Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Середня освіта (Хореографія).Фітнес

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 


 

 

 

З пропозиціями та рекомендаціями щодо вдосконалення ОПП Середня освіта(Хореографія).Фітнес на 2021 рік звертитися за електронною адресою: aspirant14ulianetta@gmail.com 

 

 

 


ЗУСТРІЧ СТЕЙКХОЛДЕРІВ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ХОРЕОГРАФІЯ)

 

24 березня в рамках обговорення проєкту Стандарту вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями) відбулася робоча зустріч представників ЗВО України, які готують фахівців зі спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія). Ініціатором й організатором зустрічі виступила гарантка ОПП «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» Юлія ТАРАНЕНКО, доцентка кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ. На обговоренні проєкту СТАНДАРТУ були присутні представники Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка в особі завідувачки кафедри хореографії, докторки педагогічних наук Тетяни БЛАГОВОЇ, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в особі декана факультету мистецтв, кандидатки педагогічних наук Інни ТЕРЕШКО та завідувачки кафедри хореографії та художньої культури, кандидатки педагогічних наук Ольги БИКОВОЇ. Також у заході взяли участь представники робочої групи підкомісії зі спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія), які входять до складу розробників проєкту Стандарту вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта: Олена РЕБРОВА, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри музичного мистецтва і хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» та Людмила АНДРОЩУК, кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Під час зустрічі розглядалися актуальні питання відсутності компетентностей і програмних результатів навчання зі спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія). Адже виникає суперечність у тому, що ЗВО України здійснюють підготовку фахівців, які не мають можливості подальшого працевлаштування, а вчителі хореографії з багаторічним досвідом втрачають місце роботи.
Було закцентовано увагу на важливості й актуальності введення уроків хореографії в школі, які сприятимуть не лише гармонійному фізичному та духовному розвитку учнів, збільшенню їх рухової активності, підтримці та корекції їх психічного здоров’я, а й вирішенню завдань національно-патріотичного виховання через ознайомлення з культурної спадщиною українського народу.

Наприкінці зустрічі було винесено пропозиції щодо покрокових дій звернення стейкхолдерів ЗВО до Міністерства освіти і науки України з метою вдосконалення змісту проєкту Стандарту вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями).

 

 

За матеріалами кафедри ТМНМД

 


 

Обговорення проєкту Стандарту вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями)

 

За ініціативою доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ Юлії Тараненко 20 березня 2023 року на платформі ZOOM відбулася зустріч робочої групи освітньо-професійної програми «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» зі стейкхолдерами (роботодавці, вчителі-практики, здобувачі вищої освіти).
Гаранткою ОПП було окреслено деякі питання, які були спрямовані на генерування ідей щодо стратегії розвитку спеціальності відповідно до проєкту Стандарту вищої освіти України (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 014 Середня освіта), оприлюдненого на сайті Міністерства освіти і науки України. Обговорення надало змогу вислухати пропозиції стейкхолдерів і вчителів-практиків стосовно актуальності хореографії як навчального предмету в змісті Стандарту вищої освіти.
У процесі зустрічі було наголошено на наступному:
1. Відсутність компетентностей і підсумкових результатів навчання для спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) в проєкті Стандарту вищої освіти України.
2. Відсутність навчальної програми «Хореографія» для ЗЗСО, яка є актуальною,  затвердженою та оприлюдненою на сайті Міністерства і науки України.
Тож, робочою групою було висунуто пропозиції надати рекомендації щодо вдосконалення проєкту Стандарту вищої освіти шляхом введення до нього спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія), яка здатна вирішувати важливі завдання національно-патріотичного виховання, ознайомлення з культурною спадщиною України, духовного збагачення та фізичного розвитку здобувачів ЗЗСО, а також психологічної допомоги та корекції шляхом застосування методів танцювальної терапії, засобів хореографії в роботі з учнями з особливими освітніми потребами.
За результатами обговорення сплановано зустріч з представниками закладів вищої освіти України, які готують фахівців за спеціальністю 014 Середня освіта (Хореографія).

 

 


Взаємодія зі стейкхолдерами: позитивне спілкування, пропозиції, перспективи

 

На сучасному ринку праці суспільство зацікавлено в конкурентоспроможних фахівцях, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми в різних сферах. У зв’язку з цим перед закладами вищої освіти стає задача поліпшення якості освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів. Важливим моментом є розуміння академічної спільноти того, якого фахівця хочуть бачити роботодавці.

11 листопада 2020 року відбулася чергова онлайн зустріч робочої групи освітньо-професійної програми «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» зі стейкхолдерами за допомогою платформи ZOOM.

На зустрічі взяли активну участь у обговоренні ОПП роботодавці, зокрема: Валентина СЕРГІЄНКО, директор Бердянської гімназії №1 «Надія» виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області; Олег БАЛАБАН, директор центру дитячо-юнацької творчості відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області; Наталія ЛАПІНІС, директор Сурсько-Литовської КЗ ЗШ 1-3 ступеня Сурсько-Литовської сільської ради Дніпропетровської області; Марина МЕЖУЄВА, директор Бердянського фітнес центру «KotenGym»; Наталія БОРИСОВА, директор Комунального закладу «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22»; Яна БАТІНА, куратор ЗОСО Комунального закладу «Початкова школа №36» – школа повного дня Маріупольської міської ради Донецької області;  Олена ШОСТАК, заступник директора Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11.

На зустрічі відбувалося спілкування стосовно питань формування компетентностей майбутнього фахівця, які необхідні для ефективної професійної діяльності. Стейкхолдери надали свої пропозиції та побажання щодо запровадження нових освітніх компонентів та змісту вже існуючих. А саме: додати дисципліни «Сучасна педагогіка культури та мистецтва» та «Дитяча хореографія» як обов’язкові;  до змісту «Сучасних інформаційних технологій» включити теми з дистанційних форм роботи та ін.

Крім того, відбулося обговорення дисциплін за вибором здобувачів вищої освіти. Роботодавцями запропоновано включити: «Анатомічний та фізичний розвиток дітей», «Медіаграмотність»  та ін. Було запропоновано викладачам, здобувачам та практикуючим вчителям хореографії об’єднати зусилля й написати програму для загальноосвітніх закладів з хореографії та подати до Міністерства освіти й науки України на затвердження.

Упродовж усієї зустрічі багато пролунало добрих слів та подяки від гостей на адресу випускників та здобувачів, які працюють у закладах загальної середньої освіти, позашкільної освіти та фітнес індустрії.

Робочою групою освітньо-професійної програми «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» взято до уваги всі пропозиції, які були надані стейкхолдерами на зустрічі, та буде враховано у проєкті програми 2021 року.

Зустріч пройшла хоч й онлайн, але з масою позитивних емоцій, співпраці та активного спілкування. Стейкхолдери підтримали освітньо-професійну програму «Середня освіта (Хореографія). Фітнес», за якою відбувається навчання здобувачів вищої освіти.

Широка географія присутніх роботодавців, плідна співпраця між викладачами та стейкхолдерами, налагодження зв’язків – це важливий крок до підготовки висококваліфікованих фахівців.

 

Статтю підготувала ст.викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, к.п.н. Юлія ТАРАНЕНКО

 


 

Обговорення ОПП «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» зі здобувачами вищої освіти

 

7 жовтня відбулася зустріч здобувачів першого рівня вищої освіти спеціальності «014 Середня освіта (Хореографія). Фітнес» з гарантом освітньо-професійної програми кандидатом педагогічних наук Юлією Тараненко.

Юлія Петрівна приділила увагу переліку та обсягу обов’язкових і вибіркових компонентів освітньої програми, їх структурній і логічній побудові, що сприятиме наданню системних та якісних знань, умінь та навичок і забезпечить формування в здобувачів вищої освіти професійних компетентностей. Студенти-хореографи 1 курсу мали змогу взяти участь в обговоренні ОПП «Середня освіта (Хореографія). Фітнес», за якою вони навчаються. З ними спілкувалися здобувачі вищої освіти другого курсу, які обговорювали перспективи освітньої програми, поділилися досвідом будування власної освітньої траєкторії, а саме пояснили процедуру обрання дисциплін вільного вибору, які наразі засвоюють. Зустріч була досить інформативною та конструктивною. Дуже класно, що активна сучасна молодь поповнила ряди хореографічної родини.

 

За матеріалами кафедри

теорії та методики навчання

мистецьких дисциплін