб’єктів господарювання курортно-рекреаційних територій, функціонування банківської й страхової сфери в умовах нестійкого ринкового середовища, економіко-математичного моделювання інвестиційної привабливості територій, управління розвитком малого та середнього бізнесу, подолання криз та забезпечення фінансової безпеки держави. Здобувачі отримали позитивні відгуки та рекомендації з приводу вдосконалення оформлення проведених досліджень.Вітаємо майбутніх магістрів з рекомендацією їх кваліфікаційних робіт до захисту!

 

 


 

Приємні спогади організації освітнього процесу за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

В умовах становлення національної економіки, активізації інвестиційних й інноваційних зв’язків, розвитку міжнародних зв’язків діяльність страхових компаній набуває все більшого значення у фінансовій системі держави. Основною функцією страхування є забезпечення захисту. Ефективне функціонування страхового ринку є базисом фінансової безпеки.

Поряд з цим, існуючу нестабільність розвитку вітчизняного страхового ринку частково можна пояснити проблемами у діяльності страхових компаній, пов’язаними з низьким рівнем платоспроможності й ліквідності, управління ризиками та корпоративного управління. Це робить вітчизняний страховий ринок непрозорим та неконкурентним.

Одним з визначальних чинників розвитку страхового ринку є наявність висококваліфікованих фахівців у галузі страхування. Тому, сьогодні вкрай важливим є співпраця закладів вищої освіти з представниками страхового ринку. Це надає можливостей з однієї сторони ознайомити здобувачів вищої освіти з сучасним станом та перспективами діяльності страхових компаній, а з іншої сторони – закладам вищої освіти підготувати фахівців, яких потребує на даний час страховий ринок.

Така співпраця налагоджена Бердянським державним педагогічним університетом, зокрема кафедрою економіки, підприємництва та фінансів, з представниками страхових компаній м. Бердянська.

Так, протягом вересня-жовтня 2020 року було проведено ряд практичних занять з дисциплін «Актуарні розрахунки» й «Страхові послуги» к.е.н., доцентом кафедри економіки, підприємництва та фінансів Наталею Кірковою для здобувачів вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Базою проведення захоплюючих практичних занять стали такі потужні представники вітчизняного страхового ринку на території м. Бердянська, як Акціонерне товариство «Страхова Група «ТАС», Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Приватне акціонерне товариство «Українська акціонерна страхова компанія АСКА». Під час проведення занять здобувачі мали змогу познайомитися на практиці з принципами організації страхового бізнесу, найбільш актуальними видами страхування й перспективами їх розвитку, зі сферою застосування страхових послуг у сучасних реаліях; обчисленням фінансово-економічних показників у страховій справі, побудовою економіко-математичних моделей розрахунків страхових премій, запасів та резервів; фінансовими основами страхової діяльності; значенням маркетингу та реклами у страховому бізнесі.

Отже, спільна робота із стейкхолдерами додала додаткової зацікавленості здобувачам вищої освіти за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування», більшої практичної забарвленості у знаннях.

Особливу вдячність хочемо виразити директору РЦП Бердянської Запорізької регіональної дирекції Акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС» – Дмитру Самодєлову, яким під час проведення занять було надано необхідну практичну інформацію щодо особливості процесу страхування на рекреаційних територіях.

 

 

За матеріалами кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 


Міжнародне стажування на гуманітарно-економічному факультеті

 

Доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету Світлана Жваненко проходила міжнародне стажування «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління» (20 липня – 7 серпня 2020 року, м. Рига, Латвія).

Організатором проведення стажування був Балтійський науково-дослідний інститут проблем трансформації економічного простору за підтримки Причорноморського науково-дослідного інституту економіки і інновацій.

Стажування проводилося без відриву від виробництва згідно Статуту інституту та договору про співпрацю в сфері науково-технічної та освітньої діяльності в рамках створення наукового кластеру «Інтермаріум» (Литва, Латвія, Польща, Молдова, Україна) за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа і страхування.

Під час стажування було отримано новий досвід та знанняякі включали:

– віртуальну екскурсію через офіційний інформаційний портал;

– ознайомлення зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління, системою роботи Латвійської національної бібліотеки;

– вивчення нормативної бази, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії;

– підготовка тез науково-методичної доповіді;

– індивідуальна робота.

Після проходження міжнародного стажування отримано незабутні враження, збірник тез науково-методичних доповідей (доповідь «Модель інвестиційної привабливості курортно-рекреаційної сфери України»та сертифікат.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам за змістовну і цікаву програму міжнародного стажування!

 

 

За матеріалами кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 


Робота «PROFI-центру» з гуманітарно-економічним факультетом триває, співпраця продовжується

 

5 жовтня 2020 року відбулася зустріч у рамках діяльності «PROFI-центру» зі здобувачами вищої освіти гуманітарно-економічного факультету (групи с1ФС, с2ФС, 2ФС, 3ФС) з фахівцем з питань зайнятості І категорії відділу активної підтримки безробітних Бердянського міськрайонного центру зайнятості – Галиною КОПИЛОВОЮ.

Організатори семінару: Бердянський міськрайонний центр зайнятості – фахівець з питань зайнятості І категорії відділу активної підтримки безробітних – Галина КОПИЛОВА, декан гуманітарно-економічного факультету – к.і.н., доцент Тамара МАКАРЕНКО, викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів – к.е.н., доцент Михайло ГРИЦЕНКО, к.е.н., доцент Світлана ЖВАНЕНКО, к.е.н., доцент  Ганна КОСТЕНКО.

Метою заходу стало ознайомлення здобувачів вищої освіти зі станом сучасного ринку праці, мотивації до працевлаштування. Були розглянуті питання щодо проблем, з якими стикаються молоді фахівці при працевлаштуванні на перше робоче місце, питання підвищення впевненості у власних силах при пошуку роботи, визначення особистих професійних цілей, формування навичок ефективної комунікації та самопрезентації, визначені переваги та недоліки спеціалістів без досвіду роботи на ринку праці. Під час спілкування зі здобувачами вищої освіти були надані рекомендації з техніки пошуку роботи, написання резюме та вдалого проходження співбесіди з роботодавцем.

Мова йшла про відпрацювання навичок самопрезентації: складання резюме, як одного з основних інструментів пошуку роботи, та запис відеорезюме – сучасний спосіб презентувати себе.

Під час зустрічі здобувачі вищої освіти охоче розповідали про свої знання, отримані під час навчання, практичні вміння, відпрацьовані в період виробничої практики на підприємствах міста, розповідали про плани на майбутнє та активно дослухались до порад фахівця центру зайнятості. У дружній атмосфері говорили про важливе.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам за змістовну і цікаву програму та чекаємо наступної зустрічі!

 

 

За матеріалами кафедри економіки, підприємництва та фінансів

 


 

Будуй своє майбутнє

«Фінанси, банківська справа та страхування»

 

08 жовтня 2020 року на гуманітарно-економічному факультеті пройшла зустріч з заступником керуючого ТВБВ №10007/0339 АТ «Ощадбанк» Тетяною Кірюшенковою та здобувачами вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» з питань формування депозитних та кредитних ресурсів банку.

Організатори зустрічі: декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко, доценти кафедри економіки, підприємництва та фінансів Світлана Жваненко та Ганна Костенко.

Тетяна Кірюшенкова ознайомила здобувачів вищої освіти з організаційною системою АТ «Ощадбанк», з новими послугами та програмами, розповіла про формування депозитних та кредитних ресурсів банку. Для розвитку банку кредитні та депозитні ресурси мають дуже велике значення, а саме, сприяють зміцненню його фінансового стану та покращують  фінансові результати діяльності в умовах нестабільного економічного середовища.

Банку необхідно постійно підтримувати високий рівень сервісу клієнтів, пропонувати нові депозитні продукти та умови вкладання коштів, щоб утримувати та розширювати існуючу клієнтську базу. Банк повинен швидко реагувати на потреби клієнтів з метою їх залучення, орієнтуючись на міжнародні стандарти, практику діяльності провідних банків світу у сфері розширення банківської діяльності й за рахунок нетрадиційних банківських операцій та послуг.

Керівництво банку запропонувало здобувачам вищої освіти гуманітарно-економічного факультету продовжити співпрацювати, проходити виробничу практику в АТ «Ощадбанк». Наголосили, що АТ «Ощадбанк» потрібні такі наполегливі та активні майбутні фахівці своєї справи.

 

 

Дякуємо керівництву АТ «Ощадбанк» за проведений семінар!

 


Щодо чергового засідання робочої групи з моніторингу та оновлення ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

08 жовтня 2020 року було проведено чергове засідання робочої групи щодо моніторингу та оновлення освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» зі спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

На засіданні робочої групи були присутні представники науково-педагогічного персоналу гуманітарно-економічного факультету БДПУ, роботодавці, випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» («Фінанси і кредит») та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» зі спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

Серед представників науково-педагогічного персоналу, присутніх на засіданні, слід відмітити декана гуманітарно-економічного факультету Макаренко Т. П.; гаранта ОПП (ступінь вищої освіти «бакалавр»), к.е.н., доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів Гриценко М. П.; гаранта ОПП (ступінь вищої освіти «магістр»), к.е.н., доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів Костенко Г. П.; завідувача кафедри економіки, підприємництва та фінансів, професора Захарченко П. В.; доцентів кафедри економіки, підприємництва та фінансів Глазову Я. В., Кіркову Н. П., Жваненко С. А.

У обговоренні реалізації освітнього процесу за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» активну участь приймали і представники роботодавців, зокрема, Комарова Інна Валентинівна – начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту виконкому Бердянської міської ради, Кірюшенкова Тетяна Борисівна – заступник керуючого ТВБВ №10007/0339 АТ «ОщадБанк», Копилова Галина Сергіївна – фахівець з питань зайнятості І категорії відділу активної підтримки безробітних Бердянського міськрайонного центру зайнятості, Самодєлов Дмитро Васильович – директор РЦП Бердянської Запорізької регіональної дирекції Акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС», а також випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» («Фінанси і кредит») – Васильєва Ірина, яка є кредитним консультантом АТ «Укрсиббанк» (м. Бердянськ), Гогунська Олена – директор з питань фінансово-економічного планування та бюджетування ТОВ «Азовська кабельна компанія», Мухін Віктор – аспірант кафедри економіки, підприємництва та фінансів БДПУ.

Члени робочої групи – викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів проінформували присутніх щодо організації освітнього процесу за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» та внесених змінах, які були запропоновані на попередніх засіданнях робочої групи. Було відзначено важливість включення ряду дисциплін, які відображають унікальність ОПП.

У свою чергу, роботодавці, випускники та здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» додали корисної інформації щодо удосконалення ОПП та наголосили на необхідності врахування цього у проєкті ОПП.

Проведена плідна робота за участі науково-педагогічного персоналу, роботодавців, випускників та здобувачів вищої освіти надає можливостей підвищення якості освітнього процесу та формуванні висококваліфікованих фахівців у сфері фінансів, банківської справи та страхування, орієнтованих на сучасні потреби ринку.

 

 

 


 

Складні часи – нові можливості

 

На початку серпня 2020 року Бердянським державним педагогічним університетом, громадською спілкою «Українська асоціація освіти дорослих» і громадською організацією «Центр освіти дорослих» у рамках проєкту «Складні часи – нові можливості» була реалізована короткострокова освітня програма для навчання осіб, які втратили роботу внаслідок пандемії.

Всього в Україні було відібрано 2 міста для реалізації цієї програми, одним з яких став Бердянськ.

Освітня програма складається з трьох блоків: «Право», «Самоосвіта», «Працевлаштування». Мета програми – навчити тимчасово безробітних громадян захищати свої соціальні права, шукати роботу та займатися самоосвітою для професійної перекваліфікації.

Участь у програмі дозволить учасникам:

– знати і вміти реалізовувати на практиці свої права безробітної особи та базові права громадянина (право на державну підтримку безробітних осіб, право на звернення до органів влади, право на підприємницьку діяльність інші релевантні меті проєкту права);

– усвідомити важливість навчання впродовж життя, зокрема зрозуміти можливість перекваліфікації протягом життя, знати і вміти користуватися сервісами онлайн-освіти, знати найзатребуваніші (найактуальніші) навички 21 століття і розуміти як і де їх здобути;

– знати як державні, так і недержавні установи (в т.ч. онлайн-сервіси), можуть сприяти працевлаштуванню, мати базові навички правильного складання резюме та мотиваційних листів, уміти поводити себе під час співбесіди з роботодавцем.

Проект «Складні часи – нові можливості» здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

 

 

Захід провели тренери Тетяна Несторенко та Павло Буянов.

Дуже дякуємо учасникам за активність і креатив!

 


 

На кафедрі економіки, підприємництва та фінансів відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт бакалавра, де здобувачі вищої освіти показали повну готовність до їх захисту.

 

 


 

Online Дні науки на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів

 

12 травня 2020 року у рамках проведення Днів науки на гуманітарно-економічному факультеті Бердянського державного педагогічного університету стартувала робота секції «Проблеми економіки та фінансового стану України», запровадженої кафедрою економіки, підприємництва та фінансів. Враховуючи необхідність виконання карантинних заходів, запроваджених на території України, цього року секція «Проблеми економіки та фінансового стану України» працювала за допомогою дистанційних технологій.

У роботі зазначеної секції взяли участь здобувачі вищої освіти гуманітарно-економічного факультету першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 051 «Економіка», викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: д.е.н., професор Павло ЗАХАРЧЕНКО, к.е.н., доценти: Яна ГЛАЗОВА, Михайло ГРИЦЕНКО, Світлана ЖВАНЕНКО, Ганна КОСТЕНКО, Наталя КІРКОВА, к.е.н., старший викладач Оксана ГОРПИНИЧ.

 

 

 

 

 

 

З привітальним словом до учасників роботи секції звернувся завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів, д.е.н., професор Павло ЗАХАРЧЕНКО, який акцентував увагу на важливості проведення Днів науки та існуючій потребі досліджень проблем становлення національної економіки України у сучасних умовах, формування й використання фінансових ресурсів суб’єктів підприємництва для забезпечення їх сталого розвитку.

Загальна кількість доповідей, виголошених на секції, дорівнює двадцяти. Серед таких доповідей піднімалися актуальні питання розвитку економіки України на основі інвестиційного попиту, оцінки інвестиційної діяльності в Україні, фінансування розвитку курортно-рекреаційних територій, аналізу доходів та видатків місцевих бюджетів (на прикладі міста Бердянськ), управління фінансовим потенціалом підприємств, застосування інструментарію фінансового контролінгу в діяльності підприємства, управління фінансовим потенціалом підприємств, управління фінансовими ризиками банку в умовах глобалізації тощо.

Здобувачі вищої освіти демонстрували свої наукові здобутки, своє бачення актуальних економічних проблем з використанням сучасних комп’ютерних технологій.

За результатами роботи секції «Проблеми економіки та фінансового стану України» відзначені кращі доповіді здобувачів вищої освіти гуманітарно-економічного факультету. Грамотами та подяками БДПУ  були нагороджені: Антон ВОЛОДЧЕНКО, Луїза ЛЕДОВСЬКА, Інна ЧЕРДАКЛІЄВА, Анастасія ДВОРЕЦЬКА, Анна КАТЕРИНИЧ, Тетяна КОНЮХОВА, Валерія КОПТЄВА, Ольга  МАЄВСЬКА, Аліна ПУЗЯКОВА, Олена ШУБА, Євген ПЕРЕПАДЯ, Данило КАЛЕНКОВ.

 


Засідання студентської секції «Розвиток підприємництва в умовах децентралізації економічних відносин в Україні»
12 травня 2020 р. на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів Гуманітарно-економічного факультету Бердянського державного педагогічного університету відповідно до плану проведення Днів науки 2020 відбулося засідання студентської секції Звітної науково-практичної конференції БДПУ.Засідання студентської секції «Розвиток підприємництва в умовах децентралізації економічних відносин в Україні» зважаючи на дотримання вимог карантину проходило з використанням дистанційних технологій, за допомогою платформи zoom. В засіданні, крім здобувачів освіти приймали участь викладачі кафедри економіки, підприємництва і фінансів, к.е.н, доц.. Тетяна СИДОРЧЕНКО, к.е.н, доц. Станіслав КУЧЕР, к.е.н., доц. Тетяна НЕСТОРЕНКО, ст. викладач Олена ЗАДВОРНА, ст.викладач Вікторія ШВАЧКО.

15 учасників запропонували свої доповіді та творчі презентації, та продемонстрували високий рівень уміння виступати перед аудиторією не зважаючи на особливості спілкування в дистанційній формі.

 

 

Тематика виступів була різноманітною та пізнавальною. Особливості здійснення підприємницької діяльності було розкрито в доповідях «Розвиток підприємницької діяльності в умовах децентралізації»  (Сергій СИЛЕНКО),  «Дослідження підприємницького середовища в умовах децентралізації економіки» (Олена ОВСІЙЧУК), а про засади співпраці туристично-курортного комплексу приморського регіону – Дар’я ПРОНЧУК, Ксенія СІДАК.

Не оминули увагою й проблему безробіття: у своїй презентації та доповіді Вікторія КИРИЧЕНКО розповіла про безробіття в Україні: причини і шляхи подолання, а Валерія ЗЛАТЬЄВА про приховане безробіття в Україні та його соціальні наслідки.

Творчість та оригінальність у виборі теми проявив студент Ігор ХАДЖИНОВ, який виступив з доповіддю «Сучасний стан рівня життя в Україні» і розповів  про результати аналізу основних показників рівня життя населення України за період 1995-2018 років (у доларовому еквіваленті).

Олександр ЖЕЛЯБІН зконцентрував увагу на проблемі мотивації діяльності працівників в умовах децентралізації економічних відносин. Доповідь Марії ЛЕПІНОЇ було присвячено особливостям управління персоналом підприємства. Дану тематику підтримала й Ганна КАТЕРИНИЧ, виступивши з доповіддю на тему: «Стимулювання праці на підприємствах України» в розрізі сучасних тенденцій децентралізації економіки.

Всі доповіді та презентації вирізнялися актуальністю, логічністю, послідовністю викладення матеріалу, мовною грамотністю.

Кращими визнані доповіді студентів 3 курсу ГЕФ Вікторії КИРИЧЕНКО (грамота ректора), Олександра САФОНЦЕВА (подяка ректора) та студентки 1 курсу ГЕФ Єлизавети Варьєвої (подяка ректора).

 

 

За матеріалами кафедри ЕПФ

 


 

Ювілейні випуски українсько-словацького та словацько-українського збірників наукових статей «Освіта і суспільство»

Карантин – не час для відпочинку

Як працюють на карантині викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів

Дистанційне навчання на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів

Майбутнє за небайдужими

Цікава подорож у світ фінансів

Про академічну порядність – від бібліотекарів БДПУ

Академічна доброчесність в освітньому просторі БДПУ

Фінанси вимагають порядку

Засідання робочої групи з моніторингу ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спеціальності 076 Підприємництво,торгівля та біржова діяльність

Проведено олімпіаду з економіки підприємства

Проведено олімпіаду з фінансів

Плідна праця робочої групи з моніторингу ОП «Фінанси, банківська справа та страхування»

Коли слово не розходиться з ділом

Як утримати компанію на плаву

Вітаємо!

Поповнення бібліотечки підприємця – посібник для викладачів курсу «Соціальне підприємництво»

Бізнес-інкубатор БДПУ – перші підсумки роботи

Магістри гуманітарно-економічного отримали дипломи

Парад Новорічних ялинок продовжуємо

Обговорення якості та стандартів життя на міжнародній інтернет-конференції

Еразмус+: можливості міжнародної співпраці для БДПУ

Друга Міжнародна наукова конференція в Братиславі

На старт, увага, руш!

Щорічна наукова конференція в Катовіце (Польща)

Хто прагне досконалості, на його боці і творчість

Простір твоїх можливостей

Вітаємо з новим навчальним роком!

Іноземні гості з Вищої технічної школи в Катовіце (Польща)

Прогнозування соціально-економічних процесів

Зустріч з польськими партнерами БДПУ

Солдатам Великдень – розвеселимо!

Вчені БДПУ – в царині світової економіки і політики

Запрошуємо на тиждень економіки!

Перший день «Еconomy week» на ГЕФ

Другий день  «Еconomy week» на ГЕФ

Підприємці – серед нас 

Четвертий день «Еconomy week»

П’ятий день тижня Економіки«Еconomy week»


Коли банки йдуть на зустріч

 

13 вересня 2019 року кафедрою економіки, підприємництва та фінансів у стінах Бердянського державного педагогічного університету була організована зустріч з начальником відділення АТ «МетаБанк» м. Бердянськ Юрченко О.А.

Олена Анатоліївна надала багато корисної інформації щодо питань просування банківських продуктів у сучасних умовах. Сьогодні надзвичайно актуальним є питання розробки новітніх маркетингових заходів просування банківських продуктів, оскільки докризові засади маркетингової діяльності вже не актуальні і не знаходять реального відображення у ситуації, що склалася. Сьогодення вимагає використання маркетингу в Інтернеті, як способу, який дозволяє забезпечити більш тісну та ефективну співпрацю клієнта з банком, а також розширює можливості просування власних продуктів.

Наприкінці зустрічі гостя поділилася власним баченням стратегії щодо просування банківських продуктів у сучасних реаліях, відповіла на всі питання зацікавлених студентів та запропонувала тісне співробітництво з її організацією.

Дякуємо, що знайшли час для зустрічі!

 

 

 


Гра "Світ громад

У березня 2019 року Яна Глазова, Наталя Криворучко, студенти економісти та фінансисти 4 курсу гуманітарно-економічного факультету Бердянського педагогічного університету разом навчилися розуміти місцеві фінанси граючи у "Світ громад".

Гра, як зазвичай, принесла багато сюрпризів і відкриттів, починаючи від вибору ролей учасниками і закінчуючи розподілом грошей умовної "громади" У студентів було дуже високе бажання громаду розвивати, досягати поставлених цілей у грі.


В підприємці я піду, нехай мене навчать!

Добігає кінця Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир».

Він був насичений різноманітними заходами профорієнтаційної спрямованості. Кожного дня фахівці Бердянського міськрайонного центру зайнятості відвідували декілька заходів у навчальних закладах міста та району.

Глазова Яна Василівна- кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Бердянського державного педагогічного університету була запрошена центром зайнятості для проведення уроку з бізнес планування у закладі загальної середньої освіти № 11 та Гімназії № 1 13 та 15 березня поточного року.

Співпраця між центром зайнятості та університетом триває вже понад двадцять років.

Серед питань анкетування, яке проходило у грудні 2018 року було наступне: «Оволодівши обраною професією, де б Ви хотіли працювати?»  42% опитаних респондентів зазначили, що після набуття професії хотіли би мати власний бізнес.

Підприємництво , підприємницька діяльність – самостійна , ініціативна, систематична , на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.

З цього визначення підприємницької діяльності розпочинались уроки. Далі йшла мова про наступний етап, самий важливий та необхідний для ведення підприємницької діяльності, складання бізнес - плану. Цьому питанню на заходах була присвячена головна частина.

Глазова Яна Василівна під час своєї розповіді використовувала яскраву презентацію, в якій відображалась структура бізнес - плану. Учні не були пасивними слухачами. Вони жваво обговорювали  рекомендації зі складання бізнес - плану.

Як приклад, було наведено бізнес – проект з виготовлення та реалізації солодкої вати. Доволі актуальний приклад підприємницької діяльності для курортного міста.Молодь, яка планує займатися підприємницькою діяльністю отримала методичні поради для початку діяльності.

А головне вони почули, що справжнім підприємцем може стати тільки цілеспрямована людина, яка має професію . Тобто, перш ніж розпочинати власний бізнес, треба визначитися професійно, отримати професію, набути досвід і починати діяти.


"Млинці радості"не забути!

Не потони в морі інформації

Профорієнтаційна робота на гуманітарно-економічному факультеті триває…

Презентація результатів дослідження на Міжнародній конференції в Словаччині

Тепле слово – від колег

Вітаємо ювіляра

Якщо цікавитись наукою…

Розвиток міжнародного співробітництва БДПУ з польським вишем

Цінність відкритої лекції

Наші на Міжнародному форумі економістів у Бердянську

Обговорили проблеми забезпечення якості життя